Adres

aleja Grunwaldzka 486, Oliwa , Gdańsk
Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
58 770.....

Konsultacja terapeutyczna • 130 zł

Konsultacja online • 130 zł

Konsultacja przez telefon • 130 zł +1 więcej

Terapia - Zaburzenia Odżywiania • 130 zł

Moje doświadczenie

O mnie

Terapeutka zaburzeń odżywiania i dyplomowany dietetyk. Od 2013 roku pomaga osobom z bulimią i anoreksją wyjść z choroby. 10 lat chorowała na zaburzeni...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopień
 • Akademia Dietetyki w Gdańsku
 • Uniwersytet SWPS w Sopocie kierunek Psychologia


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja terapeutyczna


aleja Grunwaldzka 486, Gdańsk

130 zł

Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę

Pozostałe usługi

Konsultacja online


aleja Grunwaldzka 486, Gdańsk

130 zł

Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę


Konsultacja przez telefon


aleja Grunwaldzka 486, Gdańsk

130 zł

Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę


Terapia - Zaburzenia Odżywiania


aleja Grunwaldzka 486, Gdańsk

130 zł

Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę Terapia - Zaburzenia Odżywiania

Właśnie zakończyłam terapię zaburzeń odżywiania u Pani Oli. Pani Ola jest prawdziwą profesjonalistką, jest bardzo empatyczna, potrafi wysłuchać, przede wszystkim nie ocenia, lecz daje wiele cennych rad, które pozwolą nam obrać właściwą drogę. Mój problem tkwił w chorym perfekcjoniźmie oraz braku akceptacji własnego ciała, niskiej samoocenę. Pani Ola pomogła mi dostrzec wiele rzeczy, których dotychczas nie widziałam, pokazała mi, jak można uzyskać kontrolę nad własną psychiką. Decydując się na wizytę uważam, że należy mieć świadomość, że w dużej mierze musimy też sami pracować nad sobą, aby efekty terapii były dobre i zadowalające. Ja zaangażowałam się w pracę nad sobą w 100%, Pani Ola zadawała ćwiczenia do domu, które bardzo mi w tym pomagały i.... Cel został osiągnięty! Pani Olu, bardzo dziękuję za współpracę, duże wsparcie - dziś czuję, że nie muszę się wstydzić żadnej niedoskonałości, faldki na brzuchu, czy tego, że jest dziedzina, w której nie jestem dobra. Nauczyłam się doceniać siebie, swoje małe kroczki i pierwszy raz od bardzo długiego czasu czuję się sama ze sobą szczęśliwa. :) Bardzo polecam wszystkim, którzy mają problem z bulimią, czy brakiem samoakceptacji - ta Pani to czarodziejka!:)


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę

Pani Aleksandra ma to „coś”. Słucha, nie ocenia. Inspiruje i potrafi przestawić myślenie na nowy tok. Kiedy wydaje się, że zabrnęło się w ślepą uliczkę bez wyjścia, okazuje się, że jednak można zrobić coś inaczej. Pani Aleksandra pomaga uwierzyć w siebie i wydobyć na światło dzienne umiejętności, o których nie miało się pojęcia. Warto się przełamać i przyjść, można dużo zmienić, dużo osiągnąć.


M
Użytkownik zweryfikowany

Przed przystąpieniem do terapii miałem dwie podstawowe obawy:

1) miałem wrażenie, że wiem wszystko, co powinienem zrobić, żeby rozwiązać problemy z wagą — przecież próbowałem każdej diety, przeczytałem tyle książek na temat planowania, samokontroli i pokonywaniu złych nawyków
2) obawiałem się braku zrozumienia, gdyż nie znałem żadnych przypadków zaburzeń odżywiania u mężczyzn.

Terapia jednak pokazała mi, że zarówno jedna, jak i druga obawa była absolutnie niepotrzebna. Pani Aleksandra bardzo pomogła mi w zrozumieniu przyczyn moich problemów dotyczących zaburzeń odżywiania. Pani Aleksandra pomogła mi również sformułować konkretny, prosty oraz dający satysfakcję plan działań, który udało mi się wdrożyć w życie i konsekwentnie utrzymać przez kilka miesięcy. Dzięki niemu udało mi się schudnąć (na ten moment, po 4 miesiącach - 13 kg - a to jeszcze nie koniec), poprawić samoocenę, zaktualizować hierarchię wartości i uniezależnić ewentualne wahania wagi od poczucia własnej wartości. Terapia sprawiła, że poczułem, że znowu mam kontrolę na własnym życiem — i to jest coś, za co jestem niezwykle wdzięczny. Nauczone techniki i wyciągnięte wnioski pozwoliły mi nie tylko wyglądać lepiej, czuć się zdrowiej oraz być stabilniejszym emocjonalnie — ale również pomogły mi z problemami, które wkradły się w inne aspekty życia — kontakty z przyjaciółmi, sferę miłosną, intymną czy życie zawodowe. Serdecznie polecam współpracę z Panią Aleksandrą — to ciepła, serdeczna oraz profesjonalna osoba, która pomogła mi zmienić moje życie na dużo lepsze :)


P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę terapia - zaburzenia odżywiania

Pani Ola to więcej niż terapeutka, jest miłą, ciepłą kobietą, która wie co robi. Sprawia, że rozmawianie o swoich problemach przestaje być tak bardzo stresujące, a terapia jest bardziej jak rozmowa z przyjaciółką, niż coś czego powinnyśmy się bać. Daje praktyczne porady i motywuje, żeby o siebie walczyć. Polecam wizyty u pani Oli wszystkim, którzy zmagają się z problemami zaburzeń odżywiania, warto zadbać o swoje zdrowie, a dzięki takim osobom jest znaczenie łatwiej.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet na Przymorzu konsultacja terapeutyczna

Bardzo miła atmosfera rozmowy. Pani psycholog prowadziła ją w spokojny i rozważny sposób. Tak aby nakierunkować mnie na właściwe tory i odnalezienie konkretnych rozwiązań przytłaczających mnie problemów.


H
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacje ONLINE

Pani Dejewska jest bardzo wyrozumiała, cierpliwa i pomocna przy mojej terapii z powodu anoreksji i złego samopoczucia. Ma moje całkowite zaufanie i wiem że mogę się do niej zwrócić z każdym problemem z którym sobie nie radzę w procesie terapii. Jest bardzo ciepłą osobą , i po każdej terapii mam lepsze nastawienie do mojego życia i dzięki niej staram się podchodzić do problemów z konstruktywnym nastawieniem. Zawsze stara się mi pomóc dojść do sedna problemu, a nawet jak nie jestem zbyt pomocna pomaga mi się nad nim zastanowić i dojść do bardziej pomocnych myśli. Bardzo polecam ją jako dietetyka i terapeutę!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacje ONLINE psychoterapia online

Pani Aleksandra z całą pewnością wskrzesza iskierka nadziei w naszych sercach. Czuć że Cię rozumienie lub chociaż stara się to uczynić, jest osobą która ze pewnością zasługuje na zaufanie i można się przed nią otworzyć. Z pewnością wie o czym mówi bo sama doświadczyła chorób... Ja bardzo ja polubiłam i na prawdę warto sproubować zacząć pracę i terapię nad sobą właśnie z panią Olą :)


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacje ONLINE

Pani Ola nie tylko pomaga osobom z zaburzeniami odzywiania ale również rodzicom dzieci borykajacych sie z ta chorobą. Poniewaz chciałam pomóc córce chorujacej na bulimie i jednocześnie będącej w fazie nastoletniego buntu konsultowalam się z kilkoma psychologami. Niestety nie zdolali mi pomoc. Dopiero Pani Ola wyjasnila mi mechanizmy choroby, pokazala co robie zle. Z racji tego, ze sama przeszla bulimię posiada wiedzę i doświadczenie co dla mnie jest ogromnie ważne.
Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i gorąco polecam rodzicom dzieci z zaburzeniami odżywiania. Spróbujcie naprawdę warto!!!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet na Przymorzu terapia - zaburzenia odżywiania

Pani Ola to świetna terapeutka i dietetyk. Jest bardzo miła i serdeczna, dlatego córka od razu nawiązała z nią więź i otworzyła się. Otrzymała pomoc dzięki, której mogła szybko pokonać chorobę. Poza tym ułożyła nie tylko odpowiednią dietę, ale podała mnóstwo pysznych rozwiązań. Bardzo jej za wszystko dziękujemy.


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacje ONLINE

Pani Ola jest niesamowitą terapeutką. Przed poznaniem jej długo szukałam pomocy, która dawałaby jakiekolwiek efekty, ale bezskutecznie. Podczas terapii z nią, poznawała mnie aby indywidualnie podejść do mojego problemu. Dla mnie dużo łatwiej, jako chorej osobie, było zaufać komuś kto w przeszłości także zmagał się z podobnym problemem. Zawsze miała ciekawe spojrzenie na pewne sprawy, robiąc ze mną różne zadania i zadając mi prace domowe, które dużo mi dawały w trakcie terapii. Pani Ola była dla mnie nie tylko, jakąś tam osobą z którą rozmawiałam przez internet, ale też kimś komu mogłam mówić o tym co czułam, co przeżywałam i z czym się zmagałam bez obawy, że zostanę oceniona. Jako osoba, pani Ola jest wielce inspirująca i kiedyś porównałam ją do „wulkanu pozytywnej energii”. Była dla mnie wzorcem w chorobie. Mogłam zadzwonić do niej w każdej chwili, gdy miałam jakiś problem, co dawało mi poczucie bezpieczeństwa. Miałam ogromne szczęście, że mogłam z nią pracować i mam pewność, że bez niej proces mojego leczenia trwałby być może nawet i do dziś.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

11 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • jak radzić sobie z napadami głodu przy ciężkich treningach i dość niskim (2300kc) zapotrzebowaniu kcal? Brak bulimii, badania z krwi ok. Jakaś suplementacja?
  Kobieta 25 lat 72kg 170 cm wzrostu

  Dzień dobry,
  Doradzałabym wizytę u dietetyka. Oprócz dobrania kaloryczności liczy się odpowiednia ilość węglowodanów, białka, tłuszczy, witamin i minerałów.
  Im niższa kaloryczność tym większe będą napady głodu wynikające z deficytu kalorycznego.
  Dietetyk pomoże zbilansować dietę tak by mogła Pani dalej osiągać satysfakcjonujące wyniki ale i również zmniejszy się ilość napadów głodu.
  Pozdrawiam ciepło, Dietetyk Aleksandra Dejewska

  Aleksandra Dejewska


 • (Mam 16 lat)
  Od kilku miesięcy nie jem śniadań i nie czuje zbytnio głodu, jedyny posiłek w ciągu dnia to obiad (jem zazwyczaj wtedy 3 kanapki) tak mniej więcej o godzinie 16. Po zjedzeniu tych kanapek zawsze czuje jakbym była na siebie zła o to że zjadłam za dużo, nie wiem czy mam się udać do jakiegoś specjalisty????‍♀️

  Myślę, że warto byś odwiedziła psychologa lub terapeutę. Złość związana ze zjedzeniem posiłku często towarzyszy zaburzeniom odżywiania. W ciągu dnia powinno się zjeść 4-5 posiłków dziennie. Niedożywienie może prowadzić do poważnych czasem nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych takich jak utrata miesiączki, osteoporoza nawet śmierć. Warto odwiedzić również psychiatrę i dietetyka.

  Aleksandra Dejewska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Terapeutka zaburzeń odżywiania i dyplomowany dietetyk. Od 2013 roku pomaga osobom z bulimią i anoreksją wyjść z choroby. 10 lat chorowała na zaburzeni...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopień
 • Akademia Dietetyki w Gdańsku
 • Uniwersytet SWPS w Sopocie kierunek Psychologia

Specjalizacje

 • Psychodietetyk
 • Terapia uzależnień
 • Psychoterapia
Zobacz więcej


Znajomość języków

Angielski

Profile społecznościowe