Dzień dobry. Mam aparat ortodontyczny i poprzez prostowanie dolne zęby zostały trochę "obnażone" z
Dzień dobry. Mam aparat ortodontyczny i poprzez prostowanie dolne zęby zostały trochę "obnażone" z dziąseł. Czy jest jakiś zabieg, naświetlanie, który sprawi, że dziąsła zaczną się regenerować i zakryją tę wystającą część zębów? Ortodontka polecała mi znaleźć coś takiego, ale póki co nie udało mi się natrafić na nic, co można zastosować po kuracji aparatem ortodontycznym. Bardzo dziękuję za odpowiedzi!
1 odpowiedź
Dzień dobry, prawdopodobnie ma Pani problem z recesją dziąsła. Jest to problem dość częsty, a jedną z przyczyn powstawania recesji może być leczenie ortodontyczne. Istnieją metody odtworzenia brakującego dziąsła i przykrycia nim odsłoniętych korzeni zębów. Zabiegi te określa się ogólnie jako "pokrycie recesji" i zajmują się tym głównie periodontolodzy. Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

