badania przed wizytą u dietetyka

26 odpowiedzi
Jakie badania powinno zrobić dziecko w wieku 11 lat, z nadwagą, przed wizytą u dietetyka?
Warto wykonać badania krwi tj. morfologia, ALAT, ASPAT, GGTP, lipidogram, TSH, glukoza oraz podstawowe badanie moczu.

Witam
Proponuję: morfologie, glukozę i insulinę na czczo, dodatkowo TSH, FT4, ewentualnie cały profil tarczycowy jeśli w rodzinie występowały choroby tarczycy oraz witaminę D. Pozdrawiam serdecznie,
Witam,
Proponuję badanie lipidogramu (cholesterol HDL, LDL, triglicerydy), poziom glukozy i insuliny we krwi na czczo oraz badania tarczycy (TSH i fT4).
Pozdrawiam,
Karolina
Przed wizytą u dietetyka bardzo pomocny będzie tzw. dzienniczek w którym zapisuje się wszystko co dziecko jadło i piło oraz w jakich ilościach. Jeżeli są aktualne badania : morfologia, ob, tsh, lipidogram warto je zabrać na wizytę, ale jeżeli nie ma takich badań, to można się wstrzymać z ich wykonywaniem (zawsze badania można wykonać później i donieść na kolejną wizytę).
Przed wizytą ja zalecam zrobienie pełnej morfologii, prób wątrobowych oraz krzywej cukrowej i badań związanych z niedoczynnością tarczycy. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia bardzo Indywidualna.
TSH, fT3, fT4, anty-TPO, morfologię z rozmazem, żelazo, glukozę i insulinę na czczo, kreatyninę eGFR, badanie ogólne moczu, lipidogram, elektrolity, Zapraszam na konsultację on-line.
Morfologię, OB.poziom wit D3. TSH i T4, poziom cukru we krwi.
Witam serdecznie,
przed wizytą w moim gabinecie sugerowałabym wykonanie dziecku takich badań jak:
- morfologia z rozmazem
- lipidogram
- TSH oraz+ft3, ft4)
- glukoza
ew. aspat, alat oraz ggtp
wit D3 (25-OH D)

Pozdrawiam
Ewa Janowicz

Mission Nutrition Ewa Janowicz
Ul. Koszalińska 88d/2
78-400 Szczecinek
mission-n.pl
Dzień dobry,

na pewno powinny to być następujące badania:
- morfologia we krwi na czczo
- poziom glukozy we krwi
- lipidogram
- wskaźniki wątrobowe
- badanie ogólne moczu
- TSH

Jeśli dziecko ma jakieś stwierdzone jednostki chorobowe, to warto wziąć wypisy ze szpitala i inne badania, które potwierdzają występowanie danej choroby.

Pozdrawiam
Milena Olaszewska
Warto zadzwonić do dietetyka, do którego się Pani chce umówić i zapytać. Dietetyk oprócz podstawowych badań krwi i moczu po rozmowie zaleci dodatkowe badania.
pozdrawiam
Proponuję podstawową morfologię krwi, profil lipidowy (cholesterol HDL, LDL,TG), poziom glukozy i insuliny we krwi na czczo oraz badania hormonów tarczycy tarczycy i stężenie witaminy D.
Pozdrawiam serdecznie,
Bożena Czabaj Brauntsch/Dieta-4u.pl
Witam,
warto zrobić morfologię, lipidogram, glukozę na czczo oraz TSH.
Pozdrawiam
mgr Karina Nowak
dietetyk kliniczny
Jeżeli dziecko nie jest leczone na żadną z chorób i lekarz nic niepokojącego nie stwierdził do tej pory, to dietetyk po prostu zaczyna je odchudzać. Od zlecania badań i diagnozowania chorób są lekarze. Dietetyk bazuje na diagnozach lekarskich. Pozdrawiam
Dzień dobry, na pewno warto zrobić podstawową morfologię. Pozostałe badania w zależności od stanu zdrowia, ale można rozważyć sprawdzenie poziomu glukozy i insuliny na czczo, ewentualnie lipidogramu
Witam,

Wszystko zależy od przypadku, im bliżej poznamy Pacjenta tym bardziej kierunkowe badania możemy zlecić. Jednak na początek warto wykonać taki zestaw: morfologia z rozmazem, CRP, TSH, FT3, FT4 , anty Tpo , anty Tg
Krzywa insulinowa i krzywa cukrowa (wykonana na czczo i po obciążeniu 75g glukozy -pomiar po 30min, po 1 h, po 1,5h i po 2h), mocz, D3 25(OH)D3, AST, ALT, żelazo.

