Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Poradnia Zdrowia Psychicznego w SPWSzS w Chełmie
Szpitalna, Chełm Przyjmuje na NFZ

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci ubezpieczeni


Przyjmuję: dorosłych
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

O mnie

CENTRUM USŁUG PSYCHOLOGICZNYCH (CUP) znajduje się przy ul. Lwowskiej 24/23 (wejście do budynku od ul. Orląt Lwowskich przy cmentarzu w budynku Ośrodka...

Zobacz pełen opis

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
S

sylwiakrupa1

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Toksyczny związek

Pani Joanna w szybki sposób pomoże uporać się z depresją po nieudanym , destrukcyjnym związku dla psychiki. Też osobiście lubię psychologię , ale od Pani Joanny da się odczuć , że jest przemiłą osobą z zamiłowaniem noszenia pomocy ludziom, którzy się w życiu pogubili . Dzięki słowom i życzliwości można wiele osiągnąć .
P.S. dziękuję za propozycję mailową to wspaniałe z Pani strony :) Już raczej nie potrzebuję , rzadko kiedy dopadają mnie ,,rozmowy'' z krytykantem , niewiele jest już dni przygnębienia , gorsze dni miewamy wszyscy :) Pozdrawiam z forum znanylekarz ,,jak sobie pomoc'' ;-)

mgr Joanna Nowakowska

Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam
Joanna Nowakowska

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

27 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące depresja

Bardzo ważne! Błagam psychiatrów o pomoc! 6 lat brałam leki z różnych grup jak Lorafen, estazolan, signopam, relanium, oxazeoam, chlorprotixen, tranksene, faxolet, immovane, pramazin, sedan 6 i inne. W końcowej fazie dochodziłam do 30 tabl dziennie. Odstawilam je praktycznie z dnia na dzień gdyż na detoksie powiedziałam że bralam do 4 tabl dziennie sedan 6. Więc po tyg byłam już całkowicie bez leków. Mija rok odkąd nie biorę żadnych leków. Jednak nie wróciłam do siebie. Czuję się bardzo źle fizycznie tak jakby coś w mózgu zostało popsute. Mam straszliwe poty, ucisk w głowie przechodzący na oczy, szczękościsk, wykrzywia mi twarz z lewej strony. Nie mam jakby kontaktu z własnym ciałem. Nie czuję go, niby chodzę i funkcjonuje ale to jakby tylko dawne nawyki i przyzwyczajenia. Nie czuję głodu, smaku, nie mam węchu, wzrok i słuch słabną. Trzęsie mi ciało, jakby każdy nerw był naruszony, serce bardzo mocno bije, ciśnienie wysokie. Czy to nie jest jakieś porażenie nerwowe poprzez uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego poprzez lata brania bardzo silnych leków? Nic mnie nie będzie cieszyć jeśli nie dojdę fizycznie do siebie. Błagam o opinie psychiatrów, neurologów. !!!!!!!! Proszę o pomoc!!!!

Witam Panią, sugeruję niezwłocznie udać się do lekarza, który Panią prowadził i szczerze z nim porozmawiać (przyznać się do kłamstwa, opisać swoje aktualne objawy). Proszę szukać pomocy tam, gdzie może ją Pani uzyskać czyli u lekarza prowadzącego leczenie. Jestem w stanie zrozumieć, że odczuwa Pani wstyd z powodu kłamstwa. Jednak w internecie już się Pani do niego przyznała, tym łatwiej będzie w realu w gabinecie lekarza. Pierwszy krok już Pani zrobiła. Teraz pora na kolejny - wizyta u lekarza. Proszę (na tyle na ile jest Pani w stanie) odpowiedzieć sobie na pytanie:
- Czy to, że brała Pani tyle leków było spowodowane schorzeniami somatycznymi czy zaburzeniami psychicznymi czy nieradzeniem sobie z problemami osobistymi/zawodowymi?
Podczas wizyty u lekarza proszę zapytać czy zaleca konsultację lub terapię psychologiczną. Często połączenie farmakoterapii i terapii psychologicznej pomaga łatwiej przejść przez trudne momenty w życiu.

Życzę Pani szacunku do siebie i do innych.
Joanna Nowakowska - psycholog

mgr Joanna Nowakowska

Mój syn jest uczniem 1 klasy Lo. Uczy się regularnie z odpowiedzi ustnych dostaje 5,4 a z kartkówek 1. To bardzo go deprymuje. Jaka może być tego przyczyna?

Witam Pani Małgorzato, przyczyn może być wiele. Oto niektóre z nich:
- trudności z koncentracją uwagi w warunkach presji czasu, "natłok myśli" lub "pustka w głowie",
- chęć przekazania zbyt szerokiego zakresu wiedzy na dany temat, zamiast podania krótkiej i zwięzłej odpowiedzi,
- trudności ze zrozumieniem czytanego tekstu i wówczas odpowiedzi mogą być niezwiązane z tematem (odpowiedzi nie na temat),
- gubi wątek i nie podając odpowiedzi na pytanie odbiega od tematu (odpowiedzi luźno związane z tematem),
- trudności w formułowaniu odpowiedzi pisemnych, zbyt długie zastanawianie się jakich słów użyć, jakie będą najbardziej trafne, trudności w przypomnieniu sobie kluczowych słów (wymaganych terminów),
- w silnym stresie może się "zawieszać" jak komputer i bezmyślnie patrzeć na kartkę, nieświadomy że kolejne minuty upływają,
- zbyt wolne tempo pisania lub pismo nieczytelne,
- zbyt wolne tempo czytania,
- wada wzroku utrudniająca czytanie i pisanie,
- możliwe, że znajduje się pod presją innego ucznia i najpierw podpowiada innym, ale nie wystarcza mu czasu na zapisanie poprawnych odpowiedzi na swojej kartce - może podpowiada koleżance, w której się zakochał :)
- niestety możliwe również, że używa niecenzuralnych słów lub urozmaica odpowiedzi niecenzuralnymi obrazkami.
Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć ze 100% pewnością, co dzieje się u Pani syna. Ja tylko mogę domyślać się, na podstawie krótkich informacji uzyskanych od Pani.
Proszę:
- obejrzeć jego kartkówki (czy odpowiada krótko i zwięźle ale nie na temat, czy zdania są rozbudowane ale nie zawierają kluczowych terminów, czy pismo jest czytelne, czy zdania urywają się w połowie bo zabrakło czasu na odpowiedź itp.)
- zapytać syna, co według niego jest przyczyną, co się dzieje podczas kartkówki, w jaki sposób myśli, jakie emocje towarzyszą kartkówkom, czy ta sytuacja powtarza się na wszystkich lekcjach czy tylko na wybranych przedmiotach itp.
Jeśli analiza kartkówki i odpowiedzi uzyskanych od syna nie podsunie Pani satysfakcjonującej odpowiedzi, to proszę swoje wątpliwości, pytania przekazać nauczycielowi i/lub wychowawcy. Może nauczyciel/wychowawca zauważa coś czego Pani nie dostrzega, a może zbyt surowo ocenia syna na kartkówkach. Korzystając z wiedzy i doświadczenia nauczyciela/wychowawcy można spróbować ustalić plan działania (jak pomóc synowi) lub skorzystać z wiedzy i doświadczenia szkolnego psychologa i/lub pedagoga.

Życzę wytrwałości w poszukiwaniu trafnych odpowiedzi.
Pozdrawiam
Joanna Nowakowska - psycholog

mgr Joanna Nowakowska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania