lek.

Anna Grętkiewicz-Tomczyk

Ginekolog, Diagnostyk

34 opinie +dodaj

Umów wizytę 633 odwiedziny w ciągu 30 dni

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ukończyłam w 2001 roku. Szkolenie specjalizacyjne odbyłam w Klinice Onkologii Ginekologicznej. Tytuł specjalisty w dziedzinie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Spychalscy

  Najlepszy ginekolog! Przez kilka lat męczyłam się z bólami podbrzusza z którymi żaden lekarz wcześniej nie potrafił nic zrobić. To właśnie Pani Doktor zleciła laparoskopie po której wszystkie bóle odeszły. Bardzo sympatyczna i można pytać o wszystko, nie czuję się skrepowana. Polecam wszystkim kobietkom:)

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ciąża

  Miałam ogromne szczęście, że trafiłam pod opiekę tak wspaniałego specjalisty. Jestem wierną pacjentką Pani dr od ponad 6 lat. Pierwszy raz trafiłam do jej gabinetu krótko po poronieniu. Otrzymałam wsparcie nie tylko od wspaniałego specjalisty ginekologa, ale osoby pełnej empatii. Po dwóch latach Pani dr poprowadziła moją ciążę do szczęśliwego rozwiązania przez cesarskie cięcie, które przeprowadziła osobiście. Podczas mojej ciąży regularnie odwiedzałam gabinet Pani dr, która z wielką cierpliwością i serdecznością tłumaczyła przebieg wszystkich badań, rozwiewała moje wszelkie wątpliwości. Byłam w grupie ryzyka, ale dzięki tak wspaniałemu specjaliście przeszłam przez to wszystko bardzo spokojnie. Teraz również odwiedzam regularnie gabinet Pani dr, bo sama Pani dr przypomina jak ważne jest coroczne badanie cytologiczne. Podsumowując lek. Anna Grętkiewicz-Tomczyk to specjalista z olbrzymią wiedzą , wykonujący swój zawód z ogromną pasją. Dziękuję, ze jestem Pani pacjentką i pozdrawiam serdecznie.

 • J
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Spychalscy

  Jako lekarz - specjalista w swoim fachu; jako człowiek - normalna, ludzka, bardzo sympatyczna kobieta, która w przeciwieństwie do niektórych lekarzy nie traktuje pacjenta z góry. Dokładne badanie, omówienie... Bardzo miła, luźna atmosfera, Pani doktor słucha pacjenta i rozwiewa jego wątpliwości. Polecam!

 • E
  Lokalizacja: LEKARZE Centrum Medyczne

  Bardzo sympatyczna i fachowa pani doktor. Dzięki rzetelnie wykonanemu badaniu i USG ginekologicznemu wykryła u mnie guz w jamie brzusznej, co pozwoliło na szybkie dalsze diagnozowanie i podjęcie leczenia. W kwestii antykoncepcji doradza obiektywnie, na podstawie wiedzy medycznej, a nie prywatnych opinii.

 • P
  Lokalizacja: LEKARZE Centrum Medyczne

  Z całego serca mogę polecić Panią doktor. Wyczerpująco odpowiada na moje wszystkie pytania chętnie doradza i służy pomocą. Prowadzi moją pierwszą ciążę ale wiem, że do innego lekarza nie pójdę. Zdecydowałam się nawet na poród w szpitalu w którym Pani doktor pracuje. Wizyty przebiegają w bardzo miłej atmosferze głównie ze względu na to, że Pani doktor to bardzo pogodna osoba. Polecam umówić się na wizytę i przekonać się o ogromnej wiedzy jaką ten lekarz posiada.

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: LEKARZE Centrum MedyczneUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Pani Doktor jest świetnym lekarzem. Pamiętała mnie mimo tego że rok temu byłam na wizycie. Czuje że nie jestem obojętną pacjentką dla Pani Doktor. Pani Doktor potrafi się wczuć w sytuację pacjentki. Otrzymałam informacje jakie leki mam przyjmować i jakie badania powinnam wykonać. Polecam Panią Doktor każdej dziewczynie????

 • I
  Lokalizacja: LEKARZE Centrum MedyczneUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Wizyta u tego lekarza to pełen komfort. Na wszelkie pytania i problemy odpowiedzi są bardzo wyczerpujące i fachowe. Z niczym nie ma problemu. Przemiła pani doktor potrafi także uspokoić zaniepokojoną pacjentkę. Badanie jest bezbolesne, a w gabinecie panuje miła atmosfera.

 • O
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ciąża

  Super lekarz! Profesjonalizm, wiedza i dobry kontakt z pacjentem. Prowadzę u Pani doktor już trzecią ciążę, bo mam do niej zaufanie. Polecam!!

