dr n. med.

Mariusz Domański

Lekarz rodzinny, Pediatra

* English speaking patients are welcome - for years I worked as a GP in the UK. * Studia Medyczne ukończyłem z wyróżnieniem w 1989 na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dalszą wiedzę... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dziecko 5,5 roku ma podwyższoną hemoglobinę 14,1, hematokryt 40,5, MCV 88,0, MCH 30,7. Często choruje, z reguły raz w miesiącu na gardło, krtaniowy kaszel, chrypka, dolne i górne drogi oddechowe założone flegmą. Stwierdzona alergia, nie potwierdzona powtórnymi testami na roztocza, pleśnie. Co może być… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Mariusz Domański

  Witam Polecam wizyte u laryngologa lub pediatry z oceną trzeciego migdałka pozdrawiam

 • Dzien dobry. Mam pytanie odnosnie wynikow mojego 2.5l synka, chodzi o podwyzszone limfocyty i zanizone neutrocyty. Neutrocyty 25.5% Leukocyty 62.7%. Czy to cos powaznego. Dziekuje.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Mariusz Domański

  Witam limfocyty mogą być u dziecka wyższe nic leukocyty fizjologicznie - myślę, że w mailu do mnie jest jednak pomyłka.... pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • * English speaking patients are welcome - for years I worked as a GP in the UK. * Studia Medyczne ukończyłem z wyróżnieniem w 1989 na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dalszą wiedzę zdobywałem pod okiem Pani prof. dr hab. Janiny Bogusławskiej Jaworskiej podczas studiów doktoranckich, a doświadczenie zawodowe w prowadzonej przez nią Klinice Hematologii i Chorób Rozrostowych Dzieci. Owocem mojej pracy naukowej była praca doktorska pt. „Zakażenia bakteryjno-grzybicze w przebiegu leczenia chorób wieku dziecięcego”. Efekty moich badań zostały wprowadzone w życie i przyczyniły się do poprawy rokowań i wyleczenia wielu ciężko chorych dzieci, z czego jestem niezmiernie szczęśliwy. Równolegle odbywałem szkolenie specjalizacyjne z pediatrii pod kierunkiem prof. dr hab. Alicji Chybickiej, czego owocem był I, a następnie II stopień specjalizacji z pediatrii.

  Po obronie podjąłem pracę w nowo otwartym wówczas Zakładzie Medycyny Rodzinnej AM u prof. dr hab. Andrzeja Steciwki jako lekarz asystent. W czasie mojej pracy odbyłem wiele staży zagranicznych (Holandia, Hiszpania, Wielka Brytania), gdzie nauczyłem się zachodnich podstaw medycyny rodzinnej, która w Polsce dopiero powstawała. Doświadczeniami i wiadomościami tam zdobytymi dzieliłem się z kolegami przyczyniając się do rozwoju na naszym terenie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Do dziś często jestem nominowany do komisji specjalizacyjnej na Egzaminie Państwowym z Medycyny Rodzinnej.
  Od 1997 roku prowadzę własna przychodnię – Praktykę Lekarzy Rodzinnych przy ul. Gepperta 13 we Wrocławiu. Jest to placówka z prawie 20 letnią tradycją, obejmująca opieką całą rodzinę. O wysokiej jakości naszych usług świadczą nie tylko opinie i przywiązanie naszych pacjentów, ale uhonorowanie nas prawem do prowadzenia staży podyplomowych, jak i specjalizacji dla lekarzy przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
  Związany ze środowiskiem akademickim od czasów kariery naukowej – nieprzerwanie aż do teraz – szkolę młodych lekarzy. Prowadzę ponadto wykłady w Katedrze Medycyny Rodzinnej dla lekarzy w trakcie specjalizacji.
  Biegle posługuję się językiem angielskim z racji mojej pracy w Wielkiej Brytania jako GP (angielski odpowiednik lekarza rodzinnego). Zdobyte doświadczenia jak i zachodnią kulturę poszanowania praw pacjenta wprowadziłem w życie w kierowanej przeze mnie przychodni i zaszczepiam nowemu pokoleniu lekarzy.
  Jestem specjalistą w dziedzinie pediatrii (II stopień, medycyny rodzinnej II stopień), a obecnie otworzyłem trzecią specjalizację– medycynę paliatywną. Jednym z owoców pracy w Wielkiej Brytanii jest opanowanie sztuki iniekcji dostawowych (tzw. blokad), które oferuję pacjentom z problemami narządu ruchu (bark, kolano i inne).

  Na walkę z chorobami dzieci i dorosłych poświęciłem swoje życie. Sam jestem ojcem 4 dzieci, znam więc od kuchni kłopoty, z jakimi borykają się rodzice chorych pociech. Swoim pacjentom oferuję fachową pomoc na najwyższym poziomie.
  Co roku uczestniczę w licznych kursach zawodowych, ponieważ mam świadomość, że lekarz musi ciągle rozwijać swoją wiedzę, aby efektywnie leczyć swojego pacjenta.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Medycyna rodzinna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu (1989)

