Nietypowy i ciężki w diagnostyce ból lędźwiowy o podłożu nefrologicznym

2 odpowiedzi
Przez kilka lat przyjmowałem wiele leków na różne dolegliwości - niekoniecznie dobrze mi przepisanych, w tym nefrotoksycznych oraz różnej maści suplementy diety również w niemałej ilości. Dwa lata temu, podczas intensywnego leczenia, zacząłem odczuwać ból w okolicy lewej nerki oraz miałem ciemny mocz. Po odstawieniu leków, po dwóch parametry uryny się unormowały, ale od tamtej pory towarzyszą mi bóle lędźwiowe, które intensywnie obciążają serce (choroba wieńcowa) i są bezpośrednio, całkowicie skorelowane z ilością wody jaką wypijam (minimum 4 l dziennie), stosowanymi lekami (bardzo wiele z nich mi szkodzi i w ogóle nie mogę ich używać), ilością soli i ostrych przypraw w diecie.
Konsultacje i diagnostyka reumatologiczna oraz ortopedyczna wykluczają, jakoby tego typu dolegliwości mogły mieć podłoże o tej etiologii.
Niestety wielokrotnie powtarzane USG nerek, USG dopplerowskie (wykonywane przez porządnych radiologów) nie dają żadnych wyników, poza objawami przebytego zapalenia śródmiąższowego. Krew i mocz zawsze w normie. Nefrolodzy twierdzą, że nerki mam zdrowe, choć moje obserwacje wydają się temu przeczyć. Uprzejmie proszę o pomoc.
Witam
jestem pediatrą i trudno mi wypowiadać się w sferze pacjentów dorosłych, jednak z Pana relacji może wynikać że opisane bóle mogą mieć charakter nerwobólu lub dyskopatii ??
proszę skonsultować się z neurologiem. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Proszę unikać leków i przypraw, które, jak Pan podaje, związane są z wystąpieniem bólów lędźwiowych. Jeśli analiza moczu i kreatynina we krwi są prawidłowe to proszę kontrolować je co 12 miesięcy i omówić z lekarzem/lekarzami prowadzącymi pozostałe Pana dolegliwości (np. chorobę wieńcową) zasady "nefroprotekcji".
Marta Serwańska-Świętek

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.