mgr

Marzena Reszczyńska-Owczarek

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

15 opinii +dodaj

Jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym rodzin oraz terapeutą II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W swojej pracy integruję różne podejścia terapeutyczne, aby… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: konsultacje psychologiczne

  Na terapię do Pani Marzeny trafiłam po kilku miesiacach leczenia. W moim przypadku lekarstwa były niezbędne,
  ale czułam że one nie wystarczą... Psychoterapia była mi potrzebna do zrozumienia tego co działo się
  w mojej głowie i poznania źródła problemów. Pani psycholog poprowadzi
  moją psychoterapię poszerzajac moje horyzonty myślowe, pomaga przepędzić lęki, podsuwała proste ale skuteczne sposoby na zrozumienie i rozwiązanie problemów, doradza ale nigdy nie podejmuje za mnie decyzji,
  pokazuje mechanizmy rządzące naszym myśleniem i teraz wiem, że zmiana funkcjonowania jest możliwa.
  Mimo wzlotow i upadków, powoli pnę się ku górze. Staje się z dnia na dzień szczęśliwsza, doceniam drobne rzeczy i czerpię z nich radość, doszukuję się pozytywów, potrafię racjonalnie myśleć i wyciągam właściwe wnioski, a nie skupiam się na myśleniu negatywnym.
  Pani Marzena jest bardzo ciepłym i serdecznym człowiekiem, rzetelnym i zaangażowanym psychoterapeuta, który zmienia życie swoich pacjentów :).

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2018-03-02

  Pani Katarzyno, dziękuję serdecznie za tak ciepłe słowa. Serce mi się raduje :-) Jest to dla mnie podwójna radość. Dzięki Pani wytrwałości i otwartości na doświadczanie, zyskuje Pani nową siebie. To ciężka i czasami żmudna praca, ale warta wysiłków. Trzymam kciuki za Pani postępy i życzę więcej pogodnych i słonecznych dni :-)))

 • M

  Bardzo długo zmagalam się z moja choroba i po kolejnym ciężkim ataku trafiłam do Pani Marzeny.Pani doktor bardzo mi pomogła,dzieki niej mogę żyć normalnie,radzic sobie z trudami życia codziennego.Podczas sesji potrafiła razem ze mną spojrzeć w głąb mojego codziennego życia i pokazać co jest ważne.Zaluje że wcześniej nie trafiłam do Pani Marzeny.Bardzo polecam spotkania z Pania doktor,ja nadal korzystam choć już nie tak często

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2017-10-20

  Dziękuję serdecznie. Cieszę się, że mogłam towarzyszyć w Pani zdrowieniu i odkrywaniu swojego świata. Wspaniale było patrzeć jak rosła Pani w siłę. Myślę sobie, że każdy czas jest dobry na rozpoczęcie terapii i to nie przypadek, że zaczyna się w tym, a nie innym momencie. Nasza gotowość i determinacja do pracy nad sobą, wyznacza właśnie ten termin. Trzymam kciuki za utrzymanie tego stanu rzeczy i serdecznie gratuluję :-))

 • M
  Lokalizacja: Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: Psychoterapia depresji

  Pani Marzena pomogła mi w wielu kwestiach. Przez długi czas zmagałam się z nawracającą depresją, która znacząco wpływała na moje codzienne życie, utrudniając kontakty z innymi osobami oraz zniekształcając moją opinię o sobie. Dzięki terapii udało mi się przepracować masę rzeczy, z którymi sama pewnie bym sobie nie poradziła. P. Marzena jest rzeczowa, spokojna i cierpliwa; zadaje dokładnie takie pytania, jakie należy zadać, by pacjent samodzielnie był w stanie dojść do właściwych wniosków. Jest świetnym terapeutą i jestem jej niezmiernie wdzięczna za czas, który mi poświęciła i za udzieloną pomoc.

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2017-06-27

  Pani Marto, łezka mi się zakręciła w oku. Dziękuję za tak serdeczne słowa i jednocześnie wartościowe dla mnie i dla moich przeszłych pacjentów :-) Życzę Pani dużo słonecznych dni, oby trwały jak najdłużej i dawały Pani motywację do dbania o siebie i o swój świat. Powodzenia :-)

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: poradnictwo dla rodziców

  Pani Marzena jest przede wszystkim profesjonalistką ale także wrażliwym, ciepłym i serdecznym człowiekiem. Podczas naszych spotkań uświadomiła mi wiele prostych ale ważnych prawd i pokierowała moje myśli na nowa, mam nadzieję, że lepszą drogę. Podała mi rękę kiedy tego najbardziej potrzebowałam i bardzo Jej za to dziękuję. Pozwoliła mi "wyfrunąć z gniazda" ale wiem, że jeżeli jeszcze się potknę będę mogła wrócić a to bardzo ważne. Zatem polecam Panią psycholog z całego serca.

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2017-05-23

  Dziękuję serdecznie Pani Justyno. Cieszę się, że mogłam Pani towarzyszyć w poszukiwaniu siebie. Życzę Pani, aby droga którą Pani podąża przynosiła Pani wiele korzyści, spokoju i radości z życia. Proszę dbać o siebie i pielęgnować to, co już się Pani udało. Trzymam mocno kciuki. Gdyby było trudno, to jestem :-)

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: poradnictwo dla rodziców

  Jestem mile zaskoczona efektami terapii i profesjonalizmem Pani Psycholog. Przez cały proces terapii zawsze zostawałam uważnie wysłuchana, a Pani Psycholog zwracała uwagę na, jak się okazało, kluczowe aspekty, których nie zauważałam, oraz wyznaczała realne cele, ćwiczenia, co pozwoliło na nowo spojrzeć na siebie i swoje otoczenie. Terapia przebiegała w przyjaznej, swobodnej atmosferze i z pewnością poleciłabym Panią Psycholog każdemu.

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2017-04-24

  Dziękuję Pani Basiu za ciepłe słowa. Proszę pielęgnować to, co udało się Pani do tej pory zrobić. A udało się to, dzięki Pani otwartości i wrażliwości, która jest Pani siłą !!! Trzymam kciuki za Panią i za Pani własne wybory. Powodzenia :-)

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pełna profesjonalizmu psycholog. Bardzo otwarta, ciepła i nie oceniająca osoba. Pomogła mi pokonać moje lęki. Teraz mogę swobodniej żyć i cieszyć się życiem. Ponadto bardzo ładny gabinet, aż się nie chciało z niego wychodzić. Myślę, że otoczenie w jakim człowiek uczy się zdrowia, też jest bardzo ważne. Dla mnie było. Szczerze polecam Panią doktor, jest to osoba na odpowiednim stanowisku :-). Pozdrawiam serdecznie.

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2017-01-31

  Bardzo dziękuję za pochlebne słowa. Cieszę się, że przytulność gabinetu przyczyniła się również do większej swobody i komfortu pracy nad sobą. Trzymam kciuki za utrzymanie stanu w jakim zakończyła Pani terapię. Życzę powodzenia na nowej drodze :-). Serdecznie pozdrawiam.

 • M

  Była to moja pierwsza wizyta u psychologa i nie obiecywałam sobie zbyt wiele .Mimo moich wątpliwości Pani Marzena pomogła zrozumieć mi że moje obawy są naturalnym ludzkim odruchem . Pani Marzena jest bardzo ciepłą i otwartą osobą która potrafi słuchać i próbuje pomóc jak radzić sobie ze swoimi problemami .Bardzo polecam i dziękuję.

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2016-12-09

  Dziękuję serdecznie za opinię :-) Cieszę się, że wizyta była dla Pani owocna i pomogła Pani zrozumieć siebie z większą precyzją, czułością i troską. Życzę zatem dalszego poznawania siebie w tym właśnie kierunku :-) Pozdrawiam.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Zakończyliśmy terapię par u p. Marzeny. Nie widzieliśmy ratunku dla naszego małżeństwa, ciągle się kłóciliśmy, byliśmy nie ustępliwi w swoich racjach i oczekiwaniach. Wtedy nie wiedzieliśmy, czy chcemy być ze sobą, czy nie. Pani psycholog pokazała nam jak ze sobą rozmawiać, abyśmy się słyszeli, jak dbać o siebie w związku i jednocześnie nie zaniedbywać partnera. Dzięki p. Marzenie widzimy więcej i szerzej. Nauczyliśmy się inaczej rozmawiać, uważniej słuchać i być dla siebie oparciem. Nie jesteśmy już dla siebie wrogami, ale partnerami którzy wzajemnie się kochają, szanują i troszczą o siebie. Dziękujmy pani Marzeno! Cieszymy się, że spotkaliśmy Panią na swojej drodze :-). Dzięki Pani możemy poznawać siebie dalej i czerpać z życia, to co najlepsze. Oby więcej takich lekarzy jak Pani, serdecznie polecamy !!!

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2016-12-09

  Cieszę się że mogłam być pomocna i udało się Państwu spojrzeć na siebie z większą troską i zaufaniem. To Państwa ogromny wysiłek i praca własna dała takie właśnie rezultaty. Cieszę się, że mogłam to obserwować i towarzyszyć Państwu w tym procesie. Życzę Państwu wspaniałej przyszłości i dziękuję serdecznie za wzruszającą opinię.

 • M

  Odbyłam trzy wizyty U Pani psycholog i z czystym sumieniem mogę polecić Panią psycholog jako kompetentnego terapeutę który słucha i zauważa rzeczy których człowiek sam nie widzi a są to cenne uwagi , osoba z ogromna wiedzą którą potrafi umiejętnie wykorzystać na każdym spotkaniu . Na pewno nie jest to stracony czas gdyż widać tę współpracę między terapeutą a pacjentem . Już na pierwszym spotkaniu czułam się tak jak bym mogła powiedzieć wszystko , nie było żadnej blokady a to jest bardzo ważne , świadczy to o tym że Pani Marzena jest bardzo ciepłym , otwartym i wyrozumiałym człowiekiem który nigdy nie ocenia a próbuje pomóc w bardzo profesjonalny sposób. Z całego serca polecam i dziekuję Pani Marzeno ! :)

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2016-10-16

  Dziękuję serdecznie Pani Marleno za tak ciepłe słowa. Są one dla mnie bardzo ważne i cenne :-). Chciałabym jednak podzielić się tą zasługą również i z Panią, ponieważ Pani gotowość do pracy własnej jak i duża samoświadomość pozwoliła na tak szybkie zauważalne efekty. Proszę zajmować się sobą z dużą troską, uważnością i miłością. Trzymam za to kciuki!!!

 • M

  Pani Marzena potrafila trafnie okreslic w czym tkwi poniekad moj problem. Owocna wizyta. Oczyszczajaca i dajaca nadzieje.dziekuje.

  Marzena Reszczyńska-Owczarek2016-06-13

  Dziękuję również. Niewątpliwie Pani gotowość do współpracy i otwartość na szersze spojrzenie na siebie przyczyniła się do tych owoców. Życzę zatem powodzenia w odnalezieniu drogi do własnych potrzeb. Serdecznie pozdrawiam.

Pytania pacjentów (26)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym rodzin oraz terapeutą II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W swojej pracy integruję różne podejścia terapeutyczne, aby dostosować pracę do potrzeb pacjenta.

  Wszelkie informacje na temat mojej pracy terapeutycznej znajdziesz na stronie: www.dobrypsychologgdansk.com
  lub pod nr tel. 539_944_288

  Pracuję z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, rodzinami i parami.

  Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

  Przyjdź, kiedy jest Ci źle i nie wiesz co dalej zrobić, kiedy stoisz w martwym punkcie i nie wiesz w którą stronę podążać, kiedy:

  * czujesz się bezsilny
  * masz ciągle zły nastrój,
  * przeżywasz stres lub ciągle się czymś denerwujesz,
  * obawiasz się, że masz depresję lub ktoś z Twoich bliskich,
  * masz lęki lub czegoś się boisz,
  * nie masz chęci do życia, masz myśli samobójcze,
  * przeżywasz zdradę lub kryzys w związku, nie potrafisz dogadać się z partnerem/ką,
  * nie możesz uwolnić się od toksycznej miłości,
  * jesteś po 40-ce i jest z tym Ci źle, jesteś na emeryturze i nie akceptujesz tego,
  * jesteś nastolatkiem i nikt Cię nie rozumie,
  * straciłeś bliską Ci osobę, jesteś samotna/y,
  * jesteś nieśmiała/ły, nie umiesz obronić swojego zdania, masz niskie mniemanie o sobie,
  * nie lubisz siebie, czujesz się gorsza/y od innych,
  * czujesz, że jesteś złą matką/ojcem, czujesz, że jesteś złą córką/synem,
  * nie potrafisz okazywać miłości, szybko się denerwujesz,
  * nie potrafisz okazywać złości,
  * masz kłopoty z dziećmi,
  * odczuwasz ból całego ciała lub różne dolegliwości nie związane z chorobą,
  * masz za dużo energii, a potem dopada Cię depresja,
  * przeżyłeś straszne wydarzenie i nie umiesz o nim zapomnieć,
  * ktoś Cię bije, popycha, krzyczy, szantażuje, jesteś ofiarą molestowania seksualnego
  i inne...

  Zapraszam do współpracy!
  e-mail: rejestracja@dobrypsychologgdansk.com
  tel: 539_944_288

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Studia psychologiczne Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS. Specjalność Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego oraz Psychologia Twórczości. Tematem mojej pracy magisterskiej był "Wpływ autonomii i socjotropii na zaburzenia depresyjne w związkach partnerskich"
 • Podyplomowe Roczne szkolenie zawodowe "Systemowe rozumienie rodziny" część I, podstawowa, akredytowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
 • Podyplomowe Półtora roczne szkolenie zawodowe "Systemowe rozumienie rodziny" część II zaawansowana, akredytowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego "Systemowe rozumienie rodziny" część II zaawansowana
 • Szkolenie I i II stopnia w nurcie Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Solution Focused Brief Therapy)
 • Kurs Redukcji Stresu oparty na metodzie Uważności - Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) stworzonej przez prof. Jona Kabat-Zinna z Kliniki Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts - Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society, Worcester, USA.
 • Kurs Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna (ISTDP) i Nasi Pacjenci z Lękiem - prowadzonym przez dr n. hum. Josette ten Have de Labije
 • Kurs w konwencji Porozumienia bez Przemocy NVC „Spotkanie z przekonaniami”, jak nasze przekonania wpływają na nasze życie
 • Kurs "Objawy somatyczne zwierciadłem zaburzeń nerwicowych - diagnoza, postępowanie terapeutyczne, systemy wsparcia" prowadzone przez Pracownię Pomocy Psychologicznej MM
 • Kurs z zakresu psychoonkologii prowadzone przez Wielkopolskie Centrum Onkologii
 • Kongres "Terapia zaburzeń więzi i poprawa jakości relacji"w kontekście związków rodzinnych, partnerskich i rówieśniczych
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny, im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, Oddział Ogólnopsychiatryczny
 • Instytucja Kolory Kobiety - psycholog
 • Firma transportowa - psycholog, dyrektor merytoryczny

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły

 • Siła autonomii i zależności w związkach

  24 czerwca 2015

  Myślimy i działamy pod wpływem emocji, czy raczej działamy racjonalnie? Żaden sposób nie jest lepszy od drugiego, ważne jednak, aby harmonijnie ze sobą...