dr n. med.

Stanisław Sobantka

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

40 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
196 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n. med. Stanisław Sobantka to lekarz z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. W 1979 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi, w 1983 r. uzyskał Iº, a w 1986 r.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
40 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: cesarskie cięcie

  Doktor Sobantka wykonywał cesarskie cięcie, wówczas gdy po kilkunastu godzinach brak było postępu porodu.
  Mała miała dwukrotnie obkręconą pępowinkę wokół szyi i w 39 tyg nadal nie spieszyło jej się z wyjściem na świat.
  Dzięki doktorowi udało się zakończyć wszystko szczęśliwie.
  Mojej siostrze doktor odbierał poród gdy rodziła bliźniaki. W ostatnim momencie drugie ułożone główkowo dziecko zaczęło zmieniać pozycję. I tylko wielkie doświadczenie doktora i szybkość działania uchroniło siostrę od dodatkowego cięcia.
  Będziemy wdzięczne doktorowi do końca życia.
  Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: cesarskie cięcie

  Może nie jest mega symatyczny, radosny i z optymistycznym nastawieniem do życia. Ale przeprowadzał u mnie cesarkę, dzięki czemu wszystko odbyło się bez powikłań i córeczka urodziła się zdrowa. To najważniejsze. Zatem w moim odczuciu jak najbardziej ok, polecam tego lekarza.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: cesarskie cięcie

  Dzieki niemu przezylam ja i moja cora Swietny lekarz widac zna sie na rzeczy. Cesarka moja przebiegla prawidlowo wszystko w jak nAjlepszym pozadku polecam zdecydowanie

 • Szlachetny człowiek, rewelacyjny lekarz, który ze stoickim spokojem wie co w danej chwili należy czynić.
  Odbierał dwójkę moich dzieci ( kleszcze i cesarka). Dzięki niemu są zdrowe jak rybki a porody były trudne choć na takie sie wcale nie zapowiadały. Pan doktor dba o swoje pacjentki jak ojciec nie jak lekarz.... Dziękuje i Pozdrawiam mama Mikołaja i Miloszka ;)

 • Pan doktor to najlepszy specjalista z matki Polki. Może nie jest wylewny w uczuciach ale ma ogromną wiedzę poparta dużym doświadczeniem. Uratował dwójkę moich dzieci wykonując w ekspresowym tempie dwie cesarski bardzo ładnie też szyję nie wyciąga pieniędzy, wszystko dokładnie analizuje i jeśli jest taka potrzeba zleca dodatkowe badania. Dziękujemy p. Doktorze za wszystkoA.K. SUjka

 • J

  Pan doktor zasługuje na ocenę Celującą a nie Bardzo dobrą. Prowadził moją ciążę, która była zagrożona oraz był przy mnie podczas porodu. Dzięki niemu 2 grudnia 2014r. na świat przyszedł mój synek, który był i jest silnym i zdrowym chłopcem. Wszystko to zawdzięczam Panu doktorowi. Jest wspaniałym i cierpliwym człowiekiem, a o swoje pacjentki dba jak o kogoś bliskiego. Zawsze można liczyć na jego pomoc oraz jest dostępny pod telefonem w razie potrzeby. Jest fachowcem godnym polecenia, a wszystkie kobietki, które skorzystały z mojej rady i oddały siebie i rozwijające się w nich maleństwo w ręce Doktora Sobantki są baaaardzo zadowolone. Mogła bym pisać jeszcze wiele wiele pochlebstw na temat Pana Doktora, ale żadne słowa nie wyrażą mojej wdzięczności. Jedyne co mogę dodać to DZIĘKUJĘ!! Pozdrawiam Paulina :)

 • M

  Wspaniały położnik! Spotkałam się z nim na porodówce po kilkudniowym pobycie w Matce Polce. Sugerowano mi cesarkę, ale on się uparł: "Dajemy szansę", bo moja córeczka w ogóle nie spieszyła się na świat. Co prawda leżałam od 10 rano pod oxytocyną i nic..., o 18 Sobantka przebił mi pęcherz płodowy i nic..., a on "Dajemy szansę, dajemy szansę". Po północy dopiero dziecko zaczęło się przesuwać i skubany miał rację - urodziłam naturalnie, wszystko przebiegło super, on stał oparty o ścianę i obserwował, czy lekarze i położna robią wszystko dobrze. Spokojny, pewny swoich racji. Najlepiej było z łożyskiem - lekarze zerkają i mówią, że nie widać, że trzeba poczekać. Sobantka podszedł, pomiętolił mi brzuch, kazał zaprzeć i ... wypchnął mi to łożysko całe :) Wspaniały lekarz, któremu można i należy zaufać... Podobnie jak Marek Jaskuła. Pozdrawiam, Panie doktorze!

 • M

  Doktor Sobantka pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa I w szpitalu ICZMP w Łodzi. Jeśli szukacie lekarza z
  dużym doświadczeniem praktycznym oraz wiedzą to godnie go polecam. Jest lekarzem otwartym, opanowanym,
  dobrze zorganizowanym, pomocnym. A przede wszystkim Klinika, w której Pan Sobantka pracuje posiada miły i fachowy personel, od położnych po lekarzy, którzy nie afiszują się na obchodach tylko należycie wykonują swoją pracę. Zdecydowanie polecam Klinikę I, rodziłam tam już drugi raz.
  Magda

 • Z doktorem spotkalam sie podczas pobytu w szpitalu na przedporodowej. Byc moze i ma duza wiedze i doswiadczenie ale fakt jest taki ze nie jest zbyt mily i delikatny zarowno w rozmowie jak i przy badaniu. Czasem moglby sie ugryzc w jezyk zanim cos powie .

 • K

  Dr Sobantka jest świetnym fachowcem. Posiada nie tylko ogromną wiedzę, popartą latami praktyki, jest także opanowany i konkretny, a te cechy u lekarza w mojej opinii są najistotniejsze. Do Doktora trafiłam po stracie pierwszej ciąży, rozmowa z nim pomogła „wziąć mi się w garść”, skupić się na celu – urodzeniu dziecka. Mój synek urodził się w Matce Polce rok po tym zdarzeniu. W czasie porodu pojawiły się komplikacje Dr Sobantka błyskawicznie podjął decyzje o cesarskim cięciu.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Stanisław Sobantka to lekarz z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem.
  W 1979 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi, w 1983 r. uzyskał Iº, a w 1986 r. IIº specjalizacji z ginekologii i położnictwa. W 1995 r. obronił pracę doktorską pt. „Sposoby ukończenia ciąży oraz wyniki położnicze u ciężarnych po przebytym cięciu cesarskim” i uzyskał stopień doktora nauk medycznych.
  W latach 1979-1980 odbył staż podyplomowy w Szpitalu ZOZ w Wieluniu, następnie pracował jako młodszy asystent na Oddziale Położnictwa i Ginekologii w tym Szpitalu.
  W 1980 roku rozpoczął pracę na stanowisku asystenta Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala im. M. Skłodowskiej – Curie w Zgierzu. Od 1988 roku jest związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 1988 – 1991 pracował tam jako starszy asystent Oddziału Ciąży Powikłanej, a następnie w latach 1991-1994 pełnił funkcję p. o. Ordynatora Oddziału Położnictwa z Blokiem Porodowym, a latach w 1994- 1998 – funkcję Ordynatora tego Oddziału. W latach 1998 -2014 był z-cą Kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii, której starszym asystentem jest nadal.
  Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w zagranicznych i krajowych czasopismach. Prace te obejmowały zagadnienia dotyczące m. in. prowadzenia porodu kobiet z ciążą wysokiego ryzyka, indukcji porodu, porodu ciąży niedonoszonej, oceny ryzyka porodu zabiegowego, praktycznego postępowania w czasie porodu, czy propagowania porodu rodzinnego.
  Wciąż poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach krajowych i zagranicznych.
  Należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Łodzi

Najbliższe terminy:

kolejne dni