Brak dziewczyny(kobiety),jedynie kolezanki ale zadko widuje i spotykam mezatki albo partnera maja ju

5 odpowiedzi
Brak dziewczyny(kobiety),jedynie kolezanki ale zadko widuje i spotykam mezatki albo partnera maja juz.
Niestety kolezanki nie maja dla mnie koleżanek wolnych.
Przez to ogladam erotyke i masturubuje sie to normalne,powinienem pojsc do seksuloga
Co zrobic by miec kolezanke a zarazem kobiete gdzie ja poznac
Dzień dobry. Zachęcam, by udać się do psychoterapeuty. Być może takie spotkania pomogą Panu zrozumieć, dlaczego posiadanie kobiety jest dla Pana takie ważne, co stoi na przeszkodzie oraz co zrobić, aby przybliżyć się do swojego celu. Jeśli okaże się, że problem leży gdzie indziej, psychoterapeuta wesprze Pana w uporaniu się z nim. Pozdrawiam serdecznie.

Niekoniecznie trzeba zaczynać od seksuologa z powodu masturbacji, to normalne, że ludzie się masturbują. Trzeba zebrać dokładny wywiad psychologiczny z Panem by móc ustalić plan działania, który będzie miał Panu Pomóc
Dzień dobry. Warto rozważyć podjęcie psychoterapii, wówczas łatwiej będzie zrozumieć Pana problem i zaplanować plan pomocy.
Pozdrawiam serdecznie, dr Paulina Jaworska-Andryszewska.
Warto udać się do psychoterapeuty i porozmawiać o Pana trudnościach, mogą one wynikać z bardzo różnych przyczyn, dlatego ważne jest zebranie dokładnego wywiadu klinicznego. Pozdrawiam.
Witam Pana,
nie jestem w stanie podać jednego niezawodnego rozwiązania, ponieważ gdyby takie istniało, to zapewne już by Pan sam na nie wpadł :) i problemu by nie było.

W opisie Pana sytuacji dostrzegam zarówno Pana wrażliwość, doskwierającą samotność, niezaspokojone potrzeby emocjonalne jak i potrzebę bliskości fizycznej.

Chciałabym, aby miał Pan świadomość, że nie jest Pan wyjątkiem. W dzisiejszych czasach większość z nas zaniedbuje swoje życie emocjonalne, ponieważ koncentrujemy się na tym co materialne (pieniądze, majątek, ciało itp.). Ja ... mam już świadomość, że to wszystko przemija, jest nietrwałe (pieniądze tracą wartość, sprzęty się zużywają, ciało się starzeje). Natomiast to, co mi wydaje się istotne, to dążenie do tego, aby czuć się bezpiecznie, być kochanym i obdarowywać miłością innych. Nie jest to łatwe i nie zawsze może być bezinteresowne.

Rozumiem również, że potrzebę doznań fizycznych realizuje Pan poprzez masturbację, oglądanie filmów erotycznych. Nie wiem jednak w jakim jest Pan wieku, w związku z tym nie wiem czy ma Pan świadomość tego, że treść tych filmów nie odwzorowuje piękna miłości małżeńskiej. W związku opartym na przyjaźni, miłości zbliżenia są efektem nie tylko odczuwanego podniecenia fizycznego, ale również m.in. zaufania, szacunku do drugiej osoby, poczucia bezpieczeństwa.

Istotne jest to, że wchodzi Pan w relacje koleżeńske i potrafi je pielęgnować. Być może z czasem nauczy się Pan pogłębiać niektóre z tych znajomości przekształcając je w przyjaźń. A ostatecznie jedna z zawartych przyjaźni może przekształci się w miłość. To wydaje mi się skuteczną drogą do zaspokojenia Pana aktualnych i przyszłych potrzeb emocjonalnych, poznawczych i fizycznych.

Sugeruję przemyśleć, jaki wzorzec związku małżeńskiego jest przekazywany w Pana rodzinie i odpowiedzieć sobie na pytanie:
- Jak Pan ocenia, czy Pana rodzice, dziadkowie są szczęśliwymi małżonkami?
- Jaka jest rola męża w związku?
- Jaką rolę w związku odgrywa kobieta?
- Jaki jest podział obowiązków?
- W jaki sposób każde z małżonków/partnerów wyraża własne zdanie?
- W jaki sposób podejmowane są ważne życiowo decyzje?
- W jaki sposób okazywany jest szacunek, zaufanie, zainteresowanie, wsparcie, życzliwość?
- Czy w obserwowanych przez Pana związkach realizowane są potrzeby obydwu osób?
- Czy są to związki na całe życie czy krótkotrwałe?
- Co według Pana stanowi fundament tych związków, albo co spowodowało ich rozpad?
- Jakie postawy rodziców, dziadków chciałby Pan naśladować a jakich postaw unikać?

Możliwe, że na część z tych pytań nie będzie Pan potrafił odpowiedzieć. Jednak przemyślenie powyższych kwestii wydaje mi się tak istotne, jak analizowanie Pana poczucia własnej wartości, hierarchii wartości oraz planów na przyszłość.
- Czym chciałby Pan zachwycić swoją przyszłą partnerkę, jak ją zauroczyć, jaki jest Pana potencjał, jakie są Pana zalety?
- Jakim partnerem/mężem/ojcem chciałby Pan kiedyś być? Czy ewentualnie wymienione przez Pana cechy są/ będą zgodne z oczekiwaniami partnerki?
- Co w Pana życiu stanowi największa wartość?
- Jakie cele, wyzwania stawia Pan przed sobą? Co chciałby Pan w życiu osiągnąć jakie plany zrealizować? Co robi Pan w tym kierunku, aby zbliżyć się do celu?

Jeśli będzie Pan odczuwał potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami, kontynuacji rozmowy, to może Pan skorzystać z bezpłatnej rozmowy poprzez e-mail. Wówczas poruszymy kolejne zagadnienia.

Cierpliwości, wytrwałości, delikatności w pielęgnowaniu bliskiej relacji z kobietą Pana życia.
Joanna Nowakowska - psycholog