Proszę o opinię /kobieta lat 64/ W 2016 w styczniu roku miałam badania z krwi Anti-TPO 0,35 IU/mL /
1
odpowiedzi
Proszę o opinię /kobieta lat 64/
W 2016 w styczniu roku miałam badania z krwi Anti-TPO 0,35 IU/mL /norma 0,00-5,61/
Anti-Tg 0,00 IU/mL / norma 0,00-4,11/
TSH 1.887ulU/mL /norma 0,350-4,940
Lekarz stwierdził że w porządku ale dał skierowanie na usg
Oto opis usg zrobiony 4 stycznia 2018 roku:
Tarczyca niepowiększona,położona prawidłowo.Tchawica nieprzemieszczona.miąższ normoechogeniczny,poza zmianami ogniskowymi jednorodny , unaczynienie prawidłowe.
płat lewy:14x12x4o mm
cieśń :2 mm
płat prawy : 14x15x49 mm
obustronnie przy dolnych biegunach zmiany hiperechogeniczne,bez patologii w CD/PD,
po lewej 6x3x8mm,po prawej 6x3x6mm.W górnej części lewego płata zmiana hipochogeniczna bez uchwytnych naczyń 4x2,5x4,5 mm.
Poza tym pojedyńcze drobne zmiany <2,5mm bez naczyń.
Nie uwidoczniono patologicznych węzłów chłonnych wzdłuż naczyń i mięśni szyi.
Czy konieczna jest konsultacja u endokrynologa? czy to coś poważniejszego i grozi operacją?
W 2016 w styczniu roku miałam badania z krwi Anti-TPO 0,35 IU/mL /norma 0,00-5,61/
Anti-Tg 0,00 IU/mL / norma 0,00-4,11/
TSH 1.887ulU/mL /norma 0,350-4,940
Lekarz stwierdził że w porządku ale dał skierowanie na usg
Oto opis usg zrobiony 4 stycznia 2018 roku:
Tarczyca niepowiększona,położona prawidłowo.Tchawica nieprzemieszczona.miąższ normoechogeniczny,poza zmianami ogniskowymi jednorodny , unaczynienie prawidłowe.
płat lewy:14x12x4o mm
cieśń :2 mm
płat prawy : 14x15x49 mm
obustronnie przy dolnych biegunach zmiany hiperechogeniczne,bez patologii w CD/PD,
po lewej 6x3x8mm,po prawej 6x3x6mm.W górnej części lewego płata zmiana hipochogeniczna bez uchwytnych naczyń 4x2,5x4,5 mm.
Poza tym pojedyńcze drobne zmiany <2,5mm bez naczyń.
Nie uwidoczniono patologicznych węzłów chłonnych wzdłuż naczyń i mięśni szyi.
Czy konieczna jest konsultacja u endokrynologa? czy to coś poważniejszego i grozi operacją?
Swietne badanie USG. Kontrola za rok
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Lekarz chirurg stwierdził u mnie pod lewym kolanem torbiel Bakera. na razie nie chciał lekarz nic z tym robić, bo torbiel była mała. Jednak ostatnio ból się nasila. Czy na coś takiego są leki, czy musi być wykonany zabieg? Jeśli zabieg to po jakim czasie wraca się do pracy, jak długie jest wtedy…
- mam drętwienie prawej ręki, zwłaszcza przy opuszczeniu jej. ból głowy i karku. w MR na poziomie c5/c6 środkowa prawoboczna wypuklina jądra 2-3 mm powodująca ucisk na rdzeń i zwężenie prawego zachyłka bocznego. lewoboczna wypuklina jądra th2/th3 ze zwężeniem zachyłka bocznego. niewielki bulging…
- Od ponad 7 miesięcy towarzyszy mi ból zębów w prawej górnej szczęce. Ból ten towarzyszy mi cały czas zdarzają się momenty że przechodzi na kilka dni nawet tygodni natomiast później powraca. Nie jestem w stanie określić który ząb mnie boli w 95 % jest to górna prawa szczęka czasami wydaje mi się…
- Czy ortopeda pomoże przy bólu stopy? nie wiem dokładnie co to jest ale mam ból i górkę na wierchu stopy w okolicach żył.. czy ortopeda czy bardziej podolog?
- Urodziłam dwójkę dzieci poprzez cesarskie ciecie,rok po roku, po dwóch cięciach pojawił się w miejscu cięcia bliznowiec. W ciąży pojawiły się u mnie przepukliny i rozstęp mięśni. Teraz wygląda to tak ze mam przepuklinę kresy białej i pępkową, została fałda brzucha (chociaż schudłam jak sprzed…
- Chce poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym - ablacyjnym na twarz, a stosowałam lek Mediqskin Plus, który w swoim składzie ma kwas glikolowy, tretynoine i klindamycyne - na całą powierzchnie twarzy. Chciałabym zapytać po jakim czasie od odstawienia tego żelu mogę bezpiecznie poddać się zabiegowi.…
- Mam 43 lata nadcisnienie gruczolaki obu nadnerczy czy sa aktywne dowiem sie w lutym astme oskrzelowa mam zawroty glowy pochodzenia osrodkowego dostalam skierowanie na MR glowy i doppler żył szyjnych do tego mam lewogram patologiczny RBBB . MOJE PYTANIE .czego moge sie spodziewac po MR GLOWY .PRZEGLADOWE…
- Moja 3 letnia córka od około 2 tygodni zaczęła się tak jakby jąkać czy zacinać, występuje to w wyrazach z la, le łe np. Zamiast ale mowi alele, zamiast teraz mowi telalas. Zamiast umyłam mowi umyłałam. Piszę do Państwa, ponieważ zaczęło mnie to niepokoić. Dodam, że córka nigdy nie miała problemu…
- Po badaniu immunologicznym moje THS wynosi 3.09 ulU/ml, jestem w pierwszym trymestrze ciąży. Wyczytałam, że THS nie powinno wynosić więcej niż 2.5 ulU/ml, czy jest to zagrożenie dla dziecka? Nigdy nie miałam problemów z tarczycą, czy powinno być to leczone?
- Mam problem z moja corka. Na kazdym kroku bez przyczyny chodzi i placze denerwuje sie bez powodu ze długopis zle pisze zle ciuchy ubrane. Mi juz opadaja rece
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.