dr n. med.

Mariusz Domański

verifiedCreated with Sketch.

Lekarz rodzinny, Pediatra

33 opinie +dodaj

* English speaking patients are welcome - for years I worked as a GP in UK. * Studia Medyczne ukończyłem z wyróżnieniem w 1989 na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dalszą wiedzę zdobywałem… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje internistyczne

  Konkretne i wielopłaszczyznowe badanie. Bardzo miły ale nie przesładzający Pan. Przez cały czas wizyty towarzyszyło poczucie profesjonalizmu.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje pediatryczne

  Byliśmy z 2,5 letnią córką na konsultacji. Lekarz był cierpliwy i spokojny, choć nasza córką była bardzo niesforna. Słuchał co do niego mówiliśmy. Nie przepisał od razu antybiotyku. Polecam

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Doktor Mariusz Domanski to bardzo dobry lekarz - kompetentny, rzeczowy, miły, kontaktowy, przyjazny dzieciom

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje pediatryczne

  Polecam wszystkim zakłopotanym mamom. Lekarz pomógł mojemu dwu miesięcznemu maleństwu, w sytuacji gdy inni bagatelizowali problem. Pan doktor interesował się zdrowiem dziecka nie tylko przez czas trwania wizyty, ale można było konsultować wszystkie wątpliwości o każdej porze. Polecam

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły, empatyczny, doświadczony lekarz. Z doskonałym podejściem do pacjenta. Polecam, nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Przeziębienie synka

  Bardzo dobry lekarz. Konkretny i dokładny. Pełen profesjonalizm i duże doświadczenie. Przeprowadził szczegółowy wywiad i zalecił leki, które szybko przyniosły poprawę mojemu synowi. Wizyta odbyła się w przyjemnej atmosferze. Jeden z najlepszych pediatrów, z jakimi miałam styczność. Wszystkim serdecznie polecam!

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje pediatryczne

  Wizyta bez opóźnienia. Lekarz miły. Wysłuchał mnie spokojnie, gdy mówiłam co dolega mojemu dziecku. Zadawał dużo dodatkowych pytań. Nie spieszył się. Dokładnie zbadał dziecko. Po wizycie dobry kontakt mailowy (podanie dodatkowego leku).

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje internistyczne

  Była to moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta. Dr Domański empatyczny i zaangażowany. Zaskoczył mnie przeprowadzonym szczegółowo wywiadem i badaniem. Polecam!

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje pediatryczne

  Swietny lekarz! Ogromny spokoj, cieplo i cudowne podejscie do dziecka i rodzica. Czulysmy sie z moja 1.5 roczna coreczka bardzo dobrze. Spotkanie przede wszystkim czlowieka. Szeroki zakres wiedzy i indywidualne podejscie. Swietnie postawiona diagnoza i metoda leczenia bez nie potrzebnego trucia dziecka. Punktualnosc , rzetelnosc i pelen profesjonalizm. Polecam

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Świetny lekarz ,profesjonalny,życzliwy i z dużą wiedzą .Jeśli zajdzie taka potrzeba na pewno będziemy korzystać z jego usług. ...

Pytania pacjentów (55)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • * English speaking patients are welcome - for years I worked as a GP in UK. * Studia Medyczne ukończyłem z wyróżnieniem w 1989 na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dalszą wiedzę zdobywałem pod okiem Pani prof. dr hab. Janiny Bogusławskiej Jaworskiej podczas studiów doktoranckich, a doświadczenie zawodowe w prowadzonej przez nią Klinice Hematologii i Chorób Rozrostowych Dzieci. Owocem mojej pracy naukowej była praca doktorska pt. „Zakażenia bakteryjno-grzybicze w przebiegu leczenia chorób wieku dziecięcego”. Efekty moich badań zostały wprowadzone w życie i przyczyniły się do poprawy rokowań i wyleczenia wielu ciężko chorych dzieci, z czego jestem niezmiernie szczęśliwy. Równolegle odbywałem szkolenie specjalizacyjne z pediatrii pod kierunkiem prof. dr hab. Alicji Chybickiej, czego owocem był I, a następnie II stopień specjalizacji z pediatrii.

