Adres

Tatarska 11, Zwierzyniec , Kraków
Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dzieci w każdym wieku
Gotówka, Przelew na konto
12 201.....

Moje doświadczenie

O mnie

www.abc-gabinetlogopedyczny.pl Podane w kalendarzu terminy są terminami diagnostycznymi Godziny na regularną terapię są dostępne również w godzina...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja logopedyczna


Tatarska 11, Kraków

150 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza

Pozostałe usługi

Diagnoza logopedyczna


Tatarska 11, Kraków

150 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza


Konsultacja online


Tatarska 11, Kraków

Dowiedz się więcej

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza


Korekcja wad wymowy


Tatarska 11, Kraków

80 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza


Terapia logopedyczna


Tatarska 11, Kraków

80 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza


Turnus logopedyczny


Tatarska 11, Kraków

od 1 050 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza


Wczesna interwencja logopedyczna


Tatarska 11, Kraków

70 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza


Zaświadczenia


Tatarska 11, Kraków

40 zł

Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza konsultacja terapeutyczna

Jest kompetentna zdecydowana w działaniu dobrze dobiera materiały do badania potrafi szybko nawiązać pozytywny kontakt z pacjentem

mgr Joanna Ligęza

Bardzo Panu dziękuję za dodanie opinii. Pozdrawiam serdecznie :)


W
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza konsultacja logopedyczna

Miła atmosfera, Pani Joanna bardzo szybko złapała kontakt z dzieckiem i przełamała barierę, dzięki czemu od razu można było zacząć zajęcia.

mgr Joanna Ligęza

Bardzo dziękuję za opinię :) Do zobaczenia!


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza

Na zajęcia logopedyczne z Panią Asią rozpoczęliśmy uczęszczać prawie 3 lata temu, nasz syn miał duże problemy z mową, zaufaniem do obcych mu ludzi i rozumieniem pojęć, z szeroko pojętą komunikacją. Pani Asia z pełnym profesjonalizmem podeszła do naszego syna, zajęcia zawsze dostosowuje do jego zainteresowań, co dla nas bardzo ważne Kuba od razu wzbudziła jego zaufanie i zaszczepiła w nim chęć mówienia. Pani Asia potrafi zmobilizowac naszego syna nie tylko do pracy podczas zajec, ale także w domu. Po kilku miesiącach pracy Kuba zaczął używać zdań A nie tylko pojedyńczych słów, to właśnie dzięki Pani Asi.
Przez lata naszej współpracy Pani Asia wspierała nas nie tylko podczas zajęć, ale i poza nimi, zawsze chętnie udziela nam rad związanych z dalszym rozwojem mowy Kubusia. Mieliśmy duże szczęście trafiając do gabinetu Pani Asi.

Dorota i Robert G.-P.

mgr Joanna Ligęza

Pani Doroto, Panie Robercie, bardzo dziękuję za te wszystkie miłe słowa. Pozdrawiam ciepło! :)


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza opóźniony rozwój mowy

Pani Asia to świetny sprawdzony logopeda. Nasza córka uczestniczy w terapii 2 razy w tygodniu przez okres ostatnich dwóch lat. Pani Asia ma świetne podejście do dzieci trudnych (niechętnie współpracujących). Prowadzi zajęcia w bardzo indywidualny - dopasowany do każdego dziecka sposób. Nawet jak nasza córeczka ma gorszy dzień - Pani Asia i tak potrafi z nią przeprowadzić efektywne zajęcia. Nasza Ania właśnie w tym miejscu nauczyła się pracy stoliczkowej oraz cierpliwości. U naszej córki nastąpił znaczny postęp w rozwoju mowy odkąd jesteśmy pod opieką Pani Asi. Z całkowitego braku mowy nasza Ania rozwinęła umiejętność formułowania wypowiedzi i komunikacji werbalnej w życiu codziennym. Obecnie mamy styczność z kilkoma gabinetami logopedycznymi i mamy porównanie ale to właśnie Panią Joannę Ligęzę mogę wskazać jako najbardziej efektywnego terapeutę z najlepszym podejściem do naszej córeczki.

mgr Joanna Ligęza

Panie Michale, bardzo dziękuje na te miłe słowa. Wiele dla mnie znaczą. A Ania znowu nie taka "trudna", po prostu musiałyśmy się więcej przytulać ;) Pozdrawiam


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza terapia logopedyczna

Przy wyborze logopedy dla synka kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami i lokalizacją gabinetu. Tak trafiliśmy na panią Asię. I nie zawiedliśmy się. Przez ostanie 5 miesięcy synek zrobił ogromne postępy w mowie- z dziecka mówiącego ledwie parę słów zmienił się w mówiącego zdaniami młodego człowieka. Zmieniło się także jego zachowanie- przestał być sfrustrowany brakiem możliwości komunikacji z otoczeniem, a przez to nie jest już agresywny. Synek bardzo chętnie uczęszcza w zajęciach u pani Asi, która jest osobą bardzo łatwo nawiązującą kontakt zarówno z dzieckiem jak i rodzicem. Ćwiczenia są różnorodne i dostosowane do poziomu dziecka, a atmosfera ciepła. Pani Asia potrafi nakłonić synka do zrobienia ćwiczenia nawet wtedy, gdy synek ma gorszy dzień. Nie znam innego logopedy, bo Pani Asia była naszym pierwszym wyborem i ostatnim i nie zamieniłbym jej na nikogo innego.

mgr Joanna Ligęza

Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za opinię. Ogromnie się cieszę z postępów H., ale jest to również Pani zasługa! Dziękuję za zaangażowanie, pozdrawiam serdecznie


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza diagnoza i terapia logopedyczna

Pani Joanna jest przemiłą i profesjonalną osobą, moja 6 letnia córka bardzo lubi spotkania z nią ,na których w ogóle się nie nudzi. Pani Joanna ma świetne podejście do dzieci, jest bardzo kreatywną osobą co pozwala dopasować zakres ćwiczeń indywidualnie do potrzeb dziecka.Przede wszystkim widzę bardzo duże postępy w wymowie mojej córki w krótkim czasie. Serdecznie polecam panią Joannę.

mgr Joanna Ligęza

Bardzo dziękuję za opinię :) Pozdrawiam serdecznie!


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza konsultacja logopedyczna

U Pani Joanny byłam z 4 letnim Synem na diagnozie. Już po pierwszych zajęciach Syn zaczął wyraźnie wypowiadać głoski: sz, cz, rz o które tak bardzo się obawiałam. Świetne, fachowe i przede wszystkim miłe podejście do Dziecka i Rodzica to główne cechy Pani Asi. Syn z chęcią uczestniczy w spotkaniach. Z czystym sumieniem polecam wszystkim.

mgr Joanna Ligęza

Z całego serca dziękuję za miłe słowa. Bardzo się cieszę, że A. się podoba :) Pozdrawiam!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza

Bardzo polecam Panią Joasię. Kompetentna, młoda osoba z ogromną wiedzą i powołaniem. Bardzo cierpliwa i ciepła, potrafi zachęcić dziecko do pracy, kiedy ma gorszy dzień. Zajęcia są zawsze dostosowane indywidualnie do możliwości dziecka i tempa postępu. Do tego jest ogromna różnorodność pomocy i materiałów logopedycznych.Mój synek w ogóle nie mówił, dzięki terapii w wieku trzech lat w końcu usłyszałam jak powiedział mamo. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i pomimo, że jeszcze długa droga przed nami, synek zrobił ogromne postępy, coraz więcej mówi i zmieniło się Jego zachowanie (jest spokojniejszy, bawi się adekwatnie do swojego wieku itp). Moje dziecko bardzo chętnie uczestniczy w terapii, nie zamieniłabym pani Joasi na żadną inną terapeutke, myślę, że mój synek również????Trafiliśmy na panią przypadkiem i to był strzał w dziesiątkę. Bardzo polecam.

mgr Joanna Ligęza

Pani Karolino, bardzo dziękuję za opinię. Ja bym Państwa też nie zamieniła ;) Pozdrawiam!


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza korekcja wad wymowy

Bardzo polecam zajęcia z Panią Joasia. Od pierwszego dnia ma świetny kontakt z dzieckiem. Zajęcia są prowadzone w bardzo miłej atmosferze. Synek nie może doczekać się kolejnych zajęć. Wychodzi uśmiechnięty i zadowony. Pani Joasia wykorzystuje dużo ciekawych materiałów do nauki. Synek uczęszcza na zajęcia dopiero od 3 miesięcy a już widać niesamowite efekty. Z dziecka cichego, które mało co mówiło zrobił się prawdziwy gadula. Pani Joasia jest osobą rzetelną i kompetentną, która świetnie zna się na swojej pracy. Naprawdę chyba najlepszy logopeda w Krakowie. Szczerze polecam.

mgr Joanna Ligęza

Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za te wszystkie ciepłe słowa :)


S
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet logopedyczny ABC Joanna Ligęza wada wymowy dziecka (nie wymawia liter k, g)

Miła i dobra pani. Ma dużo ciekawych materiałów do swojej pracy. Potrafi zająć dziecko na długi czas. Przede wszystkim jest bardzo dokładna w swoich działaniach i wydawanych opiniach. Swoją pracę wykonuje tak, że dzieci same pytają się kiedy następna wizyta

mgr Joanna Ligęza

Bardzo dziękuję za te miłe słowa. Postaram się trzymać poziom ;) Pozdrawiam serdecznie!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mój problem polega na prawidłowej artykulacji głoski "r".
  Jestem osobą dorosłą (24 lata) Mam problem z poprawną wymową, niespełna dwa lata temu postanowiłem się zabrać za mój problem na poważnie, tak więc rozpoczęła się moja przygoda z lekarzami z dziedziny logopedii. Pierwszy lekarz stwierdził od razu, że mówił poprawnie "r" nie będę nigdy.
  Udałem się do drugiego, niby wszystko okej, ale ostatecznie po kilku tygodniach zostałem zbyty - trudno się było skontaktować, odrzucanie połączeń itp.
  Po jakimś czasie postanowiłem spróbować po raz trzeci, trzeci terapeuta to bardzo dobry człowiek, fajnie się współpraca układała, kontakt rewelacyjny, z cotygodniowymi wizytami żadnego problemu i ogólnie wszystko na dobrym poziomie. Od razu ustaliliśmy, że problem wcale nie taki poważny, wystarczy trochę ćwiczeń i będzie dobrze. Doszliśmy do etapu gdzie usłyszałem, że to już koniec bo mówię tak jak należy. Oczywiście wcale tak nie było a do etapu "tak jak należy" brakowało jeszcze bardzo dużo. Prawdę mówiąc to niewiele się zmieniło.
  Z istotnych informacji, jestem osobą u której występuje dobra wibracja oraz nie ma żadnych uchybień w budowie narządów mowy, wędzidełko również okej.
  Pytanie brzmi,
  Czy może tak być, że poprawne wymówienie głoski "r" jest po prostu niemożliwe do zrealizowania?
  Dziękuje z góry za odpowiedź. gdyż sprawa jest dla mnie na prawdę bardzo poważna.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  Dzień dobry, oczywiście dużo łatwiej jest wywołać i utrwalić tę głoskę wcześniej, jednak wiek nie jest tu przeszkodą. U osób dorosłych na problem nakłada się dość silne utrwalenie złych nawyków podczas wadliwej wymowy. Bardzo często jest tak, że głoska "wskakuje" podczas ćwiczeń, a w mowie spontanicznej jest daleka od ideału. Utrwalenie jest tym najtrudniejszym, najbardziej czaso i pracochłonnym etapem. Potrzeba mnóstwa motywacji i regularności w ćwiczeniach. Ciężko też internetowo stwierdzić i określić na czym polega Pana wadliwa artykulacja... Zachęcam do kontynuowania terapii :-) pozdrawiam serdecznie

  mgr Joanna Ligęza

 • Mam synka Antosia to moje drugie dziecko ma 23 miesiace mam watpliwosci co do jego rozwoju niby wiele jego cech wskazywaloby na autyzm albo po prostu powolny rozwoj . Mysle ze jest wszystko ok ogolnie ale jak kazda mame mnie martwi to ze malo mowi mowi tylko kilka slow .wogole nie mowi mama tzn mowi mama ale nie zwraca sie tak bezposrednio do mnie mowi ta- ta ale tez nie zwraca sie tak do mojego meza, oprocz tegomowi koka -to kolka,la-la -to lalka, ciu cia -to oczywiscie ciuchcia i wola ciu-cia gdy widzi ja w telewizji mowi ka-ka to kaczka tsi- to trzy dla- dwa ,uklada w rzadku zabawki chodzi na przemian raz na palcach raz na stopach udaje ze dzwoni telefonem przy urzyciu dloni ,klocka itd, jak mowie chodz spac to idzie na lozko przykrywa sie kolderka nie reaguje na swoje imie potrafi wskazac niektore czesci twarzy jak jest skupiony i ma ochote rzadko utrzymuje kontakst wzrokowy jest wielkim przytulakiem lubi sie tulic reaguje na slowo nie i czasami na daj ale nie pokazuje palcem gdy czegos chce czy jak cos go zainteresuje gdy chce piciu lapie mnie za reke i prowadzi do kuchni w miejsce gdzie ma sok lub daje mi kubek do reki ogolnie mowi po swojemu i nuci melodie piosenek i podspiewuje sobie po swojemu mwi cieci-to znaczy dzieci lubi krecic sie w kolo i zawsze przed spaniem musi isc zamknac dzwi jak sa otwarte albo tylko przymkniete teraz jest okres swiateczny i mam swiatelka w oknie gdyz zasnie i przebudzi sie w nocy to na ich widok zaczyna plakac i musza byc potem wylaczone w ciagu dnia czy przed zasnieciem mu nie przeszkadzaja tylko jak sie przebudzi. rysuje kredkami po papierze razem z siostra przy stole , jak wypije piciu to czasami wrzuci kubek do zlewu -bo tak robi jego siostra wiec nasladuje ja . Lubi ogladac bajki . nie wiem czy nie wyslac go na badania w zwiazku z jego obeznym rozwojem prosze o porade!!! Obecnie jestem w Angli i tu dobiero za pol roku bedzie mial badania zwiazane z jego rozwojem, ale nie wiem czy trzeba czekac czy juz udac sie z dzieckiem do specjalisty

  Szanowna Pani,
  Zawsze warto jak najszybciej udać się do specjalisty w przypadku jakichkolwiek sygnałów niepokojących. Ciężko postawić jakąkolwiek diagnozę na odległość, ale intuicja Mamy jest bardzo ważna.
  Proszę także wykluczyć wszelkie stymulacje prawopółkulowe (tv, komputer, tablet, telefon, elektroniczne zabawki, dziecko nie powinno się też bawić w pomieszczeniu, w którym włączony jest telewizor) Nadmierna stymulacja prawopółkulowe powoduje brak lub zahamowanie rozwoju mowy i nierzadko może przyczyniać się do powstawania zachowań przypisywanych spektrum autyzmu (m. in. brak rozwoju mowy, brak reakcji na imię, brak rozumienia przekazów językowych, nadpobudliwość).

  Pozdrawiam serdecznie,
  Joanna Ligęza

  mgr Joanna Ligęza

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

www.abc-gabinetlogopedyczny.pl Podane w kalendarzu terminy są terminami diagnostycznymi Godziny na regularną terapię są dostępne również w godzina...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

Certyfikaty znanylekarz.plZnajomość języków

Angielski