dr n. med.

Mariusz Domański

Lekarz rodzinny, Pediatra

* English speaking patients are welcome - for years I worked as a GP in UK. * Studia Medyczne ukończyłem z wyróżnieniem w 1989 na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dalszą wiedzę zdobywałem… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Mam 21 lat i jestem kobietą. Od kilku miesięcy (jakoś od lipca) praktycznie ciągle jest mi niedobrze, nie ważne czy jest to przed czy po posiłku. Bardzo często bolą mnie jakby oczodoły. Do tego dochodzi ciągłe zmęczenie, połączone z problemami z zaśnięciem i taki dziwny ni to ból ni odrętwienie wszystkich… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Mariusz Domański

  Witam
  Powodów może być wiele i częstsze zapewne Pani juź znalazła na google. Jeśli do tej pory nie ma konkluzji proponuję sprawdzić poziom vit D3, wykonać badanie western Blok w kierunku kretków… Więcej

 • Witam, u mojego 8 letniego dziecka pojawiła się pionowa kreska wzdłuż brzucha, od wysokości żeber aż do pępka, centralnie na środku. Najbardziej widać ją kiedy wciąga brzuch.
  Co to oznacza? Mam zdjęcie ale niestety nie ma tu opcji dodania.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Mariusz Domański

  Jeśli nie towarzyszą temu żadne inne objawy to nie jest to nic niepokojącego, jeśli jednak zauważy Pani/Pan coś więcej proszę się skontaktować ze swoim lekarzem pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • * English speaking patients are welcome - for years I worked as a GP in UK. * Studia Medyczne ukończyłem z wyróżnieniem w 1989 na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dalszą wiedzę zdobywałem pod okiem Pani prof. dr hab. Janiny Bogusławskiej Jaworskiej podczas studiów doktoranckich, a doświadczenie zawodowe w prowadzonej przez nią Klinice Hematologii i Chorób Rozrostowych Dzieci. Owocem mojej pracy naukowej była praca doktorska pt. „Zakażenia bakteryjno-grzybicze w przebiegu leczenia chorób wieku dziecięcego”. Efekty moich badań zostały wprowadzone w życie i przyczyniły się do poprawy rokowań i wyleczenia wielu ciężko chorych dzieci, z czego jestem niezmiernie szczęśliwy. Równolegle odbywałem szkolenie specjalizacyjne z pediatrii pod kierunkiem prof. dr hab. Alicji Chybickiej, czego owocem był I, a następnie II stopień specjalizacji z pediatrii.

  Po obronie podjąłem pracę w nowo otwartym wówczas Zakładzie Medycyny Rodzinnej AM u prof. dr hab. Andrzeja Steciwki jako lekarz asystent. W czasie mojej pracy odbyłem wiele staży zagranicznych (Holandia, Hiszpania, Wielka Brytania), gdzie nauczyłem się zachodnich podstaw medycyny rodzinnej, która w Polsce dopiero powstawała. Doświadczeniami i wiadomościami tam zdobytymi dzieliłem się z kolegami przyczyniając się do rozwoju na naszym terenie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Do dziś często jestem nominowany do komisji specjalizacyjnej na Egzaminie Państwowym z Medycyny Rodzinnej.
  Od 1997 roku prowadzę własna przychodnię – Praktykę Lekarzy Rodzinnych przy ul. Gepperta 13 we Wrocławiu. Jest to placówka z prawie 20 letnią tradycją, obejmująca opieką całą rodzinę. O wysokiej jakości naszych usług świadczą nie tylko opinie i przywiązanie naszych pacjentów, ale uhonorowanie nas prawem do prowadzenia staży podyplomowych, jak i specjalizacji dla lekarzy przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
  Związany ze środowiskiem akademickim od czasów kariery naukowej – nieprzerwanie aż do teraz – szkolę młodych lekarzy. Prowadzę ponadto wykłady w Katedrze Medycyny Rodzinnej dla lekarzy w trakcie specjalizacji.
  Biegle posługuję się językiem angielskim z racji mojej pracy w Wielkiej Brytania jako GP (angielski odpowiednik lekarza rodzinnego). Zdobyte doświadczenia jak i zachodnią kulturę poszanowania praw pacjenta wprowadziłem w życie w kierowanej przeze mnie przychodni i zaszczepiam nowemu pokoleniu lekarzy.
  Jestem specjalistą w dziedzinie pediatrii (II stopień, medycyny rodzinnej II stopień), a obecnie otworzyłem trzecią specjalizację– medycynę paliatywną. Jednym z owoców pracy w Wielkiej Brytanii jest opanowanie sztuki iniekcji dostawowych (tzw. blokad), które oferuję pacjentom z problemami narządu ruchu (bark, kolano i inne).

