Od 2008 roku pracuję jako asystent w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W marcu 2015 roku uzyskałem tytuł specjalis... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od 2008 roku pracuję jako asystent w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W marcu 2015 roku uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie otolaryngologii. W 2016 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę pt. " Ocena skuteczności laryngologicznej diagnostyki pozaprzełykowych objawów choroby refluksowej." Naukę kontynuuję uczestnicząc w licznych kursach oraz sympozjach. Przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania są choroby nosa i zatok oraz ich leczenie. Chętnie pomogę w przypadku problemów z zatokami, takimi jak: uczucie zatkanego nosa, spływanie wydzieliny z nosa do gardła, bóle głowy, polipy nosa oraz inne.
  W Klinice Otolaryngologii wykonuję między innymi endoskopowe operacje zatok przynosowych ( FESS).
  Udział w sympozjach i kursach:
  2010 Nahod - „23rd International Course of Functional Endoscopic Sinus Surgery”
  2010 Kielce – „Rehabilitacja głosu i oddychania u chorych po całkowitej laryngektomii".
  2011 Katowice - „Diagnostyka oraz leczenie przewlekłych stanów zapalnych nosa i zatok przynosowych“
  2011 Warszawa - „XIV Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii“
  2012 Gdańsk – „XLV Zjazd Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi“
  2013 Łódź – „XV Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi“.
  2013 Poznań – „Kurs Nowotworów Krtani i Szyi“
  2014 Utrecht - „26th International Course Advanced Rhinoplasty Techniques”
  2014 Brno – „ORL Dissection Ear and Temporal Bone Surgery”
  2015 Brno - "DISSECTION COURSE NOSE AND PARANASAL SINUS SURGERY"
  2016 Ostrava - "WORKSHOP, LARYNGEAL MICROSURGERY, PHONOSURGERY LIVE SURGERY"
  2016 Gdańsk - "Kurs chirurgii ucha i kości skroniowej."

  W trakcie wizyty przeprowadzam kwalifikacje do zabiegów:
  - septoplastyki - operacji przegrody nosowej
  - konchoplastyki - operacji małżowin nosowych
  - operacji zatok (FESS)
  - adenotomii - operacji usunięcia migdałka gardłowego (trzeciego migdałka)
  - tonsillektomii - operacji usunięcia migdałków podniebiennych
  - drenażu uszu
  - operacji ucha
  - leczenia bezdechów sennych oraz chrapania

  Na konsultację zapraszam osoby dorosłe oraz dzieci.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, 2007r

Publikacje

 • Obrona pracy doktorskiej pt. "Ocena skuteczności laryngologicznej diagnostyki pozaprzełykowych objawów choroby refluksowej."

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda za zajęcie II miejsca podczas XI Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych Akademii Medycznych w sesji zabiegowej za pracę: „Ocena kliniczna NSS zabiegów oszczędzających nerkę, wykonanych w latach 1999-2005 w Klinice i Katedrze Urologii Onkologicznej”

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Trzytygodniowy staż na Oddziale Chirurgii w Knappschaftskrankenhaus Bochum w Niemczech

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szczerze polecam.Pan doktor jest nie tylko sympatycznym czlowiekiem ale i dobrym lekarzem.Po zatym ma wspaniale podejscie do dzieci.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  U doktora Zuba miałem wykonywany zabieg FESS zatok w szpitalu klinicznym na Borowskiej we Wrocławiu. Po paru miesiącach również doktor Zub wykonał elektrokoagulację małżowin w PCM Optimum. Podoba mi się podejście jakie ma do pacjenta, sympatyczny ale bez zbędnej prywaty. Wysłuchał moich obaw, odpowiadał cierpliwie na pytania. Szczerze polecam.

 • Pacjentką jestem zarówna ja, jak i kilkuletnia córka. Lekarz nie tylko symaptyczny i imponująco spokojny, ale nade wszystko rzeczowy, bardzo jasno i zrozumiale udzielający zarówno porad, jak i informacji o naszym stanie.
  Bardzo trafione leczenie (zarówno dziecka, jak i moje). Diagnostyka bardzo dokładna, ale bezstresowa. Nie nadużywa poważnych leków bez potrzeby. Moje ługotrwałe dolegliwości niemal zupełnie ustąpiły, zaś w przypadku dziecka trafiona okazała się sugestia kontaktu z gastrologiem i wdrożenie leczenia także pod tym kątem. Doktor patrzy na pacjenta calościowo, nie ograniczając się tylko do swojej specjalizacji- pomaga jego duża wiedza. Polecam pacjentom dużym i małym.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szybko, sprawnie i przede wszystkim konkretnie. Polecam tego lekarza każdemu kto wcześniej miał styczność z dość kiepskimi "specjalistami" w tej dziedzinie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Jedyny lekarz, który wykonał kompleksowe badania w zakresie laryngologii, wydał drukowaną receptę i zalecenia dotyczące stosowania poszczególnych leków. Wyszłam dobrze zbadana, zdiagnozowana i pouczona.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo skuteczne leczenie, piorunujące działanie lekarstw. Już następnego dnia po wizycie (po 24 godzinach) mój głos brzmiał zupełnie inaczej. Poleciłam Pana Doktora następnym osobom.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo sympatyczny, kompetentny i kontaktowy lekarz. Dokładnie zbadał i zdiagnozował przy tym wszystko tłumacząc. Wypisał leki i mam nadzieję, że będzie po problemie. Pan doktor profesjonalista w swoim fachu, polecam serdecznie i dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Opinia jak najbardziej pozytywna, doktor skrupulatnie przeprowadził badanie podczas konsultacji, wytłumaczył na czym polega problem no i najważniejsze wykonał zabieg (elektrokoagulacja małżowin nosowych) po którym wszystko już się zagoiło i całkowicie rozwiązało mój problem, jestem bardzo zadowolony, szczerze polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalny lekarz, trafna diagnoza i ludzkie podejście do pacjenta ,wysłucha i doradzi jak trzeba

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  pełen profesjonalizm ! lekarz przeprowadził ze mną bardzo dokładny wywiad, zadawał dużo pytań, zbadał dokładnie uszy, nos i gardło, nie wykazywał oznak pośpiechu choć był już spory "poślizg" czasowy. dawno nie byłem zbadany tak dokładnie. gorąco polecam