Dr n. med.

Łukasz Cwalina verifiedCreated with Sketch.

Okulista

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • I
  Lokalizacja: Biel-Med Szpital Pod BukamiUsługa: korekcja wad wzroku

  Wspaniały lekarz.Dowiedziałam się dzisiaj podczas wizyty wszystkiego co dotyczy mojej wady i możliwości jej korekcji.Podejście do pacjenta,rzetelna informacja i wiedza Lekarza pozwalają mi śmiało wierzyć,że jestem w "dobrych rękach".

 • Szukasz okulisty? Pacjenci polecają:

  Mariusz Fronczek
  Mariusz Fronczek
  Okulista, Chirurg
  Chorzów
  W pelni zgadzam sie z wszystkimi wpisanymi opiniami.@ lata temu bylam operowana i za tydzien bede miala operowane… więcej

  Magdalena Szymańska
  Magdalena Szymańska
  Okulista
  Ryszki 51, Chorzów
  Pani doktor jest nie tylko bardzo miłą osobą, ale też kompetentnym lekarzem. Zostałam dokładnie poinformowana co… więcej

  Maria Formińska-Kapuścik
  Maria Formińska-Kapuścik
  Okulista, Okulista dziecięcy
  Racławicka 20A, Chorzów
  Szybka i trafna diagnoza. Właściwe leczenie,zakończone sukcesem. Bez ceregieli i owijania w bawełnę. więcej

  Joanna Kokot
  Joanna Kokot
  Okulista
  Piastów 8 tel_32_724_99_46_, Katowice
  Pani Doktor jest w pełni profesjonalną a przy tym niezwykle miłą osobą. Podejścia do dzieci inni lekarze mogli… więcej

  Teresa Wilczek-Kaszuba
  Teresa Wilczek-Kaszuba
  Okulista
  Dąbrówki 10, Katowice
  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pani Doktor. Miła atmosfera, praktyczne porady, dobrze dobrane lekarstwa oraz… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • DR N. MED. ŁUKASZ CWALINA Chirurg okulista, specjalista w zakresie chirurgii refrakcyjnej i zaćmy, chorób rogówki oraz jaskry.
   Przeprowadza operacje usunięcia zaćmy oraz laserowej korekcji wad wzroku, zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego odcinka oka.

   Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Wydziale Lekarskim (2001).
   Wieloletni asystent Kliniki Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2002-2015).

   Szczególny obszar zainteresowań i działalności klinicznej to kompleksowe i nowoczesne leczenie wad wzroku.
   Od 2014 roku pracuje w Prywatnym Szpitalu Weiss Klinik w Chorzowie wykonując zabiegi laserowej korekcji wad refrakcji i operacje zaćmy, w tym z implantacją soczewek wieloogniskowych (korekcja starczowzroczności) i torycznych (korekcja współistniejącego astygmatyzmu).

   Lek. Łukasz Cwalina jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac i doniesień naukowych, głównie z zakresu chirurgii okulistycznej i soczewek wieloogniskowych.
   Uczestnik wielu sympozjów i konferencji krajowych oraz zagranicznych, członek Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS - European Society of Cataract and Refractive Surgery) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO)

  Specjalizacje

  • Okulistyka

  Choroby

  więcej

  Usługi

  Medical Clinic Podhale

  Nowotarska 294, 34-431 Waksmund, małopolskie

  Zwykła wizyta
  Usuwanie ciała obcego zewnątrzgałkowego
  Chirurgiczne usunięcie zmian spojówki
  Laserowa korekcja wad wzroku
  Soczewki toryczne i multifokalne
  Operacja zaćmy powikłanej
  Kriopleksja twardówki
  Operacja guzka spojówki
  Usunięcie ciała obcego
  Operacja podwichnięcia powieki
  Iniekcja doszklistkowa
  Pokaż wszystkie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  13 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • I
   Lokalizacja: Biel-Med Szpital Pod BukamiUsługa: korekcja wad wzroku

   Wspaniały lekarz.Dowiedziałam się dzisiaj podczas wizyty wszystkiego co dotyczy mojej wady i możliwości jej korekcji.Podejście do pacjenta,rzetelna informacja i wiedza Lekarza pozwalają mi śmiało wierzyć,że jestem w "dobrych rękach".

  • P
   Lokalizacja: Medical Clinic PodhaleUsługa: wycięcie skrzydlika

   To bardzo dobry lekarz. Pewna ręką i profesjonalizm od początku do końca zabiegu. Znakomite podejście do pacjenta.

  • Lokalizacja: Prywatny Szpital Weiss KlinikUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

   Bardzo profesjonalny lekarz , świetne podejście do pacjenta i ogromna wiedza . Jestem bardzo zadowolona z zabiegu .