  Po obronie podjąłem pracę w nowo otwartym wówczas Zakładzie Medycyny Rodzinnej AM u prof. dr hab. Andrzeja Steciwki jako lekarz asystent. W czasie mojej pracy odbyłem wiele staży zagranicznych (Holandia, Hiszpania, Wielka Brytania), gdzie nauczyłem się zachodnich podstaw medycyny rodzinnej, która w Polsce dopiero powstawała. Doświadczeniami i wiadomościami tam zdobytymi dzieliłem się z kolegami przyczyniając się do rozwoju na naszym terenie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Do dziś często jestem nominowany do komisji specjalizacyjnej na Egzaminie Państwowym z Medycyny Rodzinnej.
  Od 1997 roku prowadzę własna przychodnię – Praktykę Lekarzy Rodzinnych przy ul. Gepperta 13 we Wrocławiu. Jest to placówka z prawie 20 letnią tradycją, obejmująca opieką całą rodzinę. O wysokiej jakości naszych usług świadczą nie tylko opinie i przywiązanie naszych pacjentów, ale uhonorowanie nas prawem do prowadzenia staży podyplomowych, jak i specjalizacji dla lekarzy przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
  Związany ze środowiskiem akademickim od czasów kariery naukowej – nieprzerwanie aż do teraz – szkolę młodych lekarzy. Prowadzę ponadto wykłady w Katedrze Medycyny Rodzinnej dla lekarzy w trakcie specjalizacji.
  Biegle posługuję się językiem angielskim z racji mojej pracy w Wielkiej Brytania jako GP (angielski odpowiednik lekarza rodzinnego). Zdobyte doświadczenia jak i zachodnią kulturę poszanowania praw pacjenta wprowadziłem w życie w kierowanej przeze mnie przychodni i zaszczepiam nowemu pokoleniu lekarzy.
  Jestem specjalistą w dziedzinie pediatrii (II stopień, medycyny rodzinnej II stopień), a obecnie otworzyłem trzecią specjalizację– medycynę paliatywną. Jednym z owoców pracy w Wielkiej Brytanii jest opanowanie sztuki iniekcji dostawowych (tzw. blokad), które oferuję pacjentom z problemami narządu ruchu (bark, kolano i inne).

  Na walkę z chorobami dzieci i dorosłych poświęciłem swoje życie. Sam jestem ojcem 4 dzieci, znam więc od kuchni kłopoty, z jakimi borykają się rodzice chorych pociech. Swoim pacjentom oferuję fachową pomoc na najwyższym poziomie.
  Co roku uczestniczę w licznych kursach zawodowych, ponieważ mam świadomość, że lekarz musi ciągle rozwijać swoją wiedzę, aby efektywnie leczyć swojego pacjenta.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Medycyna rodzinna

Edukacja

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu (1989)

Publikacje

 • Jan Heijman, Mariusz Domański, Zbigniew Król: „ Nauczanie w praktyce lekarza rodzinnego” - Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne Vesalius Kraków 1997 str. 84
 • Mariusz Domański, Dariusz Struski, Andrzej Steciwko: „Gorączka u dzieci postępowanie w praktyce lekarza rodzinnego” Lekarz Rodzinny nr 1/97 str 10-12
 • Mariusz Domański, Kinga Truś „Gdy wiadomości są niepomyślne” Lekarz Rodzinny 3/97 14-18
 • Mariusz Domański, Maria Bujnowska-Fedak, Zbigniew Król, Andrzej Januszewski, Andrzej Steciwko „An approach of primary care doctor to urinary tract infections in children” Prevention in Primary Care, WONCA Conference Praga, Book of Abstracts
 • Mariusz Domański, Magdalena Bujnowska Fedak, Dariusz Struski: „Dialog terapeutyczny z pacjentem”
 • Mariusz Domański, Dariusz Struski „Formal requiremens of record keeping in Poland” materiały szkoleniowe Tempus 11427: Practice management in Family Practice”, Karpacz
 • Zbigniew Król, Mariusz Domañski, Andrzej Steciwko: „Problems with Implementation of Family Medicine as a New Clinical Discipline in Lower Silesia Region of Poland” Book of Abstracts, Stockholm, str 28
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu (1989) - Dyplom z Wyróżnieniem
 • Nominacja do Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej, lata 2010-2014

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Department of Family Medicine Manchester University with special attention to Practice Management (styczeń 1997)
 • Escuela Andaluza de Salud Publica, Granada Spain with special attention to: daily routine in family medicine, communication skills in family medicine, preventive child care, ambulatory mental health, different aspects of management in a family practice office (czerwiec 1996)
 • Utrech University Department of Family Medicine 1997- 1998 (wyjazdy w ramach Projektu Tempus z Akademii

Certyfikaty