Mam nieco krzywy zgryz: dolne zęby nieco stłoczone i lekko wystająca dolna jedynka, górne nachodzące
1
odpowiedzi
Mam nieco krzywy zgryz: dolne zęby nieco stłoczone i lekko wystająca dolna jedynka, górne nachodzące trochę za bardzo, Nie wyglądało to tragniczne, natomiast niedawno straciłam górną trójkę. Mam 25 lat, także oprócz tej nieszczęsnej 3 wszystkie zęby mam całkowicie zdrowe. Teraz mój dentysta zaproponował mi takie lecznie: wstawić niezależnie implant górnej trójki i invisalign jedynie na dolne zęby. Czy w tym wypadku nie lepiej od razu wyrównać cały zgryz a potem zająć się implantem? Dentysta twierdzi, że górne nie są aż tak bardzo wysunięte, ale obawiam się, że po wstawieniu implanta już nie będę mogła z górnymi zębami nic zrobić. Czy powinnam sobie darować i wystarczy mi invisalign na dole?
Dzień dobry, ma Pani rację, leczenia nie zaczyna się od końca , trzeba na początku wyprostować zęby, a może uda się zamknąć lukę przesuwając czwórkę i kolejne zęby do przodu, wtedy implant będzie nie potrzebny, adruga sprawa to leczenie Invisalign obejmuje zawsze dwa luki zębowe. .
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Mam problem z kolanem. Niby coś z łękotką. Ból straszny. Ruch ograniczony. Łydka czasem tez daje znac o sonie ( miesnie) Nie moge klekac, dlugo chodzic. Cos sir stalo nagle. Urazu nie bylo zadnego. Coagnie sie to juz rok. Ortopeda "twierdzi, ze artroskopia i po sprawie. Nie wiem co mam robic.
- Niecały miesiąc temu zrobiono mi endokorone, od jakiś 3 dni czuje ze ząb lub dziąsło ropieje na wizytę u dentysty nie ma teraz możliwości, co powinienem zrobić jakiś lek? Antybiotyk?
- Mam duże problemy z trądzikiem. Dermatolog przepisał mi kurację retinoidami (tabletki doustne Axotret) . Jakiś czas temu mój ginekolog przepisał mi Duphoston, który mam przyjmować przez dwa miesiące. Czy te leki mają na siebie jakiś wpływ , czy mogę je bez problemu przyjmować jednocześnie ?
- We wtorek przytszasną mi się kciuk w drzwiach. Palec trochę spluchł, zrobił się krwiak pod paznokciem. Krew nie leciała ale palec i nerwy jego bardzo pulsowaly i powodowały ból. Paznokieć nie został zdeformowany. Od tego czasu do wizyty u lekarza a potem chirurga byla w srode maczalem palec w…
- Mam 40 lat. Ostatnio w przeciągu 3 miesięcy pojawił się u mnie okres ( krwawienie miesiaczkowe). Mieszkam poza granicami Polski i mam utrudniony kontakt z polskim lekarzem. Wracając do krwawienia średnio co max dwa tygodnie mam kilkudniowe krwawienia. Czasem bywają one obfite. Teraz jeszcze do…
- Sama juz nie wiem co ze soba zrobic , nie wiem czy to przez tęsknote czy tez nie , moj chłopak wyjechał za granice , brakuje mi go bo tylko z nim spędzałam całe dnie , cały swoj wolny czas , ale od kiedy wyjechał zaczełam dostawac wątpliwośći czy go kocham , chodz czuje ze go kocham nie wyobrazam…
- Mam problem z dolną lewą szóstką, w zeszłym roku (czerwiec 2017) miałam go leczonego opatrunkiem leczniczym, jednak dopiero po niecałym roku czasu (niestety trochę z tym czekałam) została mi założona plomba, kilka miesięcy wcześniej odpadł mi kawałek zęba z boku w trakcie leczenia, dlatego wypełnienie…
- Jakie wyniki powinnam przynieść na pierwszą wizytę do endokrynologa? Mam problemy z wypadaniem włosów, ciągłą chęcią spania. Niekiedy odczuwam brak cukru przez co trzęsą mi się delikatnie ręce i jest mi wtedy słabo.
- Byłam dwa dni temu u lekarza rodzinnego pani doktor potwierdzila ze to cos ztylu jezyka to nagłosnia . Powiedziala również ze moze dac mi skierowanie do laryngologa ale ze to nie konieczne bo nic tam groznego nie widzi ... czy wziasc jednak te skierowanie do laryngologa . Dziekuje z gory za odpowiedz
- Czy gdy ma się uczulenie na mąkę pszenną można jeść mąkę orkiszowa
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.