Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

(81 opinii)

Ośrodek terapeutyczny Alter Ego dba o zdrowie swoich klientów nieprzerwanie od 2003 roku. Jesteśmy jednym z najstarszych Ośrodków Psychoterapeutycznych we Wrocławiu. Nasza oferta jest odpowiednia ... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

ul. Pochyła 3 lok 7b

53-512, Wrocław, dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe

Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

Białowieska 3b/7c

54-234, Wrocław, dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe

Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

Rysia 3/10

53-656, Wrocław, dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe

Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

Piękna 5/5E, Krzyki

50-506, Wrocław, dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe

O nas

Ośrodek terapeutyczny Alter Ego dba o zdrowie swoich klientów nieprzerwanie od 2003 roku. Jesteśmy jednym z najstarszych Ośrodków Psychoterapeutycznych we Wrocławiu. Nasza oferta jest odpowiednia dla osób, dla których istotny jest profesjonalizm oparty na wieloletnim doświadczeniu i współpracy interdyscyplinarnej specjalistów z różnych dziedzin pod doświadczonym kierownictwem , a także komfort, szacunek i dyskrecja.

Centrum Pomocy Psychologicznej Alter Ego powstało na gruncie i doświadczeniach Prywatnej Praktyki Psychoterapeutycznej Alter Ego, prowadzonej przez psychoterapeutkę Izabelę Boryczka, która już od 2003 roku zaczęła zapraszać do współpracy różnych specjalistów z zakresu pomocy psychologicznej: psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów i seksuologów, tworząc w ten sposób zalążek dzisiejszego Centrum. W ciągu minionych kilkunastu lat nastąpił dynamiczny rozwój Ośrodka, powiększył się zespół specjalistów, dzięki czemu mogliśmy poszerzyć naszą ofertę i zapewnić większą dostępność naszych usług. W 2012 roku wyodrębniliśmy poszczególne poradnie: Psychologiczną, Psychiatryczną, Seksuologiczną. Obecnie Centrum prowadzi swoje usługi w 4 lokalizacjach we Wrocławiu.
Dbamy o to, żeby w jednym miejscu mogli Państwo otrzymać kompleksową i profesjonalną pomoc, na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści współpracują ze sobą, pracują pod superwizją i stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Opieką terapeutyczną obejmujemy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, a także rodziny i pary.
W naszej Poradni znajdziecie Państwo również pomoc terapeuty uzależnień, dietetyka, logopedy, badania psychologiczne, konsultacje u lekarza psychiatry oraz konsultacje psychologiczne on-line poprzez komunikator skype.
Jesteśmy wdzięczni za Państwa opinie nt naszej pracy , które pozwalają innym klientom dokonać dobrego wyboru.
Naszym klientom dziękujemy za zaufanie!

Zabiegi

 • konsultacja u psychologa/psychoterapeuty
 • psychoterapia indywidualna w różnych nurtach terapeutycznych
 • psychoterapia par
 • psychoterapia dzieci
 • psychoterapia młodziezy
 • psychoterapia rodzin
 • psychoterapia uzaleznień
 • psychoterpia via skype
 • konsultacje u lekarza psychiatry
 • konsultacje u seksuologa terapia seksuologiczna osób indyw. i par
więcej

Choroby

 • Leczymy wszystkie problemy natury psychologicznej
 • kryzysy i trudne sytuacje życiowe (zdrada, rozwód, utrata bliskiej osoby, choroba,utrata pracy, mobbing)
 • zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, nerwice, uzależnienia, zaburzenia odżywiania
 • trudności w bliskich relacjach i związkach
 • trudności z samooceną i poczuciem własnej wartości
 • trudności wychowawczych
więcej

Typ placówki

 • Poradnia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Agnieszka Kachel

  Psycholog, Psychoterapeuta, mgr

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-SeksuologicznaUsługa: poradnictwo psychologiczne

   Pierwszy raz odważyłam się skorzystać ze wsparcia psychologicznego i cieszę się,że trafiłam właśnie do Pani Agnieszki. Atmosfera bezpieczeństwa podczas spotkania,ciepły,życzliwy stosunek Pani Agnieszki sprawiły,że trudności z jakimi przyszłam mogły zostać wypowiedziane. Poczucie bycia wysłuchaną i zrozumiana pomogło mi podjąć tak ważną dla mnie decyzję by rozpocząć terapię u p.Agnieszki. Kompetentny i empatyczny terapeuta. Polecam każdemu kto tak jak ja waha się czy podjąć terapię????

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

   Jestem bardzo zadowolona z wizyty, pani Agnieszka zapewniła atmosferę ciepła i bezpieczenstwa. Poczułam się zrozumiana i zaczynam wierzyć, że mogę coś zmienić w swoim życiu. Szczerze polecam tego terapeute

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Kamila Talowska

  Psycholog, Psychoterapeuta,

  • M
   Lokalizacja: Rozwijalnia - Dom Twórczego Życia

   Pani Kamila jest wspaniałą, pełną empatii i szacunku dla rozmówcy psychoterapeutką. Uważam, że nie mogłam trafić lepiej. Pani Kamila poprowadziła mnie przez trudny proces zgłębiania własnej psychiki - pewnych mechanizmów, które nie pozwalały mi być w pełni szczęśliwą. Jej zawsze trafne pytania oraz uwagi pomogły mi zrozumieć siebie. Dzisiaj skończyłam terapię. Uważam, że podjęcie jej było jedną z najlepszych decyzji. Serdecznie polecam Panią Kamilę - z jej pomocą pokochałam siebie i zaakceptowałam pewne rzeczy, z którymi ciężko mi było żyć. Nabrałam dystansu - dzisiaj patrzę na życie z szerszą perspektywą, lepiej rozumiem ludzi i siebie. Szanuję własne uczucia i jestem dumna z własnych osiągnięć. Bardzo dziękuję.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Rozwijalnia - Dom Twórczego Życia

   Pani Kamila Talowska jest terapeutką, która wzbudza zaufanie i daje komfort psychiczny podczas sesji. Mam dobre przeczucie co do naszej terapi. Dodatkowo portal Znany Lekarz sprawnie ułatwia rejestrację dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na telefoniczne zapisy.

  Zobacz wszystkie opinie (17) o tym lekarzu


 • Jacek Mądry

  Psycholog,

  • A

   Pan Mądry to prawdziwy profesjonalista, godna zaufania i polecenia ciepła osoba - empatyczny, słuchający specjalista, wyrozumiały i cierpliwy, dobrze kieruje rozmową i potrafi naprawdę pomóc. Jest bardzo miły i wprowadza luźną, bezpieczną atmosferę, a przy tym jest konkretny, rzeczowy. Dobrze jest trafić na osobę wykonującą swój zawód z zaangażowaniem i pasją, a tak jest w tym przypadku. Z czystym sumieniem polecam...świetny fachowiec, który mi bardzo pomaga.

  • M

   Do mnie pan Mądry nie przemówił. I w przenośni i dosłownie. Jego sposób prowadzenia terapii jest dla mnie nie do zaakceptowania. Po podaniu rąk usiedliśmy, pan Mądry przybrał pozę myśliciela - podparł głowę dłonią i zamilkł. Było to nasze pierwsze spotkanie, a moje w ogóle pierwsze z psychologiem, więc liczyłam na jakieś wprowadzenie, pytania pomocnicze. A tu nic. Krępująca cisza. W końcu zapytałam się czy ja mam zacząć. Na co usłyszałam "Skoro pani chce". Reszta spotkania to głównie moje chaotyczne wyjaśnienia po co tam przyszłam. Pan Mądry szeptał od niechcenia pytania tak, że musiałam wielokrotnie prosić o powtórzenie ich. Na koniec spotkania w przychodni "BabyVita" pan terapeuta powiedział, że na terapię się kwalifikuję, ale tu nie ma miejsc, więc on może mnie przyjąć prywatnie za 80 zł za godzinę. Wyszłam wzburzona, bo w takim razie dlaczego rejestrują nowe osoby na NFZ skoro nie ma miejsc na terapię? Moim zdaniem nowa rejestracja to łowienie świeżych klientów prywatnej praktyki pana Mądrego. Podkreślam, iż jest to jedynie moje odczucie wynikające z mojej sytuacji. Ja, w każdym razie, już tam nie pójdę.

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Izabela Boryczka

  Terapeuta, Psycholog, mgr

  • Konkretna i miła. Potrafi rozmawiać z pacjentem. Bardzo pomogła w ratowaniu mojego małżeństwa.Do Pani Boryczki chodziliśmy z żoną ponad rok, wiadomo, efekty było widać już wcześniej, ale zanim wypracowaliśmy wszystko, trochę czasu minęło.

  • B

   Super terapeutka. Wnikliwa, empatyczna. Próbowałam wcześniej kilki i nikt mi nie pomógł. Dopiero Pani Izabela. Byłam u niej na terapii kilkakrotnie, zawsze z pozytywnym skutkiem.

  Zobacz wszystkie opinie (40) o tym lekarzu


 • Katarzyna Popławska-Nawara

  Psycholog, Psychoterapeuta,

  • M
   Lokalizacja: INSIDE Gabinet psychoterapeutycznyUsługa: konsultacja

   Pelna profesjonalizmu osoba potrafiaca swietnie doradzic zaglebiajac sie w problem! podczas konsultacji pomogla mi rozwiac moje watpliwosci!bardzo dostepna

  • K

   Panią Katarzynę miałam przyjemność poznać na Oddziale Położniczym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Klinicznego. Po porodzie miałam szansę porozmawiać na temat nowej sytuacji życiowej, w której znalazłam się po narodzinach mojej córki. Pani Katarzyna była pełna empatii, służyła dobrym słowem i radą. Obecność dobrego psychologa w takich chwilach jest nieoceniona.
   Ponadto Pani Katarzyna, jako promotor karmienia piersią, bardzo pomogła mi w początkach mojej przygody z karmieniem, udzieliła wielu cennych wskazówek.
   Zdecydowanie polecam! Pełna zaaganażowana, kompetecji i profesjonalizmu!

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu


 • Izabela Pelińska (Nowak)

  Psycholog, Terapeuta,

  • M
   Lokalizacja: Gabinet PsychologicznyUsługa: nerwica, leki

   Do Pani Izy trafiłam w najgorszej chwili mojego życia. Nerwica , lęki które nie pozwalały mi funkcjonować, a na domiar złego rozstalam się z narzeczonym. Jednym słowem dno..
   Zaczęłam terapie i leczenie farmakologiczne, to był klucz do sukcesu!
   Pani Iza to profesjonalistka.Potrafi storzyć atmosfere sprzyjającą do otworzenia się i zwierzenia z wszystkich bolączek. Jest dyskretna i empatyczna. Na prawdę można odczuć że zależy jej na pomocy drugiemy człowiekowi.
   Pani Iza przekuła moje lęki i obawy w mobilizacje do działania, cierpliwie tłumaczyła różne odczucia. Po wyjściu z wizyty potrafiłam wyobrazić już sobie że lepszy czas nadszedł.
   Dzięki pomocy Pani Izy która zmobilizowała mnie do działania , na dzień dzisiejszy osiągnęłam swoje marzenia!:)
   Stworzyłam nowy zwiazek (świadoma i nauczona wielu prawidłowych postaw) , zdałam na wymarzone studia (też chcę pomagać ludziom ! To piękne!).
   To zdecydowanie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!
   Zawsze punktualna , delikatna i profesjonalna.
   Każdemu potrzebującemy porady/wsparcia, polecę Panią Ize!
   Prawdziwy Anioł w ludzkiej skórze.


 • Beata Korcyl-Czyżyk

  Psychoterapeuta, Psycholog, mgr

  • M
   Lokalizacja: Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-SeksuologicznaUsługa: psychoterapia indywidualna

   Polecam Panią Beatę, dzięki niej potrafię spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy, po spotkaniach z nią czuje się lżej, to nie koniec moich bolaczek, ale wiem, że w końcu trafiłam w odpowiednie ręce.


 • Iga Jaworska-Gruszczyńska

  Psychoterapeuta, mgr

  • C
   Lokalizacja: Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-Seksuologiczna

   Do Pani Psycholog trafiłem z przypadku, po innej nieudanej terapii. Nastawienie nie było pozytywne. Zmieniło się bardzo szybko. Pierwsze sesje "zapoznawcze" (przepraszam za terminologię - ale jestem pacjentem i interesuje mnie skuteczność metody a nie jej nazwa) pozwoliły odzyskać poczucie bezpieczeństwa i zrozumieć proponowane metody rozwiązania problemu. Przedstawienie całej ścieżki dotarcia do celu pozwoliło mi spojrzeć na terapię kompleksowo. Pani Iga nie ukrywała, że nie jest w stanie podać czasu zakończenia działań, gdyż zależy to od pacjenta. Pani Psycholog pomogła wziąć odpowiedzialność za sesje. Nie wszyscy rozumieją, że Pacjent niekiedy nie wie od czego zacząć i czuje się bezradny. Podczas sesji (ja należę do Pacjentów bezradnych) byłem prowadzony za rękę. Jeżeli jakieś problem wymagał powtórnego omówienia - było to robione na następnej sesji. Pani Iga prowadziła skrupulatne notatki z każdej sesji, i zawsze była przygotowana na kolejną. Nigdy nie następowała sytuacja tak częsta jak u innych specjalistów - Pan mi przypomni co było?. Nie miałem nigdy poczucia, że 50 minut sesji zostało zmarnowane w jakimś nawet najmniejszym procencie. Pierwsze wyniki zauważyła Moja Żona. Cofnęła się agresja, ustąpiły napady lęku i problemy psychosomatyczne. Nastąpiło to w połowie procesu. Cała terapia zakończyła się po 1,5 roku całkowitym wyleczeniem. Podczas procesu leczenia Pani Psycholog stosuje dość bogatą gamę metod. Jeżeli pacjent potrzebuje jest informowany dlaczego ta metoda jest akurat stosowana. W przypadku metod mogących pogorszyć samopoczucie pacjent jest o tym powiadamiany i pytany o zgodę. Podczas tych "wizualizacji problemu" jego stan jest monitorowany na bieżąco i w razie jego nadmiernego pogorszenia Pani Iga przerywa proces dla poprawienia tego stanu. Najważniejszym jest jednak fakt że podczas tych trudnych chwil Pacjent czuje się bezpiecznie. Zaufanie jakie jest budowane podczas terapii pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. Panią Igę cechuje ogromne zaangażowanie w proces leczenia. Pacjent może wyrażać opinie negatywne, złościć się gdy coś mu się nie podoba. Wszystko jest poddawane analizie i wyjaśniane na późniejszych sesjach. Profesjonalizm tego terapeuty doprowadził do osiągnięcia celu. Wyzdrowiałem. Za co pragnę, podziękować i polecić tego Terapeutę innym.


 • Joanna Janiszewska

  Psycholog, Terapeuta,

  • Lokalizacja: Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania

   Tak naprawdę lepiej chyba nie mogłam trafić.
   Psycholożka, która uważanie słucha i zadaje bardzo trafne pytania. Profesjonalistka, ciepła i bardzo autentyczna.
   Co najważniejsze: Pomaga!
   A postępy widać "gołym okiem".
   Bardzo polecam!

  • D

   Nie wiedziałam, że kiedyś będę potrzebowała terapii psychologicznej... a jednak. Znalazłam Panią Joanne przez przypadek i to był szczęśliwy traf!! Bardzo profesjonalna, ale przy tym niezwykle naturalna, co pomaga w nawiązaniu tego bardzo intymnego kontaktu jaki powstaje między pacjentem a terapeutą. Polecam z całego serca!

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Przemysław Gnatiuk

  Psychoterapeuta, mgr

  • J
   Lokalizacja: Alter Ego Poradnia Psychologiczna Psychiatryczna-SeksuologicznaUsługa: psychoterapia uzależnień

   Przemek dziękuje za uratowanie życia i przywrócenie chęci do życia . Dziękuje sobie za dwa lata trzeźwości, ale mam świadomość, że bez Ciebie to nie byłoby możliwe . Świetny fachowiec , dzięki któremu oderwałem się od dna na którym byłem. Dziękuje Bogu , że spotkałem takiego człowieka na swojej wyboistej drodze życia.