dr n. med.

Krzysztof Zaleski

verifiedCreated with Sketch.

Radiolog

53 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
43 umówione wizyty w ciągu 30 dni

MelissaMed - Czwartki 15.00-18.00 i środy 9.00-12.00 w Salve ul. A. Struga 3 w środy od 16 do 20 w Salve WIDZEW ul. Wujaka 5 w czwartki od 08.00 do 13.00 w Salve ul. Rzgowska… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
53 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Salve MedicaUsługa: USG piersi

  Bardzo dobry specjalista, nie zwykle delikatny. Mimo złej diagnozy próbował pocieszyć. Z czystym sercem polecam Pana doktora.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Super lekarz , dokładny, cierpliwy i ogromnie miły. Udzielił mi bardzo wyczerpujących informacji na temat mojej choroby i poinformował o dalszym postępowaniu. Gorąco polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Pan Doktor jest profesjonalistą w każdym calu. Bardzo dokładnie mnie zbadał, odpowiedział na wszystkie pytania, dodatkowo jeszcze uspokoił. Bardzo miły człowiek, nie wyczuwa się bariery lekarz - pacjent. Gorąco polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Pan Doktor wykonywał usg jamy brzusznej u mojej dziesiecioletniej córki. Na wstępie wytłumaczył na czym będzie polegało badanie i jak będzie przebiegało. Do dziecka odnosił się ciepło, życzliwie. Dzięki temu współpraca na linii lekarz - pacjent przebiegła bez zarzutu, idealnie. Samo badanie, w moim odczuciu, przeprowadzone zostało
  bardzo dokładnie. Cieszę się, że wybrałam właśnie tego lekarza dla mojego dziecka.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: USG ginekologiczne

  Wspaniały lekarz, wspaniały człowiek !!!!
  Znakomity specjalista o ogromnej i wszechstronnej wiedzy medycznej. Polecam jak najbardzej!!!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rzetelny lekarz. Nie owija w bawełne i jeśli nie widzi czegoś na badaniu to nie udaje wszechwiedzącego tylko odsyła na kolejne badania.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: USG jamy brzusznej

  Wspaniały lekarz i doskonały diagnosta. W przeciwieństwie do wielu innych lekarzy wykonujących badania USG, nie pytał przed badaniem co mi dolega i czego ma szukać, tylko sam skrupulatnie przeprowadził badanie. Dopiero później powiedziałam z jakim problemem przyszłam. Dokładnie poinformował mnie o wynikach badania i rozwiał moje wcześniejsze lęki. Szczerze polecam Pana Doktora Zaleskiego.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Lekarz bardzo mily. Wyjaśnil wyniki badania. W czasie badania dyktując opis od razu tłumaczył czy nalezy sie martwić i jak dalej postepować. Profesjonalista. Jestem bardzo zadowolona i napewno do niego wróce.

 • L
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Bardzo polecam dr. n. med. Krzysztofa Zaleskiego. Pan Doktor jest kompetentny, konkretny, wyjaśnia wszystko w sposób zrozumiały dla pacjenta. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Z pewnością ponownie skorzystam z usług Pana Doktora.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Pan doktor bardzo profesjonalnie wykonuje USG.Lekarz zrobił na mnie dobre wrażenie swoją osobą i spokojnym usposobieniem. Specjalista godny polecenia.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • MelissaMed - Czwartki 15.00-18.00 i środy 9.00-12.00

  w Salve ul. A. Struga 3 w środy od 16 do 20

  w Salve WIDZEW ul. Wujaka 5 w czwartki od 08.00 do 13.00

  w Salve ul. Rzgowska 50A we wtorki i czwartki od 18.00

  Celem umówienia wizyty proszę dzwonić w dni powszednie godzinach od 08.30 do 13
  z wyjątkiem czwartku

  Na indywidualnych konsultacjach:
  Zajmuje się ustalaniem WŁAŚCIWEGO rozpoznania z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń diagnostycznych.: od zgłaszanego objawu do rozpoznania. Po zdiagnozowaniu pomagam w ustaleniu optymalnego leczenia. Ustalaniem planowania kolejności badań w procesie diagnostycznym poprzedzającym ROZPOZNANIE choroby oraz w ocenie skuteczności jej leczenia. Doradzam chorym jakie badanie w ich dolegliwościach (i chorobach) jest najważniejsze, tj. wnosi najwięcej informacji przy najmniejszym dyskomforcie pacjenta. Ustalam optymalną KOLEJNOŚĆ wykonywanych badań, co często zmniejsza ilość wykonanych badań i skraca czas uzyskania rozpoznania. Oceniam postęp lub regresję chorób zwłaszcza w ONKOLOGII, NEURORADIOLOGII i NEUROLOGII. Badam dynamikę zmian poprzez porównywanie poprzednich badań z badaniami wykonanymi aktualnie (najczęściej na podstawie obrazów Rezonansu Magnetycznego). Metoda ta jest stosowana w Stwardnieniu Rozsianym, w Boreliozie, w stanach otępiennych spowodowanych miażdżycą, u chorych onkologicznych leczonych chemioterapią oraz do oceny wznowy u leczonych chirurgicznie. Propaguję profilaktykę, wspólnie z pacjentką (lub/i pacjentem) ustalam profilaktykę uwzględniając szkodliwości zawodowe, wiek i indywidualne narażenie genetyczne.
  Ze względu na dużą ilość czasu jaką zajmują konsultacje na te spotkania można umówić się tylko bezpośrednio ze mną pod nr tel. + Również gdyby były trudności z ustaleniem terminu USG można dzwonić do mnie bezpośrednio na ww. telefon komórkowy.
  Wykonuje badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego i badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.
  Opisuje badania Rezonansu Magnetycznego, Tomografii Komputerowej, Mammografii i Radiologii.
  W 1998 roku uzyskałem stopień doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy doktorskiej było ultrasonograficzne różnicowanie guzków złośliwych i łagodnych w tarczycy.
  W swojej pracy zawodowej trzy lata pracowałem na oddziale położniczo-ginekologicznym, trzy lata w Instytucie Radiologii AM w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pracującej głównie dla Onkologii oraz szesnaście lat w Instytucie Neurologii w Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego nad Stwardnieniem Rozsianym. W Uniwersytecie Medycznym prowadziłem prace badawcze i uczyłem studentów Neuroradiologii.

  Wykonuję badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego, układu limfatycznego, badania powłok jamy brzusznej i tkanki podskórnej, badanie dołów podkolanowych, badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.

Specjalizacje

 • Radiologia i diagnostyka obrazowa

Publikacje

 • Niektóre uszkodzenia jąder podkorowych można obrazować w MR. Znane są uszkodzenia spowodowane alkoholem i narkotykami. W pracy opisane jest uszkodzenie jąder podkorowych w przebiegu hipoglikemii u chorej na cukrzycę
 • Zapalenie pnia mózgu Bickerstaffa może być zdiagnozowane obrazowo tylko w MR. Daje podobne obrazy do guza i mielinozy mostu, ale wymaga diametralnie innego leczenia. Dlatego konieczne jest umiejętne rozpoznawanie tej niebezpiecznej choroby.
 • Opis rzadkiej choroby demielinizacyjnej. Wraz z postępem w budowaniu nowych sekwencji i rodzajów obrazowania w MR (obrazy DWI) możliwe stało się rozpoznawanie tej choroby.