Klaudia Wiśniewska

Dietetyk

25 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 189 odwiedzin w ciągu 30 dni

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu na kierunku dietetyka. Pracownik Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, gdzie prowadzi badania naukowe… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (35)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu na kierunku dietetyka. Pracownik Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, gdzie prowadzi badania naukowe oraz zajmuje się działalnością edukacyjno-szkoleniową. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

  Doświadczenie, wiedzę i umiejętności w pracy z pacjentami zdobywała między innymi w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, w Wojskowym Instytucie Medycznym, w Szpitalu Wolskim, w Poradni Żywieniowej Instytutu - Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

  Rozwija swoje umiejętności także w Instytucie Profilaktyki Zdrowia Dzieci i Niemowląt w Warszawie i Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej SANVITA, gdzie pracuje z dziećmi, osobami dorosłymi, kobietami w ciąży i karmiącymi pomagając im w zmianie nawyków żywieniowych i redukcji masy ciała. Układa skuteczne programy redukcji masy ciała, oparte na zasadach prawidłowego żywienia, wykorzystując najnowsze doniesienia naukowe przy użyciu nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, a także prowadzi liczne warsztaty dla dzieci i osób dorosłych dotyczące zasad racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia.

  Oferuje kompleksową opiekę żywieniową między innymi dla osób z nadwagą i otyłością, niedowagą, niedożywieniem i zaburzeniami odżywiania, cukrzycą typu 2, alergiami, chorobami układu pokarmowego, układu krążenia oraz z zaburzeniami hormonalnymi.

  Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, nieustannie poszerzając swoją wiedzę z zakresu dietetyki, nutrigenomiki i fizjologii. Jest autorką licznych publikacji popularnonaukowych i naukowych oraz laureatką konkursów o tematyce żywieniowej, a także członkiem zespołu redakcyjnego specjalistycznego czasopisma dla dietetyków „Współczesna dietetyka”. Jej artykuły można również znaleźć między innymi w czasopismach takich jak: „Dobra Mama”, „Super Mama”, „Wedding”.

  Bierze udział w różnego rodzaju projektach badawczych. Prowadziła między innymi badania naukowe dotyczące zależności pomiędzy polimorfizmami genów, a występowaniem wybranych zaburzeń metabolicznych u osób z otyłością oraz oceniała wpływ stopnia nawodnienia organizmu na zmiany w składzie ciała, spoczynkowej przemianie materii i na wydolność tlenową.

  ---
  *Ceny za konsultacje i jadłospisy są uzależnione od aktualnie obowiązującej oferty promocyjnej w danej poradni.

Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Dietetyk dziecięcy

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, studia magisterskie, kierunek dietetyka
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, studia licencjackie, kierunek dietetyka

Publikacje

 • Rola wybranych czynników żywieniowych w zaburzeniach erekcji (Seksuologia Polska, 2016)
 • Wpływ spożycia wody na masę ciała (Wiadomości Lekarskie, 2014)
 • Wpływ spożycia wody na skład ciała u młodych mężczyzn (Endokrynologia, Otyłość i Zaburzenia Przemiany Materii, 2013)
 • Poster: „Wpływ spożycia wody na skład ciała u młodych mężczyzn” (IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Zawiercie 2013)
 • Poster: „Effect of water intake on resting energy expenditure in humans” (IUNS 20th International Congress on Nutrition, Granada 2013)
 • Konsekwencje nadmiernego spożycia płynów – przewodnienie (Medycyna Sportowa, 2017)
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: „Sanvita” Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki KlinicznejUsługa: konsultacja wstępna

  Wizyta przebiegła w miłej, profesjonalnej atmosferze. Zalecenia są trafne i mam wrażenie "skrojone" pod moją osobę. Pani Klaudia jest niezwykle serdeczna i kompetentna. Jestem bardzo, bardzo zadowolona :)

  Klaudia Wiśniewska2017-12-18

  Pani Magdaleno! Ogromnie dziękuję za te miłe słowa! :) Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie dalej przebiegała pomyślnie!

