Julia Otto

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

27 opinii +dodaj

Jestem psychologiem, mediatorem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Psychologię kliniczną ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem również absolwentką… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych

  Usługi

  Psychoterapia indywidualna 55 minut 150 zł
  Poradnictwo psychologiczne 55 minut 150 zł
  Mediacje 110 minut 200 zł
  Psychoterapia indywidualna 55 minut 150 zł
  Konsultacja dla par i rodzin 55 minut 200 zł
  Psychoterapia telefonicznie 55 minut 150 zł
  Pirwsza konsultacja telefoniczna 55 minut 160 zł
  Pierwsza konsultacja psychologiczna 55 minut 150 zł
  Psychoterapia online 55 minut 150 zł
  Psychoedukacja 55 minut 150 zł
  Psychoterapia 55 minut 150 zł
  Psychoterapia indywidualna 110 minut 280 zł
  Konsultacja dla par i rodzin 110 minut 350 zł
  Konsultacje psychologiczne 55 minut 150 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
27 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna ULUsługa: zaburzenia lękowe

  Pierwsza wizyta u psychoterapeuty jest zawsze bardzo trudno bo nie wiadomo czego sie spodziewac. Pani Julia przeprowadziła mnie przez te początku w doskonały sposób. W bardzo prosty (acz skutczeny) sposób pokazała mi co 'siedzi w mojej głowie'. Po każdej wizycie wychodziłem z zupełnie innym nastawieniem, z chęcią do życia i rozwiązywania problemów. Pani Julia ma umiejętność wyłapywania myśli pojawiających się między wierszami i skupiania się na nich a nie na tym czym człowiek 'chce ją oszukać'.. Zdecydowanie polecam.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna ULUsługa: psychoterapia indywidualna

  Do pani Julii chodze od niedawna ale naprawde czuje sie duzo lepiej nawet po tych dopiero kilku spotkaniach.Jest to osoba naprawde ciepla a przede wszystkim z powolania.potrafi wysluchac z wrazliwym podejsciem oraz zrozumieniem.powaznie i z empatia podchodzi do czlowieka i tego co robi.dzieki pomocy pani Julii naprawde zaczynam wierzyc w siebie i swoja wartosc.mysle ze dalsza wspolpraca z pania Julia bedzie rownie owocna i pomyslna.baa napewno tak bedzie :)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna ULUsługa: psychoterapia indywidualna 1h

  Pani Julia jest prawdziwym terapeutą z powołania, a oprócz tego niezwykle sympatycznym i pozytywnym człowiekiem, pełnym ciepła, empatii i poczucia humoru. Jej nieustające zaangażowanie, autentyczne zainteresowanie i poważne traktowanie problemów, z którymi się zmagam pomogło mi uwierzyć w siebie, zbudować w sobie szacunek do samej siebie i poczucie własnej wartości. Jej wsparcie i obecność były dla mnie źródłem inspiracji i motywacji do pracy nad sobą, która - choć bardzo trudna - przyniosła dobre owoce. Pani Julia potrafi odnaleźć w pacjencie niepowtarzalnego i wyjątkowego człowieka, kogoś znacznie więcej niż tylko zbiór objawów i trudności. Kończąc terapię, czuję, że zostawiam z nią kawałek siebie, ale myślę, że jest w dobrych rękach.

  Julia Otto2018-02-27

  Pani Magdo dziękuję serdecznie za podzielenie się swoimi wrażeniami z naszej wspólnej pracy. Niezmiennie jestem pełna podziwu dla Pani zaangażowania, odwagi na którą zdobywała się Pani każdorazowo przed naszymi sesjami. Życzę Pani wszystkiego dobrego, trzymam mocno kciuki za dalsze zmiany i proszę pamiętać, aby zaufać sobie samej, swojej intuicji. Wysyłam dużo pozytywnych myśli. Z pozdrowieniami,
  Julia Otto

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna UL

  Wspaniały lekarz!.Bardzo dobrze przygotowany,traktujący pacjenta poważnie,z uwaga na detale.Lekarz z powołania.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna ULUsługa: emocjonalny stan kryzysowy, lęk, trudne relacje osobiste

  Bardzo pomocna, już nie pierwsza wizyta w emocjonalnie komfortowych warunkach, stworzonych przez p.Otto. Sesje odbywają się w atmosferze spokoju, empatii, zrozumienia i zainteresowania.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna ULUsługa: psychoterapia indywidualna 1h

  Jestem po pierwszej wizycie w gabinecie, w głowie mam milion myśli. Pierwsza- zdecydowanie było warto przyjść, bo pomimo strachu i ogromu pracy, jaka mnie czeka, to wiem już, że jestem w dobrych rękach. Pani Julia dała mi spokój, nadzieję i pewność, że warto brać się za bary z demonami, które siedzą na piersi i nie pozwalają oddychać. Kojący ale jednocześnie dociekliwy i pełen szacunku dla pacjenta sposób prowadzenia rozmowy sprawił, że na koniec spotkania czułam niedosyt prowadzonej, jakże trudnej rozmowy. Polecam Panią Julię gorąco!

  Julia Otto2017-10-02

  Pani Iwono, dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami. Najważniejszy krok już został przez Panią postawiony, a ten nie raz bywa najtrudniejszy. Do zobaczenia na naszych następnych spotkaniach, podczas których będę Pani towarzyszem podczas wędrówki, jaką jest własna, osobista ścieżka doświadczeń...Razem mam nadzieję (chociaż ja bardziej z tyłu, za Panią, jako osoba, która w razie czego będzie asekurować) będziemy stawiać kolejne kroki. Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia, Julia Otto.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna UL

  Pani Julia jest nie tylko bardzo dobrą terapeutką, ale też naprawdę fajnym człowiekiem. Jest empatyczna, nastawiona na kontakt z pacjentem i elastyczna w dostosowywaniu rozwiązań do potrzeb. Z dużą łatwością nawiązałam z nią kontakt oparty na zaufaniu i zrozumieniu, co wcześniej, próbując podjąć terapię u innych psychoterapeutów, nigdy mi się nie udało. Uważam, że decyzja o podjęciu leczenia u Pani Julii była jedną z lepszych w moim życiu. Polecam!

  Julia Otto2017-10-02

  Pani Moniko, dziękuję za podzielenie się swoją opinią. Przesyłam moc serdeczności i życzę dalszych sukcesów w tym, by sięgać bez lęku i wstydu po swoje pragnienia, potrzeby...Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :) Julia Otto

 • P
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna UL

  Polecam spotkania z Panią Julią wszystkim, którzy mają jakiekolwiek zawirowania życiowe. Ja trafiłam na terapię nie będąc do końca przekonana, czy jej potrzebuję, jednak gdy ją zakończyłam zobaczyłam jak dużo te spotkania mi dały. Wcześniej byłam osobą, która nie potrafiła/nie chciała rozmawiać o swoich problemach z innymi, a teraz wiem, jak bardzo może to pomóc oraz, że proszenie o pomoc nie jest żadną słabością! Terapia pomogła mi lepiej zrozumieć siebie, mówić o uczuciach, a przede wszystkim rozpoznawać je.
  W Pracowni Psychologicznej UL panuje życzliwa i rodzinna atmosfera, co również pomaga w terapii. Ja chodziłam tam z przyjemnością i uśmiechem na ustach :) Serdecznie za wszystko dziękuję i polecam z całego serca!

 • K
  Lokalizacja: Pracownia Psychologiczna UL

  Terapie indywidualna z Panią Julia zaczelam w październiku 2016 roku. Byłam na etapie w zyciu,gdzie moja przeszłość nie pozwala mi normalnie funkcjonować a ja na codzień borykałam sie ogromem negatywnych myśli, chciałam cos zmienić i Pani Julię poleciła mi znajoma. Musze sie przyznać ze wchodząc na wizytę natychmiast miałam ochote z tamtąd wyjść, stwierdzając co ja tu robie, przecież wszystko jest ze mna ok. Gdy weszłam do gabinetu wszystkie emocje na raz wzięły górę, a ja niczym małe dziecko po wypowiedzeniu kilku zdań nie mogłam powstrzymać sie od płaczu. Wtedy zdałam sobie sprawę, iż chce i potrzebuje pomocy. Uważam iż Pani Julia jest osoba w pełni profesjonalna co daje sie odczuć w trakcie każdej wizyty. Byłam dosc zdziwiona z jaka łatwością jej zaufałam i potrafiłam sie otworzyć. Pani Julia pomaga mi na wielu płaszczyznach ale najbardziej cenie ja za jest ciepło i współczucie jakie potrafi okazać. Moge powiedziec ze dzieki niej moje życie stało sie o wiele bardziej spokojne i zaczynam odkrywać i poznawac siebie na nowo. Pani Julia ma także poczucie humoru co ułatwia rozluźnienie w trudnych dla mnie sytuacjach podczas naszych rozmów.
  Polecam Panią Julię z całego serca, gdyż zmieniała moje życie na lepsze!

  Julia Otto2017-04-29

  Dziękuję serdecznie za podzielenie się opinią. Ale proszę pamiętać, że zmiany na lepsze, których Pani doświadcza, są Pani zasługą. Są wynikiem Pani zaangażowania w terapię, podejmowania prób wprowadzania w życie nowych zachowań, nowego sposobu myślenia i budowania w sobie otwartości na przeżywanie różnych emocji. To jest ogrom Pani wysiłku :) Ja tylko pomagam w stwarzaniu okazji do poszukiwania dobrego dla siebie kierunku. Pozdrawiam ciepło, Julia Otto

 • I

  Wspaniała Pani Doktor. Miałam wrażenie, że czyta w moich myślach. Ma bardzo dużą wiedzę, ale również wrażliwość i wyczucie. Serdecznie polecam!

  Julia Otto2017-02-08

  Pani Izabelo, dziękuję serdecznie za podzielenie się swoją opinią.. Mam nadzieję, że nasze spotkania przyniosą oczekiwane przez Panią zmiany, krok po kroku :)

Pytania pacjentów (8)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, mediatorem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji.
  Psychologię kliniczną ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem również absolwentką czteroletnich studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii integracyjnej (Profesjonalna Szkoła Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia), podyplomowych studiów z Mediacji i Negocjacji Sądowych i Pozasądowych realizowanych pod patronatem Polskiego Centrum Mediacji PCM oraz Uczelni Łazarskiego. Ze Szkołą Wyższej Psychologii Społecznej byłam związana przez kilka lat, działając naukowo w Centrum Interdyscyplinarnym Badań Poznawczych ICACS oraz prowadząc zajęcia dydaktyczne i warsztaty ze studentami.
  Swoje doświadczenie i umiejętności zdobywałam dzięki stażom m.in. Szpital Bródnowski.Ponadto pracowałam w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im.prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Szpital Tworkowski), gdzie zajmowałam się diagnozą psychologiczną, psychoedukacją, poradnictwem, pracą terapeutyczną oraz prowadziłam treningi metapoznawcze.Psychoterapia to dla mnie spotkanie dwóch osób,podczas którego, wziąwszy odpowiedzialność za siebie, Klient dochodzi do ważnych osobistych prawd czy śladów minionych doświadczeń.Moją rolą jako psychoterapeuty jest współtowarzyszenie Klientowi w podróży, jaką jest odkrywanie i doświadczanie własnej osoby , podążanie za nim i wspieranie go w jego wędrówce.
  Pracuję w podejściu integracyjnym.Kieruję się etosem zrozumienia, bezwarunkowości, autentyczności, zaangażowania i odpowiedzialności w naszej relacji. Pracuję pod stałą superwizją. Prowadzę także sesje przez Skype oraz telefonicznie.
  Pomagam osobom, które:
  * doświadczają trudnej sytuacji straty osobistej
  * mają głębokie poczucie braku bezpieczeństwa w związku z utratą relacji
  * mają trudną sytuację życiową związaną z chorobą psychiczną,nowotworową bliskiej
  osoby
  * doświadczają trudności życiowych związanych ze zmianami hormonalnymi (kobiety w
  ciąży,kobiety w trakcie menopauzy)
  * doświadczają trudności emocjonalnych - chwiejność/labilność nastroju
  * doświadczają stanów chronicznej złości, a chciałyby nauczyć się konstruktywnego jej wyrażania
  * przeżywają stany smutku i przygnębienia – depresja, dystymia, żałoba
  * cierpią z powodu niskiej samooceny, mają niskie poczucie własnej wartości; deprecjonują własną
  osobę
  * uzależniają swoje poczucie wartości od opinii innych ludzi
  * mają poczucie pustki, bezradności, bezsilności, beznadziei, osamotnienia, zagubienia, braku
  sensu, braku nadziei, rezygnacji
  * pragną w bardziej adaptacyjny sposób radzić sobie z uczuciami bezbronności, niskim poczuciem
  własnej wartości w celu pokonania pogardy do samego siebie i wsparcia samoakceptacji
  * mają poczucie braku energii życiowej, apatyczności
  * przeżywają stany lękowe – lęk z napadami paniki, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna,
  fobia specyficzna, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, hipochondria
  * doświadczają poczucia wstydu, co przeszkadza im w funkcjonowaniu w różnych obszarach ich
  życia (relacje interpersonalne i intrapersonalne); mają trudności w akceptacji własnej fizyczności
  * potrzebują lepiej radzić sobie z sytuacjami stresowymi
  * doświadczają wypalenia zawodowego
  * potrzebują wsparcia w budowaniu relacji osobistych i zawodowych
  * przeżywają problemy na płaszczyźnie komunikacyjnej w relacjach z innymi ludźmi – trudności w
  inicjowaniu i podtrzymywaniu kontaktów
  * doświadczają kryzysu w relacji – rozstanie, rozwód
  * mają trudności w okazywaniu ciepła, bliskości w relacji z bliskimi osobami
  * nie potrafią ponownie zaufać w osobistej relacji
  * nie radzą sobie z poczuciem zdrady i odrzucenia
  * mają przekonanie, że są „złymi” rodzicami, „złymi” małżonkami, "złymi" dziećmi, "złymi" ludźmi
  * mają trudności w wyrażaniu własnych potrzeb, pragnień, opinii (zarówno pozytywnych jak i
  negatywnych); mają trudności w odmawianiu innym i wyznaczaniu zdrowych granic, tak by być
  blisko z innymi w chwilach dużej intymności, ale jednocześnie funkcjonując z dużym poczuciem
  niezależności
  * nie potrafią dotrzymać swoich postanowień
  * nadmiernie kontrolują siebie bądź swoich bliskich
  * pragną dokonać w swoim życiu zmian na drodze rozwoju osobistego


  Z zamiłowania zajmuję się także pisaniem. Jestem autorką kilku publikacji naukowych, np. „Rola negacji w rozumieniu tekstu oraz w powstawaniu i tłumieniu stereotypowych asocjacji” i artykułów popularnonaukowych, m.in. „Od genomu do schizofrenii”, „Empatyczny sadysta”, „Korzeń moralności”. Ponadto jestem redaktorem i prowadzę własny zespół redakcyjny, tworząc magazyn Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP) „Inspiracje Psychologiczne”.
  Prywatnie jestem mamą, posiadaczką kota i psa, miłośniczką książek oraz biegania.

  Zgodnie z regulaminem placówki bardzo proszę o odwoływanie umówionych wizyt najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym termin wizyty. Recepcja 48_601_88_99_27.

  Płatności można dokonywać gotówką, kartą lub przelewem - w przypadku sesji przez skype lub telefon.
  Nr konta: Pracownia Psychologiczna UL 90114020040000380275435380 - w tytule przelewu prosimy podać nazwisko terapeuty oraz datę planowanej sesji. Potwierdzenie płatności przelewem prosimy przesłać w dniu poprzedzającym sesję na adres: pracownia.psychologiczna.ul@gmail.com.

