Powstaliśmy w 2004 roku jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Nasza siedziba mieściła się w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury. Założycielką ośrodka jest specjalista medycyny rodzinnej lek. med ... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

FamiliaMed sp. z o.o.

Osiedle Przy Plantach 8, Centrum

43-190, Mikołów, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...
Akceptowane ubezpieczenia:
Pacjenci ubezpieczeni i prywatni (bez ubezpieczenia)

FamiliaMed sp. z o.o.

Mickiewicza 20

43-190, Mikołów, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

FamiliaMed sp. z o.o.

ks. F. Górka 60

43-196, Mikołów, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

FamiliaMed sp. z o.o.

Lędzińska 1

43-143, Lędziny, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 502...

O nas

Powstaliśmy w 2004 roku jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Nasza siedziba mieściła się w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury. Założycielką ośrodka jest specjalista medycyny rodzinnej lek. med Izabela Iwanek. W odpowiedzi na oczekiwania pacjentów i potrzeby powiatu pani doktor w trakcie swojej działalności ukończyła również nadspecjalizację z zakresu medycyny paliatywnej.

Na początku kadrę tworzyło dwóch lekarzy i jedna pielęgniarka. Jednakże dzięki naszej determinacji, wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom oraz wysokiemu poziomowi oferowanych usług, liczba pacjentów w bardzo szybkim tempie rosła. Dlatego też w 2010 roku zmieniliśmy adres naszej siedziby na obecny lokal na osiedlu 30-lecia 8 (obecnie osiedle Przy Plantach).

Już w styczniu 2011 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o placówkę w Mikołowie-Bujakowie przy ul. Ks. F. Górki 60, a już we wrześniu tego samego roku otworzyliśmy kolejną, na osiedlu Mickiewicza 20 w Mikołowie. Obie poradnie zostały gruntownie wyremontowane oraz wyposażone w najwyższej klasy sprzęt medyczny, m. in. sprzęt ginekologiczny, stomatologiczny, USG, EKG, RTG stomatologiczne oraz wiele innych.

W marcu 2014 roku przekształciliśmy się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

W maju 2018 roku przejęliśmy poradnię „Medix” w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej 1. Odnowiona lędzińska poradnia została wyposażona w nowy sprzęt ginekologiczny, aparat USG, zainwestowaliśmy również w nową recepcję i meble, ale przede wszystkim poszerzyliśmy zakres usług o leczenie pediatryczne, poprzez zatrudnienie lekarzy specjalistów. Poradnia Familiamed w Lędzinach świadczy teraz także usługi w zakresie szczepień ochronnych dla dzieci i dorosłych.

Ponad wszystko cenimy sobie komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów, dlatego wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i stale rozwijamy i poszerzamy zakres naszych usług.

Nasza oferta

Familiamed Sp. z o. o. we wszystkich swoich placówkach zatrudnia lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym lub ambulatoryjnym. Gabinety naszych poradni wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt medyczny:

- PORADNIA LEKARZA RODZINNEGO w EKG, USG, spirometr oraz otolaryngoskop,
- GABINET GINEKOLOGICZNY w USG, KTG dla ciąż bliźniaczych, kolposkop,
- GABINET DERMATOLOGICZNY w sprzęt do chirurgii laserowej – laser do usuwania znamion, blizn, przebarwień, naczyń, a także sprzęt gabinetu kosmetologicznego tj. laser do usuwania tatuaży, laser do usuwania owłosienia czy laser do zamykania naczynek,
- GABINET PULMONOLOGICZNY w wysokiej klasy sprzęt do badań spirometrycznych,
- GABINET OKULISTYCZNY (autokeratorefraktometr; biomikroskop szczelinowy; tonometr bezkontaktowy; elektroniczny panel do badania ostrości wzroku; tablice do badania barw; frontofokometr elektroniczny)

Typ placówki

 • Poradnia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Agnieszka Tendyra

  Psycholog, Psychoterapeuta,

  • J
   Lokalizacja: Balance Usługi Psychologiczne Aleksandra Tyszka

   Z czystym sumieniem mogę polecić panią Agnieszkę Tendyrę każdemu, kto oczekuje od psychoterapeuty profesjonalizmu, wsparcia, atmosfery bezpieczeństwa i swobody, solidnej pomocy, przejrzystości co do kierunku terapii oraz holistycznego rozwiązywania problemów. Praca z panią Agnieszką to czysta przyjemność, która prowadzi do rozwoju, odkrycia swoich bardziej ukrytych motywacji, przemeblowania szkodliwych przekonań i schematów.
   Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii - wiedzy i umiejętności, które podczas niej nabyłem. Dzięki niej zyskałem nowe zdrowsze i bardziej korzystne spojrzenie na świat i moje problemy, którym mogę zarażać swoich bliskich.

  • A
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.

   Polecam Panią Agnieszkę, bardzo profesjonalna Pani psycholog, od razu poczułam zaufanie i mogłam się bez problemu przed nią otworzyć. Stwarza bezpieczną atmosferę i jest bardzo sympatyczna. Zgadzam się z wszystkimi pozytywnymi opiniami napisanymi wcześniej. Pani Agnieszka to prawdziwa profesjonalistka. Zawsze przygotowana na spotkanie. Widzę, że terapia pomogła mi na wielu polach, dziś jestem szczęśliwsza niż kilka lat temu. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam się leczyć właśnie u tej, mającej wielkie serce, Pani Psycholog.

  Zobacz wszystkie opinie (10) o tym lekarzu


 • Łukasz Kulesza

  Okulista,

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: dobór wartości korekcji u dorosłych

   Do gabinetu trafiłam z powodu pogarszajacego się wzroku. Pan doktor Kulesza to bardzo rzeczowy i kompetentny lekarz, przeprowadził dokładny wywiad, dokładnie zbadał wzrok oraz szczegółowo wyjaśnił przyczynę moich dolegliwości. Z pewnością mogę go polecić, to lekarz na 5+ .


 • Agnieszka Błaszczyk-Brożek

  Pulmonolog, lek.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: kontrola

   Świetna obsługa pacjenta i rzetelne zapoznanie się z obecnym stanem pacjenta. Kompetentna osoba na właściwym miejscu.


 • Tomasz Wilczyński

  Okulista,

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: Kontrola

   To już kolejna nasza wizyta. Jak zawsze pełen profesjonalizm. Wizyta o czasie, pełne badanie, wyjaśnienie wszystkich wątpliwości.
   polecam

  • S
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: konsultacja okulistyczna, badanie OCT

   Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Duża wiedza i umiejętności. Miła bezstresowa atmosfera w czasie wizyty.
   Wykonał mi witrektomię oka usunięcie błony nasiatkówkowej- bardzo skutecznie. Konsultacje bardzo rzeczowe.
   Polecam Zygmunt.

  Zobacz wszystkie opinie (14) o tym lekarzu


 • Marcin Gregor

  Laryngolog, lek.

  • B
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.

   Lekarz bardzo miły! Poświęca pacjentowi wystarczającą ilość czasu, aby postawić diagnozę. Dokładnie objaśnia zalecenia związane z leczeniem.
   Jestem bardzo zadowolona z wizyty!

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: konsultacja laryngologiczna (pierwsza wizyta)

   Wizyta odbyła się punktualnie. Uzyskałam fachowej szczegółowej porady bez pośpiechu w przyjemnej atmosferze. Pełen profesjonalizm, szczerze polecam Pana Doktora. Dziekuje, Agnieszka J

  Zobacz wszystkie opinie (84) o tym lekarzu


 • Anna Matuszewska

  Dermatolog, lek.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: dermatoskopia

   Pani doktor była bardzo dokładna.Odpowiadała cierpliwie na wszystkie pytania.Miła atmosfera.Na pewno wrócę do Pani doktor

  • P
   Lokalizacja: INMEDICO

   Pani doktor ma super podejście do pacjenta, chciałam pokazać dwie zmiany, które mnie niepokoiły ale pani doktor zaproponowała badanie całego ciała. Podczas pierwszej wizyty trafnie postawiona diagnoza. Byłam bardzo zadowolona. Poza tym na wszystkie pytania otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi. Polecam panią doktor z czystym sumieniem.

