dr n. med.

Andrzej Sieńko

Kardiolog, Internista

50 opinii +dodaj

Umów wizytę 68 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Studiował na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski. Po studiach rozpoczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
50 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: konsultacje kardiologiczne z echem serca

  Bardzo dziękuję za konsultację, która odbyła się w atmosferze zrozumienia i życzliwości. Nie bez znaczenia miało doświadczenie i profesjonalizm Pana Doktora, który po badaniu i wnikliwym wywiadzie ustalił leczenie.
  Ewa Słowik

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: kontrola lekarska

  Wizyta w bardzo miłej atmosferze cechująca sią pełnym profesjonalizmem lekarza, uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i zostałem zbadany i wysłuchany. Gabinet czysty i przyjemny gorąco polecam dla wymagających pacjentów.
  Paweł.P

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: konsultacje kardiologiczne z echem serca

  Pierwszy Kardiolog, który przepisał mi odpowiednie leki na nadciśnienie, wcześniej kilkukrotnie je zmieniałem - niepotrzebnie się męcząc.
  Doktor Andrzej Sieńko posiada niesamowitą wiedzę. Przepisał mi leki na nadciśnienie najnowszej (3) generacji, które rozwiązały problem. Zapomniałem wręcz przez te parę lat, że mam nadciśnienie.
  Co roku wykonuję u Pana Andrzeja badania kontrolne (echo serca).
  Najlepszy Fachowiec od serca co najmniej w Wielkopolsce, jak nie w całej Polsce.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor jest bardzo rzeczowy. Nie robi zbędnych wykładów, tylko starannie wykonuje badania. Wizyta przebiega w sympatycznej atmosferze, a pacjent jest na bieżąco informowany o wynikach i nie czuje się kekceważony - wręcz przeciwnie. Czego chcieć więcej? Na tę chwilę polecam!

 • O
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: konsultacje kardiologiczne z echem serca

  Moja pierwsza wizyta w tym miejscu. Lekarz miły, mający chęć wysłuchać ale i również dowiedzieć się czegoś o pacjęcie . Dostrzegłam chęć znalezienia przyczyny problemu a nie zrzucenia wszystkiego na stres. Tak robi większa cześć lekarzy niestety..Przede mna jednak szukanie przyczyny mam nadzieje aż do skutku.:-).

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za profesjonalną i rzeczową konsultację kardiologiczną. Dzięki wizycie wiem na co mam zwrócić szczególną uwagę. Polecam innym pacjetom osobę Pana Doktora jako dobrego i konkretnego lekarza z ogromną wiedzą i doświadczeniem jak również z miłym podejściem do pacjenta. Maciej

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo sympatyczny lekarz ,oraz bardzo rzeczowy ,na pewno zostanę go pacjentka i polecam innym.Lekarz taki jak dawniej ,takich już coraz mniej.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: ECHO serca

  Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze, lekarz może nie dopytywal przesadnie o stan zdrowia ale badanie wykonał rzetelnie i opisał całą sytuację. Jestem spokojniejszy po konsultacji.

 • G
  Lokalizacja: neoMedica Centrum Medyczne

  Bardzo serdecznie dziekuje za konsultacje.Kolejny raz dowiodl Pan,ze tylko specjalisci wysokiej klasy winni zajmowac sie naszym zdrowiem.Dzieki Pana trafnym diagnozom jestem po zabiegu ablacji.Moge pracowac i komfortowo zyc bez uciazliwej arytmii.Wielkie dzieki i serdeczne uklony.Dzieki takim specjalistom jak Pan ludzie moga spokojnie spogladac w przyszlosc.Zycze kolejnych wyjatkowo trafnych diagnoz i rzeszy zadowolonych pacjentow.Wdzieczna pacjentka.Justyna S.

  dr n. med. Andrzej Sieńko2017-12-07

  Pani Justyno serdecznie dziękuję za budujący komentarz. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam - Andrzej Sieńko

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Lecze sie u doktora Sienko od kilku miesiecy z powodu napadowych zaburzen rytmu. Uwazam ze jest to wyjatkowo dokladny i sumienny lekarz.Na kazdej wizycie zbiera szczegolowy wywiad i przeprowadza dokladne badanie w tym echoserca. Bardzo dobrze dobral mi leki. Leczylem sie u dwoch innych kardiologow niestety bez efektu.Serdecznie polecam Pana doktora jako doskonalego diagnostyka i fachowca.Jak najwiecej takich specjalistow.
  Jacek.M

  dr n. med. Andrzej Sieńko2017-12-07

  Panie Jacku bardzo dziękuję za ten komentarz. Życzę zdrowia. Pozdrawiam - Andrzej Sieńko

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Studiował na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski. Po studiach rozpoczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie był zatrudniony początkowo na stanowisku asystenta a następnie na stanowisku adiunkta. W trakcie pracy w Klinice prowadził Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Pełnił stanowisko Kierownika Pracowni Echokardiografii. Odbył dwa 6-miesięczne staże zagraniczne w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg (Austria) oraz w Herz Zenter w Marburgu (Niemcy). Oba staże były ukierunkowane na zagadnienia echokardiografii. Był uczestnikiem kilkunastu warsztatów echokardiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne za granicą (Włochy, Holandia, Francja,
  Anglia). Odbył także kilkanaście staży krajowych z zakresu echokardiografii. Prowadził szereg szkoleń i kursów echokardiogaficznych dla lekarzy. Uzyskał stopień doktora nauk medycznych z zakresu kardiologii nt.,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”. Jest autorem 34 prac naukowych głównie z zakresu echokardiografii publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współautor podręcznika "Echokardiografia obciążeniowa" pod redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii. Główne zainteresowania kliniczne to echokardiografia i nadciśnienie tętnicze,nie inwazyjna diagnostyka choroby niedokrwiennej serca.
  Specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce chorób układu krążenia elektrokardiografii, echokardiografii, próbach wysiłkowych.Odznaczony medalem Zasłużony dla miasta Poznania.Zdobył tytuł ,,WIELKOPOLANIN ROKU",jest członkiem wielu towarzystw naukowych polskich i zagranicznych w tym:POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGICZNEGO(PTK) i EUROPEJSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGICZNEGO(ESC)-F.E.S.C.
  Diagnostyka i leczenie chorób:choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, kardiomiopatia, niewydolność serca, wady serca, zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia)
  Wykonywane badania:badania echokardiograficzne, badania elektrokardiograficzne

  więcej można się dowiedzieć na stronie www.centrummedycznestanley.pl

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu

Publikacje

 • Podręcznik "Echokardiografia obciążeniowa" pod redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed

Nagrody i wyróżnienia

 • Dyplom Specjalizacji II stopnia kardiologia

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg (Austria)
 • Herz Zenter w Marburgu (Niemcy)

Certyfikaty

 • Andrzej Sieńko, kardiolog w mieście Poznań - Certyfikaty
 • Andrzej Sieńko, kardiolog - Certyfikaty

Zdjęcia