Adres

Drobnera 38, Śródmieście, Wrocław
Gabinet psychoterapii


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka
71 749..... Pokaż numer


Moje doświadczenie

O mnie

Doświadczony psychoterapeuta (nie psycholog), z dwudziestokilkuletnim doświadczeniem praktycznym. Kształtował swoje umiejętności w Szkole Trenerów i P...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Bezsenność
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Zaburzenia nastroju
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Szkoła Trenerów i Psychoterapeutów Instytut Terapii Gestalt w Krakowie,
 • Szkoła Psychoterapii Indywidualnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie
 • Seminaria profesora Ricardo Carrabino

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Drobnera 38, Wrocław

130 zł

Gabinet psychoterapiiDrobnera 38, Wrocław

130 zł

Gabinet psychoterapiiDrobnera 38, Wrocław

130 zł

Gabinet psychoterapii

58 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii psychoterapia indywidualna

Nie polecam, a nawet odradzam.

Pan Piotr nie prowadzi terapii w żadnym znanym nurcie, robi to na swój własny sposób. Jak wygląda kilkumiesięczna terapia? Przychodzisz na wizytę i P. Piotr mówi: "no to przyszedł Pan". Tyle. Nie pyta o wnioski z poprzedniej wizyty, nie pyta o nic. Sam musisz wymyślić, o czym teraz będziesz mówić. Dalej wizyta przebiega tak samo: wymyślasz, o czym mówić, bo P. Piotr nie nakierowuje na nic. Tylko milczy. Odezwie się może 2-3 razy w ciągu całej wizyty. Często kończy terapię po 30-40 minutach, mimo że płacić trzeba za całą godzinę. A jak kończy? Słowami "no to ma Pan sporo do przemyślenia". Potem wracałem do domu i nie miałem do przemyślenia nic, bo jak mam dojść do nowych wniosków, jeżeli terapeuta tylko milczy?

Czyli: brak planu, brak podsumowań, brak działań, zero wskazówek jak zmieniać swoje schematy i jak je zrozumieć.

Uważam, że zmarnowałem parę miesięcy na wizyty u tego Pana. Dopiero jak poszedłem do terapeuty z certyfikacją PTP i pracującego w konkretnym nurcie, zobaczyłem, jak wiele mogę zyskać dzięki psychoterapii. Terapeutka nie mogła uwierzyć, że z P. Piotrem nie poruszałem zupełnie tematów trudnego dzieciństwa. A teraz? Jest konkretny plan, terapeutka słucha, pyta, kieruje na wnioski. A do tego tłumaczy mechanizmy i schematy emocjonalne, które sobie w dzieciństwie wyrobiłem. Dzięki temu lepiej rozumiem siebie i mam szansę się zmieniać. Regularnie robimy też podsumowania, żebyśmy wiedzieli, że idziemy w dobrym kierunku.

Przemyślcie, czy wolicie siedzieć i mówić jak do ściany, bez żadnego kierunku i wsparcia, zdani właściwie nadal na siebie samych. Czy jednak wolicie, żeby ktoś Was przeprowadził przez ten trudny proces zdrowienia, zaczynając od samych podstaw Waszego życia. Ja już wybrałem i na pewno do P. Piotra nigdy nie wrócę.

Piotr Paluch

To już Arystoteles był świadom, że wiedza to nie to samo co cnota, praktyka.


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii konsultacja psychologiczna

3 lata temu byłam na dwóch wizytach u Pana Palucha. Podczas obu Pan Paluch siadał w fotelu naprzeciwko mnie, przyjmował "freudowską" pozę i słuchał tego co mówiłam, okresowo unosząc brwi w ramach reakcji. Gdy kończyłam, zaskakiwał mnie swoją bezpośredniością i zadawaniem takich pytań, na które sama na pewno bym w odniesieniu do swojego problemu nie wpadła. Były one nadzwyczaj celne i pozwoliły na znalezienie zupełnie innej perspektywy, dlatego już te dwa spotkania bardzo dużo mi dały. Niestety, na trzecie spotkanie o umówionej porze wraz ze mną pojawił się inny pacjent, zapisany na dokładnie tę samą godzinę. Pan Paluch zdecydował wówczas, że przyjmie jego, a ze mną ustali nowy termin sesji, do czego nigdy nie doszło. Nie wiem, czy tylko ja miałam takiego pecha, czy inni też spotkali się z czymś takim - ja rozumiem, że błędy się zdarzają, jednak należy zadbać aby je naprawić, bo w procesie psychoterapeutycznym poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa jest niezwykle istotne i stanowi fundament przyszłych efektów. Mnie nie było dane budować z Panem Paluchem dalszej więzi terapeutycznej, udało mi się to z innym psychoterapeutą. Niemniej, jestem mu wdzięczna, iż pozwolił mi spojrzeć na mój problem zupełnie inaczej i dzięki temu poczułam się na pewien czas silniejsza.


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii psychoterapia indywidualna

Widać, że zna się na swojej pracy. Z doświadczenia wiem, że niewielu jest tak dobrych psychoterapeutów. Ma duże doświadczenie (praktycznie od razu stara się znaleźć możliwe przyczyny problemu). Jest też dosyć bezpośrednią osobą i często wprost mówi, co myśli. Co faktycznie może być czasami trudne do zniesienia i wymaga autorefleksji nad samym sobą, czy rzeczywiście tak jest. Polecam


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii konsultacja psychologiczna

U pana Piotra byłem raz, na próbę, aby ocenić czy mógłbym z nim nawiązać dobrą relację terapeutyczną. Nie skorzystałem z tego, m.in. dlatego, że na moje pytanie czym się specjalizuje, stwierdził tylko, że słucha tego co mówi pacjent. Świadomość pacjenta np. odnośnie tego w jakich nurtach pracuje terapeuta jest bardzo ważna. Ponadto po moim pytaniu gdzie mam usiąść i czy mogę ściągnąć maseczkę usłyszałem hipotezy, że zawsze tak postępuję, że zawsze pytam o pozwolenie. Absurd. Nie będę komentował jakości pracy pana Piotra, bo nie zdecydowałem się na współpracę, ale odradzałbym zaplanowanie dłuższej relacji bez spróbowania usług innych psychoterapeutów. Na pewno pan Piotr pomógł wielu osobom i wielu jeszcze pomoże, ale jest bardzo charakterystyczną osobą i uważam, że należy bardzo świadomie się zdecydować na współpracę z nim. Wizyta przebiegła w niemiłej atmosferze, nie wyczułem zbyt wiele empatii od pana Piotra, jedynie krytykował innych psychoterapeutów i kazał mi przestać czytać książki o tematyce psychologicznej bez wyraźnego powodu.

Piotr Paluch

Szanowny Panie, spytałem tylko Pana, czy często Pan pyta innego, zamiast siebie, co chce robić, gdzie chce usiąść. To pytanie nie jest absurdalne tylko aktualne. Zgadzam się, że wybór terapeuty jest ważny, może ważne jest w jakich nurtach terapeuta pracuje, ale z pewnością jest ważne, czy potrafi on słuchać pacjenta. Jeżeli krytykowałem, to tylko tych, którzy zamiast słuchać, mówią innym co mają robić. Pan pisze, że kazałem Panu przestać czytać. Zwróciłem tylko uwagę, że czytanie książek o tematyce psychologicznej dostarcza wiedzy i jest to tylko wiedza, a w gabinecie psychoterapii nie wiedza jest ważna. Tu ważna jest praktyka i zmiana.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii Zwykła wizyta

Sesja przebiegła w atmosferze sprzyjającej szczerej rozmowie. Pan potrafi słuchać. Mam nadzieję, że pomoże mi dotrzeć do źródła .K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii psychoterapia indywidualna

Psychoterapia z Panem Piotrem nie jest doświadczeniem łatwym i przyjemnym, nie daje gotowych rozwiązań, ani nie służy chwilowej poprawie samopoczucia.
Pan Piotr, nie bez wyczucia, ale bezwzględnie, demaskuje pacjenta przed samym sobą. W oszczędnych słowach, a z niezwykłą przenikliwością i inteligencją. Bywa niewygodnie, bywa frustrująco, ale zawsze prawdziwie.
Nie łatwo, ale niezwykle skutecznie. Nie żałuję ani minuty spędzonej w gabinecie, nawet tej w ciszy i cieszę się żyjąc życie, które staje się coraz mocniej tym, którego chcę, a nie tym które wydaje mi się, że powinnam, które muszę, czy które uznaje się [!] za zdrowe i odpowiednie (nie wyłączając z tego grona wcześniej odwiedzanych terapeutów).


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii Zwykła wizyta

pan piotr jest kompetentny i empatyczny, chociaż robi też swoje eksperymenty na ludziach i trzeba być przygotowanym na słyszenie trudnych rzeczy. pewnie o to chodzi. ogólnie bardzo mi pomógł, polecam tego znanego lekarza


S
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii Zwykła wizyta

Wiele pozytywów dotyczących terapii prowadzonej przez Pana Piotra chciałbym tu przekazać, sądzę jednak, że recenzowanie tego procesu za pomocą formy krótkiego komentarza będzie trywializacją i skazane jest na banał. Mimo wszystko chcę powiedzieć, że kontakt z Panem Piotrem jest bardzo prawdziwy i szczery, nie ma tam choćby cienia udawania, unikania lub strachu. Jest natomiast wielka mądrość, całkowita akceptacja i równowaga, oraz gotowość do przyjęcia tego co jest mówione, nawet jeśli sam mówiący wypowiada treści do których trudno mu się przyznać przed samym sobą.
Po latach myślę, że praca z panem Piotrem umożliwia żywe doświadczenie innej perspektywy, a te doświadczenia już w nas zostają. Trwała zmiana jest ich naturalnym następstwem.
Sam jestem psychologiem, znam rynek psychologów/psychoterapeutów od zaplecza, i wiem, że bardzo trudno znaleźć tak dobrego terapeutę. Szczerze polecam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii psychoterapia depresji

Pan Piotr mimo umówionej wizyty spóźnił się o prawie godzinę.
Z racji tego, że była to moja pierwsza wizyta nie do końca wiedziałem jak się zachować.

Pan Piotr usiadł ze mną w gabinecie i milczał, nie widziałem żadnej chęci pomocy (tak jakby przyszedł na spotkanie z przymusu) - mój problem o którym opowiedziałem został zignorowany, nie dostałem żadnej informacji co dalej...

Podsumowując wizytę, była jednym wielkim zażenowaniem -skutecznie zostałem zniechęcony do szukania pomocy u psychoterapeuty... wszystko dzięki podejściu lekarza do pacjenta.

Piotr Paluch

Panie Adamie, bardzo proszę zadzwonić do mnie. Trzeba rozmawiać o Pańskim zniechęceniu, czy też zniechęcaniu siebie. Sam wykonałbym taki telefon do Pana, niestety nie kojarzę wizyty kogoś o takim imieniu, kto musiałby tak długo czekać i jeszcze bez informacji ode mnie co się dzieje. Rzeczywiście jest tak, że czasem trzeba poczekać, Czasem wizyty są przedłużone i wtedy następna odbywa się najwyżej z 15 minutowym opóźnieniem. Proszę o cierpliwość. Mamy przecież do czynienia z bardzo delikatnymi sprawami. Wizyta na pewno się odbędzie. No chyba, że jak Pan Łukasz ( opinia z 16.09), posłucha się Pani w poczekalni, która czeka na męża.
Zapraszam do Gabinetu osoby, które są gotowe poddać się tego typu interwencjom jakie przeprowadzam. Milczenie też jest interwencją. Zapraszam osoby ciekawe, co się dzieje, kiedy zakwestionuje się swoje wyobrażenia jak powinna wyglądać rzeczywistość ( np. spotkanie psychoterapeutyczne). Objawy są bardzo istotne, jeszcze bardziej przyczyny tego, co się objawia.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii

Na swojej drodze spotkałam 3 różnych terapeutów. Ciężko przychodzi mi szczerość i zaufanie względem zupełnie obcego człowieka, jeszcze trudniej jest zbudować u mnie szacunkek i docenienie drugiej osoby. Trzeba mieć to coś.

Pan Piotr ma bardzo ciekawe podejście do pacjenta. Hmmm...po pierwszych 10min chciałam wyjść, wrócić do strefy komfortu... zostałam i bardzo się z tego cieszę. Jest to niesamowita osoba w moim życiu, niezwykle profesjonalne podejście, jedyna osoba do której wracałam, wróciłam i będę wracać.
P.Piotr "robi kropki" podczas naszego monologu. Połącz je, znajdź mianownik. Pomógł poukładać cały ten bałagan, nie ocenia, słucha, pomaga zrozumieć siebie.
Po latach pamiętam większość naszych rozmów, tak mocno zapadają w pamięć.
Polecam z całego serca:)


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Doświadczony psychoterapeuta (nie psycholog), z dwudziestokilkuletnim doświadczeniem praktycznym. Kształtował swoje umiejętności w Szkole Trenerów i P...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Bezsenność
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Zaburzenia nastroju
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Szkoła Trenerów i Psychoterapeutów Instytut Terapii Gestalt w Krakowie,
 • Szkoła Psychoterapii Indywidualnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie
 • Seminaria profesora Ricardo Carrabino

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Publikacje i artykuły

Publikacje (1)

Powiązane wyszukiwania