dr n. med.

Krzysztof Zaleski

Radiolog

46 opinii +dodaj

Umów wizytę 43 umówione wizyty w ciągu 30 dni

MelissaMed - Czwartki 15.00-18.00 i środy 9.00-12.00 w Salve ul. A. Struga 3 w środy od 16 do 20 w Salve WIDZEW ul. Wujaka 5 w czwartki od 08.00 do 13.00 w Salve ul. Rzgowska… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Lekarz bardzo mily. Wyjaśnil wyniki badania. W czasie badania dyktując opis od razu tłumaczył czy nalezy sie martwić i jak dalej postepować. Profesjonalista. Jestem bardzo zadowolona i napewno do niego wróce.

 • L
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Bardzo polecam dr. n. med. Krzysztofa Zaleskiego. Pan Doktor jest kompetentny, konkretny, wyjaśnia wszystko w sposób zrozumiały dla pacjenta. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Z pewnością ponownie skorzystam z usług Pana Doktora.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Pan doktor bardzo profesjonalnie wykonuje USG.Lekarz zrobił na mnie dobre wrażenie swoją osobą i spokojnym usposobieniem. Specjalista godny polecenia.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: USG piersi

  W środę byłam u doktora Zaleskiego w celu wykonania USG piersi. Było to moje pierwsze takie badanie. Jest kulturalny, sympatyczny i co najważniejsze, jest profesjonalistą. Mimo, że pierwszy raz miałam wykonywane takie badanie, doktor dbając o komfort pacjenta i przyjemną atmosferę sprawia, że nie da się stresować w trakcie badania. Dodatkowo szczegółowo opisuje i tłumaczy przebieg badania. Jest godny zaufania i dlatego w 100% wszystkim polecam tego lekarza!!

 • S
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Wizyta przebiegla szybko i w milej atmosferze. Pan doktor konkretny i bardzo sympatyczny. Odpowowdzial na kazde pytanie. Polecam serdecznie.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: USG

  Lekarz wzbudzający zaufanie, poświęcający czas, cierpliwy i dokładny. o wysokiej kulturze osobistej. Na badaniu USG u dr Zaleskiego byłam już kilka razy i obecnie trudno wyobrazić mi sobie wizytę u innego radiologa. Polecam z całego serca!!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Denerwujaca bylo oczekiwanie z dzieckiem ponad 30 minut na umowina wizyte. Lekarz dosc mily, ale jakos zaangazowania w to co robi nie zauwazylem.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: USG dzieci

  Byłam z córką już drugi raz na badaniu profilaktycznym usg jamy brzusznej. Spokój lekarza udzielił sie mojej córce. Badanie szczegółowe. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Takiego lekarza życzyłabym aby każdy spotkał na swojej drodze, miły, uprzejmy i bez znudzenia odpowiadał na każde pytanie. Badanie przeprowadził bardzo dokładnie i z pełnym wyjaśnieniem.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Byliśmy u pana doktora z rocznym synem na USG szyi, bardzo dokładnie zbadał węzły chłonne, nie tylko na szyi, udzielił wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania ale także dodatkowych wyjaśnień. Ponadto ma świetne podejście do dzieci. Rzeczowy, konkretny, przy tym bardzo spokojny i opanowany. Z czystym sumieniem polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • MelissaMed - Czwartki 15.00-18.00 i środy 9.00-12.00

  w Salve ul. A. Struga 3 w środy od 16 do 20

  w Salve WIDZEW ul. Wujaka 5 w czwartki od 08.00 do 13.00

  w Salve ul. Rzgowska 50A we wtorki i czwartki od 18.00

  Celem umówienia wizyty proszę dzwonić w dni powszednie godzinach od 08.30 do 13
  z wyjątkiem czwartku

  Na indywidualnych konsultacjach:
  Zajmuje się ustalaniem WŁAŚCIWEGO rozpoznania z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń diagnostycznych.: od zgłaszanego objawu do rozpoznania. Po zdiagnozowaniu pomagam w ustaleniu optymalnego leczenia. Ustalaniem planowania kolejności badań w procesie diagnostycznym poprzedzającym ROZPOZNANIE choroby oraz w ocenie skuteczności jej leczenia. Doradzam chorym jakie badanie w ich dolegliwościach (i chorobach) jest najważniejsze, tj. wnosi najwięcej informacji przy najmniejszym dyskomforcie pacjenta. Ustalam optymalną KOLEJNOŚĆ wykonywanych badań, co często zmniejsza ilość wykonanych badań i skraca czas uzyskania rozpoznania. Oceniam postęp lub regresję chorób zwłaszcza w ONKOLOGII, NEURORADIOLOGII i NEUROLOGII. Badam dynamikę zmian poprzez porównywanie poprzednich badań z badaniami wykonanymi aktualnie (najczęściej na podstawie obrazów Rezonansu Magnetycznego). Metoda ta jest stosowana w Stwardnieniu Rozsianym, w Boreliozie, w stanach otępiennych spowodowanych miażdżycą, u chorych onkologicznych leczonych chemioterapią oraz do oceny wznowy u leczonych chirurgicznie. Propaguję profilaktykę, wspólnie z pacjentką (lub/i pacjentem) ustalam profilaktykę uwzględniając szkodliwości zawodowe, wiek i indywidualne narażenie genetyczne.
  Ze względu na dużą ilość czasu jaką zajmują konsultacje na te spotkania można umówić się tylko bezpośrednio ze mną pod nr tel. + Również gdyby były trudności z ustaleniem terminu USG można dzwonić do mnie bezpośrednio na ww. telefon komórkowy.
  Wykonuje badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego i badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.
  Opisuje badania Rezonansu Magnetycznego, Tomografii Komputerowej, Mammografii i Radiologii.
  W 1998 roku uzyskałem stopień doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy doktorskiej było ultrasonograficzne różnicowanie guzków złośliwych i łagodnych w tarczycy.
  W swojej pracy zawodowej trzy lata pracowałem na oddziale położniczo-ginekologicznym, trzy lata w Instytucie Radiologii AM w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pracującej głównie dla Onkologii oraz szesnaście lat w Instytucie Neurologii w Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego nad Stwardnieniem Rozsianym. W Uniwersytecie Medycznym prowadziłem prace badawcze i uczyłem studentów Neuroradiologii.

  Wykonuję badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego, układu limfatycznego, badania powłok jamy brzusznej i tkanki podskórnej, badanie dołów podkolanowych, badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.

Specjalizacje

 • Radiologia i diagnostyka obrazowa

Publikacje

 • Niektóre uszkodzenia jąder podkorowych można obrazować w MR. Znane są uszkodzenia spowodowane alkoholem i narkotykami. W pracy opisane jest uszkodzenie jąder podkorowych w przebiegu hipoglikemii u chorej na cukrzycę
 • Zapalenie pnia mózgu Bickerstaffa może być zdiagnozowane obrazowo tylko w MR. Daje podobne obrazy do guza i mielinozy mostu, ale wymaga diametralnie innego leczenia. Dlatego konieczne jest umiejętne rozpoznawanie tej niebezpiecznej choroby.
 • Opis rzadkiej choroby demielinizacyjnej. Wraz z postępem w budowaniu nowych sekwencji i rodzajów obrazowania w MR (obrazy DWI) możliwe stało się rozpoznawanie tej choroby.