dr Marta Kosiol

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

13 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
347 odwiedzin w ciągu 30 dni

Każdy człowiek na przestrzeni swojego życia doświadcza trudnych, kryzysowych stanów. Przeżywa lęki, niepokoje, miewa okresy przygnębienia, bezradności czy obniżonego nastroju. Jego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta KosiolUsługa: psychoterapia indywidualna

  Dzięki Pani Marcie mam możliwość lepszego poznania i zaakceptowania siebie. Pani Marta jest świetną psychoterapeutką, która nie ocenia i nie krytykuje mojej osoby, potrafi jednak pomóc w analizie danej sytuacji. Pani Marta podczas moich sesji sprawia, że zaczynam dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie dostrzegałem. Przed wizytami z Panią Martą często miałem stany depresyjne, miałem zaniżoną samoocenę, brakowało mi pewności siebie. Teraz jednak po kilku miesiącach moich wizyt jest zupełnie inaczej, jest lepiej, jest łatwiej. Czuję się dowartościowany, jestem silniejszy i pewny siebie, a z problemami, które mnie dopadają jestem w stanie sobie dużo lepiej poradzić. Bez wpadania w depresję. Moja jakość życia poprawia się z wizyty na wizytę. Osobiście cieszę się, że miałem możliwość spotkania Pani Marty w swoim życiu.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta Kosiol

  Pani Marta to wspaniały psycholog. Bardzo uważnie słucha, zadaje pytania, które zmuszają do głębszego spojrzenia na własne problemy. Dzięki pomocy Pani Marty lepiej z mężem zaczęliśmy rozumieć potrzeby drugiej osoby i potrafiliśmy znaleźć kompromisy w trudnych dla nas sytuacjach. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Dorota i Aleksander

 • J
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta Kosiol

  Dziękuję za poświęcony czas, wielkie zaangażowanie i profesjonalną pomoc. To, czego dowiedziałam się o sobie podczas rozmów z Panią Doktor, dodaje mi siły na co dzień i pozwala z jeszcze większym optymizmem spoglądać w przyszłość. Szczerze polecam wizytę u Pani Doktor.

  dr Marta Kosiol2017-10-31

  Pani Julio,
  dziękuję za zamieszczoną opinię. Życzę Pani spełnienia zarówno zamierzeń już częściowo realizowanych, jak i pragnień, które nosi Pani w swoim sercu. Serdecznie pozdrawiam!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta KosiolUsługa: konsultacje psychologiczne

  Jestem bardzo zadowolona z wizyt u Pani Marty. Śmiało mogę powiedzieć, że moje życie nabiera barw, a wraz z trwającą terapią wszystkie moje problemy tracą na sile. Pani Marta podczas wizyt tworzy bardzo przyjazną atmosferę, dzięki której można po prostu być sobą ze swoimi smutkami, kłopotami ale i radościami, bez obawy o krytykę. Po wizycie zawsze wychodzę jak na skrzydłach pełna nowych pomysłów, wskazówek ale przede wszystkim z dużo lepszym samopoczuciem i bardziej świadoma swojej wartości i możliwości. Polecam wszystkim!

  dr Marta Kosiol2017-10-31

  Pani Magdo,
  dziękuję za Pani opinię. Bardzo mnie cieszy, że znalazła Pani drogę do coraz lepszego poznawania siebie, odkrywania własnych możliwości oraz pokonywania stawianych sobie wcześniej ograniczeń. Cieszę się mogąc towarzyszyć Pani w procesie konstruktywnych zmian.
  Pozdrawiam serdecznie!

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta KosiolUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Marta jest terapeutką, który potrafi bardzo uważnie słuchać, wyciągać wnioski oraz pomaga dostrzec wiele różnych aspektów danego problemu. Rzeczowa i profesjonalna, mimo że miałem problemy z opisywaniem swoich przeżyć czy emocji, cierpliwość i wyrozumiałość pani Marty sprawiła, iż było to dużo łatwiejsze. Celne spostrzeżenia oraz wspomniana wcześniej cierpliwość pomogły mi zrozumieć lepiej samego siebie oraz moje problemy. Dziękuje!

  dr Marta Kosiol2017-10-23

  Panie Tomaszu,
  dziękuję za tę opinię, jest mi bardzo miło. Życzę zadowolenia z dokonywanych wyborów, pomyślności w realizowaniu siebie zarówno na co dzień, jak i sprzyjających wiatrów do spełniania Pańskich marzeń w przyszłości.
  Pozdrawiam serdecznie!

 • M
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta KosiolUsługa: psychoterapia rodzinna

  Pani Marta, bardzo kompetentna osoba, slucha, wyjasnia i pomaga zrozumiec wiele sytuacji. Nie ocenia, nie krytykuje i nie podaje gotowych rozwiazan tylko sklania do samodzielnego ich szkukania. Pomogla mi "ruszyc z miejsca" po trudnym okresie zycia. Goraco polecam!

  dr Marta Kosiol2017-09-28

  Pani Moniko,
  dziękuję za zamieszczoną opinię. Cieszę się, że mogę towarzyszyć Pani w pokonywaniu trudności w ważnych dla Pani sferach życia i wspólnie odkrywać zasoby, będące Pani siłą.
  Pozdrawiam ciepło!

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani dr Marta Koziol potraktowała mnie oraz problem, z którym trafiłam do jej gabinetu, z bardzo dużą dozą uprzejmości, wyrozumiałości oraz z ogromną dozą spokoju. Rzeczowa, fachowa, analityczna, praktycznie z marszu znalazła sposób poradzenia sobie z moim problemem, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Wychodząc z gabinetu czułam, że to nie był zmarnowany czas, a dzisiaj, będąc już dwa dni po tej wizycie i tak sobie to wszystko analizując już samej na spokojnie, jej słowa i porady jeszcze mocniej na mnie oddziałują. Dziękuję Pani Marto!

  dr Marta Kosiol2017-05-15

  Pani Emilio,
  dziękuję za zamieszczoną opinię i wspólną pracę. Trzymam kciuki i życzę satysfakcji w realizowaniu postawionych przez Panią celów.
  Pozdrawiam serdecznie!

 • O
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Spotkanie Pani Marty na swojej drodze przeżyłam jako doświadczenie cenne i wzbogacające... Towarzyszyła mi na trudnym odcinku mojej drogi, pomogła utrzymać się w lini prostej, zabezpieczyła przed wyboistym poboczem, nie oceniała za podjęte ryzyko wstąpienia na niebezpieczną ścieżkę, pomogła zrozumieć, dostrzec zasoby, uchwycić z podróży coś cennego dla siebie, zawrócić, zobaczyć światło, odzyskać kontrolę nad pojazdem, ..Jej niebywale wnikliwe interpretacje, optymizm, energia, dostępność i "ludzkie" podejście, czynią ją człowiekiem - terapeutą, z którym zdecydowanie warto przejść chociaż kawałek swojej drogi życiowej...

  dr Marta Kosiol2017-03-25

  Pani Olu, dziękuję za ciepłe słowa. Bardzo cenna jest dla nie świadomość wspólnie przebytej drogi!

 • G
  Lokalizacja: Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia – dr Marta KosiolUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Marta to psychoterapeuta z powołania. Nie krytykuje, nie ocenia. Przy swojej niesamowitej empatii potrafi zwrócić uwagę na rzeczy, które przeze mnie są czasami niewidoczne. Przez długie lata pomogła mi poukładać moje życie. Pani Marta to przede wszystkim dobry człowiek, przy którym pacjent czuje sie naprawdę najwazniejszy.

  dr Marta Kosiol2017-03-25

  Dziękuję za pozytywną opinię, miło mi, że mogłam pomóc!

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Świetna Pani Psycholog! Moja imienniczka :-)
  Spędziłyśmy długie godziny na analizowaniu mojego życia. Cierpliwa, mądra, dobrze przygotowana merytorycznie. W najtrudniejszym dla mnie czasie była jak kompas, dzięki któremu znalazłam drogę.
  Nigdy mnie nie oceniała, nie moralizowała, a Jej zawodowy dystans uporządkował moje emocje.
  Dlatego polecam sesje u Pani Marty.

  dr Marta Kosiol2017-03-25

  Miło mi, że mogę czytać taką opinię, dziękuję. Cieszę się, że mogłam pomóc!

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Każdy człowiek na przestrzeni swojego życia doświadcza trudnych, kryzysowych stanów. Przeżywa lęki, niepokoje, miewa okresy przygnębienia, bezradności czy obniżonego nastroju. Jego bliscy dostrzegają zmiany w zachowaniu: przygnębienie, nieufność, podejrzliwość, kłopoty z wywiązywaniem się z codziennych obowiązków. Nie czuje on potrzeby nawiązywania relacji z innymi oraz podtrzymywania już istniejących, a przyszłość maluje mu się w ciemnych barwach. Osoba, która czuje, że doświadczane przez nią trudności życiowe przerastają ją, jej własne sposoby i stosowane dotychczas rozwiązania są nieskuteczne, a najbliższe otoczenie nie potrafi udzielić odpowiedniego wsparcia – wymaga POMOCY specjalisty: psychologa-psychoterapeuty.

  Z doświadczenia wiem, jak trudno jest – ze względu na panujące w społeczeństwie stereotypy – zrobić ten pierwszy krok. Ile wymaga to wysiłku, aby przełamać się, ile trzeba mieć odwagi by odsłonić swoje słabości, a ile szczerości, otwartości i zaufania do drugiego człowieka. Jestem świadoma, jak trudno jest stanąć do pojedynku ze swoim strachem, lękami, słabościami, będąc osamotnionym, mając na plecach bagaż złych wspomnień, niechcianych nawyków i szkodliwych doświadczeń z całego życia, o których zwykle nie chce się pamiętać i od których zwykle się ucieka.

  Wiem, jak niezwykle trudno jest bez pomocy SPECJALISTY uzyskać dystans do siebie i wytrwać w dążeniu do zdrowia psychicznego i poczucia szczęścia. Dlatego obecność drugiej osoby – psychologa-psychoterapeuty – okazuje się często niezbędna. Bo czasami tylko on, jest w stanie pomóc spojrzeć na trapiące pacjenta problemy z innej perspektywy oraz pomóc lepiej poznać siebie i wspólnie odkryć przykre doświadczenia, które wywierają silny wpływ na wybory i podejmowane decyzje, a istnienie których zazwyczaj trudno sobie uświadomić. W wielu przypadkach, po kilku wizytach, psycholog-psychoterapeuta staje się często dla podejmującego terapię najbliższym człowiekiem. Kimś, kto doskonale rozumie trapiące go rozterki, kto nie ocenia i z kim można szczerze porozmawiać, komu można się wyżalić i przed kim wypłakać. Komu można bez obaw opowiedzieć o tym, co przeraża, kto pomoże wyrazić pragnienia skrywane nawet przed najbliższymi. Nie warto czekać, aż sprawy same się ułożą, a narosłe latami problemy same się rozwiążą. Zwlekając zbyt długo, można czasem nie zdążyć naprawić relacji z najbliższymi. Warto więc podjąć wysiłek i wyciągnąć rękę po pomoc terapeuty, aby się przekonać, że strach i wstyd były nieuzasadnione, a obawy odrzucenia, wyśmiania czy wyzysku całkowicie nietrafione. To nieprawda, że jest to przejaw słabości. Wręcz przeciwnie – wymaga siły i odwagi, aby przyznać się przed samym sobą, że kumulacja nieszczęść, przeciwności losu i niepowodzeń może czasami przytłoczyć największego „twardziela”.

  Aby skorzystać z mojej pomocy nie potrzeba skierowania od lekarza, ale wiary w to, że jest ktoś, kto potrafi i może pomóc. Przyjście na pierwszą konsultację nie zobowiązuje do podjęcia psychoterapii. W trakcie 2-3 spotkań zapoznaję się z rodzajem problemu, z którym przyszła osoba zwracająca się o pomoc oraz z jej oczekiwaniami. Ma ona wtedy możliwość poznać mnie bliżej i przekonać się czy jestem właściwą dla niej terapeutką oraz podjąć decyzję o dłuższej współpracy.
  Nie mogę obiecać, a tym bardziej zagwarantować każdemu mojemu pacjentowi rozwiązanie jego wszystkich problemów. Deklaruję jednak z mojej strony – pełne zaangażowanie i wykorzystanie wszelkich posiadanych przeze mnie zasobów wiedzy i doświadczenia, aby dotrzeć do głęboko zakotwiczonych w nieświadomości pacjenta przyczyn jego problemów i określić najlepszą drogę do ich wspólnego rozwiązania. Zawsze czynię to z maksymalną dbałością i starannością oraz z poszanowaniem światopoglądu pacjenta i jego systemu wartości. Z każdym ze swoich pacjentów buduję indywidualną relację, która umożliwia nam nieskrępowaną rozmowę o jego problemach, pragnieniach, zahamowaniach.

  Pracuję w nurcie psychodynamicznym. I jak każdy psychoterapeuta pracujący w tym paradygmacie, zawsze staram się zrozumieć, co przeżywa pacjent, nazwać to i znaleźć najbardziej prawdopodobne przyczyny niszczących zachowań czy uczuć. Pomagam naświetlić głęboko skrywane motywy postępowania czy podejmowanych decyzji. Nie wydaję poleceń, nie mówię jak żyć. Nie udzielam rad i nie daję gotowych recept. Nie wymuszam na pacjencie drastycznej zmiany dotychczasowego sposobu funkcjonowania. W trakcie prowadzonej przeze mnie rozmowy tworzą się warunki, w których, pacjent z moją pomocą znajduje konstruktywne sposoby funkcjonowania oraz swoją drogę ku satysfakcji życiowej i szczęściu, a także może odzyskiwać pełniejszy wpływ na swoje życie. W konsekwencji staje się mądrzejszy życiowo i bardziej zadowolony ze swojego życia. Skuteczniej rozpoznaje i eliminuje destrukcyjne dla niego mechanizmy, którym ulega jego osobowość, zastępując je tymi, które służą jego rozwojowi. Potrafi wreszcie przekraczać wewnętrzne ograniczenia i trafniej rozpoznawać swoje silne strony.

  Od swoich pacjentów oczekuję zaufania i szczerości. Niezłomnej woli do zmierzenia się trudnymi wspomnieniami oraz gotowości do wspólnego z psychoterapeutą analizowania mechanizmów sterujących ich postępowaniem. Liczę na zaangażowanie, determinację i systematyczność w dążeniu do odkrycia głęboko skrywanej „prawdy o sobie”. Bez takiej postawy pacjenta niemożliwe jest nawet rozpoczęcie procesu zdrowienia, a tym bardziej osiągnięcie satysfakcjonującej przemiany wewnętrznej. Zmiany nie nastąpią od razu. Chociaż czasami wystarczy kilka spotkań by samodzielnie zacząć sobie radzić z trudnościami. Niekiedy wystarcza parę konsultacji z terapeutą, aby nastąpiła poprawa samopoczucia, poprzez uwolnienie tłumionych uczuć, uświadomienie rzeczywistych potrzeb czy odblokowanie tłumionych pragnień. Najczęściej jednak, jest to rozciągnięty w czasie proces, wymagający wytrwałej pracy obu stron, ale zapewniam, że WARTO podjąć takie wyzwanie.
  Swoim pacjentom proponuję różne formy współpracy. Więcej szczegółowych informacji o nich uzyskacie Państwo wchodząc na moją stronę internetową:

  http://psychoterapia.top/komu-pomagam/

  Chętnie odpowiem też na wszelkie pytania i wątpliwości, jakie się Państwu nasuną. W trakcie spotkań nie odbieram telefonu, więc jeśli trudno się do mnie dodzwonić, to zawsze oddzwaniam! Kontakt mailowy jest możliwy przez moją stronę: http://psychoterapia.top/kontakt/

  W przypadku braku terminów w kalendarzu wizyt, proszę o bezpośredni kontakt – istnieje możliwość umówienia spotkania w innych niż podane dni / godziny pracy gabinetu. (tel., SMS lub mail)

  Osoby chcące skorzystać z mojej pomocy, przyjmują zasady obowiązujące w moim gabinecie: (a) termin spotkania można umówić za pośrednictwem kalendarza, telefonicznie lub mailowo, (b) w sytuacji rezygnacji ze spotkania proszę o wcześniejsze poinformowanie minimum dzień wcześniej (24 godziny przed umówionym spotkaniem). Odwołana sesja nie podlega wtedy opłacie. W innym przypadku, proszę o uiszczenie całej kwoty, (c) w przypadku spóźnienia się pacjenta na konsultację lub sesję, czas spotkania nie jest przedłużany, a opłata nie jest zmniejszana - szanujmy czas kolejnego pacjenta.

  W pracy stosuję się do zasad Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. W trosce o dobro Pacjentów oraz o najwyższą jakość oferowanych usług, stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji pod kierunkiem licencjonowanych superwizorów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.
  Zachowuję tajemnicę zawodową. Jedyne sytuacje, w których zgodnie z prawem nie obowiązuje mnie zasada zachowania tajemnicy zawodowej wiążą się z zagrożeniem życia lub zdrowia mojego pacjenta lub innych osób. Nie udzielam NIKOMU informacji dotyczących pacjenta, terminów jego spotkań ze mną, poza osobami, które pacjent sam wskaże pisemnie w moim Gabinecie.

  Moje kwalifikacje:
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – Psychologia – studia magisterskie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – Psychologia – studia doktoranckie
  • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne – Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej

  Członkostwo
  • Polskie Towarzystwo Psychologiczne
  • Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Publikacje

 • Praca doktorska Marta Moritz (Kosiol): Analiza przeszłości Autorów Siebie, Biblioteka Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, 2004
 • Marta Kosiol: Relacje między rodzeństwem z perspektywy przeszłych doświadczeń seniorów Akademia Ignatianum Wydawnictwo WAM, 2016
 • Marta Kosiol: Demografia i rodzina - współczesne wyzwania: Człowiek we współczesnym świecie: zagrożenia iT. 5 / pod red. nauk. Mieczysława Plopy. Wydawnictwo Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, 2013 http://www.euh-e.edu.pl/n/s/120/czlowiek-we-wspolc...
 • Paweł Izdebski, Magdalena Jurga, Marta Kosiol: Bilans życiowy a postawa wobec śmierci w późnej dorosłości Źródło: Gerontologia Polska - 2012, T. 20, nr. 3, s. 155-159 http://gerontologia.org.p1/wp-c1nt1nt/up11ad13. pdf
 • Marta Kosiol: Badanie relacji między rodzeństwem, Polskie Forum Psychologiczne - 2015, T. 20, nr 1, s.101-121 http://repozytorium.ukw.edu.pl/bitstream/handle/it...
 • Marta Kosiol: Sposoby uzasadniania wagi osobistej przeszłości w: czas w życiu człowieka / red. K. Popiołek, A. Chudzicka-Czupała Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2010
 • Aleksandra Błachnio, Marta Kosiol, Ludmiła Zając-Lamparska: Świadomość czasu a osobowość na przykładzie koncepcji osobowości Kazimierza Obuchowskiego W: O świadomości: wybrane zagadnienia / red. M. Wójtowicz-Dacka, L. Zając-Lamparska. Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, 2007
 • Marta Moritz (Kosiol): Rozwojowe i nierozwojowe znaczenie przeszłości. Rozwój osobowy i jego zagrożenia / red. Mirosław Jan Dyrda, Andrzej Świderski.. Wydawnictwo Akademii Podlaskiej, 2003
 • Marta Moritz (Kosiol): Trening umysłu jako forma utrzymania aktywności intelektualnej ludzi starych W: Starość i osobowość / red. K. Obuchowski. Wydawnictwo Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, 2002
 • Autorka: rozdziałów w monografiach, artykułów naukowych oraz wypowiedzi prasowych
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Rekomendacja: Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Najbliższe terminy:

kolejne dni