dr n. med.

Lidia Rutkowska-Sak

verifiedCreated with Sketch.

Pediatra, Reumatolog

15 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
205 odwiedzin w ciągu 30 dni

Prof. dr hab. n. med. Lidia Rutkowska-Sak ukończyła Akademię Medyczną w Krakowie. Przez 2 lata pracowała w Klinikach Akademii Medycznej w Krakowie, a następnie, do chwili obecnej, w… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Reumatika - Centrum ReumatologiiUsługa: Konsultacja reumatologiczna dzieci

  Dobry specjalista i człowiek. Na swojej dziesięcioletniej już drodze leczenia córki spotkalismy takiego zaangażowanego lekarza dopiero drugi raz. Doktor bardzo dokładnie zbadała dziecko, zweryfikowała obecne leczenie prowadzone w szpitalu poznańskim, uświadomiłą nam też nowe możliwości w zakresie dostępnego leczenia . Doktor poświęciła nam tyle czasu, ile potrzebowaliśmy. Otrzymaliśmy sporo wsparcia i zwykłej ludzkiej serdeczności, która dla dzieci chorych przewlekle, jak i ich rodzin, są niezbędne.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Reumatika - Centrum ReumatologiiUsługa: konsultacja reumatologiczna dzieci

  Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy ale i podejścia do pacjenta.... dodam że córka nie należy do łatwych pacjentów ale spokój , opanowanie i ciepło bijące od Pani Doktor robi swoje... odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu... polecam z całego serca....

 • J
  Lokalizacja: Reumatika - Centrum ReumatologiiUsługa: konsultacja reumatologiczna

  Rewelacyjna, miła, z odpowiednim podejściem do dzieci, kompetetna Pani doktor! Polecam jak najbardziej!

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Reumatika - Centrum ReumatologiiUsługa: konsultacja reumatologiczna dzieci

  Pani Profesor to wspanialy specjalista I bardzo dobry czlowiek.Ma ogromna wiedze ,wnikliwie analizuje kazdy przypadek zlecajac duzo badan . Atmosfera w gabinecie jest wspaniala gdyz Pani Profesor bardzo zyczliwie podchodzi do pacjetow.Z calego serca polecam tego specjaliste,gdyz to ogromne szczescie trafic do takich ludzi.!!!

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Reumatika - Centrum ReumatologiiUsługa: konsultacja reumatologiczna dzieci

  Wspaniały, fachowy, ciepły człowiek co w odniesieniu do dzieci jest niezmiernie ważne. Dla babci zresztą też bo pani Doktor podpowiedziała parę rzeczy co nie jest "od rzeczy" jak ma się 70+

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani profesor jest osobą o ogromnej wiedzy medycznej, intuicji i doświadczeniu. Do każdego pacjenta podchodzi z niezwykłym szacunkiem. Odpowiada na wszystkie pytania zaniepokojonych rodziców.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo ciepła i sympatyczna osoba, z super podejściem do dzieci. Cierpliwe i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania rodziców.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Fantastyczne podejście! Bardzo dokładnie i szczegółowo zbadała córkę. Niczego nie bagatelizuje, wszystko wyjaśnia. Człowiek czuje się odpowiednio zaopiekowany. I przy tym profesjonalizmie dodatkowo Ciepła, serdeczna OSOBA! Polecam!

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Przy tego typu chorobach, zwłaszcza u dzieci, prócz wiedzy i profesjonalizmu, liczy się zwykła empatia. Pani profesor- świetny specjalista w swojej dziedzinie, znany i uznany lekarz, wciąż pozostaje CZŁOWIEKIEM. Ma dużo zrozumienia dla cierpienia dziecka, uważnie słucha małego pacjenta, długo i dokładnie tłumaczy rodzicom. A przede wszystkim pomaga. Polecam w 100 procentach.

 • M

  Byłam pierwszy raz u Pani Doktor w Reumatica przy Domaniewskiej kilka dni temu. Mój synek ma kolejny raz powikłania po anginie. Pani Doktor wspaniale podeszła do problemu, skierowała jako "pilne" do zapisu na oddział. Ma cudowny kontakt z dziećmi. Dawno już nie odczułam takiej ulgi, że wreszcie ktoś nam pomoże. Podobno Pani Doktor jest 2x w miesiącu w tej klinice prywatnej, mieliśmy dużo szczęścia.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Prof. dr hab. n. med. Lidia Rutkowska-Sak ukończyła Akademię Medyczną w Krakowie. Przez 2 lata pracowała w Klinikach Akademii Medycznej w Krakowie, a następnie, do chwili obecnej, w Klinice i Poliklinice Reumatologii Wieku Rozwojowego Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Obecnie pełni funkcję kierownika tej kliniki, poprzednio, przez 8 lat, pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Klinicznych Instytutu Reumatologii. Ukończyła także Podyplomowe Studia Ekonomiki Zdrowia Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
  Jest specjalistą pediatrą i specjalistą reumatologiem, wieloletnim członkiem Rady Głównej Jednostek Badawczych w Polsce, Zarządu O/Warszawskiego PTR, Zespołu Ekspertów ds. Reumatologii Dziecięcej przy Konsultancie Krajowym z dziedziny reumatologii, wiceprzewodniczącą Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Biologicznego w Chorobach Reumatycznych oraz członkiem Paediatric Rheumatology European Society, Paediatric Rheumatology International Trial Organization i przedstawicielem Polski w Standing Committee
  of Paediatric Rheumatology EULAR.

Specjalizacje

 • Reumatologia
 • Pediatria

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Krakowie
 • Ekonomika Zdrowia - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Publikacje

 • ponad 200 publikacji w Polsce i na forum międzynarodowym

Znajomość języków

 • angielski