dr n. med.

Katarzyna Sikorska-Siudek

verifiedCreated with Sketch.

Reumatolog, Internista, Lekarz rodzinny

87 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 032 odwiedziny w ciągu 30 dni

Staram się w mojej pracy patrzeć na pacjenta całościowo nie tylko przez pryzmat choroby reumatologicznej. Moim celem jest postawienie właściwego rozpoznania, włączenie leczenia zgodnie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
87 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D

  Lekarz z powołania, słuchający pacjenta i poświęcający dużo czasu na wywiad i diagnozę. Polecam Panią doktor.

 • D
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i OsteoporozyUsługa: wizyta lekarska

  P.dr bardzo miła i kompetentna osoba. Cierpliwie słuchała mnie i dokładnie badała, jasno tłumaczyła przebieg choroby polegającej na zwyrodnieniu stawów. Bezstresowa atmosfera. Szczerze polecam

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i OsteoporozyUsługa: konsultacja reumatologiczna

  Bardzo jestem zadowolony z wizyty. Pani doktor ma rzetelne podejście do pacjenta, trafnie diagnozuje dolegliwości a przy tym jest empatyczna . Po wizycie poczułem się wsparty psychicznie i otrzymałem nadzieję dzięki trafnej diagnozie i lekom na polepszenie stanu zdrowia.Dziękuję

 • C
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i OsteoporozyUsługa: kontynuacja leczenia

  Bardzo profesjonalna opieka zdrowotna, kompleksowa diagnostyka. Szczegółowa instrukcja postepowania i dokładne dalszych konsultacji

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Katarzyna sprawia wrażenie bardzo profesjonalnej osoby, skupionej na pacjencie i przypadku. Odpowiadała na wszystkie moje pytania wyczerpująco, nie śpieszyła się, wyjaśniała co i dlaczego. To oczywiste, że zna swoją branżę i to czym się zajmuje.

  Czuję się zaopiekowany.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i Osteoporozy

  Ciepłe i profesjonale podejście do pacjenta. Bardzo dokładny przebieg badania. Pani doktor poświęca odpowiednią ilość czasu na wywiad. Polecam.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i OsteoporozyUsługa: konsultacja reumatologiczna

  Kompetentny, konkretny, dokładny i empatyczny specjalista. Zaangażowany i nieobojetny. Poświęca pacjentowi maksimum swojego czasu. Rozwiewa wszystkie wątpliwości i budzi zaufanie. Polecam.

 • V
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i OsteoporozyUsługa: Konsultacja internistyczna

  Niestety nie mogę wystawić pozytywnej opinii. Mam mieszane odczucia. Pani doktor ma tyle pozytywnych opinii na tym portalu, ale mi w ogóle nie pomogła. Przyszłam do tej doktor z różnymi dziwnymi objawami (bóle stawów, problemy z układem pokarmowym, pieczenie skóry, raynaud, erytromelalgia) i pozytywne badanie ANA dsDNA, ale pani doktor już na wstępie oświadczyła, że ja to potrzebuję pomocy psychiatry. Jak powiedziałam, że u dwóch psychiatrów byłam i nie stwierdzili choroby psychicznej, to mi poleciła swoją znajomą psychiatrę... Tak samo nie wierzyła mojemu gastrologowi, mimo że operował mnie znany w Polsce profesor i zaleciła mi wizytę u innej Pani doktor gastrolog. Nie do końca rozumiem takie postępowanie, bo akurat lekarze u których byłam są o wiele bardziej znani i lepsi niż zasugerowani przez panią doktor specjaliści.
  Niestety od pani doktor wyszłam z niczym i mój stan się gwałtownie pogorszył, bo zaczęły mnie boleć węzły chłonne i mam dotkliwe opuchlizny. Udałam się do innego reumatologa i tamten lekarz stwierdził u mnie niezróżnicowaną chorobę tkanki łącznej sugerującą początki tocznia. Zdaniem drugiego reumatologa choroby tkanki łącznej mogą z początku przebiegać nieswoiście i nie dawać wszystkich charakterystycznych objawów. Mam wdrożone leczenie plaquenilem. Jestem rozczarowana, że tak dobra lekarka jak pani Sikorska Siudek sugerowała mi raczej pomoc psychiatryczną niż dalsze szukanie przyczyn mojego złego stanu zdrowia. Co prawda pani Sikorska Siudek zasugerowała mi też ponownie oznaczenie przeciwciał i udanie się na kapilaroskopię (co zrobiłam i pokazala ona zmiany charakterystyczne dla zespołu Raynauda), ale zrobiła to w sumie tylko dlatego, bo ja nalegałam i mówiłam, że nie czuję się chora psychicznie. Przykro mi za każdym razem, gdy lekarze sugerują mi chorobę psychiczną (nawet jeśli ją wykluczyłam u specjalistów), szczególnie już na początku wizyty. Naprawdę liczyłam na wiele z tej wizyty, a znow usłyszałam, że sobie wymyślałam problemy - pomimo tego, że moje wyniki krwi i stan zdrowia nie jest najlepszy. Może nie jestem prostym pacjentem i mój obraz chorobowy nie odpowiada na sto procent żadnej znanej pani Sikorskiej Siudek jednostce chorobowej, ale to nie znaczy, że to swiadczy, że mam problemy z głową. Nie wystawiam oceny negatywnej z tego względu, że pani doktor ogólnie jest osobą miłą i sprawia sympatyczne wrażenie, mimo że mi nie pomogła. I mimo wszysto rozmawiała ze mną dość długo.

 • M

  szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie, wskazanie badań umożliwiających postawienie diagnozy oraz wydanie odpowiedniego skierowania.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mazowieckie Centrum Reumatologii i OsteoporozyUsługa: konsultacja reumatologiczna

  Pani Doktor patrzy na pacjenta całościowo. Badanie przebiega bez pośpiechu i dokladnie. Pani Doktor kierując na konkretne badania podaje miejsca, gdzie będą w należyty sposób wykonane. Do tego empatyczne podejście do pacjenta. Z pewnością jest to lekarz godny polecenia.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Staram się w mojej pracy patrzeć na pacjenta całościowo nie tylko przez pryzmat choroby reumatologicznej. Moim celem jest postawienie właściwego rozpoznania, włączenie leczenia zgodnie ze standardami europejskich towarzystw reumatologicznych i przekonanie pacjenta, że pomimo choroby możliwe jest normalne funkcjonowanie. Decyzje o dalszym leczeniu często należy podejmować wspólnie po analizie wielu aspektów. Właściwa diagnoza i szybkie rozpoczęcie leczenia to szansa na wprowadzenie pacjenta w remisję choroby. Remisja to powrót do normalności.

  Przez wiele lat pracowałam w Instytucie Reumatologii. Od 2015 r jestem współzałożycielką Mazowieckiego Centrum Reumatologii i Osteoporozy.
  Szczególnie interesują mnie wczesne zapalenia stawów, choroby układowe również u kobiet w ciąży, osteoporoza. W przypadku wizyt domowych prosimy o kontakt z rejestracją znajdującym się na stronie http://mcro.waw.pl/

Specjalizacje

 • Reumatologia
 • Choroby wewnętrzne
 • Medycyna rodzinna

Ukończone szkoły

 • I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie
 • Studia Doktoranckie w Akademii Medycznej w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Chorób Tkanki Łącznej oraz Klinika Wczesnego Zapalenia Stawów Instytut Reumatologii
 • Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Nefrologicznym Zakładu Medycyny Rodzinnej
 • Klinika Chorób Wewnetrznych i Gastroenterologii Akademii Medycznej w Warszawie
 • KLinika Chorób Wewnetrznych i Nefrologii Akademii Medycznej w Warszawie
więcej