Dr n. med.

Dominik Bień verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • E

  Dr Bień to moim zdaniem bardzo dobry specjalista. Miałam robioną operację myringoplastyki ucha, wszystko przebiegło bez komplikacji: narkoza, sam zabieg i samopoczucie po operacji. Dr Bień poświęcił mi czas, by wytłumaczyć na czym polega zabieg, to świetny lekarz, cierpliwy, z poczuciem humoru, a przy tym bardzo konkretny. Za tydzień czeka mnie kolejna operacja, też operuje dr Dominik Bień. Mam nadzieję, że też wszystko będzie w porządku.

 • Szukasz laryngologa? Pacjenci polecają:

  Bartosz Wachulski
  Bartosz Wachulski
  Laryngolog
  Znanieckiego 16 C lok. 40, Warszawa
  Szybko, konkretnie i bez kombinowania. Świetny lekarz, który sprawnie bada i przeprowadza wywiad szybciej niż służby… więcej

  Ireneusz Szymański
  Ireneusz Szymański
  Laryngolog
  Znanieckiego 16 C lok. 40, Warszawa
  Miałem problemy z oddychaniem przez nos (szczególnie podczas snu), a moja dziewczyna z chrapaniem, oczywiście też… więcej

  Mirosław Szczepański
  Mirosław Szczepański
  Laryngolog
  Jana Nowaka-Jeziorańskiego 9 lok.U6, Warszawa
  Bardzo fachowe i rzeczowe podejście Pana Doktora do problemu, szczegółowe wyjaśnianie i badanie. Polecam więcej

  Agnieszka Gutowska
  Agnieszka Gutowska
  Laryngolog, Laryngolog dziecięcy
  Ostrobramska 75c, Warszawa
  Jestem zadowolona z wizyty- wszystko Pani Doktor dokładnie wytłumaczyła, zbadała, na zatoki dostałam steryd. Dała… więcej

  Krzysztof Cecherz
  Krzysztof Cecherz
  Laryngolog, Lekarz medycyny estetycznej, Laryngolog dziecięcy
  Ostrobramska 75c, Warszawa
  Wspaniala wizyta i bardzo profesjonalne podejscie, zlecone badanie i ponowna wizyta w celu precyzyjnego określenia… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Związany z Kliniką Otorynolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie od 2007 roku do dziś.

   W trakcie swojej pracy klinicznej wykonałem z powodzeniem blisko 3500 operacji laryngologicznych, z czego prawie 2800 dotyczyło problemów z drożnością nosa, chrapaniem i przewlekłym zapaleniem zatok. Przeprowadziłem około 500 operacji uszu w przypadkach przewlekłego wysiękowego zapalenia ucha środkowego czy perlaka. Byłem członkiem zespołu, który po raz pierwszy w Polsce wykonał zabiegi balonoplastyki trąbek słuchowych (wraz z prof. D. Jurkiewiczem i dr hab. I. Kantorem). Wykonałem z sukcesem blisko 30 operacji implantów zakotwiczonych w kości.

   Praca naukowa zaowocowała licznymi publikacjami krajowymi i zagranicznymi w zakresie chorób narządu słuchu i równowagi. Uczestniczyłem w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych oraz kursach i szkoleniach poświęconych aktualnej problematyce w zakresie chorób nosa, zatok i ucha (potwierdzone blisko 40 certyfikatami). W 2016 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych (*). Od wielu lat szczególnym obiektem moich zainteresowań jest małoinwazyjna chirurgia w obrębie nosa i gardła z wykorzystaniem lasera diodowego.

   Moje zainteresowania pozamedyczne wkraczają w obszar aranżacji muzycznej, prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem cudownej dwójki.

  Specjalizacje

  • Otorynolaryngologia

  Choroby

  • skrzywienie przegrody nosowej
  • chrapanie i bezdech senny
  • przewlekłe zapalenie zatok
  • przewlekły nieżyt nosa
  • przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych
  • przewlekłe zapalenie ucha środkowego i zewnętrznego
  więcej

  Usługi


  SPZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Zielonce Przyjmuje na NFZ

  Adama Mickiewicza 18, 05-220 Zielonka, mazowieckie


  CM Vita-Medica Sp z o.o.

  Jagiellońska 6, 05-220 Zielonka, mazowieckie

  Konsultacja z nasofiberoskopia i/lub videootoskopia 160 zł
  Plastyka małżowin nosowych dolnych (laser diodowy) - jednostronnie 900 zł
  Plastyka małżowin nosowych dolnych (laser diodowy) - dwustronnie 1 400 zł
  Usunięcie zrostów wewnątrznosowych (laser diodowy) 600 zł
  Septoplastyka – usunięcie kolca przegrody nosa 1 300 zł
  Septoplastyka – usunięcie listwy przegrody nosa od 1 500 zł
  Polipektomia wewnątrznosowa (laser diodowy) + badanie histopatologiczne - jednostronnie 1 200 zł
  Polipektomia wewnątrznosowa (laser diodowy) + badanie histopatologiczne - obustronnie 2 000 zł
  Koagulacja naczyń (laser diodowy) 600 zł
  Usunięcie zmian śluzówkowych + badanie histopatologiczne od 250 zł
  Plastyka języczka (laser diodowy) 1 000 zł
  Plastyka podniebienia miękkiego (laser diodowy) 1 300 zł
  Plastyka podniebienia miękkiego i języczka (laser diodowy) 1 800 zł
  Kryptoliza migdałków podniebiennych (laser diodowy) 700 zł
  Paracenteza 500 zł
  Drenaż wentylacyjny ucha środkowego 1 500 zł
  Pokaż wszystkie

  Wojskowy Instytut Medyczny

  Szaserów 128, Praga-Południe, 04-141 Warszawa, mazowieckie

  Chirurgia radiofalowa
  Chirurgia laserowa
  Septoplastyka
  Plastyka małżowin nosowych dolnych
  Tympanoplastyka

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Dominik Bień
  Dominik Bień
  Laryngolog
  Mińsk Mazowiecki
  Problem ziejacej trąbki jest łatwy do diagnozy, ale trudny do leczenia. Stan migdałków podniebiennych może mieć wpływ na zapalenia uszu. Ból ucha może być spowodowany wieloma przyczynami, o których… Więcej

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  6 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • A
   Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Vita MedUsługa: przewlekłe problemy z zatokami/ polipy w nosie/ krzywa przegroda

   Szłam do tego lekarza z nadzieją, że mi pomoże, ale niestety nawet nie był w stanie mnie wysłuchać od początku do końca, co na pewno pomogłoby mu zrozumieć lepiej mój problem. Od kilkunastu lat mam problemy z zatokami i zdaję sobie sprawę, że brak dokumentacji medycznej nie pomaga - ale dla lekarza nie powinna to być bariera nie do przejścia... Sama rozmowa była dla mnie niestety bardzo nieprzyjemna. Otrzymałam sugestię, że niektórzy do końca życia powinni leczyć się sterydami. Odpowiedziałam, że chciałabym zaplanować ciążę i nie chciałabym przyjmować w tym czasie sterydów (wcześniej poroniłam i nie wiedząc o ciąży brałam sterydy - lekarz ginekolog powiedział, że to mogło mieć wpływ). Dostałam odpowiedź, że jak kobieta jest w ciąży i ma astmę to musi brać sterydy - ale mnie nie obchodzi kobieta, która ma astmę. Jeśli mogę zminimalizować ryzyko to chcę to zrobić. Poszłam po radę i pomoc, a niestety wydałam bez sensu pieniądze (na prywatną wizytę) i co gorsza zupełnie niepotrzebnie się zdenerwowałam. Jedyne czego się dowiedziałam to fakt, że muszę się zapisać na wizytę przez nfz jeśli chciałabym mieć refundowane badania.

   Dominik Bień2018-09-17

   Szanowna Pani Anno
   Jeśli poczuła się Pani w jakikolwiek sposób urażona, to serdecznie przepraszam. Mam jednak odczucie, że w czasie naszej rozmowy, nie dałem Pani w żaden sposób do zrozumienia, że ta wizyta jest zbyteczna, trwa zbyt długo, czy problem jest błahy.
   Dokumentacja medyczna z poprzedniego leczenia jest niezbędna do ustalenia właściwego postępowania :) Udzieliłem Pani informacji o stosowaniu sterydów w postaci donosowej :) Informacja o stosowaniu sterydów w przypadku astmy, miała być w moim zamyśle poszerzeniem Pani wiedzy o potrzebach stosowania sterydów w różnych chorobach. Uważam, że chory zgłaszający się na wizytę komercyjną (a jego stan zdrowia wymaga badań obrazowych np. TK zatok) powinien otrzymać informację w jaki sposób może badanie wykonać i powinien wiedzieć, w jakiej sytuacji należy się się refundacja za badanie a w jakiej sytuacji nie :)
   Z wyrazami szacunku

  • E

   Dr Bień to moim zdaniem bardzo dobry specjalista. Miałam robioną operację myringoplastyki ucha, wszystko przebiegło bez komplikacji: narkoza, sam zabieg i samopoczucie po operacji. Dr Bień poświęcił mi czas, by wytłumaczyć na czym polega zabieg, to świetny lekarz, cierpliwy, z poczuciem humoru, a przy tym bardzo konkretny. Za tydzień czeka mnie kolejna operacja, też operuje dr Dominik Bień. Mam nadzieję, że też wszystko będzie w porządku.

  • T

   Bardzo dobry fachowiec. Robił mi operację przegrody nosa czyli septoplastyke. Przebiegła bez problemów. Pobyt w szpitalu też. Jednego dnia było przyjęcie na oddział, drugiego operacja, a czwartego rano wypis do domu. Mogłyby być lepsze warunki w szpitalu, ale fachowość jest najważniejsza

  • W

   Dwa tygodnie temu przeszłam operację ucha u doktora Bienia (WIM) - prawdziwy specjalista, kompetentny, życzliwy, bardzo sympatyczny, niezwykle cierpliwy - poważnie i indywidualnie podchodzi do pacjenta i przypadku - absolutnie polecam.

  • W

   Dobry fachowiec, który okazał względem mnie sporą dawkę empatii (z doświadczenia - jest to połączenie rzadkie wśród chirurgów).

  • P

   Do dr Bienia trafiłem z polecenia. Moim zdaniem jest to prawdziwy profesjonalista - zajął się moim przypadkiem bardzo kompetentnie. Jako pacjent poczułem się naprawdę poważnie potraktowany. Lekarz z pewnością warty polecenia.

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG