Dr n. med.

Aleksander Zeliaś

Kardiolog, Anestezjolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: naciśnienie tętnicze

  Jest świetnym lekarzem.
  Ma rozległą wiedzę, jako jedyny kardiolog u którego byłam nie starał się dawać mi leków, tylko znalazł przyczynę nadciśnienia tętniczego i powoli je zniwelował.
  Dziękuję.
  P.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Pracuję jako starszy asystent w Oddziale Klinicznym Kardiologii Interwencyjnej Krakowskiego Szpitala im. Jana Pawła II. Jestem certyfikowanym kardiologiem interwencyjnym, tj. wykonuję zabiegi koronarografii i angioplastyki wieńcowej (wszczepianie stentów do tętnic wieńcowych), a ponadto asystuję do innych zabiegów inwazyjnych, jak angioplastyka tętnic szyjnych lub obwodowych (kończyn dolnych). Ponadto zajmuję się diagnostyką utrasonograficzną - samodzielnie wykonuję i interpretuję badanie echokardiograficzne serca oraz ultrasonograficzne tętnic szyjnych. Współpracuję również blisko ze specjalistami zajmującymi się nieinwazyjną oceną serca metodą tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Nadzoruję trzy sale dwułóżkowe na oddziale klinicznym kardiologii interwencyjnej i kieruję swoich pacjentów na hospitalizację z poradni przyszpitalnej lub gabinetów prywatnych.
   Specjalizację z kardiologii uzyskałem w 2014r., certyfikat samodzielnego operatora w 2015r. W 2014r. obroniłem tytuł doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy naukowej była przydatność wykonywania koronarografii z zamiarem angioplastyki tętnic wieńcowych u pacjentów po nagłym zatrzymaniu krążenia. Ponadto zainicjowałem wprowadzenie hipotermii terapeutycznej (kontrolowanego ochłodzenia ciała) do terapii chorych po zatrzymaniu krążenia w moim oddziale oraz prowadziłem pierwsze zabiegi tego typu.
   Posiadam ponadto specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii, którą zdobyłem w 2008r. Nadal pracuję jako anestezjolog, kwalifikując pacjentów do operacji oraz wykonując znieczulenia, zwłaszcza w ortopedii (różne znieczulenia regionalne z wykorzystaniem USG).
   Pracuję ponadto od ponad 10 lat jako lekarz w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym w śmigłowcu ratowniczym (tzw. zespół HEMS), gdzie udzielamy pomocy najciężej chorym, najczęściej ofiarom wypadków i urazów.
   Aktualnie moje zainteresowania naukowe koncentrują się na zabiegach wieńcowych wysokiego ryzyka (u pacjentów zdyskwalifikowanych od operacji serca) przy użyciu dostępnych metod przezskórnego wspomagania układu krążenia.

  Specjalizacje

  • Anestezjologia i intensywna terapia
  • Kardiologia

  Usługi

  TOPMEDYK Centrum Diagnostyczno-Lecznicze

  Republiki Korczakowskiej 19/LU.4, Bieżanów-Prokocim, 30-867 Kraków, małopolskie

  Zwykła wizyta

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Aleksander Zeliaś
  Aleksander Zeliaś
  Kardiolog, Anestezjolog
  Kraków
  Kłucia w klatce piersiowej najczęściej nie są związane z chorobą serca, jeżeli zależą od pozycji ciała to najczęściej wynikają z choroby kręgosłupa, zmian w układzie kostno-stawowo-mięśniowym… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  3 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: naciśnienie tętnicze

   Jest świetnym lekarzem.
   Ma rozległą wiedzę, jako jedyny kardiolog u którego byłam nie starał się dawać mi leków, tylko znalazł przyczynę nadciśnienia tętniczego i powoli je zniwelował.
   Dziękuję.
   P.

  • U

   Lekarz kompetentny i rzeczowy z doskonałym podejściem do pacjenta.Starannie słucha pacjenta i jest profesjonalistą.Godny polecenia.

  • T
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: TOPMEDYK Centrum Diagnostyczno-LeczniczeUsługa: Zwykła wizyta

   Bardzo dobry lekarz ! Fachowiec przez duże F. Miły, sympatyczny i spokojny i cierpliwy. Ze spokojem można oddać swoje zdrowie w ręce Doktora Zeliasia. Szczegółowe badanie przedmiotowe i podmiotowe. Dużo wskazówek, rad oraz wskazań co do dalszego postępowania i diagnostyki. Polecam !