Pozdrawiam,
Sylwester Kłos
Sports-Med.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam!
Na wizytę najlepiej mieć ze sobą przynajmniej podstawowe badania, takie jak morfologia oraz te związane z jednostką chorobową na jaką dziecko cierpi. Warto zabrać ze sobą pakiet zleconych przez pediatrę i wykonanych badań w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jeśli dziecko nie posiada żadnych badań, wówczas na pierwszej wizycie można ustalić bezpośrednio z dietetykiem jakie badania będą niezbędne do realizacji diety lub zaleceń żywieniowych.
Dzień dobry powinny być wykonane następujące badania;
-morfologia z rozmazem
-poziom cukru na czczo
-cholesterol ( ewentualnie trójglicerydy)
-hormony tarczycy- TSH, FT3I FT4
Można również wykonać badanie przeciwciał antytyreoglobulinowych.
Pozdrawiam serdecznie.
Warto wykonać morfologię, poziom glukozy na czczo, profil lipidowy oraz TSH.
Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Witam serdecznie,
proszę wykonać morfologię z OB, poziom żelaza, profil tarczycowy z A-TG i A-TPO, profil lipidowy, glukozę i insulinę. To powinno wystarczyć na pierwszą wizytę.
Pozdrawiam
Witam, do podstawowych badań, które należny wykonać dziecku należą: morfologia, glukoza, insulina, TSH, ale przede wszystkim dietetyk powinien wskazać konkretnie dopasowane badania na podstawie wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Podstawa to morfologia, profil lipidowy- cholesterol całkowity, TG, HDL, LDL oraz glukoza na czczo
Morfologia z rozmazem, mocz, żelazo, ferrytyna, glukoza i insulina na czczo, profil lipidowy, próby wątrobowe, GFR, poziom wit.D [25(OH)D3], ewentualnie jeszcze TSH
Witam,

Do podstawowej diagnostyki zalecam wykonanie badań z poniższej listy:
Morfologia z rozmazem
CRP
TSH, FT3, FT4 , anty Tpo , anty Tg
Krzywa insulinowa i krzywa cukrowa (wykonana na czczo i po obciążeniu 75g oznaczenie po 30min, po 1 h, po 1,5h i po 2h)
D3 25(OH)D3
Żelazo i Ferrytyna
Mocz
Analiza i interpretacja tych wyników powinna dostarczyć informacji i pozwoli ukierunkować działania związane z dietoterapią dziecka.
Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
Sports-Med
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Podstawowe: morfologia, glukoza, lipidogram na początek wystarczy. Zapraszam na bezpłatną wstępną konsultację na której dokonam pomiarów składu masy ciała i wtedy będziemy wiedzieć więcej.
Dzień dobry,
podstawowe badania jakie warto zrobić przed wizytą u dietetyka to: podstawowa morfologia krwi, profil lipidowy, glukoza na czczo oraz TSH.
Pozdrawiam!
Jako dietetycy kliniczni możemy jednie zasugerować wykonanie badań biochemicznych dających ogólny obraz stanu organizmu. Do badań tych zaliczymy: morfologię, glukozę na czczo, lipidogram (cholesterol ogółem, trójglicerydy, HDL, LDL) oraz profil tarczycowy (TSH, FT3,FT4)- najczęściej w przypadku dziewcząt. Jeżeli dziecko jest obecnie pod opieką lekarza prowadzącego, to wszelkie kwestie należy omówić również z nim.

Pozdrawiam.