lek.

Błażej Przybysławski

Pulmonolog, Internista

Studia medyczne ukończyłem na Akademii Medycznej w Gdańsku w roku 2006. Tajniki medycyny zgłębiałem też podczas 8-miesięczengo pobytu na stypendium na Uniwersytecie w Turku w Finlandii. więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dzień dobry mam pytania moja mama 60 lat od dwóch miesięcy ma zapalenie płuc i nie możemy go wyleczy rtg jest bez mian nie wiem co już mam robić. wynik badania rtg : Płuca o wzmożonym rysunku podścieliska, bez zagęszczeń miąższowych ani zmian ogniskowych . serce niepowiększone.Aorta wydłużona. proszę… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Błażej Przybysławski

  Trudno uwierzyć, że zapalenie płuc trwa 2 miesiące,zwłaszcza, że RTG nie wykazuje zmian zapalnych Innymi słowy należałoby rozważyć inne choroby. Wzmożony rysunek podścieliska może być niczym istotnym,… Więcej

 • Czy to SWP?

  Proszę o interpretację wyniku TK w związku z chorobą podstawową toczeń rumieniowaty od 1997 roku, leczenie metypred 4 mg. Czy to SWP?
  "W segmentach podstawnych obu płuc, w ich częściach grzbietowych, zmiany typu plastra miodu- włóknienie. Niewielki obszar o podobnym charakterze widoczny… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Błażej Przybysławski

  Samoistne włóknienie płuc (SWP) jak sama nazwa wskazuje jest samoistne tzn. nie ma określonej przyczyny, określonej innej choroby powodującej zmiany w płucach. W Pana/Pani przypadku mamy najpewniej do… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Studia medyczne ukończyłem na Akademii Medycznej w Gdańsku w roku 2006. Tajniki medycyny zgłębiałem też podczas 8-miesięczengo pobytu na stypendium na Uniwersytecie w Turku w Finlandii.
  Od początku mojej pracy zawodowej jestem związany z 10. Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Bydgoszczy. Zaczynałem w Klinice Chorób Wewnętrznych, gdzie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, zdając egzamin specjalizacyjny z najlepszym wynikiem w Polsce.
  Moje zainteresowania chorobami płuc mogę pogłębiać pracując od 2013 r. w Oddziale Klinicznym Pulmonologii i Alergologii 10 WSK. Po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego m.in. w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumologii i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, ponownie najlepiej w Polsce zdałem egzamin specjalizacyjny i uzyskałem tytuł specjalisty chorób płuc.
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP) i Europejskiego Towarzystwa Oddechowego (ERS) oraz regularnie uczestniczę w kursach, zjazdach i konferencjach.
  Przez kilka lat pracowałem także w hospicjum domowym Domu Sue Ryder w Bydgoszczy, niosąc pomoc pacjentom podczas ich ostatnich chwil.
  Ważna jest dla mnie dobra komunikacja z pacjentami dlatego staram się rozwijać tzw. kompetencje miękkie poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach w tym zakresie.
  W chwilach wolnych lubię podróże – zarówno te bliskie rowerem na spływ kajakowy w Bory Tucholskie czy w Tatry, jak i te dalekie do innych krajów.

Specjalizacje

 • Choroby płuc
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku (2006)

Znajomość języków

 • angielski

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
1 opinia

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bydgoszczy

  Pierwszy kontakt z lek. Błażejem Przybysławskim miałem we wrześniu 2015 roku na SOR 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Już wtedy swoim podejściem do pacjenta, a szczególnie trafnością diagnozy przekonał mnie, że jest fachowcem najwyższej klasy, prawdziwym lekarzem. Podczas pobytu w szpitalu oprócz tego, że przeprowadził mi kompleksowe badania całego organizmu, doprowadził mój organizm do należytej kondycji przygotował do niezbędnej operacji opłucnej to pomógł mi zrozumieć mój organizm i pokierował dalszym leczeniem. Ponieważ choroba główna, której się nabawiłem, rak płaskonabłonkowy płuca prawego, a także wiele chorób współistniejących są poważne i przewlekłe to mój kontakt z lek. Błażejem Przybysławskim trwa do dzisiaj. Nie szukam lepszego specjalisty bo mam, w mojej opinii, najlepszego z możliwych. Lek. Błażej Przybysławski oprócz tego, że jest doskonałym diagnostą jest wybitnie cierpliwy, a zaręczam, że okresowo byłem trudnym pacjentem. Podczas leczenia zajmuje się człowiekiem w całości, a nie przypadkiem, czyli chorobą płuc. Jest w swej pracy bardzo dokładny, pracowity, zawsze gotów do pomocy.Pacjent z leczenia prowadzonego przez lek. Błażeja Przybysławskiego wychodzi po prostu zdrowy. Polecam z pełną odpowiedzialnością każdemu potencjalnemu pacjentowi kontakt właśnie z lek. Błażejem Przybysławskim bowiem ja osobiście zawdzięczam mu życie. Doktorze Błażeju dziękuję za każdy oddech, dziękuję za serca bicie, dziękuję za życie.