Kifotyczne ustawienie odcinka C kręgosłupa. Trzony kręgów szyjnych o zachowanych wysokościach.
1
odpowiedzi
Kifotyczne ustawienie odcinka C kręgosłupa.
Trzony kręgów szyjnych o zachowanych wysokościach.
Szpik trzonów kręgów szyjnych bez cech istotnej patologii.
Krążki międzykręgowe o zachowanych wysokościach i prawidłowych sygnałach poza krążkiem C3/C4, który
wykazuje cechy początkowej dehydratacji.
Zmiany przeciążeniowe stawów międzykręgowych.
Rezerwa płynowa na poziomie otworu wielkiego zachowana.
Na poziomie C2/C3 istotnych zmian dyskopatycznych nie stwierdza się.
Na poziomie C3/C4 widoczny początkowy bulging krążka międzykręgowego wpuklający się dokanałowo na
głębokość 2 mm, który łagodnie modeluje rdzeń kręgowy.
Na odcinku C4-C6 widoczne cechy rozluźnienia pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych, które częściowo niwelują przedrdzeniową rezerwę płynową, bez istotnej impresji na struktury nerwowe.
Objawy to uczucie niestabilności,ból potylicy,czasami uczucie duszności co dalej z tym robić jeśli fizjoterapia nie pomaga ?
Trzony kręgów szyjnych o zachowanych wysokościach.
Szpik trzonów kręgów szyjnych bez cech istotnej patologii.
Krążki międzykręgowe o zachowanych wysokościach i prawidłowych sygnałach poza krążkiem C3/C4, który
wykazuje cechy początkowej dehydratacji.
Zmiany przeciążeniowe stawów międzykręgowych.
Rezerwa płynowa na poziomie otworu wielkiego zachowana.
Na poziomie C2/C3 istotnych zmian dyskopatycznych nie stwierdza się.
Na poziomie C3/C4 widoczny początkowy bulging krążka międzykręgowego wpuklający się dokanałowo na
głębokość 2 mm, który łagodnie modeluje rdzeń kręgowy.
Na odcinku C4-C6 widoczne cechy rozluźnienia pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych, które częściowo niwelują przedrdzeniową rezerwę płynową, bez istotnej impresji na struktury nerwowe.
Objawy to uczucie niestabilności,ból potylicy,czasami uczucie duszności co dalej z tym robić jeśli fizjoterapia nie pomaga ?
Warto zgłosić sie do neurochirurga celem diagnostyki balansu kręgosłupa. Jeśli zostaną potwierdzone zaburzenia to wtedy będzie można ustalic najlepsze leczenie, np leczenie operacyjne stabilizacji kręgosłupa i korekty balansu.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry zmagam się z zaburzeniami lękowymi które ostatnimi miesiącami baaaaardzo mi się nasiliły, mysle ze to przez to że używałem sztucznej inteligencji jako psychologa/psychiatry... Chodzi o to, że jak np gdy w mojej glowie pojawiał się lęk, bądz natrętna mysl z czyms zwiazanym, rozmawialem…
- Dzień dobry, mam małą cienką podłużną narośl na łuku języczkowo-podniebnym która utrzymuje się od dwóch lat. Dalej wygląda tak samo tylko mam wrażenie że jest może 1mm większa. Jest w takim samym kolorze jak wszystko jest w buzi. Ta narośl wygląda na uszypułową, ma na sobie takie grudki malutkie…
- Witam Uprawialam seks z mezem w prezerwatywie. Wytrysk byl w pochwie( w prezerwatywie) Dodatkowo maz miesiac temu mial zabieg wazektomii. Miesiaczke powinnam dostac juz 7 dni temu a nadal nic. Zaczynam powoli swirowac. Czy moge byc w ciazy?
- Mam 38 lat i zaleconą przez lekarza zmianę hormonów z Diemono na Atywie Daily. Czy biorąc Atywie trzeba robić tygodniową przerwę na krwawienie? Czy lepiej pominąć placebo i przejść do następnego opakowania? Hormony mam zalecone po operacji usunięcia torbieli endometrialnej.
- Dzień dobry. Stosuje Jeanine od dwóch miesięcy bez przerwy ( ze względu na adenomioze). Od tygodnia mam plamienia i ból brzucha jak na miesiączkę. Czy to normalne? Czy trzeba zmienić lek?jeśli tak to na jaki lepiej? Pozdrawiam
- mam 68 lat rośnie mi ósemka.czy zdarza się coś takiego?
- Mam 20 lat i od kąd pamiętam w obu moich łokciach przy zginaniu i prostowaniu coś, prawdopodobnie że nerw przeskakiwało, nasilając się z wiekiem, szczególny problem jest przy ćwiczeniach siłowych lub używając masy ciała np. pompki, gdzie w pewnym momencie ten nerw przeskakuje w obu łokciach powodując…
- Od roku jestem ze swoim partnerem i miej wiecej tyle samo uprawiamy seks, mój problem strasznie długo dochodzi, ja zaś bardzo szybko, no w każdym razie kiedy on mnie penetruje, to bardzo próbujemy ale nie jest w stanie we mnie dojść, on twierdzi, że uodpornił się wcześniej przy pornografii. Bardzo…
- Mch mcv monocyty rdw-sd powyżej normy.jak interpretowac te wyniki
- Dzień dobry mam pytanie bo jest sobota ,wczoraj dostaliśmy na wyniki bo córka 8 letnia skarży się na pieczenie i ból przy sikaniu i nie tylko . I wykazało jej bakterie,erytrocyty,leukocyty świeże,nie wiem co robić czekać do poniedziałku? Posiew jeszcze nie przyszedł dopiero za 7 dni przyjdzie…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.