dr n. med.

Andrzej Sieńko

Kardiolog, Internista

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Studiował na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski. Po studiach rozpoczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Studiował na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski. Po studiach rozpoczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie był zatrudniony początkowo na stanowisku asystenta a następnie na stanowisku adiunkta. W trakcie pracy w Klinice prowadził Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Pełnił stanowisko Kierownika Pracowni Echokardiografii. Odbył dwa 6-miesięczne staże zagraniczne w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg (Austria) oraz w Herz Zenter w Marburgu (Niemcy). Oba staże były ukierunkowane na zagadnienia echokardiografii. Był uczestnikiem kilkunastu warsztatów echokardiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne za granicą (Włochy, Holandia, Francja,
  Anglia). Odbył także kilkanaście staży krajowych z zakresu echokardiografii. Prowadził szereg szkoleń i kursów echokardiogaficznych dla lekarzy. Uzyskał stopień doktora nauk medycznych z zakresu kardiologii nt.,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”. Jest autorem 34 prac naukowych głównie z zakresu echokardiografii publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współautor podręcznika "Echokardiografia obciążeniowa" pod redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii. Główne zainteresowania kliniczne to echokardiografia i nadciśnienie tętnicze,nie inwazyjna diagnostyka choroby niedokrwiennej serca.
  Specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce chorób układu krążenia elektrokardiografii, echokardiografii, próbach wysiłkowych.Odznaczony medalem Zasłużony dla miasta Poznania.Zdobył tytuł ,,WIELKOPOLANIN ROKU",jest członkiem wielu towarzystw naukowych polskich i zagranicznych w tym:POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGICZNEGO(PTK) i EUROPEJSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGICZNEGO(ESC)-F.E.S.C.
  Diagnostyka i leczenie chorób:choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, kardiomiopatia, niewydolność serca, wady serca, zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia)
  Wykonywane badania:badania echokardiograficzne, badania elektrokardiograficzne

  więcej można się dowiedzieć na stronie www.centrummedycznestanley.pl

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu

Publikacje

 • Podręcznik "Echokardiografia obciążeniowa" pod redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed

Nagrody i wyróżnienia

 • Dyplom Specjalizacji II stopnia kardiologia

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg (Austria)
 • Herz Zenter w Marburgu (Niemcy)

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley Poznań

  Polecam, profesjonalne podejście do pacjenta. Komplet informacji pozwalających zweryfikować swój stan zdrowia. Polecam.

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: konsultacje kardiologiczne z echem serca

  Polecam z czystym sumieniem. Do Pana Doktora trafiłam będą w ciąży z tachykardią. Wykonał echo serca, wszystko wyjaśnił i uspokoił. Leczenie również trafne, i bez obaw o zdrowie dzidziusia. Gorąco polecam!!

 • Lokalizacja: SPECJALISTYCZNY GAB. CHORÓB WEWNĘTRZNYCH I CHORÓB SERCAUsługa: ból w klatce piersiowej, nierówny rytm serca

  Dr Sieńko jest bardzo miłym,sympatycznym,pełnym zaangażowania lekarzem.Podczas wizyty prowadzi bardzo wnikliwy wywiad z pacjentem w celu postawienia prawidłowej diagnozy.Jest też doskonałym diagnostą przynajmniej tak było w moim przypadku.Jego doświadczenie powoduje że człowiek z ufnością oddaje swoje zdrowie w jego ręce.

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: migotanie przedsionków

  Od 2 lat leczylam u 2 kardiologow z powodu bicia i kolatania serca.Zapisywano mi leki ,,w ciemno"
  bez efektu.Trafilam do doktora Sienko do gabinetu prywatnego z polecenia kolezanki.Pan doktor przeprowadzil pelna diagnostyke echo serac,badania tarczycy itd.Zdiagnozowal u mnie napadowe migotanie przedsionkow.Dobral odpowiednie leczenie i teraz czuje sie znakomicie.Jestem pod stala opieka Pana Doktora.Polecam wysokiej klasy profesjonalista.Ponadto szalenie ujmujacy i otwarty czlowiek.
  Kasia K.

 • D
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: Choroba wieńcowa

  Serdecznie polecam Pana doktora Sienko to znakomity diagnosta i szalenie sympatyczny czlowiek.Zdiagnozowal u mnie chorobe wiencowa skierowal na koronarografie,wszczepiono mi takze stent.Czuje sie znakomicie i pozostaje pod troskliwa opieka Pana doktora w gabinecie prywatnym.Przedtem leczylem sie w Por.Kardiologicznej NFZ.
  Wizyta raz na 6-mcy w 7 minut.
  Arkadiusz C.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dobry kontakt lekarz - pacjent. Fachowiec , dokładne badanie, rzeczowa rozmowa, trafna diagnoza, czy leki dobrze dobrane ,to po kilku tygodniach się okaże. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: konsultacje kardiologiczne z echem serca

  Kompetentny i konkretny lekarz. Dobry kontakt z pacjentem.Badanie sprawne i wnioski zrozumiałe dla pacjent. Polecam z czystym sumieniem.

 • W
  Lokalizacja: SPECJALISTYCZNY GAB. CHORÓB WEWNĘTRZNYCH I CHORÓB SERCAUsługa: Inny

  Znakomity diagnosta.Zglosilam sie do Pana doktora z powodu napadowego migotania przedsionkow.Przedtem leczylam sie bezskutecznie u dwoch kardiologow.Pan doktor skierowal mnie na ablacje i napady migotania ustapily.Pozostaje pod opieka pana doktora oczywiscie w gabinecie prywatnym.Szczerze polecam. Waleria M.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dzień Dobry zostałem poproszony o wystawienie opinii jednak wizyta nie została przeprowadzona tak jak powinna. Przede wszystkim chciałbym podkreślić,ze nie wykonano ekg . Nalegałem,ale doktror stwierdził , ze to bez sensu co jest absurdem dlatego, ze ekg jest mi potrzebne do dokumentacji leczenia. Poza tym podczas wizyty doktor odbieral co chwile telefony w szczególności podczas wykonywania echo serca. Wizyta trwała 10 minut nie 20. Była chaotyczna i nie rzeczowa. Nie dowiedziałem sie istotnych dla mnie rzeczy. Ponieważ przyjmuję antydepresanty nie dowiedziałem się jakie i czy leki , które biorę obecnie mogę przyjmować. Ponieważ nie które leki przy arytmii sa przeciwskazane. Wydałem 150zl plus dojazd. Dla mnie to bardzo dużo pieniędzy. I jestem bardzo zawiedziony.

 • E

  Oczywiście polecam! Uprzejmy, konkretny i bardzo pomocny. Doskonała umiejętność podejścia do klienta.