Dr n. med.

Tomasz Olejniczak verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: FEMIMED Marcelin

  Ogromnie polecam Pana doktora Olejniczaka. Bardzo rzeczowy, konkretny i szybko działający lekarz, a przy tym również troskliwy. Pełen profesjonalizm.

 • Szukasz ginekologa? Pacjenci polecają:

  Adrianna Boć
  Adrianna Boć
  Ginekolog
  Marcelińska 96C 215/216, Poznań
  Najlepsza Pani doktor do której trafiłam, bardzo miła i sympatyczna. Będąc pod opieką Pani Adrianny jestem spokojna… więcej

  Małgorzata Bocianowska
  Małgorzata Bocianowska
  Ginekolog
  Ognik 18, Poznań
  Wizyta przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze. Zostałam poinformowana o całym przebiegu badania ze szczegółami… więcej

  Przemysław Kądziołka
  Przemysław Kądziołka
  Ginekolog
  Kanclerska 2, Gabinet, Poznań
  Nigdy nie pisałam opinii w internecie, ale jestem pełna podziwu dla Pana Doktora Przemysława Kądziołki, zarówno… więcej

  Katarzyna Kawka-Paciorkowska
  Katarzyna Kawka-Paciorkowska
  Ginekolog
  Świetlana 25, Poznań
  Przemiła Pani Doktor! Najlepsza, na jaką trafiłam. Bardzo zainteresowana pacjentką, empatyczna i delikatna. Szczerze… więcej

  Magdalena Barlik
  Magdalena Barlik
  Ginekolog
  Świetlana 25, Poznań
  Pani Doktor stwarza przyjazną atmosferę, dzięki czemu od progu czułam się komfortowo i "zaopiekowana", mimo że… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • dr n med Tomasz Olejniczak, FEMIMED Marcelin, www.femimed.pl
   Specjalista ginekolog położnik, lekarz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka, pracujący obecnie w szpitalu Św. Rodziny przy ul. Jarachowskiego 18 w Poznaniu; nauczyciel akademicki - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
   Dyplom lekarza uzyskał w 1996 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu.
   W 1999 roku zdał I° a w 2004 – uzyskał tytuł specjalisty II° z zakresu ginekologii i położnictwa pod kierunkiem prof. Tomasza Opali. W 2003 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu obronił pracę doktorską p.t. „Ocena metabolizmu tkanki kostnej w okresie ciąży", której promotorem był również prof. Tomasz Opala. Zawodowo związany zwłaszcza z zagadnieniami niepłodności, ciąży oraz z zaburzeniami ginekologicznymi: patologia szyjki macicy, endometrioza, mięśniaki, zaburzenia miesiączkowania, zakażenia pochwy, menopauza i osteoporoza.
   Doświadczenie zawodowe poszerza na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach, kursach w kraju i za granicą uzyskując odpowiednie certyfikaty.
   Dorobek naukowy obejmuje publikacje w czasopismach krajowych i zagranicznych, rozdziały w podręcznikach Jest promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracuje na etacie starszego wykładowcy prowadząc zajęcia ze studentami. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych.

  Specjalizacje

  • Położnictwo i ginekologia

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Tomasz Olejniczak
  Tomasz Olejniczak
  Ginekolog
  Poznań
  Dzień dobry. Naczynie przodujący są naczyniami które biegną w okolicach ujścia wewnętrznego Szyjki macicy i pochodzą z błon płodowych, a nie z łożyska czy Sznura pępowinowego. Trudno rozpoznać… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  149 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Lokalizacja: FEMIMED Marcelin

   Ogromnie polecam Pana doktora Olejniczaka. Bardzo rzeczowy, konkretny i szybko działający lekarz, a przy tym również troskliwy. Pełen profesjonalizm.

  • X
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Cudowny człowiek ,co czyni go cudownym lekarzem ,Pan doktor prowadził moja ciążę , zawsze odpisywał na SMS , na wizytach odpowiadał na każde pytania ,badania nigdy nie były bolesne, zawsze miły ,zabawny ,kilka dni temu Pan doktor odebrał mój poród przez cc , kolejnego dnia napisał SMS jak się czuje , naprawdę zrobiło mi się bardzo miło , widać że doktor dba o swoje pacjentki, takiego lekarza ze świecą szukać :) Zdecydowanie polecam ! ;)
   Jeszcze raz dziękujemy Panie doktorze za opiekę w tym ważnym dla nas czasie ;)
   Pozdrawiam Piekarska W.

  • K

   Bardzo polecam doktora Olejniczaka. Jest nie tylko niesamowitym lekarzem, ale również dobrym człowiekiem. Ma dużą wiedzę i jest bardzo profesjonalny. Bardzo długo starałam się o dziecko ( 10 zabiegów inseminacji, 1 poronienie).
   Dziś jako szczęśliwa mama mogę powiedzieć Ogromnie dziękuję panie doktorze za zrozumienie, za dobre słowo, za zainteresowanie, za profesjonalizm, za każde badanie, za uśmiech i smutek, który dzielił Pan ze mną. Myślę, że bez Pana nie dałabym rady. Dziękuję bardzo.

  • T

   Takiego lekarza to ze świeczką szukać! Zaczęłam do niego chodzić jak przeprowadziłam się do Poznania 4lata temu. Poprzedni lekarz zdiagnozował endometriozę i to że nie będę mogła mieć dzieci. Na pierwszej wizycie Pan Doktor "Jaka endometrioza?!" uśmiałam się. I oczywiście Pan Doktor wyleczył mnie z bolesnych miesiączek bo miałam takie że z łóżka nie mogłam wstać i co miesiąc w pracy L4. Teraz prowadzę u niego pierwsza ciążę i naprawdę z całym sercem go polecam bo jest godny zaufania bardzo sumienny i dokładny! Zawsze odpisuje na smsy i odpowiada na wszystkie pytania! To najlepszy lekarz jakiego znam. PS. jeśli macie zbyt mocno przejętych ciążą partnerów to wezcie ich do gabinetu ;) Pan Doktor ich naprostuje :)

  • M

   Wspaniały ginekolog, bardzo rzeczowy, pomocny, miły i uprzejmy. Prowadził całą moją ciążę, w sytuacjach trudnych (koszmarny wynik badań prenatalnych) okazał wiele zaangażowania, wsparcia i pomocy. Odpowiada na każde zapytanie sms, co uważam za ogromny plus! Dziś cieszymy się zdrowym synkiem który przyszedł na świat w 41+tc przez cc wykonane przez pana Doktora na Polnej (zaznaczę, że nie byliśmy "umówieni" na cc), w szpitalu bardzo opiekuńczy i życzliwy. Polecam! p.s. Pan doktor jest również bardzo przystojny ;)

  • M

   Bardzo dobry lekarz. Sympatyczny, delikatny, z poczuciem humoru, konkretny. Miałam robione przez niego HSG, badanie nie przyjemne, ale Pan Doktor bardzo delikatny. Polecam go wszystkim kobietom z problemami z zajściem w ciążę, Pan Doktor naprawdę dużo pomaga i daje nadzieje. Bardzo życzliwy i "ludzki".

  • N

   Uwielbiam pana doktora za podejście do człowieka :) jest nie dość, że miłym i delikatnym to jeszcze bardzo dobrym lekarzem. Polecam :)

  • A

   Bardzo dobry i profesjonalny lekarz, polecam każdej kobiecie, która ma problemy z zajściem w ciąże i nie tylko. Pan doktor prowadził dwie moje ciąże, pierwsza w 19 tyg niestety zakończyła się porodem przedwczesnym. Po tej tragicznej sytuacji otrzymałam dużo, zrozumienia i wyjaśnienia ze strony Pana doktora. Okazało się po wstępnych badaniach że nastąpiła niewydolność ciśnieniowa szyjki macicy. Druga ciąża była prowadzona pod wysokim ryzykiem,(tryb leżący, ponieważ był założony szew,później cukrzyca ciążowa ) Mieliśmy trzy hospitalizacje do szpitala na Polną. Leżałam na PG II i ODO bardzo miłe, życzliwe i pomocne położne. Synek przyszedł na świat w 35 tyg jako wcześniak przez cc Pana doktora nie było na dyżurze, ale mieliśmy kontakt sms i nastąpiła szybka decyzja o cięciu.Synek owinięty był dwa razy pępowiną, co w konsekwencji spowodowało zanik tętna. Tym razem tą walkę wygraliśmy :-) Dziś mamy naszego 5 miesięcznego synka i cieszymy się macierzyństwem za co DZIĘKUJEMY ;-) POLECAM W 100 %

  • J

   Trafiałam do Pana Tomasza w 7 tygodniu ciąży. W pracy zaczęłam krwawić i nie mogąc dostać się do mojej ginekolog koleżanka dała mi nr i powiedziała " Napisz mu sms-a on na pewno odpisze i Ci pomoże" Napisałam, odpisał, że mam przyjechać na jego dyżur. Przyjęta zostałam natychmiast. Przebadał mnie i stwierdził ciążę bezzarodkową. Byłam w szoku , ponieważ mialam już robione USG na NFZ i lekarka nic nie stwierdziła mimo ledwo zauważalnego pęcherzyka w 6 tygodniu i niskiego HCG w 5 tc. Doktor Tomasz również był zdziwiony. Zaopiekował się mną. Delikatnie przebadał. Wyjaśnił wszystko , wycierał mi krew z nóg ! Cieszę się , że są jeszcze tacy lekarze. Z uśmiechem spoglądam na wystawione mu tu oceny i wiem kolejną ciąże ( mam nadzieję ) powierzę jemu i tak miało być. Dziekuję Panie doktorze za dzisiejszą pomoc :)

  • S

   Do doktora Olejniczaka trafiliśmy z mężem po kilkuletnim leczeniu u różnych lekarzy, również tych "najlepszych" zajmujacych się niepłodnością, z diagnozą niepłodności idiopatycznej, czyli nieznanej przyczyny ... Zrezygnowani szukaliśmy w Internecie lekarza, który potwierdziłby, że dalsze starania się o dzieciątko nie mają sensu. Padło na doktora Olejniczaka, bo jak mój mąż stwierdził "dobrze mu z oczu patrzy" ;) Doktor wbrew naszym założeniom powiedział, że nie wolno nam rezygnować. Od początku czuliśmy, że chce nam pomóc i uwierzyliśmy na nowo, że się uda. Do doktora trafiliśmy 07.03.2013 r., który od razu podjął konkretne działania, które okazały się bardzo skuteczne - nasza córeczka urodziła się 19.03.2014 r. na Polnej, witana przez pana Doktora. Dziękujemy za nadzieję, dobre słowo, zrozumienie, rewelacyjne prowadzenie ciąży i spokój którym pan Doktor zaraża. Dziękujemy za naszą wspaniałą Tosieńkę ;) i polecamy wszystkim którzy już nie wierzą w cuda. To prawda, co Doktor powiedział, że rzeczy oczywiste zdarzają sie od razu, ale na cuda trzeba zaczekać ;) Warto bylo czekać !!! Nasza córeczka pojawiła się w najbardziej odpowiednim momencie w naszym życiu ;) Pana Doktora polecamy wszystkim. DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!!!

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG