Pytania pacjentów (102)
-
We wtorek miałam usuwaną prawą dolną ósemkę, dzisiaj 4 dni po zabiegu delikatnie bardzo rusza mi się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Czasem po ekstrakcjach zębów zdarza się że zęby sąsiednie delikatnie się chwieją lub bolą. W 99% wszystko samoistnie wraca do normy a dolegliwości mijają, w skrajnych przypadkach taki… Więcej
-
Mamie (53l.) brakuje górnych 5,6,7. Dentysta zaproponował mostek na implancie. Czy to najlepsze i p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ja osobiście wolałbym dla swojej mamy (i dla siebie) implanty. Dają dużo większy komfort użytkowania, nie wspominając o estetyce. Proteza szkieletowa jest jednak dużym ciałem obcym… Więcej
-
Witam, czy po usunięciu zęba mogę waloryzować (nie palić) susz CBD?
Witam, czy po usunięciu zęba mogę waloryzować (nie palić) susz CBD?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie powinno się ani palić, ani waporyzować po usunięciu zęba ponieważ podczas zaciągania się w jamie ustnej wytwarza się podciśnienie które może spowodować wypadnięcie skrzepu z rany… Więcej
-
W czwartek miałam założoną trutkę na zęba (potrzebne leczenie kanalowe, znieczulenie nie zadziałało)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po założeniu preparatu trującego do zęba trzeba poczekać przynajmniej kilka dni na efekt. Do tego czasu ząb ma prawo jeszcze boleć, choć dolegliwości bólowe powinny się stopniowo zmniejszać… Więcej
-
Witam, odebrałam opis pantomogramu i wszystko niby jest ok, ale zostało tam też napisane, że wyst
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, tego typu zmiany najlepiej skonsultować z laryngologiem lub chirurgiem szczękowo-twarzowym. Pozdrawiam
-
Witam. Wyrwalam górna 6 tydzień temu i w miejscu znieczulenia pojawił mi się burchel z ropa. Dostała
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Tak, najlepiej udać się na kontrolę do lekarza który usuwał ząb żeby ocenił proces gojenia i ewentualnie podjął dodatkowe leczenie, przyczyn może być wiele. Pozdrawiam
-
5 dni temu lekarz stomatolog chirurg usuwał mi dolną 8,zabieg był szybki i bez problemu, wygojenie j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, trzeba cierpliwie poczekać na zagojenie rany. Dolegliwości bólowe najczęściej mijają po około tygodniu, czasem nawet dopiero po dwóch. Pozdrawiam
-
Witam. Jestem w 9tygodniu ciąży i zaczął mnie boleć ząb ósemka , jest do wyrwania. Czy można wyrywać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W ciąży można przeprowadzić taki zabieg. Tak na prawdę nie ma Pani innego wyjścia bo nie wytrzyma Pani z bólem zęba kolejnych 7 miesięcy ciąży. Pozdrawiam
-
Witam serdecznie, co trzeba robić aby utrzymać efekt białych zębów po wybielanie metodą nakładkową z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w czasie wybielania metodą nakładkową i 2 tygodnie po wybielaniu należy bezwzględnie utrzymywać tak zwaną "białą dietę", czyli należy unikać wszelkich barwiących pokarmów… Więcej
-
Witam, za klika dni będę miała usunięta dolną ósemkę i trochę się obawiam. Czy przeciwwskazaniem jes
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Tak jak powiedział Pani laryngolog - stan zapalny zatok nie jest przeciwwskazaniem do ekstrakcji dolnej ósemki. Pozdrawiam
-
Miałem ropne zapalenie zęba 4 po usunięciu już 5 dzień czyje tą ropę dziąsło się nie zabliźnia
Miałem ropne zapalenie zęba 4 po usunięciu już 5 dzień czyje tą ropę dziąsło się nie zabliźnia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jedyne co może Pani/Pan zrobić to udać się na kontrolę do lekarza który usunął ząb. Pozdrawiam
-
Witam! Tydzień temu miałam usuwana chirurgicznie osemke, rana została zaszyta ale nićmi rozpuszczaln
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ból przy przełykaniu może być wywołanym samym zabiegiem chirurgicznym, lub szwami, ewentualnie przytrafiła się Pani jakaś infekcja gardła. Zdarza się że zęby znajdujące się obok usuwanego… Więcej
-
Witam, będę miała usuwaną dolna ósemkę. Na termin czekam ponad miesiąc. Na podniebieniu zrobiła mi s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, afta nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Pozdrawiam
-
Witam, będę miała usuwaną dolna ósemkę. Na termin czekam ponad miesiąc. Na podniebieniu zrobiła mi s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, afta nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu usunięcia dolnej ósemki. Pozdrawiam
-
Witam od jakiegoś czasu w sumie mija już prawie pół roku męczę się z jakimś stanem zapalnym w górnyc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, leczenie chorób dróg oddechowych zdecydowanie wykracza poza zakres leczenia stomatologicznego. Z opisanymi przez Panią problemami sugeruję zgłosić się do laryngologa. Pozdrawiam
-
Witam, wczoraj miałem rozpoczęte leczenie kanalalowe przy stanie zapalnym,mialem wyczyśćony ząb oraz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ząb może pobolewać kilka dni do nawet 2 tygodni po zakończonym leceniu kanałowym, jak i również pomiędzy wizytami. Jeśli wszystko jest w porządku to dolegliwości ustąpią po tym czasie… Więcej
-
Od 3 dni bolą mnie górne zęby i dziąsła nad nimi (głównie z przodu) oraz miejsce pod kośćmi policzko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Proponuję zacząć od konsultacji stomatologicznej i/lub laryngologicznej. Pozdrawiam
-
Dzień dobry mam 15 lat i straszne problemy z zębami na górnych zębach 1,2,3,4 mam żółty osad i jakie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nie ma się czego bać, dentyści to też ludzie i nikt nie będzie Pani nic na siłę wyrywał. Nie sądzę też żeby zęby od razu miały Pani wypadać. Proszę wyszukać sobie dentystkę/dentystę… Więcej
-
Witam, Jestem po wizycie u Stomatologa, podczas której założono mi lek, który ma za zadanie zapobie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, jest to normalne. Jeśli ból będzie się stopniowo zmniejszał w ciągu najbliższych dni, aż w końcu zniknie, to ma Pani spore szanse na uniknięcie leczenia kanałowego. Jeśli jednak ból stanie… Więcej
-
Witam, po leczeniu ortodontycznym pojawił się u mnie problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. W ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeśli warunki po leczeniu ortodontycznym na to pozwalają to tego typu recesje dziąseł pokrywa się stosując zabiegi z zakresu perio-chirurgii, czyli chirurgii plastycznej dziąseł. Pozdrawiam Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…