  • J
   Lokalizacja: Prywatny Szpital Weiss KlinikUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

   Jestem po zabiegu laserowej korekty wzroku metodą EBK, dzięki której już po tygodniu widzę lepiej niż uprzednio w soczewkach. Wszystko za sprawą dr. Cwaliny, ktory jest świetnym lekarzem, bardzo opiekuńczym i odpowiadającym na każde pytanie.
   Panie Doktorze, dziękuję za pomoc i wsparcie!

  • B
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Moja operacja odbyła się tydzień temu, oko bardzo dobrze się goi. Chcę podziękować Panu Doktorowi za wspaniale wykonany zabieg a przede wszystkim za podejście do pacjenta - zainteresowanie podczas zabiegu. Pierwszy raz u lekarza poczułam się jak pacjęt nie jak rzecz która przeszkadza. Mile podejście do pacjęta to poza olbrzymią wiedzą i perfekcyjnym umiejętnościami wielki atut Pana doktora. Chcę również podziękować Paniom pilegniarkom że szpitala " Pod Bukami" które uśmiechem i miłym podejściem pomogły mi przebrnąć przez stres. Pozdrawiam Ania

  • Ja jestem po zabiegu usunięcia zaćmy przez pana doktora w prywatnej klinice w Chorzowie i mam wrażenie że potraktował mnie obcesowo przed zabiegiem wiadomo że pacjent jest zestresowany i miło by było usłyszeć dobre słowo ,ja dostałam upomnienie że mam leżeć spokojnie ale zwróciłam uwagę że mnie boli to nawet nie zareagował tylko panie które były przy zabiegu zwróciły na to uwagę.Na pierwszej wizycie po badaniu diagnostycznym wyszło że mam ciśnienie w oczach i pan doktor zamiast sprawdzić dokładnie to ciśnienie, to przepisał krople zamiast mi pomóc to mi szkodziły ,na kolejnej wizycie która mieściła się w kwocie którą zapłaciłam za zabieg stwierdził że to jest nie możliwe że tak mnie oczy bolą i kazał przyjść za miesiąc do kontroli dalej biorąc te krople .postanowiłam sama odstawić to paskudztwo i wzrok się poprawił ból też ustępował. kolejna wizyta znowu mówię że krople źle dopasowane to chyba miałam szczęście że wizyta była płatna bo inaczej to by powiedział kto tu rządzi ale stwierdził że jak już odstawiłam to przepisał inne i kazał znowu przyjść za 6 tygodni tylko ja już nie mam ochoty oglądać tego pana następne krople też do wyrzucenia.

   Łukasz Cwalina2017-02-01

   Większość zabiegów okulistycznych jest obecnie wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dlatego dobra współpraca pacjenta w trakcie zabiegu jest nieodzowna, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko powikłań. Wszystkie leki podawane pacjentowi w trakcie operacji są na zlecenie lekarza, w tym dodatkowe znieczulenie, które otrzymała pacjentka od "pań przy zabiegu". Po operacji ciśnienie w oku jest mierzone DOKŁADNIE metodą bezdotykową. Stwierdzenie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego uzasadnia zapisanie dodatkowych leków je obniżających do czasu jego normalizacji. Z kolei rutynowo podawane leki po zabiegu mają działanie przeciwzapalne i ułatwiają prawidłowe gojenie oka, natomiast faktem jest, że nasilają objawy tzw. zespołu suchego oka, dając czasami uczucie pieczenia, kłucia, "piasku pod powiekami" itd. Stan ten wymaga stosowania m.in. preparatów nawilżających, które pacjentka otrzymała. Przypominam, że aby leczenie było skuteczne, konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarskich. Samodzielne odstawianie leków temu z pewnością nie służy. Tym niemniej dziękuję za tę opinię, gdyż każda krytyka służy poprawie jakości świadczonej pracy na rzecz pacjenta.

  • J

   Świetny specjalista! Miałam wykonywany zabieg w Weiss Klinik i pan doktor naprawdę fachowo podszedł do mojego przypadku. Pozytywne nastawienie oraz duże doświadczenie :) Mój wzrok bardzo się poprawił :)

  • P

   Byłem na konsultacji u doktora w Poradni Okulistycznej Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu w ramach NFZ. Oczywiście standard obsługi odbiega od wizyty prywatnej ale mimo wszystko jestem zadowolony. Doktor poświęca sporo czasu na wyjaśnienie kwestii badania i diagnozy. Sprawa wrażenie dobrego specjalisty. Polecam wizytę.

  • M

   Świetny lekarz :) Miłe podejście do pacjenta, jestem bardzo zadowolna z zabiegu :) Oby takich lekarzy było coraz więcej :)

  • A

   Wspaniały lekarz i wspaniały człowiek.
   Świetny specjalista.
   Dzięki Niemu znowu mogłam zobaczyć świat w trzech wymiarach. i jaki może być piękny :-)
   (Dziękuję :-))
   Agnieszka.

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG