Moją specjalnością są długoterminowe terapie zaburzeń osobowości ze szczególnym uwzględnieniem osobowości typu borderline. Struktura terapii proponowana przeze mnie pacjentom pozwala… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące zaburzenia połykania

  Dzień dobry :) Od dłuższego czasu mam zaburzenia połykania. Wszystko zaczęło się w marcu 2017r. kiedy to zadławiłem się kanapką+wodą na tyle poważnie, że nie mogłem oddychać. W tamtym momencie wpadłem w panikę, wstałem z krzesła i wybiegłem na zewnątrz próbując ułatwić sobie oddychanie i wypluć to po… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jakub Bętkowski

  Intensywność Pana objawów obsesyjno-kompulsywnych wymaga interwencji psychoterapeuty.

 • Moja mama stosuje na mnie przemoc psychiczną. Mam 22 lata i do kiedy pamiętam, jestem "oczkiem w głowie". Dostaję od niej wielkie wsparcie w różnej formie, ale jednocześnie czuję nad sobą manipulację, skrajną nadopiekuńczość, szantaż emocjonalny. Moja mama ma depresję, uzależnia ode mnie każdą… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jakub Bętkowski

  Zależność odbiera autonomię ale często daje też poczucie bezpieczeństwa. Jeśli problem dotyczy Pani matki to Pani nie może z tym wiele zrobić lub prawie nic ale jeśli czuje Pani, że i Pani w jakiś sposób… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Moją specjalnością są długoterminowe terapie zaburzeń osobowości ze szczególnym uwzględnieniem osobowości typu borderline. Struktura terapii proponowana przeze mnie pacjentom pozwala na osiągnięcie głębokich zmian w osobowości oraz radzenie sobie z poważnymi problemami takimi jak depresja, nerwice, zaburzenia odżywiania itp. Dzięki spisanemu kontraktowi zasady terapii są jasne i klarowne a spotkania mogą odbywać się regularnie przynajmniej raz w tygodniu o stałej godzinie.

  Jestem magistrem psychologii – uzyskałem dyplom na Uniwersytecie Wrocławskim (5 lat).

  Jestem psychoterapeutą i trenerem.

  Ukończyłem studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (1 rok), Kurs Podstaw Psychoterapii Psychodynamicznej (1 rok) oraz Szkołę Psychoterapii Psychodanymicznej(4 lata). Moja praca jest superwizowana, a moja edukacja przygotowująca mnie do roli psychoterapeuty objęła łącznie 10 lat specjalistycznych szkoleń, staży klinicznych, kursów i konferencji.

  Pracowałem z osobami chorymi psychicznie, uzależnionymi, pacjentami z zaburzeniami odżywiania, ciężką depresją, zaburzeniami psychotycznymi, nerwicami, zaburzenia osobowości i wieloma innymi. Rzetelne i wszechstronne przygotowanie kliniczne czyni mnie uważnym i precyzyjnym diagnostą, a także pozwala na planowanie długoterminowych procesów terapeutycznych.

  Jako trener i wykładowca zajmuję się przede wszystkim szkoleniem personelu medycznego w obszarach związanych z kontaktem z pacjentem, interwencją kryzysową, psychologią kliniczną i psychiatrią.

  Współpracowałem z takimi organizacjami jak Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania. Przeszkoliłem setki pielęgniarek różnych specjalności w zakresie psychologii klinicznej i komunikacji interpersonalnej.

  Członek Zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Członek Nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

  Korzyści dla Pacjentów
  SKUTECZNOŚĆ
  Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą stosującym sprawdzone metody terapii psychodynamicznej i poddającym się stałej superwizji co w istotny sposób przekłada się na efektywności leczenia.

  POUFNOŚĆ
  Bardzo poważnie podchodzę do ochrony danych osobowych i poufności informacji przekazywanych mi przez pacjentów.

  WYGODA
  Sesje odbywają się w stałym cotygodniowym rytmie o wybranej przez Państwa godzinie natomiast położenie gabinetu w centrum miasta zapewnia wygodny dojazd.

  BEZPIECZEŃSTWO I SOLIDNOŚĆ
  Dzięki długoterminowym kontraktom mogą Państwo w wybranym przez Państwa tempie uczestniczyć w procesie terapeutycznym, pewni jego ciągłości i stabilności. Pisemny kontrakt oznacza niezmienność zasad i cen przez cały okres terapii.

  EKONOMICZNOŚĆ
  Płatności za sesje następują się po każdym spotkaniu i są równomiernie rozłożone w czasie co oznacza, że nawet długotrwały proces terapeutyczny nie będzie uszczuplał w sposób istotny Państwa budżetu.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Wrocławski - Psychologia
 • Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP
 • Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej KCP
 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej
więcej

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • Laureat XV edycji konkursu „Grasz o Staż” – ogólnopolski konkurs organizowany przez Gazetę Wyborczą i PricewaterhouseCoopers

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Ł

  Po stracie pracy, w której byłem zatrudniony dobre kilka lat miałem poważny kryzys i wtedy znajomi zaproponowali mi terapię psychologiczną. Skorzystałem z pomocy Jakuba Bętkowskiego I terapia jaką zaproponował naprawdę mi pomogła, choć na początku średnio w takie wsparcie wierzyłem...Także jak najbardziej zachęcam do tego, żeby szukać wsparcia i nie wstydzić się z niego korzystać.

 • Ciepły, otwarty i co najważniejsze słuchający uważnie. To mnie urzekło w postaci Pana Jakuba. Jestem bardzo zadowolony z terapii.

 • Bardzo dobre i profesjonalne podejście do pacjenta.Miałam niedobre doświadczenia z wcześniejszym terapeutą dlatego doceniam zaangażowanie i skupienie się na moim problemie przez pana Bętkowskiego. Polecam.

 • Doskonały specjalista! Dzięki panu Kubie udało mi się wyjść ze stanów, które uniemożliwiały mi normalne życie. Dziś znowu mam ochotę być sobą, uśmiecham się do ludzi i chce mi się wychodzić z domu, działać! Bardzo miły człowiek, wyrozumiały, konkretny i nie lejący wody. Profesjonalna pomoc, polecam każdemu!

 • Pan Jakub to prawdziwy profesjonalista. Wykazał się ogromnym zrozumieniem dla moich problemów i bardzo konkretnie pomógł mi wypracować drogę ich rozwiązania. Bardzo spodobały mi się też jasne zasady spotkań-kontrakt, naprawdę fachowe podejście. Uczciwie polecam.