 • G
  Lokalizacja: „Sanvita” Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki KlinicznejUsługa: odchudzanie

  Cierpliwa, wszystko dokładnie tłumaczy. Utrzymuje kontakt z pacjentem poza wizytami, sporządza różnorodny plan żywieniowy. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Cieszę się, że spotkałam takiego specjalistę.

  Klaudia Wiśniewska2017-11-09

  Bardzo dziękuję Pani Małgorzato za poświęcenie chwili i napisanie tak miłego komentarza. Mam nadzieję, że nasza dalsza współpraca dalej będzie się układała bardzo dobrze. Pozdrawiam! :)

 • I
  Lokalizacja: „Sanvita” Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej

  Pani Klaudia jest osoba cierpliwą, sympatyczną, :-) o dużej wiedzy, którą aktualizuje na bieżąco. Odpowiada na wszystkie zadane pytania. Podsyła fajne, proste przepisy. Dieta jest układana pod potrzeby i gust danego pacjenta. Mimo, iż nie należę do łatwych pacjentek, gdyż mam wiele słabości, to Pani Klaudia mocno mnie wspiera wskazówkami i dobrym słowem. Walczymy jeszcze o kilka kilogramów. Szczerze polecam. Iwona

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta obiecująca, lekarz kompetentny a przy tym sympatyczny. Mam nadzieję , że będą efekty tej współpracy.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: „Sanvita” Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki KlinicznejUsługa: konsultacja wstępna

  Z Panią Klaudią spotykamy się już od roku. Pani Klaudia jest specjalistą w swojej dziedzinie, przygotowuje świetny program żywieniowy, podczas stosowania którego tak naprawdę nie można czuć się głodnym. Kiedy usłyszałam, że zalecana dla mnie dieta to 1600 kcal, pomyślałam że to zdecydowanie za dużo (dotychczas stosowałam diety ok. 1000 kcal, po których przeżywałam efekt jojo) - teraz wiem, że nie chodzi o to żeby zgubić szybko 20 kg, a potem przytyć 35 kg - Pani Klaudia pozwala to zrozumieć. Każda wizyta rozpoczyna się rozmową na temat realizacji planu, następnie ważenie i bardzo szczegółowe pomiary dot. mi.in. masy mięśniowej, masy tkanki tłuszczowej, nawodnienia organizmu i wiele innych parametrów.
  Polecam!

  Klaudia Wiśniewska2017-10-03

  Bardzo dziękuję Pani Karolino za opinię i ciepłe słowa! Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie tak dobrze jak do tej pory układała się zawsze! Pozdrawiam!

 • A

  Serdecznie polecam wizytę u Pani Kaludio ☺ od pierwszej wizyty duża dawka motywacji do działania i w gorszych chwilach wsparcie ☺ pyszne przepisy i indywidualne podejście ☺

  Klaudia Wiśniewska2017-10-03

  Dziękuję bardzo Pani Agnieszko za opinię! :)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: „Sanvita” Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki KlinicznejUsługa: dieta redukcyjna

  Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy z p. Klaudią. Jestem po pierwszej wizycie, na której p. Klaudia przeprowadziła gruntowny wywiad i wysłuchała cierpliwie wszystkiego tego, co miałam do powiedzenia :) Odpowiedziała na wszystkie pytania :) Dodatkowo na pierwszej wizycie przeprowadzane jest badanie analizy składu ciała - bardzo przydatne. Zalecenia i podsumowanie wizyty dostałam już po kilku dniach. Z panią Klaudią jest bardzo dobry kontakt mailowy :) Na razie wszystko przebiega bardzo dobrze, a p. Klaudia jest bardzo miłą i ciepłą osobą. I widać, że lubi swoją pracę! Teraz sama muszę wprowadzić w życie wszystkie zalecenia i jadłospis i zobaczymy :)

  Klaudia Wiśniewska2017-04-14

  Dziękuję bardzo Pani Klaro za tą opinię. Mam nadzieję, że dalej będzie nam się równie dobrze współpracowało :)

 • O

  Po pierwszej wizycie u Pani Klaudii mogę powiedzieć, że to bardzo profesjonalna, ciepła i zaangażowana osoba. Wszystkie zalecenia oraz jadłospis przygotowane są bardzo szczegółowo z uwzględnieniem wszystkiego o czym rozmawiałyśmy na wizycie. Kontakt mailowy również bardzo przyjemny - sprawny i konkretny. Polecam!

