Umów wizytę Zapytaj lekarza 1019 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Starszy asystent na oddziale Ortopedii Dorosłych w Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP w Otwocku. Absolwent… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
29 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne dla dorosłych

  Bardzo miły i sympatyczny Lekarz który po zapoznaiu z wynikami i badaniem potrafi
  postawić diagnoze i odpowiednie leczenie pacjenta . Jest godny zaufania..

 • W
  Lokalizacja: FIMEDICA

  Najlepszy :D gdy po wypadku lekarze uznali mnie za przyszła inwalidkę, dr Gruba "zrobił robotę" - kolanko złożone, kość elegancko zespolona, śladu nie ma (poza wielką blizną ;) )
  Wspaniały, rzeczowy, profesjonalny... mimo natłoku zajęć, znajduje czas by wysłuchać pacjenta, odpowiedzieć na pytania, wyjaśnić wątpliwości. Fachowiec pierwszej klasy.

 • Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Profesjonalne podejście do pacjenta i jego problemu. Rzeczowa Analiza danych z rezonansu magnetycznego poszerzająca opis otrzymany z płytą. Ocena stanu badanego stawu kolanowego i przedstawienie dostępnych w tak złej kondycji stawu kolanowego dalszych opcji leczenia.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne dla dorosłych

  Bardzo miły, uśmiechnięty i sympatyczny lekarz , dokładnie słucha co pacjent ma do powiedzenia, diagnoza rzeczowa , przedstawione leczenie bez operacji i ewentualnie jak wyglądałoby leczenie gdybym jednak zdecydowała się na operacje.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Byłem wcześniej u dwóch innych lekarzy, każdy w nich miał własną ocenę mojego problemu na podstawie przedstawionej dokumentacji ale żaden z nich, przed postawieniem diagnozy, nie słuchał tego, co ja mam w tej sprawie do powiedzenia i opisu rzeczywistego problemu, zwłaszcza w kwestii bólu. Jedynie dr. Gruba, zanim zajął się rezonansami, cierpliwie wysłuchał moich opisów. I jako jedyny nie zaczął od opisu przyszłych operacji i ich kosztów. I jako jedyny wskazał inne możliwe drogi nieinwazyjnego leczenia. Dr Gruba leczy pacjenta a nie jego wyniki.

 • A
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacja ortopedyczna dzieci

  Bardzo dobry, rzeczowy lekarza ze wspaniałym podejściem do dzieci. Dokładnie ocenił stan dziecka wydał skierowanie na dodatkowe badania. Bardzo polecam

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Po pierwszej wizycie ocenić można jedynie pierwsze wrażenie: z jednej strony duży dystans do dotychczasowej diagnozy (wyłącznie na podstawie RTG), z drugiej na pewno duża wiedza medyczna i doświadczenie. Chyba dobrze trafiłem...

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Najlepszy lekarz na świecie! Jako jedyny słusznie zdiagnozował moje kolano i myśle ze gdyby nie fakt ze w końcu operował inny lekarz nie byłoby nawrotów problemu. Mam nadzieje ze jeżeli teraz znowu trafie na stół to w jego ręce!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo kompetentny, komunikatywny lekarz, z dobrym podejściem to nastolatka, z którym byłem na wizycie. Kompleksowo obejrzał pacjenta, w czytelny sposób dał zalecenia, w tym tak, żeby dotarło to do "zbuntowanego" młodego pacjenta.

 • Lekarza oceniam bardzo dobrze, sympatyczny i uprzejmy, ale rzeczowy, z dobrym podejściem do dziecka. Szczegółowo zbadał, przeprowadził dokładny wywiad, zdiagnozował i udzielił konkretnych zaleceń. W mojej opinii bardzo dobry lekarz.

Pytania pacjentów (95)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

  Starszy asystent na oddziale Ortopedii Dorosłych w Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP w Otwocku.
  Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Wiele lat związany z Kliniką Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego SPSK im. A. Grucy w Otwocku oraz Kliniką Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP.

  Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem małoinwazyjnego leczenia operacyjnego (artroskopie stawu kolanowego, biodrowego, skokowego, łącznie z operacjami rekonstrukcyjnymi więzadeł, łąkotek, plastyką chrząstki ), leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, leczenia urazów sportowych i przeciążeniowych, zespołów bólowych kręgosłupa, zaburzeń zrostu i entezopatii oraz szeroko pojętej chirurgii urazowej kończyn dolnych i górnych.

  Wykonuje operacje artroskopii i rekonstrukcji stawowych także u dzieci. M. in. wykonał artroskopię stawu kolanowego u jednego z najmłodszych pacjentów na Świecie - operacja w wieku niespełna 4 lat. Liczne operacje rekonstrukcyjne więzadeł kolan u dzieci itp.

  Pracuje obecnie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im.Prof. A. Grucy w Otwocku. Wiedzę poszerza na licznych kursach, stażach. M. in. odbył staż i pracował w klinice leczenia chorób kręgosłupa Vertebralia Wiedniu i w Warszawie, odbył liczne szkolenia w Polsce i za granicą z technik małoinwazyjnego leczenia jak i protezoplastyk stawów.
  Wykładowca na kursach i zjazdach, m.in. organizowanym przez CMKP kursie „Artroskopia biodra”. Uczestnik licznych kursów doskonalących z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Lublinie

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej