Tomografia komputerowa specjaliści w Poznaniu

Jak działają wyniki wyszukiwania

Informacje o badaniu Tomografia Komputerowa w mieście Poznań

  • Czym jest tomografia komputerowa?

    Tomografia komputerowa (w skrócie KT, TK lub CT z angielskiego) łączy serię zdjęć rentgenowskich wykonanych pod różnymi kątami wokół ciała i przetwarza je komputerowo, tworząc obrazy przekrojów (wycinków) kości, naczyń krwionośnych i tkanek miękkich wewnątrz ciała. Obrazy z tomografii komputerowej dostarczają bardziej szczegółowych informacji niż zwykłe zdjęcia rentgenowskie.

  • W Poznaniu znajduje się co najmniej 13 placówek, w których można wykonać badanie TK. Placówki te są rozmieszczone, poza obszarem Starego Miasta. Miasto jest jednak tak dobrze skomunikowane, że dojazd nie powinien stanowić problemu dla nikogo.

  • Przykładowe placówki, w których można wykonać badanie TK w Poznaniu to : Centrum Badań RTG, Esdent, Lux Med, Szpital św. Wojciecha, Affidea, BM RENTGEN STOMATOLOGICZNY, DIAGNOSTIC-MED Centrum Diagnostyki Radiologicznej, Gabinet Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej, Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych i ProfMedica.

  • Mieszkańcy Poznania mogą wykonać badanie tomografii komputerowej na NFZ. W mieście, na ten moment jest dwanaście punktów diagnostycznych, które przyjmują pacjentów w ramach ubezpieczenia. Czas oczekiwania na pierwszą wizytę w pracowni, ze względu na oblężenie, potrafi wynieść nawet trzy miesiące.

  • Dzięki platformie Znanylekarz.pl, dowiesz się wszystkich potrzebnych informacji dotyczących badania, które chcesz wykonać. Możesz porównać oferty placówek w Twoim mieście, ich lokalizacje i udogodnienia. Wiele placówek udostępnia terminarz, za pośrednictwem którego można w kilku kliknięciach zapisać się na badanie.

  • W Poznaniu, jak i w każdym mieście w Polsce, cena specjalistycznego badania TK jest zależna od specyfiki wykonania badania i tego, jaka część ciała zostaje poddana badaniu. Istotne przy wycenie jest również to, czy badanie zostanie wykonane przy wykorzystaniu kontrastu, czy nie. Przykładowo za TK kręgosłupa lędźwiowego w Poznaniu można zapłacić od 250 zł, a za TK jamy brzusznej już 300 zł. Ceny Badań można znaleźć na stronie https://www.znanylekarz.pl

  • Sprawdź szczegółowe informacje

Static Map Image