Pytania pacjentów (102)
-
Witam, we wtorek wyrwałam ósemke górną (założono szwy) i niby jest wszystko ok - w ogóle nie boli, o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, suchy zębodół charakteryzuje się przede wszystkim dość silnym i ciągłym bólem. Pani obserwacje raczej nie wskazują na tą przypadłość. Pozdrawiam
-
Od 3 lat msm implanty a teraz na dziąsile zrobila mi sie gulks co to moze byc ?
Od 3 lat msm implanty a teraz na dziąsile zrobila mi sie gulks co to moze byc ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeśli chodzi o problemy z implantami to najlepiej w pierwszej kolejności udać się na kontrolę do lekarza który je wprowadził.
-
Witam, czy korony porcelanowe na podbudowie metalowej i most składający się łącznie z 5 zębów można
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zarówno korony metalowo-ceramiczne, jak i pełnoceramiczne można wykonać w każdym dostępnym kolorze, w tym w kolorach typu BL. Znaczna różnica jest za to w opalescencji oraz transparencji,… Więcej
-
Witam, pare dni temu miałam wszczepiane implanty. Po zabiegu zostały nałożone szwy. Dzisiaj zauważył
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, tak - proszę się jak najszybciej zgłosić do lekarza który wykonywał zabieg. Pozdrawiam
-
Dzień dobry Niecałe 2 tygodnie temu miałem wyrywanego zęba. Jest biały skrzep i wszystko jest dobrz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po usunięciu zęba nie należy płukać niczym ani ust, ani tym bardziej rany, chyba że jest to wyraźne zalecenie lekarza. Jeśli Pani doktor która leczy Pana uznała że wszystko jest w… Więcej
-
Kilka dni temu wyrwałem górna ósemkę... Kiedy już ból minął a dziasło się goiło chciałam obejrzeć ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, rana na pewno nie zagoiła się w pełni w ciągu zaledwie kilku dni, a to co Pan widzi to może być fragment blaszki kostnej zębodołu, chociaż zęby 9 też się zdarzają. Standardowo ranę… Więcej
-
Witam witam czy jest jakaś maść lub leki na mucocele w jamie ustnej ?
Witam witam czy jest jakaś maść lub leki na mucocele w jamie ustnej ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie ma. Mucocele leczy się chirurgicznie. Pozdrawiam.
-
Witam, Wczoraj miałam usuwane 2 zęby. 7 oraz 8 bez założenia szwów, nie było potrzeby tak twierdził
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nie może Pani otworzyć ust z powodu szczękościsku - jest to często obserwowana dolegliwość po usunięciu dolnego ósmego zęba. Szczękościsk powinien minąć samoistnie do około tygodnia… Więcej
-
2 dni temu wyrwalam zeba skrzep był A teraz jest mniejszy zrobił się biały pobolewa trochę ale środk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z opisu wynika że raczej nie ma się czym martwić. Niewielkie krwawienie można zatrzymać zagryzając sterylny gazik na około 20-30 minut. W razie większych problemów proszę zgłosić się… Więcej
-
Dzisiaj o godzinie 14 miałam wyrywaną górną lewą 8. Przez 2 godziny trzymałam gazik. Nie jadłam, nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, krwawienie można wstępnie zatrzymać zagryzając sterylny gazik na około 30 minut, jednak ze względu że podaje Pani "silny krwotok" należy pilnie zgłosić się do gabinetu stomatologicznego,… Więcej
-
Po usunięciu obu górnych jedynek, które były źle wyrośnięte i bardzo chore, uzupełniono ubytek moste
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zęby na których zacementowany jest obecny most można zaopatrzyć w pojedyncze korony protetyczne, o ile pozwala na to ich stan. Usunięte jedynki jak najbardziej można odtworzyć przy… Więcej
-
Witam! 13 kwietnia miałem wyrwane ósemki po lewej stronie i szwy zostały zdjęte 4 dni później i ter
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z opisu wynika że zębodoły po usunięciu ósemek są u Pana w trakcie gojenia. Pełne gojenie dziąsła nad zębodołem trwa standardowo 3-4 tygodnie, tak więc nie należy się tym niepokoić,… Więcej
-
Witam, chciałabym zapytać czy to normalny objaw iż po tzw. Zatruciu zęba ząb cały czas boli.? Zatruc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po zatruciu ząb może boleć przez kilka dni, lecz ból powinien słabnąć z każdym kolejnym dniem aż do całkowitego ustąpienia. Pozdrawiam
-
Miałem usuwany ząb (lewa dolna szóstka), który wcześniej był zakażony. Jeszcze na 3 dni przed zabieg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, absolutnie proszę nie ruszać zębodołu, ani nic z niego nie wyciągać. Wszelkie zabiegi proszę zostawić lekarzowi w trakcie wizyty kontrolnej. Pozdrawiam
-
Witam. Jestem po leczeniu kanałowym zęba trzonowego. Ubytek jest duży, zostały cienkie ścianki, a "ś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z opisu który Pani/Pan przedstawia wynika że wzmocnienie odbudowy za pomocą wkładów z włókien szklanych to bardzo dobry pomysł i zdecydowanie bym go zalecił. Co do korony protetycznej… Więcej
-
Witam od ponad miesiąca po jedzeniu ale nie zawsze wyskakuję mi w buzi pęcherzyk z krwią za ósemka w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zgadzam się z tym co powiedział Pana dentysta - jest to najprawdopodobniej krwawa wybroczyna od przygryzania błony śluzowej. Pozdrawiam
-
Wczoraj miałam robione wypełnienie kompozytowe, boję się cokolwiek zjeść, bo mam wrażenie, że zaraz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zakładając wypełnienie kompozytowe lekarz od razu naświetla je i utwardza odpowiednią lampą, tak więc nie ma potrzeby czekania, można od razu jeść, chyba że lekarz zalecił inaczej.… Więcej
-
Czy podczas noszenia aparatu ortodontycznego można wykonać zabieg odsłonięcia (dekapturyzacji) ósemk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Można bez problemu wykonać taki zabieg. Pozdrawiam
-
Witam, posiadam implant na 4 górnej, zamontowany był 5 lat temu. Do tej pory nie została na niego n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jedynie badanie radiologiczne może pokazać jak w tym momencie wygląda stan kości w okolicy implantu. Niestety kość ma tendencje do zanikania w miejscach gdzie brakuje obciążenia, w… Więcej
-
Witam czy to normalne że lekarz z zęba z próchnica nie usuwa tych brązowych plamek kresek z przodu z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nie każda ciemna kreska i kropka to próchnica. Bardzo często są to właśnie przebarwienia. Do lekarza należy ocena i weryfikacja tych miejsc. W przypadku niewielkiego przebarwienia,… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…