  Zobacz wszystkie opinie (193) o tym lekarzu


 • Ewelina Ozimek

  Dietetyk, mgr

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed

   Bardzo miła wizyta,
   Chciałam zmienić moje nawyki żywieniowe,
   Pani Ewelina rozwiała kilka niejasności, rzeczowo podając argumenty. Wytłumaczył co powinno być najważniejsze w mojej diecie i zaproponowała jadłospis. Polecam.

  • E
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FamiliaMed sp. z o.o.Usługa: konsultacja dietetyczna dla par (pierwsza wizyta)

   Pierwsza wizyta była w miłej atmosferze Pani doktor wysłuchała cierpliwie i zrobiła obszerny wywiad. Myślę że w dalszych etapach będzie równie pomyślnie.

  Zobacz wszystkie opinie (28) o tym lekarzu


 • Alina Kocurek

  Internista,

  • A

   Pani dr Kocurek-Fordey jest fachowym lekarzem, godnym polecenia. Jako stała pacjentka mam do Niej pełne zaufanie. Wyprowadziła mnie z wieloletnich dolegliwości, leczonych bezskutecznie przez innych lekarzy.


 • Izabela Iwanek

  Lekarz Rodzinny,

  • I

   Witam trzy tygodnie temu zapisałam mamę do Dr.Iwanek na wizytę po tym jak onkolog już sobie ze stanem zdrowia mamy nie radził.Mama jest prawie trzy lata po operacji nowotworu trzustki,teraz po radioterapi która spowodowała u niej wodobrzusze dosłownie przybyło mamie 20 kilogramów (wygladała jak małe słoniątko)Kilkakrotnie podchodziliśmy do ściągniecia wody niestety żaden lekarz nie chciał sie tego podjąć.Po konsultacji z dr.Iwanek życie dla nas nabrało barw Pani doktor intensywnie zaczeła mamę odwadniać wytłumaczyła nam na czym rzecz polega co tydzień chodzimy na kontrole i jesteśmy na telefon .W tej chwili mama ma 16 cm w pasie mniej i 7 kilogramów po nogach trzeba całowąć takiego lekarza ma indywidualne podejście do pacjęta zawsze ma dla wszystkich uśmiech jest pogodna a przedewszystkim szczera polecam każdemu tą panią doktor bo oprócz medycyny paliatywnej jest również cudownym lekarzem rodzinnym.Pani Doktor dziekujemy z całego serca za pani serce i pomoc .Niech pani żyje sto Lat .Wdzieczne pacjentki Iwona córka i mama Jadwiga

  • Jestem bardzo zadowolona! Zmieniłam lekarza rodzinnego na rzecz p. dr Iwanek z takiego pracującego na... akord (zawsze trzeba było odsiedzieć w poczekalni, pani dr w trakcie mojego wyjaśniania problemu zdrowotnego wypisywała recepty dla poprzedniego pacjenta i zaraz potem wertowała kartotekę, kto jeszcze siedzi w kolejce, zapominała wypisać leki, które radziła zażywać, rezygnowała z podstawowych badań, mówiąc: "nie mam na to pieniedzy" - w Katowicach na ul. Powstańców). Pani dr Iwanek to dla mnie przesiadka z maluszka do mercedesa. Nie ma mowy o ograniczeniach, jeśli badania są konieczne, wizyta z dnia na dzień lub nawet w dniu zgłoszenia się to norma, jest chętna do wysłuchania, udzielenia pomocy, zawsze na twarzy uśmiech i życzliwość. Wielkie podziękowania dla takiego standardu pracy w tych trudnych czasach.

  Zobacz wszystkie opinie (19) o tym lekarzu


 • Joanna Siuda

  Neurolog, dr hab. n. med.

  • D

   Leczę się u Pani Doktor już kilka lat. Jest Ona świetnym specjalistą i wspaniałym człowiekiem. Punktualna, cierpliwa, bardzo wyrozumiała. Trafnie dobiera leki. Ma czas dla pacjenta i szanuje go. Bardzo rzeczowa. Zawsze odbiera telefon, a jeśli nie ma takiej możliwości - oddzwania.

  • P

   Pani Doktor leczy mnie od paru lat i jestem z jej pomocy i fachowości oraz podejścia do pacjenta i jego problemów bardzo zadowolona.Teraz jest za granicą i bardzo mi jej brakuje.Czekam na jej powrót .Super lekarz.