Moją specjalnością są długoterminowe terapie zaburzeń osobowości ze szczególnym uwzględnieniem osobowości typu borderline. Struktura terapii proponowana przeze mnie pacjentom pozwa... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam
  Czytając różne artykuły zdiagnozowalem u siebie zespół niezaspokojenia emocjonalnego oraz niskie poczucie własnej wartości.
  Chcialbym o pomoc w odnalezieniu terapeuty który ma doświadczenia w tym zakresie i jego podejście do pracy głównie skupia się na niesieniu pomocy i odczuwania… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jakub Bętkowski

  Przyjmuje Pan bardzo regresywną postawę względem terapii, nie jestem przekonany, że drogą do rozwiązania Pana problemów jest gratyfikacja Pana potrzeb emocjonalnych, przypuszczam, że o wiele bardziej efektywne… Więcej

 • Witam serdecznie.
  Polecono mi psychoterapię z powodu dręczących mnie od dłuższego czasu lęków. Jestem mężczyzną ze skłonnościami homoseksualnymi, choć nie z ich powodu idę na terapię. Przypuszczam jednak, że ze względu na naturę moich lęków będzie trzeba poruszyć i ten temat, zresztą wcale nie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jakub Bętkowski

  Terapia może być dla Panem ciekawym doświadczeniem niezależnie od płci terapeuty. Zawsze powtarzam, że homoseksualności są różne, podobnie jak różne tak naprawdę są tendencje heteroseksualne. Obszar pracy… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Moją specjalnością są długoterminowe terapie zaburzeń osobowości ze szczególnym uwzględnieniem osobowości typu borderline. Struktura terapii proponowana przeze mnie pacjentom pozwala na osiągnięcie głębokich zmian w osobowości oraz radzenie sobie z poważnymi problemami takimi jak depresja, nerwice, zaburzenia odżywiania itp. Dzięki spisanemu kontraktowi zasady terapii są jasne i klarowne a spotkania mogą odbywać się regularnie przynajmniej raz w tygodniu o stałej godzinie.

  Jestem magistrem psychologii – uzyskałem dyplom na Uniwersytecie Wrocławskim (5 lat).

  Jestem psychoterapeutą i trenerem.

  Ukończyłem studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (1 rok), Kurs Podstaw Psychoterapii Psychodynamicznej (1 rok) oraz Szkołę Psychoterapii Psychodanymicznej(4 lata). Moja praca jest superwizowana, a moja edukacja przygotowująca mnie do roli psychoterapeuty objęła łącznie 10 lat specjalistycznych szkoleń, staży klinicznych, kursów i konferencji.

  Pracowałem z osobami chorymi psychicznie, uzależnionymi, pacjentami z zaburzeniami odżywiania, ciężką depresją, zaburzeniami psychotycznymi, nerwicami, zaburzenia osobowości i wieloma innymi. Rzetelne i wszechstronne przygotowanie kliniczne czyni mnie uważnym i precyzyjnym diagnostą, a także pozwala na planowanie długoterminowych procesów terapeutycznych.

  Jako trener i wykładowca zajmuję się przede wszystkim szkoleniem personelu medycznego w obszarach związanych z kontaktem z pacjentem, interwencją kryzysową, psychologią kliniczną i psychiatrią.

  Współpracowałem z takimi organizacjami jak Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania. Przeszkoliłem setki pielęgniarek różnych specjalności w zakresie psychologii klinicznej i komunikacji interpersonalnej.

  Członek Zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Członek Nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

  Korzyści dla Pacjentów
  SKUTECZNOŚĆ
  Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą stosującym sprawdzone metody terapii psychodynamicznej i poddającym się stałej superwizji co w istotny sposób przekłada się na efektywności leczenia.

  POUFNOŚĆ
  Bardzo poważnie podchodzę do ochrony danych osobowych i poufności informacji przekazywanych mi przez pacjentów.

  WYGODA
  Sesje odbywają się w stałym cotygodniowym rytmie o wybranej przez Państwa godzinie natomiast położenie gabinetu w centrum miasta zapewnia wygodny dojazd.

  BEZPIECZEŃSTWO I SOLIDNOŚĆ
  Dzięki długoterminowym kontraktom mogą Państwo w wybranym przez Państwa tempie uczestniczyć w procesie terapeutycznym, pewni jego ciągłości i stabilności. Pisemny kontrakt oznacza niezmienność zasad i cen przez cały okres terapii.

  EKONOMICZNOŚĆ
  Płatności za sesje następują się po każdym spotkaniu i są równomiernie rozłożone w czasie co oznacza, że nawet długotrwały proces terapeutyczny nie będzie uszczuplał w sposób istotny Państwa budżetu. Dla osób studiujących przewidziana jest zniżka pozwalająca na finansowanie terapii z ich własnych środków.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Wrocławski - Psychologia
 • Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP
 • Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej KCP
 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej
więcej

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • Laureat XV edycji konkursu „Grasz o Staż” – ogólnopolski konkurs organizowany przez Gazetę Wyborczą i PricewaterhouseCoopers

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Ł

  Po stracie pracy, w której byłem zatrudniony dobre kilka lat miałem poważny kryzys i wtedy znajomi zaproponowali mi terapię psychologiczną. Skorzystałem z pomocy Jakuba Bętkowskiego I terapia jaką zaproponował naprawdę mi pomogła, choć na początku średnio w takie wsparcie wierzyłem...Także jak najbardziej zachęcam do tego, żeby szukać wsparcia i nie wstydzić się z niego korzystać.

 • Ciepły, otwarty i co najważniejsze słuchający uważnie. To mnie urzekło w postaci Pana Jakuba. Jestem bardzo zadowolony z terapii.

 • Bardzo dobre i profesjonalne podejście do pacjenta.Miałam niedobre doświadczenia z wcześniejszym terapeutą dlatego doceniam zaangażowanie i skupienie się na moim problemie przez pana Bętkowskiego. Polecam.

 • Doskonały specjalista! Dzięki panu Kubie udało mi się wyjść ze stanów, które uniemożliwiały mi normalne życie. Dziś znowu mam ochotę być sobą, uśmiecham się do ludzi i chce mi się wychodzić z domu, działać! Bardzo miły człowiek, wyrozumiały, konkretny i nie lejący wody. Profesjonalna pomoc, polecam każdemu!

 • Pan Jakub to prawdziwy profesjonalista. Wykazał się ogromnym zrozumieniem dla moich problemów i bardzo konkretnie pomógł mi wypracować drogę ich rozwiązania. Bardzo spodobały mi się też jasne zasady spotkań-kontrakt, naprawdę fachowe podejście. Uczciwie polecam.