Pytania pacjentów (102)
-
Od 3 dni strasznie mnie boli dziąsło ale tylko prawa strona. Dziąsło puchnie a ból wtedy jest nie do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Przyczyn takich dolegliwości może być wiele: od problemów z przyzębiem, poprzez zlokalizowane ropnie, martwicę miazgi, kończąc na prozaicznych problemach na przykład resztkach pokarmowych… Więcej
-
Witam mam dwie protezy całkowite dolna niestety nie trzyma sie dobrze mimo zastosowania kleju do pro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takim przypadku są implanty. W przypadku żuchwy wystarczy wszczepić dwa implanty, zaopatrzyć je w zaczepy kulkowe, lub zaczepy typu Locator i na takich… Więcej
-
4 tygodnie po chirurgicznym usunięciu ósemki ponownie nastapil ostry ból na który tabletki działają
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po 4 tygodniach od ekstrakcji wstępne gojenie rany powinno dobiegać końca i nie powinny pojawiać się już nowe dolegliwości bólowe. Proszę udać się na wizytę kontrolną. Pozdrawiam
-
Nieświeży oddech cały czas od kilku lat przez cały dzień i noc. Stomatologiczne wszystko ok. Migdały
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Proszę sprawdzić stan przyzębia u periodontologa. Jeśli problemem nie jest paradontoza to proszę spróbować jeszcze konsultacji gastrologicznej, na przykład pod kątem uchyłków przełyku.… Więcej
-
Dzień dobry, W poniedziałek (7.02) miałem dłutowanie zęba. Dziś jest czwartek (10.02) a ja w ślinie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeśli krwawienie nie jest duże to wystarczy włożyć w miejsce rany sterylny gazik (dostępne w aptece) i przygryźć na 20 minut, tak samo jak polecił lekarz po usunięciu zęba. Szczękościsk… Więcej
-
Dzień dobry, Mam ciasne przestrzenie międzyzębowe, co sprawia problem przy nitkowaniu. Próbowałam j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę spróbować "nitkę" w formie płaskiej, śliskiej tasiemki. Tego typu nitki można delikatnie wprowadzić nawet w ciasne przestrzenie. Zgadza się że próba przepchnięcia… Więcej
-
Dzień dobry mam pytanie z guzkiem na podniebieniu twardym przy zebie 1 2 wielkosci paznokcia lekko b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, niestety przez internet nikt nie jest w stanie postawić diagnozy. Proszę umówić się na konsultację do stomatologa. Pozdrawiam.
-
Witam, zwracam się z pytaniem na temat prawidłowego gojenia się zębodołu po ekstrakcji dolnej krzy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z Pana opisu wygląda że wszystko goi się prawidłowo. Rana będzie się wypełniać tkanką od dołu, stopniowo wypełniając "dziurę" którą Pan opisuje. Prawdopodobnie potrwa to… Więcej
-
Witam. Czy jest możliwość wykonania protezy jednego zęba? Rozleciała mi się górna siódemka, ząb po p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jest możliwość wykonania tak zwanej mikro-protezy akrylowej uzupełniającej brak jednego lub nawet kilku zębów. Koszty zależą od gabinetu, zazwyczaj jest to kilkaset złotych. Pozdrawiam
-
Dzień dobry. Mam aparat ortodontyczny i poprzez prostowanie dolne zęby zostały trochę "obnażone" z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, prawdopodobnie ma Pani problem z recesją dziąsła. Jest to problem dość częsty, a jedną z przyczyn powstawania recesji może być leczenie ortodontyczne. Istnieją metody odtworzenia brakującego… Więcej
-
Czy można usunąć zeby na własną prośbę? Od ponad 15 lag zmagam się z nieświeżym oddechem, żołądek,za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, znacznie lepszym rozwiązaniem od usuwania zębów jest ich leczenie. Paradontozę da się zatrzymać i kontrolować. Zęby usuwa się dopiero w ostateczności kiedy rokowania dla nich są złe.… Więcej
-
Witam.w grudniu miałam leczenie kanalowe górnej jedynki niestety od jakiegoś czasu ząb pulsuje i pob
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Niestety najprawdopodobniej nie wyleczy Pani tego zęba tylko przy pomocy antybiotyku. Antybiotykoterapia w Pani przypadku być może złudnie, na chwilę spowoduje zniknięcie dolegliwości,… Więcej
-
Miesiac temu bylam u dentysty, podczas wizyty mialam znieczulenie. Od tamtej pory nie mogę otworzyć
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie jest to normalne i proszę na siłę nie otwierać ust szerzej niż jest Pani w stanie to zrobić bezboleśnie, bo może Pani jeszcze pogorszyć sytuację. Problem leży prawdopodobnie w… Więcej
-
Witam jestem kilka godzin po usunięciu 7 próbowałam zjeść pierwszy miękki posiłek i niestety weszło
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie uda się Pani całkowicie uniknąć dostawania się jedzenia do rany. Proszę nie ingerować w ranę, nie oczyszczać jej na własną rękę bo może rzeczywiście dojść do wypadnięcia skrzepu… Więcej
-
Witam jestem kilka godzin po usunięciu 7 próbowałam zjeść pierwszy miękki posiłek i niestety weszło
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie uda się Pani całkowicie uniknąć dostawania się jedzenia do rany. Proszę nie ingerować w ranę, nie oczyszczać jej na własną rękę bo może rzeczywiście dojść do wypadnięcia skrzepu… Więcej
-
Czy jeśli dziąsło po usunięciu ósemki i ściągnięciu szwów się rozeszło, to się zarośnie i wróci do n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, wszystko zależy od tego na jakim etapie jest gojenie rany. Jeśli minęło już co najmniej 7 dni, a dolegliwości bólowe ustępują to nie ma czym się przejmować, rana powinna samoistnie… Więcej
-
Mam 27 lat.Kilka lat temu miałam usunięte wszystkie osemki. Obecnie z powodu uszkodzenia zęba musiał
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, przymusu żadnego nie ma, ale uzupełnienie brakującego zęba jest mocno zalecane, szczególnie w tak młodym wieku. Z czasem przy każdym braku zębowym zęby sąsiednie i przeciwstawne zmienią… Więcej
-
Kilka dni temu miałem ekstrakcję górnej 8. Dzisiaj mija już 5 doba. Jednak od kilkunastu godzin krew
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę włożyć sterylny gazik w miejsce rany i zagryźć na 30 minut. Ucisk powinien zatrzymać krwawienie, chyba że jest ono znaczne to w takim wypadku sugeruję udać się do innego, dostępnego… Więcej
-
Wczoraj przeszedłem zabieg usunięcia kaptura dziąsłowego nad ósemką. Nadal odczuwam dość silny ból.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeśli nie pojawiły się jakieś komplikacje to do tygodnia czasu dolegliwości powinny ustąpić. Pozdrawiam
-
Dzień dobry. Czy wybielenie martwego zęba na którym znajduje się już licówka kompozytowa (wykonana w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, niestety kompozyt nie wybieli się w ogóle. Ząb można wybielić od wewnątrz, ale wiąże się to z pewnym ryzykiem - proszę zapytać swojego lekarza. Pozdrawiam
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…