Pytania pacjentów (136)
-
Witam od kilku lat zmagam się z bólem kręgosłupa szyjnego,doszło ból rąk i barków do tego nie mogę n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
RTG to badanie o ograniczonej wartości diagnostycznej, należy poszerzyć diagnostykę o badanie MRI i z tym udać sie do neurochirurga, na konsultację, ocenę badania, wywiad i podjęcie decyzji co… Więcej
-
Dzień dobry otrzymałam dzisiaj wyniki rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego wyniki są następuj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
koniecznie trzeba zobaczyć takie badanie. Podany jest wymiar przepukliny ale nie wiadomo jaki jest wymiar kanału i czy stenoza jest istotna.
Dodatkowo trzeba uzupełnić… Więcej
-
Czy istnieje możliwość operacji przepukliny kręgosłupa odcinka piersiowego? Wiem, że to trudna lokal
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mamy tu zbyt mało informacji na temat lokalizacji przepukliny. Niektóre są bezpiecznie dostępne z dostępu endoskopowego. Trzeba zobaczyć badanie MRI celem ostatecznej kwalifikacji.
-
Witam, potrzebuję zasięgnąć opinii, przed wizytą u specjalisty, aktualnie czekam na termin wizyty. M
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
tak opis zmian wydaje się nakreślać znaczne zmiany zwyrodnieniowe.
W pierwszej kolejności należy udać sie do neurochirurga celem kwalifikacji do operacji odcinka szyjnego.
Więcej
-
Odcinek szyjny T1 T2 Lordoza szyjna spłycona. Migdałki móżdżku wypuklaja się na około 5 mam poniżej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry
Warto udać sie do neurochirurga. Po zebraniu wywiadu i zbadaniu będzie mozna ocenić co odpowiada za Pani/Pana dolegliwości i obrać najlepsze leczenie. Leczy się Pacjenta a nie… Więcej
-
Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu i rtg. W styczniu tego roku miałam r
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Opis badania kieruje Panią w stronę stabilizacji kręgosłupa. Najlepiej udać się na konsultację neuorchirurgiczna, gdzie zostanie Pani zbadana i oceniony zostanie rezonans magnetyczny.… Więcej
-
Dzien dobry. Zwracam sie z uprzejma prosba o doradzenie. Wklejam wyniki z rezonansu : Na poz. L4/L5
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Na pewno można próbować rehabilitacji. Jeśli nie będzie skuteczna, to warto odwiedzić neurochirurga celem zaplanowania stabilizacji operacyjnej uszkodzonych segmentów. Problemem… Więcej
-
Dzień dobry, wykryto u mnie Torbiel Tarlova 1cm w odcinku krzyżowym, odczuwam ból oraz ciągnięcie do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
mamy za mało danych. torbiel Tarlova nie powinna dawać takich dolegliwości. Należy ocenić całe badanie MRI no i konicznie zbadać Panią neurologicznie.
-
Kifotyczne ustawienie odcinka C kręgosłupa. Trzony kręgów szyjnych o zachowanych wysokościach.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto zgłosić sie do neurochirurga celem diagnostyki balansu kręgosłupa. Jeśli zostaną potwierdzone zaburzenia to wtedy będzie można ustalic najlepsze leczenie, np leczenie operacyjne stabilizacji… Więcej
-
Dzień dobry. Czy 3,5 tygodnia po operacji kręgosłupa szyjnego można wykonać kolonoskopię
Dzień dobry. Czy 3,5 tygodnia po operacji kręgosłupa szyjnego można wykonać kolonoskopię
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak. Jesli ma być wykonane znieczulenie ogólne, nalezy poinformowac anestezjologa o przebytej operacji, tak żeby ze szczególną uwaga traktował odcinek szyjny w trakcie intubacji.
-
Dzień dobry, mam prośbę o interpretację wyniku MR odcinka szyjnego. Czy w moim przypadku jest kon
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
W badaniu MRI widoczne cechy progresji dyskopatii - to jest wskazaniem do wizyty u neurochirurga, gdyż moze warto pomyśleć juz o stabilizacji kręgosłupa.
Obraz dolegliwości… Więcej
-
Dzień dobry. Od 2 miesięcy mam problem z nerwobólami pod obojczykiem, łopatką promieniujące do klatk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
opis badania MRI nie wydaje się grożny. Jednak trzeba by obrzejeć to badanie i zobaczyc czy juz w badaniu na leżąco nie ma Pan/Pani zmian zugerujących zaburzenia balansu kręgosłupa.… Więcej
-
Dzień dobry mam przepuchklins kręgosłupa lędźwiowego szerokopostawna i dokucza mi ta.przepychlina kr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
warto udać sie do neurochiurga. Po obejrzeniu badania i zbadaniu być może zostanie Panu zaporponowane leczenie stabilizujące kręgosłup lub usunięcie samej tylko przepukliny. Niestety… Więcej
-
Czy móglbym prosic o wyjasnienie opisu MRI: W segmencie L3/4 asymetryczne obniżenie wysokości krążk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opisywane jest podejrzenie zmian zapalnych - discitis - zapalenie krążka międzykręgowego, konieczna jest konsultacja ze specjalistami chorób zakaźnych pod kątem leczenia antybiotykiem. Nalezy wykonać… Więcej
-
Dzień dobry, Poszukuję porady w kwestii problemu z ciężkim niedowładem stopy u mojej córki (24 lat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Brak fali f mówi o braku komunikacji nerwu z rdzeniem kręgowym. trzeba obrzejrzeć badanie MRI, obejrzeć całe badanie EMG (tam powinna być odpowiedź na jakim poziomie mamy uszkodzenie… Więcej
-
Witam. Mam problem z kręgosłupem, po zrobieniu Rtg wyszło, że mam torbiel Tarlowa na odcinku L5/S1 o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Należy udac się do lekarza, gdzie badanie zostanie ocenione pod kątem Pani dolegliwości i skorelowane z badaniem neurologicznym. Trzeba wykonać badanie MRI oraz czynnościowe badanie… Więcej
-
W zeszłym roku w czerwcu przeszłam operację usunięcia przepukliny na odcinku L4/L5 wraz z usunięciem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Zawsze leczy się Pacjenta nie badanie radiolgoiczne. Tak jak lekarz wspomniał, operacja może poprawić komfort życia. Opisuje Pani, że towarzyszą Pani okresowo jakieś dolegliwości.… Więcej
-
Dzień dobry czy tutaj potrzebna będzie operacja ?mam napady silnego bólu który idzie od karku aż po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Musi się Pan/Pani udać na wizytę do neurochirurga. Trzeba zobaczyć to badanie, trzeba zbadać Pana/Panią neurologicznie. Warto by wykonać dodatkowe badania czynnościowe kręgosłupa… Więcej
-
Dzien dobry, Bardzo prosze o interpretacje wynikow badania: REZONANS Niewielkie poglebienie lor
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Rezonans należy interpretować w korelacji ze stanem neurologicznym Pacejnta. Po to go robimy, żeby zobaczyć czy dolegliwosci mają odzwierciedlenie w badaniu MRI.
Badanie… Więcej
-
Dzien Dobry w poniedzialek zrobilem rezonans magnetyczny odcinka ledzwiowego w ktorym wyszlo mi : De
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
koniecznie musi się Pan udać na wizytę do neurochirurga. Trzeba obejrzeć badania MRI. Trzeba zbadać czy nie ma Pan chromania naczyniowego, sprawdzic czy nie ma Pan polineuropatii.… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…