 • Lokalizacja: Centrum Medicover - PoznańUsługa: konsultacja położnicza ( z USG)

  Zdecydowanie polecam Panią doktor za całokształt: Wiedzę, doświadczenie i podejście do pacjentki. Pierwszy raz trafiłam do Pani doktor w Centrum Medicover myśląc o zajściu w pierwszą ciąże. Podczas badania okazało się, że mam dużego mięśniaka co jest poważnym przeciwskazaniem do zajścia w ciażę. Oczywiście była to dla mnie przykra i stresująca wiadomość. Pani doktor spokojnie wyjaśniła, że guz jest na tyle duży nie kwalifikuje się do zabiegu laparoskopowego tylko w grę wchodzi operacja ale jest też inna opcja, która może pomóc. Na rynek wchodził właśnie lek, który powodował zmniejszenie lub całkowicie usunięcie guzu i Pani doktor poinformowała mnie, że mogę spróbować podjąc się tej terapii aczkolwiek zaznaczyła, że jest dość kosztowna i nie daje gwarancji, bo pacjentki różnie na ten lek reagują. Podobało mi się, że Pani doktor uczciwie i rzetelnie podeszła do tematu, przedstawiła wszystkie możliwe rozwiązania i prosiła abym się zastanowiła i podjęła decyzję jaką opcję wybieram. Widać, że Pani doktor jest na bieżąco z rożnymi nowinkami medycznymi i potrafi doradzić nie tylko tradycyjne rozwiązania. Zdecydowałam się na terapię farmakologiczną, po 3 miesiącach zrobiłam kontrolę u Pani doktor i okazało się, że mogę zajść w ciążę bo guz zmniejszył się o ponad połowę. Po kilku następnych miesiącach wróciłam żeby potwierdzić, że jestem w ciąży. Pani doktor prowadziła moją ciążę od początku aż do porodu, przez cały ten okres miałam poczucie, że jestem w dobrych i kompetentnych rękach, do tego otrzymywałam wsparcie a wizyty przebiegały zawsze w miłej atmosferze.

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: opieka ginekolocziczna

  Pani Doktor jest doskonałym fachowcem, jest kompetentna, empatyczna, zawsze poświęca dużo czasu, żeby wszystko wyjaśnić, rozwiać wszelkie wątpliwości.
  Jest miła, uśmiechnięta, wizyta u niej to przyjemność. Polecam

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ukończyłam w 2001 roku. Szkolenie specjalizacyjne odbyłam w Klinice Onkologii Ginekologicznej. Tytuł specjalisty w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa otrzymałam w roku 2013. W międzyczasie odbyłam szereg dodatkowych kursów i szkoleń:

  2015-05 Kurs: „Diagnostyka Prenatalna Płodu” - Śląska Szkoła Ultrasonografii
  2015-04 Kurs: „Prenatalna Diagnostyka Wad Serca” - sekcja Ultrasonografii PTG
  2012-04 Kurs: „Diagnostyka USG W Ginekologii i Położnictwie”
  2012-02 Warsztaty USG w I i II trymestrze ciąży - Małopolskie Warsztaty
  Ultrasonografii
  2011-09 Warsztaty: „Ultrasonografia Praktyczna”
  2011-09 Kurs "Diagnostyka Ultrasonograficzna w niepłodności I Ginekologii
  Onkologicznej"
  2011-04 Kurs: „ Ultrasonografia Gruczołu Piersiowego”
  2010-06 Kurs "Training CIntec PLUS Immunocytochemistry"
  2010-03 Kurs zaawansowany z zakresu kolposkopii - Klinika Ginekologii i Onkologii
  Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

  Prywatnie interesuję się teatrem, muzyką i malarstwem

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Publikacje

 • 6. M. Pisarska-Krawczyk , G. Jarząbek-Bielecka , A. Grętkiewicz-Tomczyk , M. Mizgier , W. Kędzia. Guzy gonadalne jajnika ze szczególnym uwzględnieniem guza szkliwiejącego. Znaczenie wczesnej diagnostyki zmian jajnika . Current Gynecologic Oncology  2015; 13 (2):113-122. KBN 11,0
 • 5. A. Grętkiewicz- Tomczyk, G. Jarząbek – Bielecka, Z. Friebe Szkliwiejący guz jajnika u 15-letniej pacjentki. Nowiny Lekarskie 2009; 78 (1):85–90. KBN 6,0
 • 4. -  D. Pruski, J. Frąszczak, K. Iwaniec, M. Przybylski, W. Kędzia, A. Grętkiewicz- Tomczyk , A. Karowicz-Bilińska, M. Spaczyński. Assessment of frequency of regression and progression of mild cervical neoplasia- LGSIL in women with positivehigh-risk HPV DNA test result . Ginekol. Pol. 2012; 83 (8):572-575. KBN 15,0; IF 0,786
 • 3. G. Jarząbek, A. Grętkiewicz- Tomczyk. Problem przemocy seksualnej wobec dzieci. Gin. Prakt. 2007;2:30-33. KBN 6,0
 • 2. A. Paczkowska, A. Grętkiewicz- Tomczyk, Z. Friebe. Ocena jakości życia kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu przed i po leczeniu operacyjnym metodą TVT lub kolposuspensją załonową metodą Burcha. Urol.Pol.2006; 59 (1):40-43. KBN 3,0
 • 1. A. Paczkowska, A. Grętkiewicz- Tomczyk, E. Grys . Rehabilitation in pregnancy and during puerperium . Arch. Prenat.Med.2004; 1 (1):43-46. KBN 3,0
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Kurs: „Diagnostyka Prenatalna Płodu” - Śląska Szkoła Ultrasonografii
 • Kurs: „Prenatalna Diagnostyka Wad Serca” - sekcja Ultrasonografii PTG
 • Kurs: „Diagnostyka USG W Ginekologii i Położnictwie”
 • Kurs: „ Ultrasonografia Gruczołu Piersiowego”
 • Kurs "Diagnostyka Ultrasonograficzna w niepłodności I Ginekologii Onkologicznej
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż podyplomowy (Szpital Miejski im. Franciszka Raszeji)

Zdjęcia