Boląca łopatka

4 odpowiedzi
Od miesiąca mam ogromny ból w lewej łopatce. Po mniej-więcej 20min normalnego siedzenia zaczyna boleć i muszę się wyginać co chwilę w miliard różnych pozycji i szukać tej, w której ból zanika chociaż na 10min. Zaczyna się rano, gdy jestem w szkole, kończy się dopiero, gdy położę się do łóżka. Przy ruszaniu łopatką (np okrążenia barkami czy próba ruszenia samą łopatką) nie boli, ale coś tam skrzypi, gruchocze, trzaska co sekundę, jakby nie wiem, kość się o kość ocierała. Ponadto mam bardzo napięte mięśnie począwszy od ramienia aż na wysokość nerek. Mięsień, który idzie od szyi do ramienia jest tak napięty, że najzwyklejszy dotyk ogromnie boli. W prawej łopatce i prawej części kręgosłupa wszystkie w porządku. Pielęgniarka szkolna i wf-istka sugerują, że coś może być zbite lub zwichnięte, a wizyta u ortopedy dopiero za miesiąc. Czy mogę uzyskać może jakieś pomysły co to może być, a przede wszystkim jak to załagodzić przez ten czas? To naprawdę uprzykrza życie...
Witam,
pierwsze pytanie czy był uraz barku? Drugie pytanie: czy były radiogramy i czy coś wykazały? Następnie należało by wykonać badanie USG stawu barkowego - i ocenić czy niepokojące odgłosy korelują podczas ruchu z konfliktem w stawie ramiennym. Być może za ból odpowiada neuropatia nerwu nadłopatkowego -co może być zdiagnozowane w badaniu USG. Do czasu wizyty u ortopedy proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego po leki przeciwbólowe i oszczędzać kończynę.

Niestety tak skomplikowana (bardzo ładnie opisana) przypadłość wymaga badania lekarskiego "live" zapraszam na konsultację
Dzień dobry,
wspomniane dolegliwości muszą być uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Co prawda miesiąc już minął i możliwe, że jest już lepiej. Brzmi to na przeciążenie lub objawy napięciowe. Ewentualnie jedno i drugie. Ból przeciążeniowy może trwać kilka tygodni, następnie powinien samoistnie wygasnąć. Ból napięciowy, na który wskazuje sztywność prostownika grzbietu i mięśnia czworobocznego, dobrze reaguje na właściwie przeprowadzony masaż klasyczny lub terapię manualną. "Gruchotanie" pod łopatką powstaje często jako wynik ruchu w "stawie" łopatkowo-żebrowym. Możliwe, że takie odgłosy pozostaną, ale o ile nie powodują zbytniego bólu, to nie wymaga to uwagi.
Pozdrawiam.
Witam,
myślę, że byłoby nie stosowne sugerowanie pacjentowi na tym etapie i z takim opisem co to może być gdyż mamy zbyt mało informacji. Na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem jest udać się do fizjoterapeuta, który będzie mógł Pana dobrze zbadać i ewentualnie zastosować leczenie.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski