lek. dent.

Maciej Nowiński

Chirurg szczękowy, Stomatolog

SZANOWNI PACJENCI wszystkie wizyty umówione przez portal ZnanyLekarz.pl będą potwierdzane przez personel gabinetu Nowadent.


Ukończyłem Wydział Lekarski oraz Wydział…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • implanty objawy po zabiegu

  witam mam mieć zabieg implantów stomatologicznych czy po zabiegu na mojej twarzy będzie opuchlizna albo siniaki ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Nowiński

  Sz.P. po zabiegu wszczepienia implantów mogą pojawić się: obrzęki, zasinienia, ograniczenie odwodzenia żuchwy.

 • Witam! Niestety jestem właścicielką dwóch częściowo zatrzymanych zębów mądrości, które należy usunąc. Niestety także jestem po zapaleniu jelit. Czy istnieje możliwość, by do zabiegu nie był podawany zapobiegawczo antybiotyk, tylko wdrożony w razie potrzeby?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Nowiński

  Sz.P. w zależności od klasyfikacji zębów zatrzymanych i przewidywanego zakresu zabiegu jest wprowadzana antybiotykoterapia wyprzedzająca. W wielu sytuacjach klinicznych nie ma konieczności stosowania antybiotyków,… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • SZANOWNI PACJENCI wszystkie wizyty umówione przez portal ZnanyLekarz.pl będą potwierdzane przez personel gabinetu Nowadent.


  Ukończyłem Wydział Lekarski oraz Wydział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2010 ukończyłem Studium Doktoranckie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Jestem konsultantem implantogicznym oraz certyfikowanym implantologiem Biomet 3i.

  W latach 2013, 2014, 2015 jako jeden z niewielu implantologów w Polsce otrzymałem prestiżową nagrodę Platinum Preferred Member przyznawaną w dowód uznania za osiągnięcia oraz wkład w rozwój implantologii.

  W 2015 roku rozpocząłem prestiżowe studia podyplomowe - Linhart'a Implant Continuum Education NYU odbywające się w College of Dentistry New York University w Stanach Zjednoczonych.

  Implantologii jako mojej pasji poświęciłem się całkowicie - jestem wykładowcą oraz prowadzę szkolenia i kursy z dziedziny implantologii, sterowanej regeneracji kostnej oraz chirurgii stomatologicznej. Jestem autorem i współautorem publikacji i doniesień zjazdowych na zjazdach krajowych i zagranicznych z dziedziny implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.

Specjalizacje

 • Chirurgia szczękowo-twarzowa
 • Periodontologia

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Curriculum Implantologiczne New York Collage of Dentistry

Publikacje

 • The application of bone morphogenetic proteins in maxillofacial procedures
 • Wykorzystanie przeszczepów kości korowo-gąbczastej z nasady bliższej kości piszczelowej oraf fibryny bogatopłytkowej (PRF) do wypełniania dużych ubytków kości żuchwy

Nagrody i wyróżnienia

 • Platinium Preferred Award za wkład w rozwój implantologii 2015
 • Platinium Preferred Award za wkład w rozwój implantologii 2014
 • Platinium Preferred Award za wkład w rozwój implantologii 2013

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Uniwersytet Nowego Jorku - Collage of Dentistry
 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Certyfikaty

 • Maciej Nowiński, chirurg szczękowy w mieście Katowice - Certyfikaty
 • Maciej Nowiński, chirurg szczękowy - Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: Nowadent Nowiński, Śniatowski Sp. P.Usługa: chirurgiczne usuwanie zębów

  Jestem po usunięciu zatrzymanych ósemek oraz piątek u Doktora Nowińskiego, wizyty odbyły się na czas i w miłej atmosferze. Pan Doktor ma dobre podejście do pacjenta i wszystko szczegółowo tłumaczy, zęby zostały usunięte bez bólu i komplikacji
  Bardzo dziękuje i pozdrawiam,
  Dawid

 • M
  Lokalizacja: Dr Baron Centrum Stomatologii Estetycznej

  Miałam usuwane 4 zęby mądrości przez doktora Nowińskiego. Szczerze polecam. Zabieg przeprowadzony profesjonalne. Doktor wszystko dokładnie objaśnia, jest cierpliwy i ma właściwe podejście do przestraszonego pacjenta :)

 • M
  Lokalizacja: Nowadent Nowiński, Śniatowski Sp. P.Usługa: chirurgia stomatologiczna

  Jesteśmy już z Panem doktorem po usunięciu dwóch ósemek bez żadnych komplikacji i bez bólu. Pan doktor ma cudowne podejście do pacjenta, cierpliwie wszystko tłumaczy i nabiera się przeświadczenia, że wybiera najlepsze dla pacjenta rozwiązanie. Gorąco polecam, Magda-Lena

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam. Jestem zadowolona z wizyty.Było to moje pierwsze spotkanie z Panem dr Maciejem Nowińskim .Pan dr udzielił mi wszelkich informacji dot metod leczenia .Już nie mogę się doczekać na następną wizytę , bo wiem że wkrótce mój problem zostanie rozwiązany . Cieszę się że wreszcie spotkałam doskonałego chirurga który spełni moje marzenia o pięknym uśmiechu. Do zobaczenia 05.01 2017r Panie doktorze.Pozdrawiam Pana cieplutko Ewa D ze Sosnowca

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan dr Maciej Nowiński z pasją i ogromnym zaangażowaniem poświęca uwagę swoim pacjentom. Pełen profesjonalizm, 100% zaufania, przepiękne otoczenie i bardzo miła obsługa.
  Wreszcie będę mogła się uśmiechać :) Dziękuję i polecam szczególnie osobom zestresowanym na samą myśl wizyty u dentysty :)

 • J

  Witam , dr.Nowiński - najlepszy !! trafiłam do doktora Nowińskiego z polecenia ,robiłam implant zęba, zabieg trwał kilka minut bezboleśnie,doktor dokładnie i szczegółowo udzielił mi wszystkich informacji , widać że wykonuje Swój zawód poprostu z sercem i w dodatku ma przystępne ceny . Z czystym sumieniem go polecam !

 • D

  Bardzo profesjonalne i serdeczne podejście po pacjenta. Usunięcie ósemki przebiegło pomyślnie, a udzielone rady pozwoliły szybko zapomnieć o panicznym strachu, jaki paraliżował mnie przed wizytą. Polecam gorąco. Pani doktorze, dziękuję.

 • Kolejny raz Doktor Nowinski uratował mnie z opresji. Najlepszy stomatolog z jakim miałam styczność. Cierpliwy dokładny wszystko potrafi wytłumaczyć. I przede wszystkim zna się na swoim fachu jak mało kto. Wizyty w gabinecie u Doktora to sama przyjemność.

 • M

  Do doktora Macieja trafiłam z polecenia mojej bratowej z przekonaniem, że podchodzę do standardowego zabiegu wycięcia wędzidełka. Takie wytyczne dostałam od innego periodontologa po fachu, który nie widział przeciwskazań do zabiegu. Miałam olbrzymie szczęście że, nie dostałam sie pod scalpel tego lekarza gdyż zabieg, zdaniem doktora Nowińskiego, mógł zakończyć się porażką estetyczną i wielką dziurą w dziąśle miedzy jedynkami. Swoim profesionelnym wzrokiem doktor ocenił, że mój przypadek nie jest w ogóle standardowy, wymaga podwójnej refleksji jak również konsultacji z doświadczonym periodontologiem i przekierował mnie do swojej zaufanej koleżanki specjalistki w tej dziedzinie. Przy tym wszystkim doktor Nowiński okazał olbrzymią cierpliwość, odpowiadając na wszystkie moje pytania i watpliwości. Wizyta, mimo, że mój przypadek okazuje się obecnie być dość skomplikowany, była samą przyjemnością 
  Bardzo dziekuję, Panu Doktorze, że znalazł Pan dla mnie czas i że dzięki wiedzy i rozeznaniu, uniknęłam jeszcze większych problemów będąc obecnie na dobrej drodze, by poprawnie uregulować mój przypadek.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!!

 • D

  Z powodu zatrzymanej ósemki trafiłem do dr Macieja Nowińskiego do gabinetu Prodenta w Katowicach.
  Fachowość i podejście lekarza do tak młodej osoby jak ja wzbudziły we mnie podziw, ponieważ strasznie boje się dentystów i obawiałem się zaplanowanego zabiegu usunięcia zęba mądrości. Pan Doktor wszystko mi dokładnie wytłumaczył... i nawet się nie zorientowałem kiedy było już po wszystkim...wszystko się udało i przebiegło bez większych komplikacji, Wszystkim serdecznie polecam i nie bójcie się bo nie ma czego:)Pozdrawiam Pana Macieja.