Witam mam problem z bólem wszystkich mięśni i spięcia,jest to ból tępy ,kłującu wręcz drętwieje Na

5 odpowiedzi
Witam mam problem z bólem wszystkich mięśni i spięcia,jest to ból tępy ,kłującu wręcz drętwieje
Najbardziej odczuwam nogi-kolana uda ,łydki i tak jakby kości piszczelowe ,ręce-nadgarstki,ramiona i łopatki .Jest to ból ciągły nie pomagają żadne leki przeciwbolowe bez recepty.Robiłam wszelakie badania od reumatycznych ,kardiologiczne,neurologiczne , laryngolog,okulista ,ginekolog, ,hirurg naczyniowy ,endokrynolog
, rezonans oraz rtg calego kręgosłupa wyniki krwi w normie ,badania na bolieroze ,rzs tez w normie.Nikt nie wie i
nie umie mi pomóc.Do jakiego lekaża się zglosic po pomoc,jakie badania wykonać.Proszę o pomoc.
Dzień dobry, w przypadku wszechobecnego bólu oraz braku jakichkolwiek wyników negatywnych w badaniach, radziłbym ewentualnie jeszcze sprawdzić kwestie pasożytnicze. Lub zastanowił się nad kwestią układu nerwowego i jego przestymulowania. Kwestia stresu, snu, sytuacji życiowej. Pomocne może być zastanowienie, kiedy te dolegliwości się zaczęły, czy możemy je z czymś połączyć. W przypadku kwestii pasożytniczych, sprawdzenie jest dosyć łatwe, co do badania układu nerwowego w kwestii jego nadmiernego pobudzenia, polecałbym fizjoterapeutę zajmującego się takimi kwestiami. Pozdrawiam.

Dzień dobry.
Powyższe dolegliwości, mogą być wynikiem przestymulowanego układu nerwowego, które może wynikać z stresu, nieodpowiedniej diety, zbyt małej ilości snu, itp.. Warto to skonsultować z fizjoterapeuta, aby spojrzeć na ciało w ujęciu holistycznym, bo przyczyn powyższych dolegliwości może być naprawdę dużo.
Pozdrawiam.
Witam,
Mając zrobione badania i wykluczone choroby, które należałoby leczyć medycznie, warto poprawować technikami terapii czaszkowo- krzyżowej czy wisceralnej, aby sprawdzić jak działa układ nerwowy.

Pozdrawiam
Kluczową informacją jest szereg przeprowadzonych badań, które pozwoliły wykluczyć poważne choroby. Opisane dolegliwości przez Panią mogą mieć podłoże wieloczynnikowe. Jednym z możliwych czynników może być nadmierna stymulacja układu nerwowego, wynikająca z różnych aspektów życia codziennego. Fizjoterapeuta może przeprowadzić szczegółową ocenę Pani sytuacji, zwracając uwagę na aspekty takie jak postawa ciała, napięcie mięśniowe, zakres ruchu i inne czynniki mogące wpływać na dolegliwości. Ponadto odpowiednie ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz techniki relaksacyjne, mogą przynieść ulgę. Warto również przyjrzeć się stylowi życia, takim jak dieta, sen, aktywność fizyczna czy radzenie sobie ze stresem. Zmiany w tych obszarach mogą mieć pozytywny wpływ na układ nerwowy i ogólny stan zdrowia.

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia
Mikołaj Kaźmierczak
Fizjoteraputa osteopatyczny lub osteopata. Dokładny wywiad, badanie i znalezienie przyczyny problemu.