Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu i rtg. W styczniu tego roku miałam r
1
odpowiedzi
Dzień dobry,
bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu i rtg. W styczniu tego roku miałam rwę kulszową z osłabieniem siły mięśniowej lewej nogi, obecnie czuję promieniowanie/mrowienie do lewego pośladka i nogi oraz czuję ból w biodrze podczas chodzenia. Wizytę u neurologa mam dopiero na początku maja.
Wynik MRI 10.03.26:
Lordoza lędźwiowa prawidłowa.
Guzki Schmorla.
Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości z obszarami niewielkiej przebudowy tłuszczowej.
Obrzęk śródkościa płytek granicznych L5-S1.
Krążki międzykręgowe L2-L3-L4-L5-S1 odwodnione ze zwężeniem L2-L3 i L5-S1
Niewielka osteofitoza krawędziowa trzonów kręgowych.
Th12-L1 Bez zmian uciskowych.
L1-L2 Bez zmian uciskowych.
L2-L3 Wypuklina dyskowa (bulging) bez zmian uciskowych.
L3-L4 Wypuklina dyskowa (bulging) bez zmian uciskowych.
L4-L5 Wypuklina dyskowa (bulging) bez zmian uciskowych.
L5-S1 Szerokopodstawna przepuklina dyskowa tylna środkowa i dwuboczna (protrusio) z uciśnięciem brzusznej
powierzchni worka oponowego i obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych oraz na poziomie
zwojowym.
Niewielkie ograniczenie rezerwy objętościowej przedniej kanału kręgowego na poziomie dyskopatii.
Bez cech dyskopatii na pozostałych poziomach; bez pozadyskowych zmian uciskowych.
Stożek rdzenia bez zmian.
Wynik RTG 23.01.26
Niewielkie prawowypukłe skrzywienie lędźwiowego odcinka kręgosłupa z rotacją I°. Stan po złamaniu
górnej krawędzi trzonu L3 – do porównania z obrazami poprzednimi. Zwężenie tarcz L2/3 i L5/S1, wtórne
zmiany zwyrodnieniowe na tych poziomach. Wysokość pozostałych tarcz międzykręgowych w normie.
Z góry dziękuję.
bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu i rtg. W styczniu tego roku miałam rwę kulszową z osłabieniem siły mięśniowej lewej nogi, obecnie czuję promieniowanie/mrowienie do lewego pośladka i nogi oraz czuję ból w biodrze podczas chodzenia. Wizytę u neurologa mam dopiero na początku maja.
Wynik MRI 10.03.26:
Lordoza lędźwiowa prawidłowa.
Guzki Schmorla.
Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości z obszarami niewielkiej przebudowy tłuszczowej.
Obrzęk śródkościa płytek granicznych L5-S1.
Krążki międzykręgowe L2-L3-L4-L5-S1 odwodnione ze zwężeniem L2-L3 i L5-S1
Niewielka osteofitoza krawędziowa trzonów kręgowych.
Th12-L1 Bez zmian uciskowych.
L1-L2 Bez zmian uciskowych.
L2-L3 Wypuklina dyskowa (bulging) bez zmian uciskowych.
L3-L4 Wypuklina dyskowa (bulging) bez zmian uciskowych.
L4-L5 Wypuklina dyskowa (bulging) bez zmian uciskowych.
L5-S1 Szerokopodstawna przepuklina dyskowa tylna środkowa i dwuboczna (protrusio) z uciśnięciem brzusznej
powierzchni worka oponowego i obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych oraz na poziomie
zwojowym.
Niewielkie ograniczenie rezerwy objętościowej przedniej kanału kręgowego na poziomie dyskopatii.
Bez cech dyskopatii na pozostałych poziomach; bez pozadyskowych zmian uciskowych.
Stożek rdzenia bez zmian.
Wynik RTG 23.01.26
Niewielkie prawowypukłe skrzywienie lędźwiowego odcinka kręgosłupa z rotacją I°. Stan po złamaniu
górnej krawędzi trzonu L3 – do porównania z obrazami poprzednimi. Zwężenie tarcz L2/3 i L5/S1, wtórne
zmiany zwyrodnieniowe na tych poziomach. Wysokość pozostałych tarcz międzykręgowych w normie.
Z góry dziękuję.
Dzień dobry
Opis badania kieruje Panią w stronę stabilizacji kręgosłupa. Najlepiej udać się na konsultację neuorchirurgiczna, gdzie zostanie Pani zbadana i oceniony zostanie rezonans magnetyczny. Opis daje podejrzenie niestabilności segmentu L5-S1.
Opis badania kieruje Panią w stronę stabilizacji kręgosłupa. Najlepiej udać się na konsultację neuorchirurgiczna, gdzie zostanie Pani zbadana i oceniony zostanie rezonans magnetyczny. Opis daje podejrzenie niestabilności segmentu L5-S1.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Jak mam się przygotować do USG transrektalne jeśli jest to moja pierwsza taka wizyta.
- Mam okulary minusy -5,5 i astygmatyzm 1,5 o rozstawie źrenic 59 i zapasowe zrobione niedawno do tej samej wady ale o rozstawie 58 bo tak wyszło lekarzowi. Jakoś dziwnie dziwnie widzę w tych nowych okularach nawet po kilku dniach noszenia. Czy to może być przez ten zmieniony rozstaw?
- Dzień dobry, Nie wiem do końca o co chodzi ale obudziłam się w nocy i zamiast normalnego uczucia zimna zaczęłam odczuwać uczucie chłodzenia jakby mentolu za każdym razem jak dotknę czegoś zimnego albo poczuje zimno i dzieje się to tak na całym ciele. Gdy dotykam ciepła to to mija. Nigdy wcześniej…
- Dzień dobry czy fibroscan jest dobrym wiarygodnym badaniem wykrywającym marskość wątroby lub brak marskosci? Czy można mieć marskość wątroby i przy tym niski wynik fibroscan 6kpa, czy to jest absolutnie niemożliwe. Dziękuję za pomoc i odpowiedz
- Lekarz przepisal mi deprexolet 30 mg wieczorem i ketrel 100 mg po ktorym mialam wysoki puls i zaburzenie widzenia czy zmiana ketrelu na 25 mg cos pomoze
- Witam. Jestem po operacji przepukliny pępkowej (tydzień czasu). Za 3 dni idę ściągnąć szwy. Proszę mi powiedzieć kiedy mogę podnosić niemowlaka (ma 9kg). Nie mówię o noszeniu na rękach po godzinie,tylko podstawowe czynności jak karmienie,przewijanie,dawanie na matę/bujak.
- Czy moja 7 letnia córka mogła zarazić się wścieklizną pośrednio? 5 dni temu rano jej stopy stały przy misce z pokarmem dla psów. Nogi ocierały miskę. Wcześniejszego dnia ta miska, była na dworze, ale mąż zaniósł ją do domu. Po około 14 godzinach jak miska była w domu to moja córka ocierała…
- Witam. Trzy miesiące temu miałem nawrót półpaśca po około 40 stu latach (w dzieciństwie na twarzy). choroba wystąpiła na lewej nodze i plecach. Po odstawieniu hascoviru który pomógł (9 dni 800mg 5 razy dziennie) jakiś tydzień później na prawym kolanie wystąpiła wysypka którą początkowo zlekceważyłem…
- Jak pogodzić się że jestem przegrywem i będę sam całe życie Wszystko zaczęło się gdy 4 lata temu poddałem prawo jazdy po 8 nieudanych razach i nie chciałem podejść znowu. Do tej pory tego nie czuję a jak widzę innych co jeżdżą to czuję wstyd szczególnie przy kobietach bo są dużo mądrzejsze ode…
- Witam. Psychiatra zalecił mi olanzapinę. Jej działanie oceniam pozytywnie, mam tylko jedno pytanie: czy mogę przyjmować ją rano? Lekarz zalecił mi przyjmowanie wieczorem, jednak nie wywołuje u mnie senności. Czuję jej korzystny wpływ na mój nastrój, dlatego chciałabym ją "przenieść" na początek…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.