  Klaudia Wiśniewska2016-11-23

  Pani Oliwio,
  Bardzo dziękuję za opinię - jest mi niezmiernie miło, że tak oceniła Pani naszą konsultację. Liczę, że dalsza współpraca będzie równie owocna! :)

 • Panią Klaudię znalazłam przez ten portal, sugerując się bardzo dobrymi opiniami na jej temat. Już teraz sama wiem o tym, że wszystkie są jak najbardziej prawdziwe i sama moge je potwierdzic. Pani Klaudia jest bardzo miłą, sympatyczną i uśmiechniętą osobą. Jest również bardzo pomocna i już po pierwszej wizycie wiedziałam, że to będzie dobra współpraca. W moim przypadku nie wybrałyśmy jakiejś ścisłej diety i szczegółowego jadłospisu, aczkolwiek wskazówki, które dostałam od Pani zmieniły bardzo dużo. Same wizyty są bardzo przyjemne, a badania, które są na nich przeprowadzane przez Panią Klaudię dają jasny obraz tego co sie dzieje.
  Mamy równiez bardzo dobry kontakt mailowy. Pani Klaudia na bieżąco odpisuje na wszystkie moje pytania, sprawdza dzienniczki zywieniowe, podsyla swoje wskazówki, propozycje przepisów czy cwiczeń.
  Szczerze serdecznie polecam każdemu współprace z Panią Klaudią. Odkąd się spotykamy, czyli od czerwca do pazdziernika zmienił się nie tylko mój wygląd i waga, ale równiez samopoczucie. Kiedy byłam u Pani Klaudii na pierwszej wizycie, byłam totalnie zrezygnowana i przygnębiona tym co sie dzieje z moim ciałem i z moim organizmem. Dzieki naszej współpracy czuje sie o wiele bardziej zmotywowana do dzialania, po prostu bardziej sie chce. Polecam kazdemu kto się waha :)

  Klaudia Wiśniewska2016-10-17

  Ogromnie dziękuję za tak przemiły komentarz! Na razie jesteśmy w połowie naszej drogi - mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie nam się układała równie owocnie! Pozdrawiam! :)

 • W

  Pani Klaudia jest bardzo życzliwą, miłą, uśmiechniętą, a przede wszystkim kompetentną osobą, z którą współpraca to czysta przyjemność. Dietę redukcyjną otrzymałam po dokładnym wywiadzie i badaniu ciała, przez co dopasowane przez Panią dietetyk posiłki trafiły w moje gusta i przyzwyczajenia, a mimo tego, że dieta nie zawiera mięsa nie ma w niej miejsca na nudę. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości Pani Klaudia odpowiada w tempie ekspresowym, zazwyczaj oferując zamienniki lub warianty posiłków, aby dodatkowo poszerzyć dotychczasowe menu. Po każdej wizycie otrzymuję również szczegółowy opis badań przeprowadzonych wcześniej na wizycie z porównaniem do poprzednich, jak i dalsze zalecenia co do odżywiania. W razie wyjazdu wakacyjnego, Pani Klaudia przygotowała również wskazówki oraz przykładowy jadłospis - oprócz standardowego. Efekty diety widać nie tylko w wyglądzie, ale też czuć poprzez poprawę zdrowia i samopoczucia. Zdecydowanie polecam współpracę z Panią Klaudią!

  Klaudia Wiśniewska2016-07-21

  Bardzo dziękuję Pani Weroniko za tą opinię! Współpraca z pacjentem tak otwartym na nowe smaki i potrawy oraz gotowym na eksperymenty w kuchni to dla mnie czysta przyjemność! :)