Dzień dobry! Pare miesięcy mam ból mięśnia obok łopatki, byłam na wizycie osteopata, trochę rozluźni

6 odpowiedzi
Dzień dobry! Pare miesięcy mam ból mięśnia obok łopatki, byłam na wizycie osteopata, trochę rozluźnił mięśnia i stało lepiej ale nie do końca. Znów ból wrócił po kilku tygodniach, boli lokalizacja łopatki idzie na szyje, na rękę, trudno nachylać głowę. Największy ból po spaniu i w nocy, ból ustaje trochę po kilku godzinach i wraca następnego dnia. Do jakiego lekarza mam się udać? Z góry dziękuję!
Witam. Najważniejsza w takim przypadku jest diagnostyka. Osteopata, to jest słuszny kierunek, który Pan/Pani obrała, natomiast kluczowe jest to, czy specjalista zbadał całe ciało. Jeśli w trakcie wizyty na podstawie wskazania dolegliwości natychmiast zabrał się za pracę w okolicy łopatki, to prawdziwa przyczyna bólu mogła być inna. Często ból w łopatce spowodowany jest problemami niekoniecznie spowodowanymi mięśniami w tej okolicy. Szczególnie jeśli po opracowaniu tkanek w tym miejscu, jest lepiej tylko przez chwilę.
Pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę się udać do osteopaty raz jeszcze. Niektóre problemy wymagają większej ilości wizyt. Nawracający problem może wynikać z innych obrażeń. Proszę o wszystkim poinformować osteopatę. Pozdrawiam serdeczenie
Być może potrzeba kilku wizyt, aby efekt był trwalszy. Pozdrawiam!
Zapraszam na wizytę. W trakcie zabiegu terapia manualna dokładnie porozciągam klatkę piersiową, następnie zalecę ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w warunkach domowych. Przeważnie kilka wizyt jest w stanie wyraźnie uśmierzyć dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie
mgr Wojciech Szulborski
fizjoterapeuta
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna + zabieg - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Jeśli po wizycie poprawił się stan prawdopodobnie problem był typowo mięśniowy. Fakt, że ból powrócił może świadczyć o problemie dotyczącym nieprawidłowej postawy lub wykonywanego ruchu. Sugerowałbym wrócić do specjalisty u którego się Pani leczyła, aby troszkę szerzej na Panią spojrzał i ocenił postawę ciała oraz przedyskutował pozycję które przyjmuje Pani w pracy oraz w ciągu dnia.

Z poważaniem

Wojciech Szreder - CM REHAB
Dzień dobry,

Ból w okolicy łopatki, który promieniuje do szyi i ręki, może być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak uraz, przeciążenie, zwyrodnienie kręgosłupa, czy zespół strzelającej łopatki. Ponieważ ból powraca, szczególnie po nocy, ważne jest, aby nie ignorować tych objawów.
Zalecam umówienie się na osobistą wizytę u fizjoterapeuty, który może przeprowadzić szczegółową ocenę i zalecić odpowiednie postępowanie. Może być również konieczna konsultacja z lekarzem specjalistą, takim jak ortopeda lub neurolog, który zleci dodatkowe badania, np. rezonans magnetyczny, aby dokładniej zbadać przyczynę dolegliwości i zaplanować leczenie.