dr n. med.

Tomasz Andrzej Szczepański

verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

32 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
23 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Doktor pracujący w Oddziale Neurochirurgicznym Nowego Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu. Specjalizuje się w operacjach zespołów bólowych kręgosłupa (dyskopatia szyjna i lędźwiowa).… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
32 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały lekarz, wspaniały człowiek. Super podejście do pacjenta. Profesjonalny, konkretny i kontaktowy. Polecam każdemu!

 • H
  Lokalizacja: Premium Clinic Wrocław Centrum MedyczneUsługa: oponiak i inne zmiany w mózgu

  Lekarz bardzo sympatyczny i konkretny. Odpowiadał na wszystkie moje pytania . Wyjaśnił jak postępować dalej i rozwiał moje obawy. Będę polecała Pana doktora moim znajomym i w razie potrzeby sama będę do niego wracała.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny RatunkowejUsługa: tętniak mózgu

  Pan doktor jest bardzo dobrym specjalistą i profesjonalistą, któremu można bezgranicznie zaufać w najtrudniejszych przypadkach. Doktor Tomasz Szczepański jest rzeczowy,komunikatywny, odpowiada na wszystkie pytania. Bardzo sympatyczny człowiek, Takich lekarzy powinno być jak najwięcej.

 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED Medycyna Rodzinna – Wrocław, ul. Swobodna 1Usługa: torbiel mózgu

  Pan Doktor wyjaśnił dokładnie-"przystępnym językiem" co można zrobić w tym przypadku-torbiel pajęczynówki.Jestem bardzo wdzięczny Panu dr.Tomaszowi Szczepańskiemu za"bardzo ludzkie" podejście i zrozumienie; dodał mi wiary w dalszą rehabilitację i leczenie. Bardzo serdecznie polecam gabinet doktora Szczepańskiego; to wspaniały człowiek.Dziękuję.

 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED Medycyna Rodzinna – Wrocław, ul. Swobodna 1Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Jestem zadowolona z wizyty u Pana doktora. Wizyta przebiegła w sposób profesjonalny z uwzglendnieniem wszystkich aspektów mego przypadtku gdzie wspólnie z lekarzem omówiliśmy najbardziej korzystną formę leczenia. Jest to ambitny i dokładny lekarz godny zaufania i polecenia
  Krystyna Kriger

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED Medycyna Rodzinna – Wrocław, ul. Swobodna 1Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Sympatyczny,rzeczowy lekarz.Potrafi cierpliwie wysłuchać pacjenta,wyjaśnić obrazowo i konkretnie sprawy z ktorymi pacjent ma problemy,doradzić tok postepowania w dalszym leczeniu.

 • Pan doktor Tomasz Sczepański jest bardzo konkretnym, a przy tym ciepłym lekarzem.Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze. Uzyskałam wskazówki co do dalszej diagnostyki i leczenia. Polecam wizytę u Pana doktora.

 • A
  Lokalizacja: Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

  Niesamowity lekarz i wspaniały człowiek! Dziękuję Bogu i cieszę się , że mimo tak okropnej dla mnie diagnozy , miałam to szczęście i przyjemność trafić na Dr Tomasza Szczepańskiego. Po konsultacji szybko wyznaczył termin operacji ratującej moje zdrowie i życie. Rzeczowo i konkretnie przedstawił możliwe, ewentualne komplikacje i powikłania. Nie obiecuje cudów.
  W zasadzie pan doktor dwukrotnie ocalił mi życie, za co jestem i będę dozgonnie wdzięczna. Do doktora Szczepańskiego trafiłam z rozpoznaniem guza kąta mostowo-móżdżkowego, wielkość ponad 3cm. Byłam wcześniej na konsultacjach u 3 neurochirurgów – również specjalistów od guzów mózgu, ale tylko dr Szczepański sprawił, że zdecydowałam się „oddać” swój los w jego ręce. Operacja była obarczona dużym ryzykiem, ale się udała - wyszłam bez szwanku – potrzebna była oczywiście rehabilitacja nerwu twarzowego (lekkie porażenie), żeby wszystko wróciło do normy. Jak na tak bardzo poważną operację i wbrew opinii innych neurochirurgów, którzy zakładali same najgorsze scenariusze co do mojego stanu zdrowia po operacji, wszystko skończyło się naprawdę dobrze! Nawet neurolog prowadzący, kierujący mnie na konsultację neurochirurgiczną, był zaskoczony moim stanem pod względem neurologicznym po tak ciężkiej operacji – zakładał gorszy scenariusz– całkowitą utrata słuchu oraz paraliż nerwu twarzowego.
  Dr Szczepański to niezwykły lekarz z powołania. Widać , że neurochirurgia to jego życiowa pasja :-). Bardzo dobry , miły i sympatyczny człowiek. Wyjaśnia i tłumaczy wszystko bardzo profesjonalnie. Lekarz o anielskiej cierpliwości. Wyczerpująco odpowiada na każde pytanie. Prowadzi chorych z troską, od samego przyjęcia do szpitala , do dnia wypisu. Obyśmy mieli więcej takich lekarzy jak dr Szczepański , a wtedy nie takie straszne będę nam ciężkie choroby. Podziwiam pana doktora za cierpliwość, za poświęcenie z jakim wykonuje swoją ciężką i odpowiedzialną pracę. Pod opieką dr Szczepańskiego czułam się bezpieczna. Dziękuję panie doktorze! Jest pan cudotwórcą! Polecam z całego serca! Z wyrazami uznania i szacunku, ogromnie wdzięczna pacjentka operowana 10.01.2017 :-) - A.M.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED Medycyna Rodzinna – Wrocław, ul. Swobodna 1Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Była to pierwsza moja wizyta u doktora, który wysłuchał, wytłumaczył, doradził jak dalej postępować w sposób bardzo dostępny. Więcej takich lekarzy z powołania. Jeżeli będzie potrzeba na pewno zwrócę się do Pana Doktora Tomasza Szczepańskiego o pomoc.
  Krystyna F.

 • bardzo dobry lekarz polecam potrafi wszystko wytumaczyc i doraradzic zawsze usmiechniety i pomocny dla pacjenta powinno byc wiecej takiich lekarzy jak pan doktor tomasz szczepanski poniewaz jest lekarzem z powolania ipotrafi zrozumiec pacjenta polecaz anna

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doktor pracujący w Oddziale Neurochirurgicznym Nowego Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu. Specjalizuje się w operacjach zespołów bólowych kręgosłupa (dyskopatia szyjna i lędźwiowa). Ponadto operuje pacjentów z guzami mózgu pierwotnymi i wtórnymi ze szczególnym uwzględnieniem metod małoinwazyjnych, z użyciem nowoczesnych narzędzi chirurgicznych (endoskopia, neuronawigacja).
  Dr Tomasz A. Szczepański jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał od roku 2001, gdy rozpoczął pracę w Studenckim Kole Naukowym działającym przy Klinice Neurochirurgii. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W tym czasie uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy "Badanie zmian prędkości przepływu krwi metodą TCD na modelu indukowanego nadciśnienia wewnątrzczaszkowego podczas testu infuzyjnego". W 2012r. ukończył szkolenie specjalizacyjne w Klinice Neurochirurgii. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach m.in.:
  - 6th Homburger Neuroendoscopy Week, Homburg-Saar, Niemcy, 2017
  - New Generation Neuroendoscopy Zurich, Szwajcaria, 2017
  - 12th European Low Grade Glioma Network, Bilbao, Hiszpania, 2017
  - Global Spine Congress, Mediolan, Włochy, 2017
  - Annual World Course in Advanced Techniques in Neurosurgical Oncology, Londyn, Wielka Brytania, 2016
  - EUROSPINE Spirng Seciality Meeting, Kraków, 2016
  - Brussels International Spine Symposium, Bruksela, Holandia, 2015
  - Course in Microscopic and Endoscopic Approaches to Skull Base, Strasbourg, Francja, 2015
  - Advances in the Treatment of Vertebral Compression Fractures, Salzburg, Austria, 2015
  Przez lata pracy podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych operacjach mózgowych i kręgosłupowych. Nabierał doświadczenia i zdobywał umiejętności operacyjne pod nadzorem najlepszych chirurgów. Jest członkiem polskich i europejskich towarzystw: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, The European Association of Neurosugical Societies, EuroSpine, AOSpine. Jest autorem i współautorem wielu artykułów w renomowanych polskich i zagranicznych czasopismach. Uczestniczył w badaniach m.in. z zakresu autoregulacji naczyniowej w centralnym układzie nerwowym, operacyjnego leczenia wodogłowia oraz schorzeń nowotworowych mózgu. Brał czyny udział w grantach naukowych prowadzonych we wrocławskich uczelniach.
  Od 2014 roku związany jest ze Szpitalem im.T. Marciniaka, który od 2015r. zlokalizowany jest przy ul. Gen. Fieldorda we Wrocławiu-Stabłowicach.

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • Akadmia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Publikacje

 • Applying time-frequency analysis to assess cerebral autoregulation during hypercapnia (PLoS ONE 2016)
 • Spinal metastases of glioblastoma multiforme in a patient with polyneuropathy (Natl Med J India. 2016)
 • Phase shift between respiratory oscillations in cerebral blood flow velocity and arterial blood pressure (Physiol. Meas. 2017 )
 • Assessment of cerebral blood flow during infusion test in the diagnosis of normal pressure hydrocephalus (Adv Clin Exp Med. 2012)
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wpływ kontrolowanego oddychania na dynamikę przepływu krwi mózgowej (Konferencja Biocybernetyki 2015)

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Microscopic and Endoscopic Approaches to Skull Base (Francja 2015)
 • Advanced Techniques in Neurosurgical Onkology (Wielka Brytania 2016)
 • Techniques in Vascular Neurosurgery (Francja 2017)

Certyfikaty

 • Tomasz Andrzej Szczepański, neurochirurg w mieście Wrocław - Certyfikaty
 • Tomasz Andrzej Szczepański, neurochirurg - Certyfikaty
 • Tomasz Andrzej Szczepański, Wrocław - Certyfikaty
 • Tomasz Andrzej Szczepański, neurochirurg w mieście Wrocław - Kwalifikacje zawodowe
 • Tomasz Andrzej Szczepański, neurochirurg - Kwalifikacje zawodowe

Zdjęcia