mgr

Krzysztof Żaba

Fizjoterapeuta

55 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 27 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

www.ortomedicus.pl (numer telefonu w zakładce kontakt) W pracy swej stawiam na wysoką jakość usług oraz pomoc w całej gamie dysfunkcji… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
55 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia Rodzinna

  Świetny fizjoterapeuta a przy tym normalny, zabawny, uprzejmy, człowiek, z którym można luźno porozmawiać na wiele tematów. Na wizycie nie odczuwałam zażenowania, skrępowania czy zawstydzenia biorąc pod uwagę miejsce poddane leczeniu. Mam nadzieje, że kolejne wizyty i ćwiczenia w domu pomogą w rehabilitacji naderwanego ścięgna :)

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: fizjoterapia

  Bardzo pozytywnie oceniam wizytę u pana Krzysztofa Żaby. Obecnie mam naciągnięty mięsień uda i jestem już po drugiej wizycie. Już po pierwszej wizycie i po wykonywaniu ćwiczeń rozciągających zadanych do wykonywania w domu przez pana Krzysztofa odczułem zdecydowaną poprawę. Przed wizytami całkowicie utykałem na lewą nogę. Teraz nie dość mogę już swobodnie przenieść ciężar ciała na lewą nogę niewiele brakuję żebym już mógł poruszać się całkowicie swobodnie bez bólu. Pomimo tego że nie posiadam zdjęcia USG pan Krzysztof podał mi przybliżony czas kiedy mógłbym wrócić do aktywności/ kiedy mięsień całkowicie się zagoi. Wizytę oceniam jak najbardziej 5/5

 • E
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: fala uderzeniowa z powodu ostrogi piętowej.

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u p. Krzysztofa Żaby, ponieważ jest nie tylko kompetentnym specjalistą z dużą wiedzą, ale i kulturalnym, sympatycznym człowiekiem. Bardzo szczegółowo wyjaśnił mi na czym będzie zabieg polegał i kiedy nastąpi poprawa. Jestem na razie po pierwszym zabiegu / czekają mnie jeszcze dwa / więc trudno spodziewać się całkowitego wyleczenia, ale na podstawie relacji znajomych, którym ten zabieg bardzo pomógł, jestem jak najlepszej myśli. Gorąco polecam tego specjalistę.

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Ortopedyczno- RehabilitacyjnyUsługa: masaż

  Pan Krzysztof jest doskonałym kompetentnym specjalistą, poleciła mi go moja mama, której bardzo pomógł. Ja zgłosiłam się z bólem szyi, karku i ręki - niestety wielogodzinna praca przy komputerze zaczęła dawać o sobie mocno znać. Efekty są natychmiastowe, ulga po wizytach nie do opisania. Pan Krzysztof wie dokładnie co należy robić, żeby rozluźnić miejsce i ukoić ból. Przy tym jest bardzo miłym człowiekiem, więc czas w gabinecie przebiega w świetnej atmosferze. Zdecydowanie polecam!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: ból w odcinku krzyżowym kręgosłupa

  Już po pierwszej wizycie odczułam znaczącą poprawę i ulgę. Ból ustąpił. Dodatkowo Pan Krzysztof zaproponował ćwiczenia do samodzielnego wykonywania. Rehabilitacja w luźnej atmosferze. Polecam

 • S
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: fizjoterapia

  Trafiłem do Pana Krzysztofa z bólem biodra... Muszę powiedzieć, że jako jedyny fizjoterapeuta dokładnie zapoznał się z moją dokumentacją medyczną. Chodzę na masaże, a także ćwiczę zgodnie z zaleceniami i są pierwsze efekty. Polecam wszystkim, którzy aktywnie trenują sport i nie zamierzają z niego rezygnować! Co ważne lokalizacja gabinetu oraz ceny również są bardzo przystępne!

  Krzysztof Żaba2018-03-14

  Bardzo dziękuję za opinię:)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: rehabilitacja

  Bardzo polecam. Zna się Pan na medycynie sportu bardzo dobrze. Przyszłam z poważnym bólem w stawie skokowym, wyszłam w coraz lepszym stanie. dziękuję za pomóc :)

  Krzysztof Żaba2018-03-07

  Bardzo dziękuję za opinię:)

 • A
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: rehabilitacja

  Do gabinetu pana Krzysztofa trafiłam z polecenia mojego ortopedy, który przeprowadził u mnie zabieg rekonstrukcji ACL i szycia łąkotki w czerwcu 2017. Przez pierwsze 3 miesiącie od operacji bezskutecznie próbowałam rehabilitować kolano w gabinetach fizjoterapeutycznych niedaleko domu. Po wykonaniu rezonansu 3 miesiące od operacji na wizycie kontrolnej mój ortopeda stwierdził komplikacje - artrofibroze (zrosty w kolanie uniemożliwające pełen wyprost i zgięcie) spowodowane tendencją kolana do zrostów ale też złą (zbit intensywną rehabilitacją). Doktor polecił mi Pana Krzysztofa, jako fizjoterapeutę, który daje radę z "trudnymi przypadkami" i może wyprowadzić moją nogę bez konieczności kolejnej artroskopii. Od pierwszej wizyty zrozumiałam, co doktor miał na myśli. Pan Krzysztof z uwagą podszedł do mojego problemu. Zapoznał się dokładnie z moją dokumentacją, skonsultował mój przypadek z doktorem i opracował plan rehabilitacji polegający na powolnym poszerzaniu zakresu ruchu w kolanie oraz odbudowie mięśnia czworogłowego poprzez manualną pracę z bliznami i zrostami na sesjach oraz ćwiczenia na sesjach i do wykonania w domu (różne ćwiczenia na dany etap rehabilitacji dobierane z wielką uwagą i przemyśleniem). Od września do grudnia udało nam się osiągnąć prawie 100%owy wyprost i prawie całkowite zgięcie w kolanie, co przy mojej artofibrozie (zrosty i cyklop w kolanie wielkości ACL na rezonansie) jest ogromnym sukcesem - całkowity zakresu ruchu uniemożliwiają zrosty. We wrześniu chodziłam kuśtykając, bo noga się nie prostowała i zginała tylko trochę ponad 90 stopni. Dzisiaj mam prawie 90% sprawności w nodze i spotykam się z panem Krzysztofem raz na miesiąc przechodząc na ćwiczenia na siłowni i basen, zgodnie z zaleceniami pana Krzysztofa. Działamy powoli ale skutecznie, wprowadzając stopniowo i rozważnie nowe formy aktywności, co jest kluczowe przy mojej artrofibrozie, bo zmęczone i nadwyrężone kolano zwiększa ryzyko kolejnych zrostów. Polecam Pana Krzysztofa jako świetnego fizjoterapeutę od trudnych przypadków!

  Krzysztof Żaba2018-02-27

  Serdecznie dziękuję za wyczerpującą opinię:)
  Pozdrawiam serdecznie

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: terapia manualna/zerwanie więzadłeł ATFL i CFL

  Na początku zaznaczę, że zanim zaczęłam leczenie u p.Krzysztofa Żaba, byłam leczona z uwagi na skręcenie stawu skokowego, a jak okazało się później, kiedy nadal po 2,5msc leczenia nie mogłam stanąć na nodze, rezonans maganetyczny i kompetencja pewnego lekarza ortopedy, wykazało że mam zerwane wiązadła ATFL i CFL w dodatku z szeregiem złych zrostów, które dosłownie unieruchomiły mi stopę jak naturalny gips). W ciągu tych 2,5msc odbywałam niemal codzienne wizyty u licznych rehabilitantów w całej małopolsce, którzy nie tylko ,,bali się mnie dotknąć, żeby nie uszkodzić" to stosowali różne terapie (krioterpia, laser, itp), które jak okazało się później bardziej szkodziły niż pomagały. I tak z polecenia ortopedy u którego prowadziłam leczenie trafiłam do Pana Krzysztofa. Pamiętam jak dziś pierwszą wizytę, kiedy ,,wskoczyłam" do gabinetu Pana Krzysztofa na jednej nodze z teczką pełną historii choroby. Już na pierwszej wizycie dało się zauważyć, że mam do czynienia z profesjonalistą - rehabilitantem nie tylko z zawodu, ale i z pasji. Mój przypadek nie był standardowy, jednak p. Krzysztof podjął się ,,wyzwania leczenia mojego przypadku". Na pierwszej wizycie przeprowadził ze mną rzetelny wywiad, zapoznał się dokładnie z całą dokumentacją medyczną i przystąpił do działania, mówiąc, że zrobi wszystko, abym po miesiącu mogła przejść się na nodze z moją najlepszą w tym czasie przyjaciółką - kulą łokciową, z którą to wskoczyłam do Pana Krzysztofa na pierwszą wizytę. Początkowe wizyty były bardzo bolesne, ale skuteczne. Ja z każdą kolejną wizytą byłam w coraz większym szoku, ponieważ do tej pory rehabilitanci, z którymi miałam do czynienia ograniczali się jedynie do podłączania mnie pod przeróżne urządzenia lub pokazania jednego góra dwóch ćwiczeń, które miałam sobie sama wykonywać, a na wizycie u p.Krzysztofa jest całkowicie inaczej - cały czas czuwał nad wykonywanymi ćwiczeniami i przez całą wizytę jest skupiony na pacjencie. I tak po msc stanęłam przy asyście kuli na nodze, po trzech msc odstawiłam kule, a dziś funkcjonuję normalnie, na tyle na ile noga pozwala. Moje leczenie u p.Krzysztofa trwało ponad 9 msc, przy regularnych spotkaniach 2x w tygodniu. Dodam, że dzięki tym wizytom uniknęłam kosztowej operacji rekonstrukcji więzadeł, która mi groziła, zanim trafiłam do Pana Krzysztofa. Oprócz profesjonalnej wiedzy p.Krzysztof to bardzo sympatyczny i miły człowiek.Jeśli szukają Państwo profesjonalnej rehabilitacji, która będzie skuteczna, a prowadzący sfokusowany tylko na Państwa przypadku to serdecznie polecam p. Krzysztofa. Pan Krzysztof sprawił, że uwierzyłam w ,,moc" rehabilitacji, a proszę mi wierzyć, że zanim trafiłam do Pana Krzysztofa przeszłam swoje z mnóstwem rehabilitantów, dla których miało się wrażenie, że praca to kara. Pan Krzysztof to ich przeciwieństwo - człowiek, dla którego praca ro pasja i hobby. Panie Krzysztofie jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  Krzysztof Żaba2018-02-27

  Bardzo serdecznie dziękuję za szczegółową i wyczerpującą opinie . Każda pozytywna opinia tylko utwierdza mnie w słuszności ciągłego kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji. Nic tak nie cieszy pasjonata swojego zawodu jak wdzięczność pacjenta i dobry wynik kliniczny.
  Pozdrawiam
  KŻaba

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sentimed Przychodnia RodzinnaUsługa: rehabilitacja

  Szczerze polecam.
  Jestem bardzo zadowolona z efektów pracy pana Krzysztofa.Od czerwca szukam przyczyn moich dolegliwości, w styczniu dotarłam do gabinetu.Trafna diagnoza i efektywne dążenie do usunięcia problemu. Profesjonalne, indywidualne podejście. Bardzo dobra komunikacja i ogromna cierpliwość.

  Krzysztof Żaba2018-02-27

  Bardzo dziękuję za opinię:)

Pytania pacjentów (39)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.ortomedicus.pl (numer telefonu w zakładce kontakt)
  W pracy swej stawiam na wysoką jakość usług oraz pomoc w całej gamie dysfunkcji ortopedycznych nawet w ciężkim stanie.
  Zależy mi na ciągłym podnoszeniu poziomu swoich usług dlatego też nieustannie się dokształcam.
  Jestem Doktorantem na AWF Kraków, certyfikowanym terapeutą manualnym.
  Fizjoterapia ortopedyczna i sportowa jest moją pasją ponieważ prowadzę aktywny tryb życia i nie raz sam jestem swoim terapeutą.
  -Pracuje w zespole interdyscyplinarnym lekarz ortopeda, neurolog, fizjoterapeuta - co czyni moją pracę bardzo efektowną i szybką.

  -Pracuje takimi metodami jak :
  -Manipulacja Powięzi ,
  -Terapia Manualna
  -Cyriax ,
  -Mulligan ,
  -Diagnostyka i terapia tkanek miękkich

  Serdecznie zapraszam:)

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Wydział Fizjoterapii.

Publikacje

 • Konferencje naukowe

Nagrody i wyróżnienia

 • Współczesne techniki leczenia tkanek miękkich 1
 • Współczesne techniki leczenia tkanek miękkich 2
 • Współczesne techniki leczenia tkanek miękkich 3
 • Współczesne techniki leczenia tkanek miękkich 4
 • Medycyna Ortopedyczna 1
 • Medycyna Ortopedyczna 2
 • Medycyna Ortopedyczna 3
 • Manipulacje powięziowe
 • Fizjoterapia sportowa
 • Terapia manualna
więcej