dr n. med.

Leszek Kowalczyk

Neurolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 24 umówione wizyty w ciągu 30 dni

MOŻLIWOŚĆ WIZYT DOMOWYCH PO TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU Z LEKARZEM POD NUMEREM Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi – 1985r . W 1991... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • MOŻLIWOŚĆ WIZYT DOMOWYCH PO TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU Z LEKARZEM POD NUMEREM

  Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi – 1985r .
  W 1991- specjalizacja z neurologii I stopnia, w 1993r –specjalizacja z neurologii II stopnia. Tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie neurologii uzyskał w 1997r za pracę dot. postępowania diagnostycznego i leczniczego w migrenie. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne, od 1987r. jest zatrudniony w Klinicznym Oddziale Neurologii 4 WSK we Wrocławiu. Pracował na stanowisku – Adiunkta , Zastępcy Ordynatora, aktualnie pracuje w poradnictwie ambulatoryjnym . Pracuje również w renomowanych Centrach Medycznych w charakterze konsultanta.
  Jest współautorem prac naukowych, regularnie podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w konferencjach, kursach i szkoleniach naukowych. Odbył kursy doskonalące z ultrasonografii w Wielkopolskiej Szkole Ultrasonografii. Wykonuje usg tętnic szyjnych i kręgowych.
  Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy.

Ocena pacjentów:

34 opinie

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo żałuję, że umówiłam się na wizytę, Od ponad tygodnia kilka razy w nocy budzę się z bólu (ból z drętwieniem rąk i palców), drętwienie i ból lewej nogi. Nie mogę dłużej niż parę minut stać i siedzieć bez bólu. Wizytę miałam po 17-ej, więc od rana byłam na lekach przeciwbólowych. Nie potrafię użalać się nad sobą ale oczekiwałam pomocy. Lekarz zbadał, doradził rehabilitację (na którą może kiedyś się doczekam), wypisał Dorato od bólu (które nic mi nie pomaga i pomimo informacji z mojej strony, że dwa tygodnie temu brałam zastrzyki Olfen), stwierdził że będzie bolało a na moją prośbę o przerwę w pracy (obecnie sprzątam bo nie mogłam bez bólu siedzieć osiem godzin w biurze) oznajmił, że przyszłam tylko po zwolnienie a on pracuje w ZUS i wie, że nic mi nie jest. Jestem oburzona takim podejściem do pacjenta i mam nadzieję, że nigdy pan doktor nie będzie czuł się tak jak ja.
  Mój rezonans w skrócie to: kregosłup szyjny- na dwóch poziomach szerokopodstawne wypukliny (protruzje) krążka uciskające worek oponowy wraz z osteofitami w stawach unkowertebralnych, dehydratacja krążków itp., kręgosłup piersiowy i lędżwiowy: dwa ogniska osteosklerotyczne, wielopoziomowe szerokopodstawne wypukliny krązka m-k uciskające worek oponowy wraz ze zmianami degenarycyjnymi w stawach międzywyrostkowych w odc. od L3/L4 do L5/S1, itp..

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz przyjemny w kontakcie. Zalecone lekarstwa są skuteczne i mam nadzieję ze leczenie będzie przebiegało tak jak przedstawił to lekarz.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miałem wrażenie, że doktor skupia się jedynie na tym aby zdążyć w 15 min. przeznaczone na wizytę. Obawiałem się, że badanie może być zbyt powierzchowne. Jednak późniejsze badanie rezonansem potwierdziło pierwszą diagnozę. W sumie konsultacja na 5.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestesmy bardzo zadowoleni z rzetelnej konsultacji, ktora kierunkuje dalsze leczenie i diagnozowanie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktór uważnie słucha pacjenta i dokładnie bada, a przy tym jest bardzo miły. Więcej po pierwszej wizycie nie mogę powiedzieć, ale jestem pełna optymizmu :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doktor Leszek Kowalczyk z mojego punktu widzenia do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, przeprowadza wywiad ,bada a następnie dobiera leki do leczenia, jest bardzo miły i rozmowny ,niestety w tych czasach ostatnio bardzo rzadko się zdarza .Bardzo chętnie Go polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr.Kowalczyk jest profesjonalny i konkretny. Ma duza wiedze i doswiadcznie. Nie przepisuje leki w ciemno jak wiekszosc neurologow. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam Dr. Kowalczyka ponieważ jest to lekarz który poświęca pacjentowi i jego problemom dużo uwagi. Jest bardzo życzliwy i komunikatywny co jest bardzo ważne w kontakcie pacjent-lekarz. Duża wiedza i profesjonalizm.

 • MK

  Bardzo konkretny i przystępny lekarz,z pewnością nie była to moja pierwsza i ostatnia wizyta,,polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo konkretny, kompetentny i rzeczowy lekarz. z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Pozytywnie nastawiony do pacjenta, odpowiada na wszystkie pytania. Przeprowadził dokładne badanie i wywiad. Duży profesjonalizm i wysoka kultura osobista. Świetny specjalista godny polecenia.