Umówiłam się na wizytę dotyczącą wyrwania dolnej ósemki, jednak dowiedziałam się ostatnio od koleżanki, że zamiast niej mogę wyrwać dolną szóstkę, która w moim przypadku była leczona kanałowo i mam w niej teraz bardzo dużą plombę, a następnie przesunąć zęby za pomocą aparatu. Chciałam się skonsultować, czy takie działanie rzeczywiście jest lepsze? Słyszałam również, że ósemki są słabsze niż inne zęby, dlatego lepiej to je wyrywać. Czy to prawda? Wiem, że najlepiej byłoby wybrać się do ortodonty, niestety na dzisiaj nie ma już wolnych terminów, a na wyrwanie zęba jestem umówiona na jutro, stąd zastanawiam się czy warto tą wizytę odwołać i wstrzymać się z wyrwaniem i szukać ortodonty. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
lek. dent. Danuta Mackiewicz
lek. dent. Danuta Mackiewicz
Ortodonta, Stomatolog, Protetyk
Warszawa
Warto wizytę odwołać bo aby zamknąć lukę po usuniętej szóstce trzeba mieć założony na dole aparat , jeżeli zrobi to Pani wcześniej luka może się już nie zamknąć. Ósemki wcale nie są słabymi zębami to mit . ????

Zdecydowanie należy się skonsultować z ortodontą, który oceni możliwość (i koszty) zamknięcia szpary po usunięciu zęba 6. Prawidłowo zbudowane 8-ki są mocniejszymi zębami niż 6-ki.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.