  Zgodnie z regulaminem placówki bardzo proszę o odwoływanie umówionych wizyt najpóźniej do godziny 20.00 w dniu roboczym poprzedzającym termin wizyty. Wizyty nie można odwołać odpowiadając na sms przypominający o terminie wizyty. Prosimy o telefon na recepcję: 48_601_88_99_27

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna
 • Zdrowie Publiczne

Edukacja

 • Profesjonalna Szkoła Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia IPZ
 • SWPS - Psychologia kliniczna
 • Łazarski - Negocjacje i Mediacje Sądowe i Rodzinne

Publikacje

 • Otto, J. i Sędek, G. (2011). Rola negacji w rozumieniu tekstu oraz w powstawaniu i tłumieniu stereotypowych asocjacji. Czasopismo Psychologiczne, 17(1), 17-21.
 • Otto, J. i Bedyńska, S. (2009). Schemat eksperymentalny i korelacyjny. Porównanie na przykładzie badań skutecznością psychoterapii. Nowiny Psychologiczne, 2, 51-65.
 • Otto, J. (2010). Zielona konsumpcja za zielone. Psychologia dziś, 3(10), 52-53.
 • Otto, J. (2011). Wzgórze artystów. Psychologia Dziś, 1(12), s. 10.
 • Otto, J. (2011). Od genomu do schizofrenii. Psychologia Dziś, 1(12), 8.
 • Otto, J. (2011). Empatyczny sadysta. Psychologia Dziś, 2(13), 8.
 • Otto, J. (2011). Korzeń moralności. Psychologia Dziś, 2(13), 69.
 • Otto, J. (2011). Asertywność. https://kariera.sgh.waw.pl/artykuly/psychologia/as...
 • Otto,J.(2011).Coaching.https://kariera.sgh.waw.pl/artykuly/psychologia/co...
 • Otto, J. (2011). Komunikacja pozawerbalna. https://kariera.sgh.waw.pl/artykuly/psychologia/ko...
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia, Oddział Ogólnopsychiatryczny IIDE
 • Ośrodek Psychoterapii i Promocji Zdrowia OGRÓD-NZOZ Instytut Psychologii Zdrowia
 • Szkoła Wyższea Psychologii Społecznej - przez kilka lat, działając naukowo w Centrum Interdyscyplinarnym Badań Poznawczych ICACS
 • Szpital Bródnowski
więcej

Certyfikaty

Artykuły

 • Staw czoło własnej fobii

  16 października 2015

  Przygotowanie do stawienia czoła własnej fobii * Dzisiaj zamierzam tylko trochę wyjść poza moją strefę bezpieczeństwa. * Jest to dla mnie okazja, aby...
 • Weź pod lupę automatyczne myśli na swój temat

  3 października 2015

  „Prawda” o nas samych jest przereklamowana. My nie jesteśmy… my tylko myślimy, że jacyś jesteśmy… Często zatapiamy i utożsamiamy się z przekonaniami na...
 • Samoobserwacja własnego lęku

  8 sierpnia 2015

  Dziś przedstawiam użyteczną dziesięciostopniową Skalę Lęku, dzięki której można w łatwy sposób monitorować i różnicować pierwsze objawy paniki. W miarę...
 • Złość nie taka zła?

  28 lipca 2015

  Złość to jedna z tych emocji, do wyrażania której nie ma większego przyzwolenia społecznego. Traktowana jest zwykle albo jako przejaw słabości, albo jako...
 • Skąd bierze się fenomen kolorowanek dla dorosłych?

  21 maja 2015

  Ostatnio głośno jest na temat kolorowanek dla dorosłych. Okazuje się, że za tak duże zainteresowanie odpowiadają trzy magiczne słowa umieszczone w tytule...
 • 5 wskazówek, które pomogą radzić sobie z gniewem

  18 marca 2015

  W życiu codziennym często mamy do czynienia zsytuacjami konfliktowymi. Ważnym jest, aby wiedzieć, jak poradzić sobie z agresją, nie robiąc krzywdy drugiej...
 • Szczęście jest w moich rękach

  4 lutego 2015

  Mihály Csíkszentmihályi w swojej książce „Przepływ. Psychologia optymalnego doświadczania” (1997) zawarł słowa, do których wracam zawsze, kiedy łapię się...
więcej