  Na walkę z chorobami dzieci i dorosłych poświęciłem swoje życie. Sam jestem ojcem 4 dzieci, znam więc od kuchni kłopoty, z jakimi borykają się rodzice chorych pociech. Swoim pacjentom oferuję fachową pomoc na najwyższym poziomie.
  Co roku uczestniczę w licznych kursach zawodowych, ponieważ mam świadomość, że lekarz musi ciągle rozwijać swoją wiedzę, aby efektywnie leczyć swojego pacjenta.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Medycyna rodzinna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu (1989)

Publikacje

 • Jan Heijman, Mariusz Domański, Zbigniew Król: „ Nauczanie w praktyce lekarza rodzinnego” - Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne Vesalius Kraków 1997 str. 84
 • Mariusz Domański, Dariusz Struski, Andrzej Steciwko: „Gorączka u dzieci postępowanie w praktyce lekarza rodzinnego” Lekarz Rodzinny nr 1/97 str 10-12
 • Mariusz Domański, Kinga Truś „Gdy wiadomości są niepomyślne” Lekarz Rodzinny 3/97 14-18
 • Mariusz Domański, Maria Bujnowska-Fedak, Zbigniew Król, Andrzej Januszewski, Andrzej Steciwko „An approach of primary care doctor to urinary tract infections in children” Prevention in Primary Care, WONCA Conference Praga, Book of Abstracts
 • Mariusz Domański, Magdalena Bujnowska Fedak, Dariusz Struski: „Dialog terapeutyczny z pacjentem”
 • Mariusz Domański, Dariusz Struski „Formal requiremens of record keeping in Poland” materiały szkoleniowe Tempus 11427: Practice management in Family Practice”, Karpacz
 • Zbigniew Król, Mariusz Domañski, Andrzej Steciwko: „Problems with Implementation of Family Medicine as a New Clinical Discipline in Lower Silesia Region of Poland” Book of Abstracts, Stockholm, str 28
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu (1989) - Dyplom z Wyróżnieniem
 • Nominacja do Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej, lata 2010-2014

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Department of Family Medicine Manchester University with special attention to Practice Management (styczeń 1997)
 • Escuela Andaluza de Salud Publica, Granada Spain with special attention to: daily routine in family medicine, communication skills in family medicine, preventive child care, ambulatory mental health, different aspects of management in a family practice office (czerwiec 1996)
 • Utrech University Department of Family Medicine 1997- 1998 (wyjazdy w ramach Projektu Tempus z Akademii

Certyfikaty

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje internistyczne

  Wspaniały lekarz, bardzo troskliwy, detalicznie analizujący stan zdrowia chorego. Dzięki przemyślanemu leczeniu wdrożonemu przez Doktora Domańskiego zostałam całkowicie wyleczona z neuro-boreliozy w ciągu kilku miesięcy. Od prawie roku cieszę się dobrym stanem zdrowia i jestem bardzo wdzięczna Doktorowi bo wiem, że niewielu lekarzy uzyskuje efekt wyleczenia u chorych na boreliozę.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-10-16

