Dr n. med.

Aleksander Zeliaś verifiedCreated with Sketch.

Kardiolog, Anestezjolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: naciśnienie tętnicze

  Jest świetnym lekarzem.
  Ma rozległą wiedzę, jako jedyny kardiolog u którego byłam nie starał się dawać mi leków, tylko znalazł przyczynę nadciśnienia tętniczego i powoli je zniwelował.
  Dziękuję.
  P.

 • Szukasz kardiologa? Pacjenci polecają:

  Jarosław Rachwał
  Jarosław Rachwał
  Kardiolog, Internista
  Kordiana 60/86, Kraków
  Serdecznie polecam pana Doktora. Badania i konsultacja przeprowadzona bez zarzutów, dodatkowo wsparcie dobrym słowem… więcej

  Tatiana Łach
  Tatiana Łach
  Kardiolog, Internista
  Henryka Kamieńskiego 51, Kraków
  Pani doktor Tatiana Łach jest bardzo dobrym lekarzem - kompetentnym i wnikliwym, rzetelnie zajmującym się zdrowiem… więcej

  Agnieszka Noworolska
  Agnieszka Noworolska
  Kardiolog, Lekarz sportowy, Lekarz rodzinny
  Puszkarska 7H, Kraków
  Do Pani Doktor trafiłam w drugiej ciąży z wysokim tętnem, pomimo, że te same objawy występowały u mnie przed i… więcej

  Krzysztof Ideć
  Krzysztof Ideć
  Internista, Lekarz rodzinny, Kardiolog
  ul. Puszkarska 7H bud. C, Kraków
  Dr Ideć jest godnym polecenia lekarzem, podejmującym przemyślone decyzje odnośnie leczenia pacjenta, oparte na… więcej

  Magdalena Loster
  Magdalena Loster
  Kardiolog, Internista
  os. Szymanowskiego 6, Wieliczka
  Pani Doktor to bardzo dobry specjalista przy tym wspaniały człowiek. Widać, że ma doświadczenie i nie bagatelizuje… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Pracuję jako starszy asystent w Oddziale Klinicznym Kardiologii Interwencyjnej Krakowskiego Szpitala im. Jana Pawła II. Jestem certyfikowanym kardiologiem interwencyjnym, tj. wykonuję zabiegi koronarografii i angioplastyki wieńcowej (wszczepianie stentów do tętnic wieńcowych), a ponadto asystuję do innych zabiegów inwazyjnych, jak angioplastyka tętnic szyjnych lub obwodowych (kończyn dolnych). Ponadto zajmuję się diagnostyką utrasonograficzną - samodzielnie wykonuję i interpretuję badanie echokardiograficzne serca oraz ultrasonograficzne tętnic szyjnych. Współpracuję również blisko ze specjalistami zajmującymi się nieinwazyjną oceną serca metodą tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Nadzoruję trzy sale dwułóżkowe na oddziale klinicznym kardiologii interwencyjnej i kieruję swoich pacjentów na hospitalizację z poradni przyszpitalnej lub gabinetów prywatnych.
   Specjalizację z kardiologii uzyskałem w 2014r., certyfikat samodzielnego operatora w 2015r. W 2014r. obroniłem tytuł doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy naukowej była przydatność wykonywania koronarografii z zamiarem angioplastyki tętnic wieńcowych u pacjentów po nagłym zatrzymaniu krążenia. Ponadto zainicjowałem wprowadzenie hipotermii terapeutycznej (kontrolowanego ochłodzenia ciała) do terapii chorych po zatrzymaniu krążenia w moim oddziale oraz prowadziłem pierwsze zabiegi tego typu.
   Posiadam ponadto specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii, którą zdobyłem w 2008r. Nadal pracuję jako anestezjolog, kwalifikując pacjentów do operacji oraz wykonując znieczulenia, zwłaszcza w ortopedii (różne znieczulenia regionalne z wykorzystaniem USG).
   Pracuję ponadto od ponad 10 lat jako lekarz w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym w śmigłowcu ratowniczym (tzw. zespół HEMS), gdzie udzielamy pomocy najciężej chorym, najczęściej ofiarom wypadków i urazów.
   Aktualnie moje zainteresowania naukowe koncentrują się na zabiegach wieńcowych wysokiego ryzyka (u pacjentów zdyskwalifikowanych od operacji serca) przy użyciu dostępnych metod przezskórnego wspomagania układu krążenia.

  Specjalizacje

  • Anestezjologia i intensywna terapia
  • Kardiologia

  Usługi

  TOPMEDYK Centrum Diagnostyczno-Lecznicze

  Republiki Korczakowskiej 19/4, Bieżanów-Prokocim, 30-867 Kraków, małopolskie

  Zwykła wizyta

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Aleksander Zeliaś
  Aleksander Zeliaś
  Kardiolog, Anestezjolog
  Kraków
  Kłucia w klatce piersiowej najczęściej nie są związane z chorobą serca, jeżeli zależą od pozycji ciała to najczęściej wynikają z choroby kręgosłupa, zmian w układzie kostno-stawowo-mięśniowym… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  3 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: naciśnienie tętnicze

   Jest świetnym lekarzem.
   Ma rozległą wiedzę, jako jedyny kardiolog u którego byłam nie starał się dawać mi leków, tylko znalazł przyczynę nadciśnienia tętniczego i powoli je zniwelował.
   Dziękuję.
   P.

  • U

   Lekarz kompetentny i rzeczowy z doskonałym podejściem do pacjenta.Starannie słucha pacjenta i jest profesjonalistą.Godny polecenia.

  • T
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: TOPMEDYK Centrum Diagnostyczno-LeczniczeUsługa: Zwykła wizyta

   Bardzo dobry lekarz ! Fachowiec przez duże F. Miły, sympatyczny i spokojny i cierpliwy. Ze spokojem można oddać swoje zdrowie w ręce Doktora Zeliasia. Szczegółowe badanie przedmiotowe i podmiotowe. Dużo wskazówek, rad oraz wskazań co do dalszego postępowania i diagnostyki. Polecam !

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG