Pytania pacjentów (136)
-
Dzień Dobry, Tmograf wykazał: 1. Przepuklina krążka m-k na poziomie C5/C6 - centralna przepuklina
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Musi Pani udać się do lekarza, który Panią zbada i obejrzy badanie. Najlpesze byłoby dokończenie diagnostyki zrobieniem badania MRI odcinka szyjnego i lędźwiowego.
Badanie… Więcej
-
Dzien dobry, Czy ból, który jest rozległy i nie jest w jednym miejscu: ramie, łopatka i szyja kwali
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Dyskopatią zajmuje się neurochirurg. natomiast zespołem bolesnego barku ortopeda. Opis dolegliwości wskazuje raczej na kręgosłup. Myślę ze warto by zacząć od neurochirurga. Tam… Więcej
-
Mam 21 lat i jestem kobietą.Tomograf głowy- Ubytek w warstwie wewnętrznej prawej kości czołowej na s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Opis badania przedstawiony przez Panią jest niestety niewystarczający do postawienia diagnozy.
Najlepiej byłoby obejrzeć badanie TK i ocenić. Tak mogą wyglądać zmiany uznawane… Więcej
-
Mężczyzna lat 45 ból kręgosłupa. Poniżej wynik rezonansu. Czy da się to wyleczyć czy tylko operacja?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Trudno zakwalifikować Pana do leczenia zachowawczego vs operacyjne bez obejrzenia badania MRI. Opis jest bardzo obszerny, ale nie ma tam informacji które ocenia się przed opeacją… Więcej
-
Dzień dobry Przez przypadek w rezonansie lekarz wykrył małą torbiel szyszynki. Nie mam żadnych obja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Sama torbiel szyszynki nie wymaga profilaktyki przeciwzakrzepowej, ani żadnej innej.
Bez obejrzenia badania trudno wykorować co do możliwości lotu samolotem, najczęściej… Więcej
-
Witam serdecznie jestem po zabiegu termolezji na kręgosłup odcinek lędźwi nie wiem czy tak ma być. M
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto wykonać badanie MRI kręgosłupa pod kątem powikłań po zabiegu.
Dodatkowo jeśli zabieg nie zadziałał to pewnie trzeba pomyśleć o bardziej zaawansowanej formie leczenia.
-
Od grudnia cierpię na ból kręgosłupa lędźwiowego. Leki , rehabilitację, fizjoterapia nie przyniosły
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wydaje się, że kwalifkuje się Pan/Pani do leczenia stabilizującego kręgosłup. Ostateczne propozycje
co do leczenia po zapoznaniu się z badaniem MRI.
-
W wyniku MR głowy wyszło że w rogu czołowym komory bocznej lewej drobny guzek podwyściółkowy wielkoś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez obejrzenia badania MRI trudno wyrokować. Opis brzmi jak podwyściółczak - łagodny nowotwór. Ale trzeba koniecznie zobaczyć badanie.
-
Ból obustronny przy kości krzyżowej, w pośladkach ( na samym dole), z boku biodra i silne ciągnięcie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Koniecznie trzeba obejrzeć badanie MRI odcinka LS pod kątem niestabilności kręgosłupa. Dodatkowo warto by wykonać badanie czynnościowe RTG odcinka LS w zgięciu, wyproście i pozycji neurtralnej
-
Bardzo prosze o interpretację opisiu rezonansu. Objawy : chwilowe problemy z mową, lekkie zawroty gł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy : chwilowe problemy z mową, lekkie zawroty głowy, oslabienie prawej ręki, sztywność i bóle szyji.
osłabienie ręki, sztywność i bóle szyi mogą być wytłumaczone badaniem MRI odcinka… Więcej
-
Czy po operacji dyskopatii lędźwiowej w wieku 30 lat trzeba jakoś inaczej żyć? Są jakieś ograniczeni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez obejrzenia badania MRI trudno dać zalecenia co do dalszego postępowania.
Po operacji, czy nawet bez tej operacji jeśli ma sie zdiagnozowaną dyskopatię lędźwiową należy postępować inaczej… Więcej
-
Dzień dobry, otrzymałam wyniki rezonansu kręgosłupa lędźwiowego, z których wynika m.in. dehydratacja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
koniecznie trzeba obejrzeć badanie MRI i ocenić stopień ucisku na korzeń oraz skorelować to ze stanem neurologicznym - tzn jakie dolegliwości były przyczyną badania - jeśli rwa… Więcej
-
Dzień dobry mam pytanie odebrałem rezonans i wyszło tak w opisie . zachowana kyfoza piersiowa, cechy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, koniecznie trzeba zobaczyć takie badanie. Trzeba ocenić stopień kompresji rdzenia kręgowego. Opis dolegliwości (oprócz bólu obręczy) możę sugerować dyskopatię piersiową jako przyczynę.… Więcej
-
Od 3 miesięcy mam problem z bólem w plecach, mam zdrętwiała (ścierpniętą) nogę cały czas, mój chód n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sam opis rezoznansu nie wyjąśnia przyczyny Pańskich dolegliwości. Trzeba obejrzeć badanie z płyty CD.
-
Witam, dostałem opis mri odcinek szyjny, problemy to bóle ramienia, barku drętwienie palców dłoni kł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sam opis nie wydaje się bardzo groźny. Ale konieczne jest przeprowadzenie badania neurologicznego choroba kręgosłupa vs choroba barku oraz obejrzenie badania MRI.
pogorszenie wzroku nie… Więcej
-
W prawej komorze bocznej na pograniczu trzonu i rogu czołowego przyściennie widoczna jest zmiana o w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Koniecznie trzeba obejrzeć badanie MRI, żeby udzielić porady co do dalszego leczenia/kontroli.
-
Witam, czy te wyniki są niepokojące? Mam problem z ruchomością szyji, mrowienie od kręgosłupa szyjne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
tak, badania te świadczą o chorobie zwyrodnieniowej całego kręgosłupa w związku z zaburzeniem balansu strzałkowego. Opisywane zmiany mogą tłumaczyć objawy choroby. Żeby zaplanować leczenie niezbędnym… Więcej
-
Ile czasu po operacji usunięcia oponiaka podstawy czaszki można usunąć ząb "7"?
Ile czasu po operacji usunięcia oponiaka podstawy czaszki można usunąć ząb "7"?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśl można poczekać to po 30 dniach. Jeśli wcześniej to sugerowałbym osłonę anrtbiotyku
-
Witam. Co oznacza: M51 - Inne choroby krążka międzykręgowego - Dyskopatgia L4/L5. ?
Witam. Co oznacza:
M51 - Inne choroby krążka międzykręgowego - Dyskopatgia L4/L5.
?ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Chorobę zwyrodnieniową krążka międzykręgowego. Nic więcej to nie mowi.
-
Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę bo już nie mam pojęcia co zrobić. Mam 25 lat i jestem po 5 oper
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Proszę o przesłanie badania MRI. Wtedy będzie mozna powiedzieć więcej i zaplanować dalsze leczenie.
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…