Publikacje

 • Jan Heijman, Mariusz Domański, Zbigniew Król: „ Nauczanie w praktyce lekarza rodzinnego” - Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne Vesalius Kraków 1997 str. 84
 • Mariusz Domański, Dariusz Struski, Andrzej Steciwko: „Gorączka u dzieci postępowanie w praktyce lekarza rodzinnego” Lekarz Rodzinny nr 1/97 str 10-12
 • Mariusz Domański, Kinga Truś „Gdy wiadomości są niepomyślne” Lekarz Rodzinny 3/97 14-18
 • Mariusz Domański, Maria Bujnowska-Fedak, Zbigniew Król, Andrzej Januszewski, Andrzej Steciwko „An approach of primary care doctor to urinary tract infections in children” Prevention in Primary Care, WONCA Conference Praga, Book of Abstracts
 • Mariusz Domański, Magdalena Bujnowska Fedak, Dariusz Struski: „Dialog terapeutyczny z pacjentem”
 • Mariusz Domański, Dariusz Struski „Formal requiremens of record keeping in Poland” materiały szkoleniowe Tempus 11427: Practice management in Family Practice”, Karpacz
 • Zbigniew Król, Mariusz Domañski, Andrzej Steciwko: „Problems with Implementation of Family Medicine as a New Clinical Discipline in Lower Silesia Region of Poland” Book of Abstracts, Stockholm, str 28
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu (1989) - Dyplom z Wyróżnieniem
 • Nominacja do Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej, lata 2010-2014

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • the Department of Family Medicine Manchester University with special attention to Practice Management (styczeń 1997)
 • Escuela Andaluza de Salud Publica, Granada Spain with special attention to: daily routine in family medicine, communication skills in family medicine, preventive child care, ambulatory mental health, different aspects of management in a family practice office (czerwiec 1996)
 • Utrech University Department of Family Medicine 1997- 1998 (wyjazdy w ramach Projektu Tempus z Akademii

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Szczegółowy wywiad. Konkretna diagnoza i propozycja terapii. Wyjaśnienie przyczyn.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Lekarzy Rodzinnych Mariusz Domański, Violetta Domańska

  Bardzo miła atmosfera w czasie wizyty, szczegółowy wywiad i badanie, rzeczowe, konkretne odpowiedzi na pytania, przystępne wyjaśnienia, szybka odpowiedź na maila.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo spokojne podejście do dziecka (nerwowy trzylatek) i rodzica. Przed każdą czynnością pan doktor tłumaczy, co zamierza zrobić. To zdecydowanie ułatwia wizytę trudnych pacjentów.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-02-01

  Miło mi dziękuje i pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Super podejście do dziecka. Pan doktor za nim postawi diagnozę stara się poznać historię przebiegu chorób dziecka. Bardzo ciepła i profesjonalna osoba. Polecam gorąco , bardzo kompetentny lekarz.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-01-10

  Bardzo dziękuję za cieple słowa pozdrawiam

 • A

  Wspaniałe podejście do naszego synka, który jako ośmiomiesięcznik pierwszy raz lekko zachorował. Profesjonalizm, konkrety, a jednocześnie fajne, ciepłe traktowanie malucha.

  dr n. med. Mariusz Domański2017-01-09

  Dziękuję bardzo mi milo tym bardziej, że bylem pod wrażeniem Państwa podejścia do wychowania synka. Życzę pomyślności i proszę pamiętać, że zawsze najważniejszy jest zdrowy styl życia pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo ciepła i fachowa osoba, od pierwszego uścisku dłonią czuć profesjonalizm. Pan doktor ponadto ma bardzo dobre podejście do ludzi i jest bardzo dociekliwy oraz szybko działa, co zrobic zeby pacjent był zdrowy i zadowolony, serdecznie polecam

 • N

  Serdecznie polecam Pana Mariusza, chodzę z moimi dziećmi do niego od 10 lat i jestem baardzo zadowolona ;)

  dr n. med. Mariusz Domański2016-10-05

  dziękuję za ciepłe słowa, ciągle podnoszę kwalifikacje by "nie stać w miejscu" pozdrawiam

 • M

  Prawdziwy lekarz z powołania, wykonujący swój zawód w pełni profesjonalnie i z wielką pasją. Pomógł mi już w wielu dolegliwościach z którymi nie radzili sobie inni. Nie lekceważy nawet najmniejszych problemów. Z całego serca polecam wszystkim szukającym kompetentnego i rzeczowego lekarza.

  dr n. med. Mariusz Domański2016-10-05

  Lubię wyzwania Panie Michale- cieszę się, że jest Pan otwarty na medycynę zintegrowaną i leczenie zadziałało pozdrawiam

 • M

  Świetny specjalista.
  Posiada ogromną wiedzę, jest świetnym bardzo dociekliwym diagnostą.
  Do tego jest bardzo ciepłą osobą, która zawsze wysłucha.
  Polecam z całego serca.

  dr n. med. Mariusz Domański2016-10-05

  Dziękuje za Cieple słowa :) Zycie i praca za granicą nauczyło mnie pokory wobec siebie i wiedzy pozdrawiam

 • D

  Najlepszy Pediatra i lekarz rodzinny jakiego znam. Przede wszystkim doswiadczenie,wiedza i praktyka - czyli wszystko co dobry lekarz powinnien posiadac.Gdyby nie ten lekarz w kilku wypadkach bylibysmy w niezlych tarapatach.Porafi sluchac i jest bardzo dociekliwy.Zbiera mnostwo informacji zanim postawi diagnoze. Wiele razy odbieral moje telefony w roznych godzinach i zawsze sluzyl pomoca.Polecam wszystkim ktorzy szukaja dociekliwego lekarza, ktory bedzie drazyl problem az go rozwiaze ,a jesli bedzie to cos naprawde powaznego to pokieruje pacjenta tak by wszystsko bylo dobrze.Nikogo nie zostawi na lodzie.

  dr n. med. Mariusz Domański2016-09-14

  Dziękuję, zapraszam ilekroć będę potrzebny