dr n. med.

Aleksander Grous

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Onkolog

28 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNYCH TERMINÓW KONSULTACJI LUB SPRAW PILNYCH PROSZĘ O BEZPOŚREDNI KONTAKT Z CM MIŁA . Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie 1998, doktor nauk medycznych,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
28 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Zakład Endoskopii, Szpital im. Prof. Witolda Orłowskiego, Warszawa ul Czerniakowska 231Usługa: operacja przepukliny

  Rok 2010, operacja przepukliny pachwinowej wraz z dr Jaworskim jeszcze w szpitalu Orłowskiego.Genialny człowiek i lekarz.Mega zadowolenie!Polecam,bo takich ludzi warto chwalić ????

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - Miła

  Fantastyczny doktor, zdecydowanie wart polecenia. Świetny chirurg, bardzo empatyczny człowiek, a przy tym konkretny i rzeczowy z niesamowitą intuicją lekarską, popartą dużym doświadczeniem. Trafiłam do doktora z wynikiem usg piersi wskazującym na nowotwór złośliwy. Doktor poprowadził mnie przez trudne dla mnie leczenie, począwszy od biopsji gruboigłowej, poprzez kolejne badania, w końcu dokonał mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją, operacji w całości udanej. Nawet niekorzystne wyniki biopsji, a potem wynik histopatologiczny przedstawiał w taki sposób, że za każdym razem wychodziłam z gabinetu jednak pełna nadziei. Pod opieką Pana doktora czułam się bardzo bezpieczna.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - MiłaUsługa: konsultacje onkologiczne

  Jestem zadowolona z wizyty, przyszlam z tatą chorym na nowotwór jelita grubego, z prośbą o konsultację onkologiczną. Dr Grous w kompetentny i wyczerpujący sposób określił możliwości leczenia i zalecił optymalną w tym przypadku terapię. Dziekuję i polecam tego lekarza. Grażyna S.

 • H

  Bardzo polecam wszystkim Pana Doktora. Jest dobrym lekarzem i wysokiej klasy specjalistą, a także wspaniałym człowiekiem. Pan Doktor przeprowadził operację piersi z rekonstrukcją jednoczasową. Zrekonstruowana pierś jest estetyczna i wygląda naturalnie. Raz jeszcze dziękuję za opiekę i okazaną pomoc.
  Hanna Nasiadka

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - MiłaUsługa: konsultacje onkologiczne

  Bardzo polecam Pana Doktora. Lekarz z dużą wiedzą i umiejętnościami. Profesjonalista, który szybko i konkretnie podejmuję się leczenia, przy czym jest bardzo miły i życzliwy.
  Świetny specjalista i wspaniały człowiek budzący duże zaufanie:)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - MiłaUsługa: stan zapalny pecherzyka żółciowego

  Pan Doktor wykonał u mnie laparoskopowe usuniecie pecherzyka żółciowego.
  Długo szukałam chirurga, który by wzbudził moje zaufanie (zrażona po wczesniejszych przygodach) aż trafiłam do Pana Doktora. Jest to człowiek niezwykle ludzki, sympatyczny i opanowany. Już podczas pierwszej wizyty wytworzył taka atmosfere dzieki swojemu profesjonalizmowi, że z gabinetu wyszłam jakby to był moj lelarz od lat- z poczuciem bezpieczeństwa. Poza takimi zwykłymi cechami, jest to człowiek posiadający szeroką wiedzę, wszystko tłumaczy nigdzie sie nie śpieszy, slucha pacjenta- łączy różne fakty i dolegliwości. Poświęca pacjentowi naprawde dużo czasu. Mam 4 dziurki w brzuchu i bardzo się bałam wyglądu- niepotrzebnie. Szycie profesjonalne. Ladne i prosciutkie. Nawet pępek ktory drugi raz byl nacinany jest bardzo ladny. Ogólnie polecam z calego serca Pana Doktora. Profesjonalista w każdym calu. Bardzo rzadko zdarza sie żeby lekarz tak dbał o swojego pacjenta.
  A na marginesie polecam szpital Ibis gdzie Pan Doktor wykonal laparoskopie. Super opieka.

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - MiłaUsługa: konsultacje onkologiczne

  Lekarz bardzo rzeczowy, profesjonalny, a przy tym miły i empatyczny. Cierpliwie odpowiedział na wszystkie moje pytania i wyznaczył plan działania, co bardzo mnie uspokoiło. Lekarz z dużym doświadczeniem, które widać na wizycie. Pod jego opieką czuję się bezpiecznie. Polecam!

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - MiłaUsługa: konsultacje onkologiczne

  Profesjonalista, bardzo rzeczowy i kompetentny lekarz.
  Pan doktor jest świetnym chirurgiem, przeprowadził operacje piersi , z bardzo dobrym efektem kosmetycznym. Dodatkowo bardzo cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na wszelkie moje pytania jakie się pojawiały (a było ich dużo). Jeden z niewielu lekarzy, który słucha pacjenta, a nie tylko umieszcza go w schemacie procedur medycznych. Jestem bardzo, bardzo wdzięczna za okazaną pomoc.

 • M

  Bardzo życzliwy, cierpliwy, profesjonalista w każdym calu. Wzbudza zaufanie. Jestem bardzo zadowolona z opieki.

 • 5
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne - MiłaUsługa: konsultacje onkologiczne

  Jestem po pierwszej wizycie. Pan doktor zbadał mnie dokładnie, wysłuchał i pokierował do specjalistów, celem wykonania dodatkowych badań, po których wróce do niego po dalsze wskazówki i do ew. leczenia.

Pytania pacjentów (15)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNYCH TERMINÓW KONSULTACJI LUB SPRAW PILNYCH PROSZĘ O BEZPOŚREDNI KONTAKT Z CM MIŁA .

  Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie 1998, doktor nauk medycznych, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Wieloletni pracownik naukowy Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), a także Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i zastępca ordynatora Kliniki Chirurgii Onkologicznej w Europejskim Centrum Zdrowia. Wykładowca akademicki. Obecnie specjalista w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie.

  Stypendysta Towarzystwa Chirurgów Polskich w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Leuven w Belgii.

  Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

  Doświadczenie medyczne w zakresie:
  - diagnostyki i leczenia nowotworów piersi
  - chirurgii rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej gruczołu piersiowego
  - operowaniu łagodnych i złośliwych nowotworów piersi
  - nowotworów przewodu pokarmowego
  - diagnostyka endoskopowa przewodu pokarmowego – gastroskopia, kolonoskopia
  - operacje metodą laparoskopową
  - nowotworów skóry

  Fluent in English.
  Communiquer en francais.

Specjalizacje

 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie 1998

Publikacje

 • Pol Przegl Chir. 2013 Oct;85(10):569-75. doi: 10.2478/pj1-2013-0085.Grous A, Uryszek M, Ciesielski A, Dib N, Tarnowski W.Laparoscopic abdominoperineal resection of the rectum - how is it done; initial results.
 • Ocena wyników leczenia przepuklin brzusznych metodą laparoskopową – pierwsze wyniki. Evaluation of ventral hernia laparoscopic repair – first results. *Aleksander Grous, Wiesław Tarnowski. Postępy Nauk Medycznych 1/2011, s. 16-19

Nagrody i wyróżnienia

 • Laur Pacjenta 2013

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski
 • rosyjski

Staże

 • Szkolenie z chirurgii rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej piersi. Helios Klinikum Bad Saarow, Niemcy. 2017
 • „Oncoplastic and breast reconstruction workshop National Instytut of Oncology Budapest” - warsztaty chirurgii rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej piersi. Centrum Onkologii Budapeszt, Węgry 2017
 • Stypendium Towarzystwa Chirurgów Polskich. Uniwersytet Medyczny w Leuven, Belgia
 • Zabiegi rekonstrukcyjne i onkoplastyczne w leczeniu raka piersi. – Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach 2016
 • IRCAD France - Research Institute against Digestive Cancer. Laparoscopic Training center. Francja
 • Zabiegi rekonstrukcyjne i onkoplastyczne w leczeniu raka piersi. Warsztaty. Poznań 2016
 • Onkoplastyka w leczenia raka sutka – warsztaty – Klinika Chirurgii Onkologicznej, Szpital A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. 2016
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia