dr n. med.

Julia Murlewska

Ginekolog

225 opinii +dodaj

Umów wizytę 2 772 odwiedziny w ciągu 30 dni

Szanowne Pacjentki! Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że poprzez portal Znany Lekarz umawiamy tylko Pacjentki pełnoletnie na piętnastominutowe (15 minut) kontrolne wizyty… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
225 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: prowadzenie ciąży

  Nie mogłam wybrać lepszego lekarza do prowadzenia pierwszej ciąży. Pani doktor jest niesamowicie zaangażowanym, ciągle poszerzającym swoją wiedzę lekarzem, na bierząco ze wszystkimi nowinkami medycznymi. Po prostu ufa się jej. Niezwykle rzeczowa, delikatna. Życzliwe zainteresowanie pacjentem, fachowa porada i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam z całego serca.

  Julia Murlewska2018-05-16

  Bardzo dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego! JM

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje ginekologiczne, usg

  Dzisiaj odbyła się moja pierwsza wizyta u pani doktor Murlewskiej jak i pierwsza u ginekologa i szczerze muszę powiedzieć ze jestem bardzo zadowolona, pani doktor podeszła do mnie w sposób bardzo profesjonalny i delikatny, wszytsko mi wytłumaczyła tak, że o nic nie musiałam się martwić
  Polecam! :)

  Julia Murlewska2018-05-15

  Bardzo dziękuję za miły komentarz! Pozdr B serdecznie.
  JM

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje ginekologiczne + usg

  Moja wizyta niestety była przykra na pewno pierwsza i na pewno ostatnia: Pani doktor była zdystansowana podczas wizyty, niedelikatna do tego stopnia, że pierwszy raz przy standardowym badaniu USG miałam krwawienie i odczuwałam ból - podobnie było przy cytologii. Do tego Pani doktor nie jest osobą kontaktową i sympatyczną mimo, że wspominałam podczas wizyty, że się niepokoję. Bardzo liczy też czas wizyty i czułam się poganiana - nie zapytała o moje pytania odnośnie kwestii badań, była niecierpliwa. Dodam, że mam bogate doświadczenie jeśli chodzi o znajomość gabinetów ginekologicznych z racji zmiany miejsca zamieszkania. Zdecydowanie nie polecam wizyty u Pani Julii Murlewskiej. Pomimo wiedzy i kompetencji jakie może posiadać Pani doktor sposób prowadzenia pacjenta obliguje mnie do powrotu do odległego gabinetu sprawdzonego ginekologa.

  Julia Murlewska2018-04-30

  Szanowna Pani Kamilo! jest mi niezmiernie przykro czytać taki nieprzychylny i niesprawiedliwy komentarz.Kazdy subiektywnie i zgodnie z własnymi przekonaniami ocenia pracę lekarza.Ja niestety nie mam możliwości oceny Pani osoby jako Pacjentki, choć czasami też bym chciała taką ocenę wystawić;-)Jest Pani bardzo młodą osobą i nie chcę powiedzieć, że niedojrzałą, ale zdaję sobie sprawę, że dla młodych osób wizyta u ginekologa nie należy do przyjemnych, często towarzyszy jej niepotrzebny stres i strach.Wyjaśniłam Pani skąd się biorą czasami plamienia po badaniu i że nie jest to nic grożnego, przeprowadzilam wszystkie wymagane badania zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami medycznymi.Ja niestety wykorzystałam wszelkie pokłady serdeczności jakie mam, aby zniwelować i rozładować stres towarzyszący wizycie.Jestem osobą bardzo tolerancyjną i przychylną dla drugiego człowieka, ale też niestety nie mogę zapewnić specjalistycznego wsparcia psychologicznego podczas wizyty.Wizyta, którą Pani zarezerwowała trwa 15 minut.
  Pozostaje mi życzyć Pani Dużo zdrowia i spokoju!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinety Lekarskie MedicorUsługa: badanie ginekologiczne, USG

  To była moja pierwsza wizyta u ginekologa, Pani doktor zadbała o to, żeby przebiegła bezstresowo, tłumaczyła dokładnie po kolei co robi. W związku z odkrytym problem, Pani doktor wytłumaczyła spokojnie co robić i skierowała do innego lekarza w celu dalszego leczenia. Poświęciła tyle czasu, ile wymagała tego sytuacja. Polecam serdecznie i dziękuję za konkretną wizytę.

  Julia Murlewska2018-04-27

  Bardzo dziękuję życzę wszystkiego co najlepsze!!!!!!!!!!!❤

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika IVITAUsługa: prowadzenie ciąży

  Z całego serca polecam! Wspaniała opieka, zaangażowanie, ogromna wiedza, a dodatkowo sympatyczna osoba. Zawsze odpowie na pytania oraz sama udziela bardzo dużo informacji. Prowadzenie całej ciąży i wykonywanie badań bardzo dokładnie. Każdej kolejnej wizyty nie mogłam się doczekać ;) Wybranie Pani jako lekarza prowadzącego było najlepszą decyzją :)

  Julia Murlewska2018-04-20

  To ja z całego serca dziękuję i myślę, że mam bardzo dużo szczęścia do takich wspaniałych i kochanych pacjentek❤❤❤❤

 • K
  Lokalizacja: Gabinety Lekarskie Medicor

  Rewelacja;) Bardzo profesjonalna, kompetentna i rzeczowa, a przy tym bardzo sympatyczna ;) Z czystym sumieniem polecam wszystkim Paniom zastanawiającym się nad wyborem ginekologa. Ja na pewno jeszcze u Pani Doktor zawitam:)

  Julia Murlewska2018-04-18

  Bardzo dziękuję i zapraszam ponownie!❤

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani dr jest osobą bardzo dokładną i konkretną. Do każdej wizyty podchodzi bardzo poważnie i wszystko wyjaśnia. Prowadzi moja druga ciąże i jestem bardzo z niej zadowolona i nie zamieniłabym jej na żadnego innego lekarza.

  Julia Murlewska2018-04-17

  Dziękuję i do zobaczenia na kolejnej wizycie!
  Pozdr B serdecznie❤

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje ginekologiczne, usg

  Trafiłam do Pani doktor przez przypadek i jestem bardzo zadowolona :) Pani doktor sympatyczna, miła, tłumaczy wszystko ze spokojem i poświęca tyle czasu pacjentce ile potrzebuje. Pierwsza i pewnie nie ostatnia wizyta. Szczerze polecam :)

  Julia Murlewska2018-04-13

  Serdecznie dziękuję.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie❤

 • Lokalizacja: Gabinety Lekarskie MedicorUsługa: prowadzenie ciąży

  Do Pani Doktor umówiłam się zachęcona pozytywnymi opiniami na portalu. Nie zawiodłam się! Jestem już po kilku wizytach. Pani Doktor jest cierpliwa, dokładna, wyjaśnia każdą wątpliwość. O takiego specjalistę dziś trudno. Cieszę się, że Pani Doktor prowadzi moją ciążę, czuje się bezpiecznie! Dziękuję i do zobaczenia na kolejnych wizytach...

  Julia Murlewska2018-04-04

  Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuję z całego serca!!!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje ginekologiczne, usg

  Pierwszy raz umówiłam się na wizytę poprzez stronę internetową. Jestem bardzo mile zaskoczona. Pani Julia - pełen profesjonalizm. Bardzo sympatyczna osoba. Wszystko dokładnie wytłumaczyła. Polecam :D

  Julia Murlewska2018-03-30

  Dziękuję bardzo❤

Pytania pacjentów (122)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Szanowne Pacjentki!
  Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że poprzez portal Znany Lekarz umawiamy tylko Pacjentki pełnoletnie na piętnastominutowe (15 minut)
  kontrolne wizyty ginekologiczne.
  W przypadku badań prenatalnych, wizyt położniczych oraz niestandardowych wizyt ginekologicznych, (np.w przypadku określonych dolegliwości czy problemów zdrowotnych, wymagających poświęcenia większej ilości czasu na badanie),
  jak również w kwestii przygotowania czy odbioru zaświadczeń czy recept prosimy nie rezerwować wizyt internetowych.
  W takich sytuacjach, jak również w razie zapytań i wątpliwości, co do właściwego umówienia terminu i czasu wizyty kontrolnej bardzo uprzejmie prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny z Recepcją
  Poradni Medicor.
  Dziękujemy serdecznie za zrozumienie!

  Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Julia Murlewska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
  Szkolenie specjalizacyjne oraz studia doktoranckie odbyła w Klinice Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierunkiem Profesora dr hab. Jacka Brązerta i Profesora dr hab. Marka Pietrygi.
  Rozprawę doktorską pt; „Ultrasonograficzna ocena wielkości wątroby i serca płodu jako markerów wzrastania płodu w ciąży powikłanej cukrzycą” obroniła w 2012, dyplom specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa uzyskała w 2016 roku.
  Dr Julia Murlewska jest aktywnym członkiem Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, The International Society of Ultrasound and Gynecology, autorką i współautorką wielu publikacji naukowych w dziedzinie ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, uczestniczką licznych kursów i szkoleń o tej tematyce.
  Zainteresowania zawodowe dr Murlewskiej skupiają się wokół diagnostyki obrazowej płodu, posiada certyfikaty z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii (FMF, ISUOG, PTG, PTU).
  W 2015 została wyróżniona jako Lekarz Przyjazny Pacjentowi przez portal www.znanylekarz.pl.
  Od 2017 roku pracuje w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
  Kierownik Zakładu Kardiologii Prenatalnej: Prof.dr hab.n.med.Maria Respondek-Liberska.
  W 2017 roku zdobyła szóste miejsce w Plebiscycie Hipokrates Ginekolog Roku 2017 Głosu Wielkopolskiego.
  Główne zainteresowania:
  - kardiologia prenatalna
  - echokardiografia płodowa
  - ultrasonografia w ginekologii i położnictwie
  - diagnostyka obrazowa w ginekologii i położnictwie
  - rezonans magnetyczny płodu
  - wady wrodzone płodu
  -genetyka kliniczna

  Zakres wykonywanych badań:
  USG prenatalne I trymestr (11-13 +6 tydzień ciąży)
  USG prenatalne I trymestr bliźniaki
  USG prenatalne II trymestr (18-22 tydzień ciąży)
  USG prenatalne II trymestr bliźniaki
  USG prenatalne III trymestr (28-32tydzień ciąży)
  USG prenatalne III trymestr bliźniaki
  USG podstawowe oceny serca plodu
  USG 3D z nagraniem na płytę lub pendrive
  Prowadzenie ciąży- wizyta kontrolna w ciąży
  Konsultacja ginekologiczna: zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, hormonalna terapia menopauzalna
  USG ginekologiczne
  USG ocena owulacji

  Certyfikaty dostępne na INSTAGRAM JULIAMURLEWSKA


  JUST SMILE AND BE HAPPY!!!

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski I Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ginekologii Sekcji USG umiejętności badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa według wymaganych standardów. Poznań. 2012
 • Certificate of Competence Doppler Ultrasound The Fetal Medicine Foundation. London. 2014
 • Certificate of Competence The 11-13 weeks scan: NT, NB, TV, DV. London. 2014
 • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ginekologii Sekcji USG umiejętności badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa według wymaganych standardów. Poznań 2016
 • 1. Aktualne Problemy w Ginekologii i Położnictwie. Poznań. 2004
 • 2. VII Sesja Naukowo-Szkoleniowej Rak gruczołu piersiowego a ciąża. Poznań. 2006
 • 3. Warsztaty Radioterapii Onkologicznej. Poznań. 2006
 • 4. Konferencja szkoleniowo-naukowej Kardio- diabetologia w praktyce lekarskiej. Poznań. 2006
 • 5. II Wielkopolska Konferencja Diabetologiczna Powikłania Cukrzycy Jako Problem Intedyscyplinarny. Poznań. 2006
 • 6. XXII International Congress The Fetus as a Patient. Poznań. 2006
 • 7. II Kongres Ultrasonografia w ginekologii i położnictwie PTG. Poznań. 2007
 • 8. Kontrowersje w prenatalnej diagnostyce ultrasonograficznej PTG. Poznań. 2008
 • 9. Nowoczesne ultrasonograficzne techniki obrazowania w położnictwie i neonatologii. Poznań. 2009
 • 10. Sympozjum naukowo-szkoleniowym Ginekologia 2009: standardy postępowania najnowsze doniesienia. Poznań. 2009
 • 11. Kontrowersje w prenatalnej diagnostyce ultrasonograficznej i leczeniu niepłodności. PTG. Poznań. 2009
 • 12. XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego Cukrzyca problemem interdyscyplinarnym. Poznań. 2009
 • 13. IV Hot Topics in Perinatal Medicine. XI Poznańskie Dni Medycyny Perinatalnej. Poznań. 2009
 • 14. Nowoczesne Ultrasonograficzne Techniki Obrazowania w Położnictwie i Neonatologii. Polskie Towarzystwo Medycyny Perinatalnej. Poznań. 2010
 • Seminarium Fetoskopia w terapii płodu. Łódź. 2010
 • 16. Konferencja naukowo-szkoleniowej Cukrzyca , otyłość i inne zaburzenia metaboliczne u kobiety w wieku rozrodczym. Poznań. 2010
 • 17. Echokardiografia płodowa-kurs do Certyfikatu Skriningowego Badania Serca Płodu. PTU. Akademia USG. Michałowice. 2010
 • 18. Clinical Application of Doppler in Perinatal Medicine. ISUOG. Toruń. 2010
 • 19. Tradycja i Nowoczesność 110- lecie Szpitala Przy Polnej. Poznań. 2011
 • 20. Badania molekularne w położnictwie i ginekologii- możliwy element strategii klinicznej. Poznań. 2011
 • 21. 17th World Cogress on Controversies in Obstetrics, Gynecology and Infertility COGI. Lisbon. 2012
 • 22. Diagnostyka ultrasonograficzna wad rozwojowych płodu. PTG. Poznań. 2012
 • 23. Kurs do Certyfikatu Badań Prenatalnych Sekcji USG PTG. Poznań. 2012
 • 6th International Symposium on Diabetes and Pregnancy. Salzburg. 2011
 • 25. 11th World Congress in Fetal Medicine. Kos. 2012
 • 26. XIV Poznańskie Dni Medycyny Perinatalnej. Problemy endokrynologiczne w medycynie perinatalnej I ginekologii. Poznań. 2012
 • 27. Diagnostyka ultrasonograficzna wad rozwojowych płodu. PTG. Poznań. 2012
 • 28. III Praktyczna ultrasonografia w ginekologii i położnictwie. Kurs PTG. Zakopane. 2013
 • 29. Kurs do Certyfikatu Badań Prenatalnych Sekcji USG PTG. Poznań. 2013
 • Diagnostyka ultrasonograficzna wad rozwojowych płodu PTG. Poznań. 2013.
 • 31. Diagnostyczne USG 3D/4D w położnictwie i ginekologii. Kurs praktyczno-teoretyczny: podstawy techniki 3D/4D, wady płodu, 4D serca płodu, wady wrodzone macicy. Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii. Sieniawa. 2014
 • 32. Fetal Echocardiography 24th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Barcelona. 2014
 • 33. ISUOG Educational Course Fetal anomalies: head and heart. London. 2015
 • 34. FMF Advances in Fetal Medicine Course. London. 2014
 • 35. IX Warszawskie Dni Ultrasonograficzne Diagnostyka i postępowanie w ciąży mnogiej. Warszawa. 2015
 • XXXII Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Łódź. 2015
 • 37. Sympozjum naukowo-szkoleniowym Ginekologia 2015. Poznań. 2015
 • 38. Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy. Poznań. 2015
 • 39. The postgraduate course All Roads Lead To The First Trimester-The New Pyramid Of Pregnancy Care. Berlin. 2015
 • 40. Certyfikat jakości Lekarz Przyjazny Pacjentowi Zwycięzca w 2015. Znany Lekarz.
 • 41. ISUOG pre-Congress course: Fetal anatomy: normal or abnormal? The Basic Training approach. Vienna. 2017
 • 42. Fetal Medicine Foundation Advances in Fetal Medicine Course. London. 2016
 • 43. Nowoczesne standardy w diagnostyce prenatalnej w roku 2016. Badanie dopplerowskie w praktyce położniczej. Kurs PTG. Poznań. 2016
 • 44. Ultrasonografia 2/3D w nowoczesnej diagnostyce ginekologiczno-położniczej PTG. Poznań. 2016
 • 45. Akademia Exeltis Praktyczna Ultrasonografia w Ginekologii i Położnictwie. Wrocław. 2016
 • 46. Indywidualne Szkolenie z zakresu echokardiografii prenatalnej w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej ICZMP w Łodzi. 2016
 • World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Rome. 2016
 • 48. Kongres Akademii Po Dyplomie Algorytmy Postępowania w Ginekologii i Położnictwie 2016. Warszawa. 2016
 • 49. Konferencja Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy. Poznań. 2016
 • 50. Intensywny Kurs Sonografii Uroginekologicznej z Badaniami na żywo. Echokompendium. Gdańsk. 2016
 • X Warszawskie Dni Ultrasonograficzne Ginekologia i Położnictwo State of Art. Warszawa. 2016
 • 52. VIII Konferencja Kardio-Prenatal, Nowości, Łódź 2017
 • 53. Fetal Medicine Foundation Advances in Fetal Medicine Course. London. 2017
 • 54. Fetal Medicine Foundation Advances in Fetal Medicine Course. London. 2018
 • 55. International Academy of Medical Ultrasound. Voluson E10-Fetal medicine specialist training course, Monaco. 2017.
 • 56. 27th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Vienna. 2017
 • 57. Konferencja: Podsumowanie 15 lat pracy ORPKP oraz Nowości 2018, Łódź, 2018
więcej

Publikacje

 • Bibliografia Publikacji UM w Poznaniu
 • www.wbc.poznan.pl
 • www. researchgate. net
 • http://babyonline.pl/tydzien-13,ciaza-kalendarz,r6.html
 • http://babyonline.pl/tydzien-14,ciaza-kalendarz,r6.html
 • http://babyonline.pl/tydzien-15,ciaza-kalendarz,r6.html
 • http://babyonline.pl/tydzien-16,ciaza-kalendarz,r6.html
 • http://babyonline.pl/tydzien-17,ciaza-kalendarz,r6.html
 • 1. Pietryga Marek, Murlewska Julia, Brązert Jacek, Badanie ultrasonograficzne szyjki macicy a prognozowanie porodu przedwczesnego, Ultrasonografia w Ginekologii i Położnictwie, 2006, T. 2, z. 4, s. 159-171, Punktacja Min. Nauki: 1.000
 • 2. Murlewska Julia, Pietryga Marek, Brązert Jacek, Diagnostyka ultrasonograficzna triploidii, Ultrasonografia w Ginekologii i Położnictwie, 2006, T. 2, z. 3, s. 126-128, Punktacja Min. Nauki: 1.000
 • 3. Murlewska Julia, Pietryga Marek, Bagnosz-Magnuszewska Alina, Zawiejska Agnieszka, Brązert Jacek, Gadzinowski Janusz, Wender-Ożegowska Ewa, Konsekwencje położnicze niewyrównanej metabolicznie cukrzycy ciążowej- analiza przypadku klinicznego, Ginekologia Polska, 2011, T. 82, nr 8, s. 627-631. Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.411, Punktacja Min. Nauki: 15.000
 • 4. Pietryga Marek, Murlewska Julia, Pietrzycka Dorota, Becela Piotr, Brązert Jacek, Gadzinowski Janusz, Jankowski Andrzej, Nieimmunologiczny obrzęk płodu w przebiegu wrodzonej niedrożności jelit- analiza przypadku klinicznego, Ginekologia Polska, 2011, T. 82, nr 9, s. 709-714, Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.411, Punktacja Min. Nauki: 15.000
 • 5. Murlewska Julia, Pietryga Marek, Wender-Ożegowska Ewa. Ultrasonograficzne prognozowanie makrosomii płodu z zastosowaniem oceny masy ciała ciężarnej, Ginekologia Polska, 2011, T. 82, nr 2, s. 114-118, Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.411,Punktacja Min. Nauki: 15.000
 • 6. Murlewska Julia, Słodki Maciej, Axt-Fliedner Roland, Rizzo Giusseppe, Sklansky Mark, Weiner Stuart, Blickstein Isaac, Respondek-Liberska Maria, Recommendations for prenatal echocardiography: a report from International Prenat Cardiology Collaboration Group Prenatal Cardiology, 2017; 7 (1): 58-64. Punktacja Min. Nauki: 8.000
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Lekarz Przyjazny Pacjentowi 2015 www.znanylekarz.pl
 • 6.miejsce w plebiscycie Hipokrates Wielkopolski 2017 Ginekolog Roku Głosu Wielkopolskiego
 • Rozprawa doktorska: "Ultrasonograficzna ocena wielkości wątroby i serca płodu w ciąży powikłanej cukrzycą"pod kier.Prof.Marka Pietrygi Przewodniczącego Sekcji USG PTGiP
 • Członkowstwo: International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology
 • Członkowstwo: Fetal Medicine Foundation
 • Członkowstwo: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
 • Członkowstwo: Sekcja Cukrzycy i Zaburzeń Metabolicznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
 • Członkowstwo: Sekcja Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
 • Członkowstwo: Sekcja Terapii Płodu Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
 • Członkowstwo: Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
 • Członkowstwo: Polskie Towarzystwo Kardiologii Prenatalnej- Członek Zarządu- Komisja Rewizyjna
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Szkolenie specjalizacyjne Klinika Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierunkiem Profesora Jacka Brązerta Konsultanta Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii
 • Indywidualne szkolenie z zakresu echokardiografii prenatalnej w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej i Zakładzie Diagnostyki Wad Wrodzonych UM ICZMP w Łodzi pod kierunkiem Prof.dr hab.n.med.M.Respondek-Liberskiej Kierownika Zakładu Kardiologii Prenatalnej ICZMP, Kierownika Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Pielęgniarstwa, Editor- in- Chief Prenatal Cardiology, Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej,była Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii i Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej PTU
 • 1. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Diagnostyka ultrasonograficzna triploidii. Ultrasonografia w Ginekologii i Położnictwie. 2006, 2: 126-128.
 • Pietryga M, Murlewska J, Brązert J. Badanie ultrasonograficzne szyjki macicy a prognozowanie porodu przedwczesnego. Ultrasonografia w Ginekologii i Położnictwie. 2006, 2: 159- 171.
 • 3. Murlewska J, Gębka A, Ropacka M. Folic acid for the prevention of congenital cardiac malformations. 7th International Congress of Young Medical Scientists, Poznan. Poland, 2007. Oral presentation.
 • 4. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J, Wender-Ożegowska E. A new ultrasound macrosomic fetal weight estimation formula. 9th World Congress in Fetal Medicine, Rhodes, Greece, 2010. Poster session
 • 5. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Uogólniony obrzęk płodu. Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej nadciśnieniem indukowanym ciążą. Wady rozwojowe płodu. Kurs Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. 03. 09. 2010. Poznań. Poland. Oral presentation.
 • 6. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Uogólniony obrzęk płodu. Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej nadciśnieniem indukowanym ciążą. Wady rozwojowe płodu. Kurs Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. 03. 09. 2010. Poznań. Poland. Oral presentation.
 • 7. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Nieimmunologiczny obrzęk płodu- analiza przypadku klinicznego. Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej cukrzycą i zagrażającym porodem przedwczesnym. Wady rozwojowe płodu. Kurs Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. 23. 04. 2010. Poznań. Poland. Oral presentation
 • 8. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J, Wender-Ożegowska E. A new ultrasound macrosomic fetal weight estimation formula. 9th World Congress in Fetal Medicine . Rhodes. Greece. Poster session.
 • 9. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Assessment of sonographic fetal liver size in pregnancies complicated by diabetes mellitus- preliminary study. The 6th International Symposium on Diabetes and Pregnancy, Salzburg, Austria, 2011. Poster session.
 • 10. Zawiejska A, Wender-Ożegowska E, Radzicka S, Murlewska J, Brązert J. Metabolic syndrome and perinatal outcome in pregnant women with gestational diabetes mellitus (GDM) diagnosed with HAPO comparing to WHO criteria. The 6th International Symposium on Diabetes and Pregnancy, Salzburg, Austria, 2011. Poster session.
 • 11. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E. Ultrasonograficzne prognozowanie makrosomii płodu z zastosowaniem masy ciała ciężarnej. Ginekologia Polska. 2011. 82, 2: 114-8.
 • 12. Pietryga M, Murlewska J, Pietrzycka D, Becela P, Brązert J, Gadzinowski J, Jankowski A. Nieimmunologiczny obrzęk płodu w przebiegu wrodzonej niedrożności jelit- analiza przypadku klinicznego. Ginekologia Polska. 2011. 82: 709-714.
 • 13. Murlewska J, Pietryga M, Bagnosz-Magnuszewska A, Zawiejska A, Brązert J, Gadzinowski J, Wender-Ożegowska E. Konsekwencje położnicze niewyrównanej metabolicznie cukrzycy ciążowej-analiza przypadku klinicznego. Ginekologia Polska. 2011. 82: 627-631.
 • 14. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Assessment of sonographic fetal liver size in pregnancies complicated by diabetes mellitus-preliminary study. The 6th Symposium on Diabetes and Pregnancy, Salzburg, Austria. 03. 23-26. 2011. Abstract book. Poster session: Board Number: 221.
 • 15. Zawiejska A, Wender-Ożegowska E, Radzicka S, Murlewska J, Brązert J. Metabolic syndrome and prenatal outcome in pregnant women with gestational diabetes mellitus (GDM) diagnosed with HAPO comparing to WHO criteria. The 6th Symposium on Diabetes and Pregnancy, Salzburg, Austria. 03. 23-26. 2011. Abstract book. Poster oral session: Board Number: 18.
 • 16. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Konsekwencje położnicze niewyrównanej metabolicznie cukrzycy ciążowej. Studio Forum, Trudne przypadki w diagnostyce ultrasonograficznej. Konferencja ginekologów i położników polskich . Wisła. Poland. Oral presentation.
 • 17. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Zakażenie toksoplazmozą w ciąży. Studio Forum, Trudne przypadki w diagnostyce ultrasonograficznej. Konferencja ginekologów i położników polskich . Wisła. Poland. Oral presentation.
 • 18. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Establishing the usefulness of sonographic biometric formulas for estimating fetus weight in the diabetic LGA and macrosomic pregnancies. Ultrasound Obstet Gynecol. 22nd World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Copenhagen, Denmark, 2012. Poster Session.
 • 19. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Fetal liver length to predict macrosomia. The 17th World Congress on Controversies in Obsetrics, Gynecology and Infertility, Lisbon, Portugal, 2012. Oral presentation.
 • 20. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Fetal liver length in the prediction of macrosomia. 11th World Congress in Fetal Medicine, Kos, Greece, 2012. Oral presentation.
 • 21. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Prezenacja przypadku klinicznego- NIHF (Non-Immune- Hydrops Fetalis). Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej cukrzycą i zagrażającym porodem przedwczesnym. Wady rozwojowe płodu. Kurs Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. 02. 03. 2012. Poznań. Poland. Oral presentation
 • 22. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Fetal liver length in the prediction of macrosomia. 11th World Congress in Fetal Medicine . Kos, Greece. Oral presentation.
 • 23. Murlewska J, Pietryga M, Pietrzycka D, Becela P, Gadzinowski J, Jankowski A. Atrezja jelit płodu-analiza przypadku. Podręcznik ultrasonografii w położnictwie i ginekologii. Red. Marek Pietryga, 2012. In Press. Chapter in the book.
 • 24. Murlewska J, Pietryga M, Burchardt- Kroll E, Brązert J, Gadzinowski J. Nieimmunologiczny obrzęk płodu- analiza przypadku. Podręcznik ultrasonografii w położnictwie i ginekologii. Red. Marek Pietryga, 2012. In Press. Chapter in the book.
 • Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Fetal liver length as a marker of LGA and makrosomia in diabetic pregnancy. Ginekologia Polska. 2012.
 • 26. Murlewska J, Pietryga M, Brązert J. Lymphatic dysplasia as a cause of non-immune idiopathic hydrops fetalis- a case study with the literature overview. Ginekologia Polska. 2012.
 • 27. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Establishing the usefulness of sonographic biometric formulas for estimating fetus weight in the diabetic LGA and macrosomic pregnancies. ISUOG 22nd 2012 World Congress on Ultrasound In Obstetrics and Gynecology . Copenhagen. Denmark. Poster presentation.
 • 28. Murlewska J, Pietryga M, Wender-Ożegowska E, Brązert J. Sonographic evaluation of the fetal liver size in diabetic pregnancy depending on the HbA1C levels. XX FIGO World Congress of Gynecology and Obstetrics . Rome, Italy. Poster presentation.
 • 29. Murlewska J., Respondek-Liberska M., Echo-sonograficzne markery infekcji płodu. VIII Konferencja Kardio-Prenatal. Łódź. 2017. Prezentacja ustna.
 • 30. Murlewska J., Płużańska J., Zych-Krekora K., Słodki M., Respondek-Liberska M., Does the fetal echosonographic index of infection have an impact on the newborn’s condition? Fetal echocardiography EP04. Poster. 27th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Vienna. Austria. 2017.
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • infekcje dróg rodnych
 • Zaburzenia hormonalne
 • Guzy jajników
 • Endometrioza miednicy mniejszej
 • Rozejscie sie miesnia macicy w bliznie po cieciu cesarskim
 • Wady plodu
 • Obumarcie plodu
 • Rozyczka w ciazy
 • Toczen rumieniowaty ukladowy w ciazy
 • Padaczka w ciazy
 • Nawracajace utraty ciaz
 • Niepowsciagliwe wymioty w ciazy
 • Choroba zakrzepowo-zatorowa zyl konczyn dolnych w ciazy
 • Toksoplazmoza w ciazy
 • Zasniad groniasty
 • Ciaza pozamaciczna
 • Ciaza mlodocianych
 • Omdlenia w ciazy
 • Maloplytkowosc w ciazy
 • CMV w ciazy
 • TTTS
 • Przedwczesne pekniecie blon plodowych
 • Kolizja pepowinowa
 • TAPS
 • Cholestaza wewnatrzwatrobowa ciezarnych
 • Zakazenie wewnatrzmaciczne
 • Wewnatrzmaciczne ograniczenie wzrastania plodu
 • Autoimmunologiczne zapalenie watroby w ciazy
 • Nieprawidlowa objetosc plynu owodniowego
 • Zaparcia w ciazy
 • Parvovirus B19 w ciazy
 • Niedokrwistosc w ciazy
 • HELLP
 • Zespol ciesni nadgarstka w ciazy
 • Niewydolnosc ciesniowo-szyjkowa
 • Przedwczesne oddzienenie lozyska
 • Bezobjawowy bakteriomocz w ciazy
 • Malowodzie
 • Zakazenie ukladu moczowego w ciazy
 • Zagrazajacy porod przedwczesny
 • Cukrzyca ciazowa
 • Cukrzyca przedciazowa
 • Astma oskrzelowa w ciazy
 • Zakazenie wirusem opryszczki zwyklej
 • Ciaza powiklana miesniakami macicy
 • Niedoczynnosc tarczycy w ciazy
 • Nadcisnienie tetnicze w ciazy
 • Nadcisnienie indukowane ciaza
 • Nadczynnosc rarczycy w ciazy
 • Rozstep spojenia lonowego w ciazy
 • Lozysko przodujace
 • Lozysko nisko schodzace
więcej

Artykuły