  Cieszę się ze się ze. nam się udało , choć w leczeniu były trudne chwile życzę Pani pełni zycia :)

 • Z

  Lekarz fachowo postawił diagnozę dzięki czemu szybko zostały wyleczone dolegliwości związane z uaktywnieniem gronkowca. Doktor Domański jest osobą uprzejmą i ciepłą indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-08-24

  dziękuję za cieple słowa
  pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mirosław Tabor. Znam dr Domańskiego i korzystam z jego pomocy i wiedzy wraz z całą rodziną od wielu lat. Jest lekarzem, który stara się ocenić pacjenta holistycznie - analizuje wpływ różnych czynników i dopiero wtedy dobiera właściwą metodę leczenia. Jest człowiekiem otwartym na wiele nowych trendów w medycynie, ma ogromną - stale uzupełnianą wiedzę z różnych specjalności medycznych, co daje mu możliwość (jeżeli jest taka konieczność) skierowania pacjenta na dalsze leczenie do konkretnego specjalisty. Dzięki pomocy dr Domańskiego (właściwe rozpoznanie i odpowiednia terapia) moje dzieci uniknęły poważnych chorób i zabiegów a ja z dużymi sukcesami stopniowo pozbywam się skutków nadciśnienia tętniczego. Dr Domański jest człowiekiem, który oprócz wiedzy fachowej ma wyjątkowo przyjazne i otwarte podejście do pacjenta, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, dla których wizyta u lekarza często wywołuje duży stres. Serdecznie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta DomańskaUsługa: konsultacje internistyczne

  Wspaniały lekarz! Do doktora Domańskiego trafiłam po ukąszeniu kleszczem. Doktor z uwagą mnie wysłuchał i rzeczowo podszedł do sprawy. Czułam, że jestem w dobrych rękach. Gorąco polecam!

  dr n. med. Mariusz Domański2017-05-20

  Cieszę się że mogłem pomoc Życzę miłego odpoczynku na łonie natury i bez kleszczy :) pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Szczegółowy wywiad. Konkretna diagnoza i propozycja terapii. Wyjaśnienie przyczyn.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-05-20

  Dziękuje za ciepłe słowa pozdrawiam i zapraszam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta Domańska

  Bardzo miła atmosfera w czasie wizyty, szczegółowy wywiad i badanie, rzeczowe, konkretne odpowiedzi na pytania, przystępne wyjaśnienia, szybka odpowiedź na maila.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-05-20

  Dziekuje za konkretne zadawanie pytań To bardzo ułatwia poszukiwanie trafnych odpowiedzi pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo spokojne podejście do dziecka (nerwowy trzylatek) i rodzica. Przed każdą czynnością pan doktor tłumaczy, co zamierza zrobić. To zdecydowanie ułatwia wizytę trudnych pacjentów.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-02-01

  Miło mi dziękuje i pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Super podejście do dziecka. Pan doktor za nim postawi diagnozę stara się poznać historię przebiegu chorób dziecka. Bardzo ciepła i profesjonalna osoba. Polecam gorąco , bardzo kompetentny lekarz.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-01-10

  Bardzo dziękuję za cieple słowa pozdrawiam

 • A

  Wspaniałe podejście do naszego synka, który jako ośmiomiesięcznik pierwszy raz lekko zachorował. Profesjonalizm, konkrety, a jednocześnie fajne, ciepłe traktowanie malucha.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-01-09

  Dziękuję bardzo mi milo tym bardziej, że bylem pod wrażeniem Państwa podejścia do wychowania synka. Życzę pomyślności i proszę pamiętać, że zawsze najważniejszy jest zdrowy styl życia pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo ciepła i fachowa osoba, od pierwszego uścisku dłonią czuć profesjonalizm. Pan doktor ponadto ma bardzo dobre podejście do ludzi i jest bardzo dociekliwy oraz szybko działa, co zrobic zeby pacjent był zdrowy i zadowolony, serdecznie polecam