Dr n. med.

Tomasz Olejniczak verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: FEMIMED Marcelin

  Ogromnie polecam Pana doktora Olejniczaka. Bardzo rzeczowy, konkretny i szybko działający lekarz, a przy tym również troskliwy. Pełen profesjonalizm.

 • Szukasz ginekologa? Pacjenci polecają:

  Adrianna Boć
  Adrianna Boć
  Ginekolog
  Marcelińska 96C 215/216, Poznań
  Najlepszy lekarz ginekolog u jakiego kiedykolwiek byłam. Z ręką na sercu polecam Panią doktor. Profesjonalne podejście,… więcej

  Małgorzata Bocianowska
  Małgorzata Bocianowska
  Ginekolog
  Ognik 18, Poznań
  Badanie przebiegło bardzo dobrze i profesjonalnie. Pani doktor to profesjonalna i kompetentna osoba. Na pewno skorzystam… więcej

  Przemysław Kądziołka
  Przemysław Kądziołka
  Ginekolog
  Kanclerska 2, Gabinet, Poznań
  Bardzo dobry i niezwykle cierpliwy lekarz, który dokładnie tłumaczy każdy krok. Wizyta przebiegła bezstresowo,… więcej

  Adam Malinger
  Adam Malinger
  Ginekolog
  Grochowska 50, Poznań
  Wizyta bardzo miła Pan Doktor kompetentny, uprzejmy. Wszystko starał się wszystko wytłumaczyć. Gorąco polecam… więcej

  Katarzyna Kawka-Paciorkowska
  Katarzyna Kawka-Paciorkowska
  Ginekolog
  Świetlana 25, Poznań
  Pani doktor bardzo sympatyczna,rzeczowa. Udziela wyczerpujących informacji. W gabinecie wszelkie udogodnienia,jednorazowe… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • dr n med Tomasz Olejniczak, FEMIMED Marcelin, www.femimed.pl
   Specjalista ginekolog położnik, lekarz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka, pracujący obecnie w szpitalu Św. Rodziny przy ul. Jarachowskiego 18 w Poznaniu; nauczyciel akademicki - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
   Dyplom lekarza uzyskał w 1996 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu.
   W 1999 roku zdał I° a w 2004 – uzyskał tytuł specjalisty II° z zakresu ginekologii i położnictwa pod kierunkiem prof. Tomasza Opali. W 2003 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu obronił pracę doktorską p.t. „Ocena metabolizmu tkanki kostnej w okresie ciąży", której promotorem był również prof. Tomasz Opala. Zawodowo związany zwłaszcza z zagadnieniami niepłodności, ciąży oraz z zaburzeniami ginekologicznymi: patologia szyjki macicy, endometrioza, mięśniaki, zaburzenia miesiączkowania, zakażenia pochwy, menopauza i osteoporoza.
   Doświadczenie zawodowe poszerza na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach, kursach w kraju i za granicą uzyskując odpowiednie certyfikaty.
   Dorobek naukowy obejmuje publikacje w czasopismach krajowych i zagranicznych, rozdziały w podręcznikach Jest promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracuje na etacie starszego wykładowcy prowadząc zajęcia ze studentami. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych.

  Specjalizacje

  • Położnictwo i ginekologia

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Tomasz Olejniczak
  Tomasz Olejniczak
  Ginekolog
  Poznań
  Dzień dobry. Naczynie przodujący są naczyniami które biegną w okolicach ujścia wewnętrznego Szyjki macicy i pochodzą z błon płodowych, a nie z łożyska czy Sznura pępowinowego. Trudno rozpoznać… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  149 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Lokalizacja: FEMIMED Marcelin

   Ogromnie polecam Pana doktora Olejniczaka. Bardzo rzeczowy, konkretny i szybko działający lekarz, a przy tym również troskliwy. Pełen profesjonalizm.

  • X
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Cudowny człowiek ,co czyni go cudownym lekarzem ,Pan doktor prowadził moja ciążę , zawsze odpisywał na SMS , na wizytach odpowiadał na każde pytania ,badania nigdy nie były bolesne, zawsze miły ,zabawny ,kilka dni temu Pan doktor odebrał mój poród przez cc , kolejnego dnia napisał SMS jak się czuje , naprawdę zrobiło mi się bardzo miło , widać że doktor dba o swoje pacjentki, takiego lekarza ze świecą szukać :) Zdecydowanie polecam ! ;)
   Jeszcze raz dziękujemy Panie doktorze za opiekę w tym ważnym dla nas czasie ;)
   Pozdrawiam Piekarska W.

  • K

   Bardzo polecam doktora Olejniczaka. Jest nie tylko niesamowitym lekarzem, ale również dobrym człowiekiem. Ma dużą wiedzę i jest bardzo profesjonalny. Bardzo długo starałam się o dziecko ( 10 zabiegów inseminacji, 1 poronienie).
   Dziś jako szczęśliwa mama mogę powiedzieć Ogromnie dziękuję panie doktorze za zrozumienie, za dobre słowo, za zainteresowanie, za profesjonalizm, za każde badanie, za uśmiech i smutek, który dzielił Pan ze mną. Myślę, że bez Pana nie dałabym rady. Dziękuję bardzo.

  • T

   Takiego lekarza to ze świeczką szukać! Zaczęłam do niego chodzić jak przeprowadziłam się do Poznania 4lata temu. Poprzedni lekarz zdiagnozował endometriozę i to że nie będę mogła mieć dzieci. Na pierwszej wizycie Pan Doktor "Jaka endometrioza?!" uśmiałam się. I oczywiście Pan Doktor wyleczył mnie z bolesnych miesiączek bo miałam takie że z łóżka nie mogłam wstać i co miesiąc w pracy L4. Teraz prowadzę u niego pierwsza ciążę i naprawdę z całym sercem go polecam bo jest godny zaufania bardzo sumienny i dokładny! Zawsze odpisuje na smsy i odpowiada na wszystkie pytania! To najlepszy lekarz jakiego znam. PS. jeśli macie zbyt mocno przejętych ciążą partnerów to wezcie ich do gabinetu ;) Pan Doktor ich naprostuje :)

  • M

   Wspaniały ginekolog, bardzo rzeczowy, pomocny, miły i uprzejmy. Prowadził całą moją ciążę, w sytuacjach trudnych (koszmarny wynik badań prenatalnych) okazał wiele zaangażowania, wsparcia i pomocy. Odpowiada na każde zapytanie sms, co uważam za ogromny plus! Dziś cieszymy się zdrowym synkiem który przyszedł na świat w 41+tc przez cc wykonane przez pana Doktora na Polnej (zaznaczę, że nie byliśmy "umówieni" na cc), w szpitalu bardzo opiekuńczy i życzliwy. Polecam! p.s. Pan doktor jest również bardzo przystojny ;)

  • M

   Bardzo dobry lekarz. Sympatyczny, delikatny, z poczuciem humoru, konkretny. Miałam robione przez niego HSG, badanie nie przyjemne, ale Pan Doktor bardzo delikatny. Polecam go wszystkim kobietom z problemami z zajściem w ciążę, Pan Doktor naprawdę dużo pomaga i daje nadzieje. Bardzo życzliwy i "ludzki".

  • N

   Uwielbiam pana doktora za podejście do człowieka :) jest nie dość, że miłym i delikatnym to jeszcze bardzo dobrym lekarzem. Polecam :)

  • A

   Bardzo dobry i profesjonalny lekarz, polecam każdej kobiecie, która ma problemy z zajściem w ciąże i nie tylko. Pan doktor prowadził dwie moje ciąże, pierwsza w 19 tyg niestety zakończyła się porodem przedwczesnym. Po tej tragicznej sytuacji otrzymałam dużo, zrozumienia i wyjaśnienia ze strony Pana doktora. Okazało się po wstępnych badaniach że nastąpiła niewydolność ciśnieniowa szyjki macicy. Druga ciąża była prowadzona pod wysokim ryzykiem,(tryb leżący, ponieważ był założony szew,później cukrzyca ciążowa ) Mieliśmy trzy hospitalizacje do szpitala na Polną. Leżałam na PG II i ODO bardzo miłe, życzliwe i pomocne położne. Synek przyszedł na świat w 35 tyg jako wcześniak przez cc Pana doktora nie było na dyżurze, ale mieliśmy kontakt sms i nastąpiła szybka decyzja o cięciu.Synek owinięty był dwa razy pępowiną, co w konsekwencji spowodowało zanik tętna. Tym razem tą walkę wygraliśmy :-) Dziś mamy naszego 5 miesięcznego synka i cieszymy się macierzyństwem za co DZIĘKUJEMY ;-) POLECAM W 100 %

  • J

   Trafiałam do Pana Tomasza w 7 tygodniu ciąży. W pracy zaczęłam krwawić i nie mogąc dostać się do mojej ginekolog koleżanka dała mi nr i powiedziała " Napisz mu sms-a on na pewno odpisze i Ci pomoże" Napisałam, odpisał, że mam przyjechać na jego dyżur. Przyjęta zostałam natychmiast. Przebadał mnie i stwierdził ciążę bezzarodkową. Byłam w szoku , ponieważ mialam już robione USG na NFZ i lekarka nic nie stwierdziła mimo ledwo zauważalnego pęcherzyka w 6 tygodniu i niskiego HCG w 5 tc. Doktor Tomasz również był zdziwiony. Zaopiekował się mną. Delikatnie przebadał. Wyjaśnił wszystko , wycierał mi krew z nóg ! Cieszę się , że są jeszcze tacy lekarze. Z uśmiechem spoglądam na wystawione mu tu oceny i wiem kolejną ciąże ( mam nadzieję ) powierzę jemu i tak miało być. Dziekuję Panie doktorze za dzisiejszą pomoc :)

  • S

   Do doktora Olejniczaka trafiliśmy z mężem po kilkuletnim leczeniu u różnych lekarzy, również tych "najlepszych" zajmujacych się niepłodnością, z diagnozą niepłodności idiopatycznej, czyli nieznanej przyczyny ... Zrezygnowani szukaliśmy w Internecie lekarza, który potwierdziłby, że dalsze starania się o dzieciątko nie mają sensu. Padło na doktora Olejniczaka, bo jak mój mąż stwierdził "dobrze mu z oczu patrzy" ;) Doktor wbrew naszym założeniom powiedział, że nie wolno nam rezygnować. Od początku czuliśmy, że chce nam pomóc i uwierzyliśmy na nowo, że się uda. Do doktora trafiliśmy 07.03.2013 r., który od razu podjął konkretne działania, które okazały się bardzo skuteczne - nasza córeczka urodziła się 19.03.2014 r. na Polnej, witana przez pana Doktora. Dziękujemy za nadzieję, dobre słowo, zrozumienie, rewelacyjne prowadzenie ciąży i spokój którym pan Doktor zaraża. Dziękujemy za naszą wspaniałą Tosieńkę ;) i polecamy wszystkim którzy już nie wierzą w cuda. To prawda, co Doktor powiedział, że rzeczy oczywiste zdarzają sie od razu, ale na cuda trzeba zaczekać ;) Warto bylo czekać !!! Nasza córeczka pojawiła się w najbardziej odpowiednim momencie w naszym życiu ;) Pana Doktora polecamy wszystkim. DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!!!

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional