lek.

Tomasz Kilian

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

5 opinii +dodaj

Ur. 1978 r. w Toruniu. Skończył Akademię Medyczną w Poznaniu w 2003 r. Po stażu podyplomowym został zatrudniony w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Ogromny kunszt ortopedyczny. Lekarze z tyt. profesora nie zdołali pomóc mojemu mężowi, za to doktor Kilian podjął się jego operacji i dalszego leczenia, z bardzo dobrym skutkiem. Pan doktor swoją powściągliwość i oszczędność w słowach przekuwa na fantastyczne czyny, ratując ludzkie zdrowie oraz życie. Dziękuję, polecam dra Kiliana.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Kilka razy miałem doczynienia z panem Tomaszem...bardzo dobry lekarz,profesjonalne podejście,wyczerpujace informacje i co najważniejsze fachowa pomoc. Dziękuje

 • Lokalizacja: Vanilla Med & Spa Przychodnia SpecjalistycznaUsługa: uraz mięśnia i ścięgna na poziomie barku i ramienia

  bardzo miły i fachowy lekarz ,konkretnie i szczegółowo przebadał moje ramię ,dowiedziałem się na czym polega mój uraz

 • K

  Mi akurat pomógł, wprawdzie wizyta nie była skomplikowana i opierała się głównie na badaniu USG ale dzięki dobremu odczytowi szybko wyszedłem z opresji

 • G

  Składam serdeczne podziękowanie lekarzom chirurgom, a w szczególności Panu dr
  Tomaszowi Kilian ze Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu za
  przeprowadzenie operacji biodra która postawiła mnie na nogi i pozwoli dalej normalnie żyć, bez bólu i cierpienia..... bez kul.
  Pozostałemu personelowi medycznemu wyrażam wielka wdzięczność za
  wspaniała opiekę, która pomagała mi dojść do siebie po operacji.

  Z wyrazami wdzięczności Gertruda Kelas z Łasina.

Pytania pacjentów (9)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Od kilku dni mam silny ból w prawym stawie biodrowym, który uniemożliwia mi chodzenie. W spoczynku ból ustępuje. Jakie badania są niezbędne, aby postawić prawidłową diagnozę?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Badanie kliniczne i RTG

 • Borykam się z bólem w okolicy lewej łopatki ( uniesienie, obniżanie, retrakcja, protrakcja powodują ból z tyłu pleców, w okolicy klatki piersiowej, i przy tricepsie ale tylko w okolicy łokcia. Do tego czasami pojawią się lekki ból niczym nie wymuszony pod obojczykiem, ciężko ten ból zidentyfikować, najgorzej jest rano po przebudzeniu, potem troszkę mniej. Ból nie jest ciągle promieniujący tylko po wykonaniu wyżej wymienionych ruchów. Dodatkowo, ból nie występuje podczas treningu ( pompki, drążek)
  Nie miałem żadnego złamania, skręcenia, wypadku, upadku, niczego
  Ból pojawił się, gdy zrobiłem sobie tygodniowe wolne od treningów ( ćwiczenia na drążku, pompki, nie uprawiałem żadnej siłowni)
  Lekarza rozkładają ręce
  - ortopeda wysyłał mnie na bzdurne badania, zastrzyki ( po zakończeniu zastrzyków ból wrócił)
  - nie pomogły prądy tens, solux, pole magnetyczne
  - neurolog stwierdził ze odruchy są prawidłowe, operacja nie wchodzi w grę
  - neurochirurg potwierdził, ze oni się zajmują kierowaniem na operację, a mi taka w żadnym wypadku nie jest potrzebna, ale co mam robić dalej, to on nie jest od tego
  - fizjoterapeuci, a było ich aż 5 rozkładają ręce ( miałem stawiane bańki, terapię manualna McKenziego, terapię punktów spustowych, akupunkturę, taping i nic )
  - osteopata stwierdził ze jestem bardzo ciekawym przypadkiem, nie wie dlaczego tak jest, bo nie może powiązać ze sobą dolegliwości
  Badania:
  RTG szyjnego: Kręgosłup C bz.
  MR piersiowego: Lekka przepuklina od TH 7 - TH 11. Po za tym badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowego sygnału w obrębie rdzenia, a w obrębie uwidocznionych struktur kostnych nie stwierdzono obszarów nieprawidłowych sygnałów.

  Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć co ja mam robić? Gdzie się zgłosić?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Tomasz Kilian

  Proponuję skierować diagnostykę w kierunku łopatki strzelającej, neuropatii splotu ramiennego oraz zespołu górnego otworu klatki piersiowej.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ur. 1978 r. w Toruniu. Skończył Akademię Medyczną w Poznaniu w 2003 r. Po stażu podyplomowym został zatrudniony w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu, gdzie szkolił swoje umiejętności chirurgiczne oraz zyskał delikatne podejście do tkanek miękkich pacjenta.
  Od 2006 roku pracuje w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym narządu ruchu. W zakres jego umiejętności wchodzą zabiegi z całego profilu urazowego oddziału, endoprotezoplastyka stawów kolanowego, biodrowego i ramiennego oraz artroskopia i zabiegi na tkankach miękkich.
  Od początku pracy na ortopedii doktor Kilian interesuje się nowoczesnym, zwłaszcza małoinwazyjnym podejściem do problemów klinicznych. Dość wcześnie, bo już w drugim roku pracy zaczął interesować się chorobami barku i ich leczeniem. Artroskopię barku wykonuje od 2009 r. i jest jej organizatorem w toruńskim szpitalu, a także innowatorem kilku zabiegów.
  Swoje umiejętności podnosi na kursach (w dużej mierze zagranicznych) oraz podczas pobytów na salach operacyjnych bardziej znanych chirurgów. Ambulatoryjnie doktor Kilian zajmuje się konsultacjami z zakresu ortopedii dorosłych – diagnostyką chorób, leczeniem farmakologicznym, iniekcjami miejscowymi oraz instruktażem rehabilitacyjnym.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Poznaniu (2003)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Visiting Surgeon Programme – Latarjet System (prof. Boileau, Nice, Francja, kwiecien 2017
 • BioSkills Sidus Stem-Free & TM Reversed Arthroplasty (Innsbruck, Austria, marzec 2017
 • Advanced techniques of shoulder arthroscopy (dr. R. Brzóska, Bielsko-Biała)
 • Annecy Arthroscopic Shoulder Academy (dr. L. Lafosse, 2015)
 • Nice Shoulder Course, Nice, France (prof. P. Boileau 2012)
 • Shoulder arthroplasty in degenerative disease and trauma (dr. J. Dutka, Krakow, Poland, 2010)
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia